Raketové auto (Tajemná záře nad Karlínem)

Založil eNTy, 17.06.2009, 18:42:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

eNTy

Dnes okolo poledne možná někteří z vás zahlédli v Praze na Invalidovně kroužit vrtulník*. Co se dělo dole byl tuším český unikát, ze kterého bude dnes později večer k dispozici videozáznam.
V hlavní roli byl níže uvedený LEGO prototyp. Kdo uhádne, o co šlo, má u mně pivo - Peter je předem diskvalifikován

* fakt tam byl, ale ne kvůli nám  ;)

TomB

Já typuju, že to je nějakej druh dopravního prostředku(ne osobní dopravní prostředek, ale něco na spůsob nákladního dopr. prostř. >:D ;D)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade

Já nevim, přemejšlím, na co tam jsou ty "kalpačky"...

Rewolt

Citace od: Shmade kdy 17.06.2009, 20:10:57
Já nevim, přemejšlím, na co tam jsou ty "kalpačky"...
něco tam hraje?
It's a trap!

Jarmila

Bez přemýšlení mne napadlo, že to je prototyp auta na solární pohon. :-)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

eNTy

Tak video je ready a já vám tímto představuji první iteraci našeho raketového auta. Poháněné je modelářským raketovým motorem A10 s maximálním tahem 13 Newtonů. Auto má 260 gramů včetně LEGO rychloměru. Díky jeho nedostatečné měřící frekvenci však nedokáže přesně změřit maximální rychlost v průběhu startu. V současné době probíhá další analýza videa pro odhad maximální rychlosti a akcelerace.
Příště hodláme použít silnější motory a palubní elektroniku, která umožní dvoustupňový zážeh.

YouTube video

Fotky mám jen po třech provedených startech a slabší jedinci by nemuseli přežít pohled na spečené kostky v důsledku finálního zážehu motoru proti směru jízdy (a dovnitř auta), který slouží u raket k vyhození padáku.

Rewolt

že ti to nelítá rovnou ... skoro jako Fantomas v citroenu   :o :o

Jak vypadá ta raketa , jak funguje a co stojí??  ;D
It's a trap!

Shmade

ukaž ty škvarky... :) Jinak to lítá pěkně, máš s tím nějaký záměr do budoucna, nebo si jen tak hraješ?

eNTy

Citace od: Rewolt kdy 17.06.2009, 23:01:11
Jak vypadá ta raketa , jak funguje a co stojí??  ;D

4ks od 250,-
http://www.peckamodel.cz/cz/produkt/562_a103t-raketovy-motor-est-1511-baleni-4ks.aspx

Citace od: Shmade kdy 18.06.2009, 01:41:50
Jinak to lítá pěkně, máš s tím nějaký záměr do budoucna, nebo si jen tak hraješ?

Jak píšu, záměrem asi bude postupně rychlejší a rychlejší auto, nic víc s tím asi nebude. Možná pak nějaká on-board elektronika, která bude spouštět rakety dvoustupňovně a případně i vyhazovat brzdící padák - pojedete-li to dost rychle.

První krok teď ale bude stavba plechové/drátěné klece, která bude držet motor, další kostky škvařit nechci.

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: xtepn01 kdy 18.06.2009, 12:12:40
Jak píšu, záměrem asi bude postupně rychlejší a rychlejší auto, nic víc s tím asi nebude. Možná pak nějaká on-board elektronika, která bude spouštět rakety dvoustupňovně a případně i vyhazovat brzdící padák - pojedete-li to dost rychle.
První krok teď ale bude stavba plechové/drátěné klece, která bude držet motor, další kostky škvařit nechci.
Z toho by potom vzniklo čosi ako dragster alebo vozidlo na rýchlostné preteky na soľnej púšti... Nehodilo by sa na to skôr niečo iné ako Lego, napr. Merkur (tu ma neberte za slovo) ?  ::)

eNTy

Citace od: Stalker kdy 18.06.2009, 13:33:24
Citace od: xtepn01 kdy 18.06.2009, 12:12:40
Jak píšu, záměrem asi bude postupně rychlejší a rychlejší auto, nic víc s tím asi nebude. Možná pak nějaká on-board elektronika, která bude spouštět rakety dvoustupňovně a případně i vyhazovat brzdící padák - pojedete-li to dost rychle.
První krok teď ale bude stavba plechové/drátěné klece, která bude držet motor, další kostky škvařit nechci.
Z toho by potom vzniklo čosi ako dragster alebo vozidlo na rýchlostné preteky na soľnej púšti... Nehodilo by sa na to skôr niečo iné ako Lego, napr. Merkur (tu ma neberte za slovo) ?  ::)

Stoprocentně by se hodilo něco jiného  ;D Ale to by byla nude, ne?

S.t.a.l.k.e.r.

Za minulého režimu sme stavali podobné autá aj my, bola na to taká plastová stavebnica, diely boli modré a spájali sa žltými plastovými šróbmi, pohon tvorili prázdne nábojnice zo signálnych pištolí plnené špeciálnou zmesou, keď sa to zapálilo veľmi často sa model nestihol ani pohnúť, lebo žiara z trysky roztavila nielen model ale aj asfalt.
Som zvedavý kam sa bude uberať tvoj vývoj, dúfam, že po modely neostane iba kráter...  ;D

eNTy

Nic pro otazníka...

otaznik


eNTy

Citace od: otaznik kdy 18.06.2009, 21:23:26
Tak to je hnus , velebnosti...

Poprosíme Jindrousche aby tady udělal takový ten filtr na "adult" obsah. Akorát v našem případě to bude filtr na fotky od mirka, mne a další zmasakrované LEGO....  ;D

otaznik

Citace od: xtepn01 kdy 22.06.2009, 10:21:31

Poprosíme Jindrousche aby tady udělal takový ten filtr na "adult" obsah. Akorát v našem případě to bude filtr na fotky od mirka, mne a další zmasakrované LEGO....  ;D
;D