BL x PE

Založil Cavelon, 21.10.2005, 10:42:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Cavelon

Citace od: Jindroush kdy 21.10.2005, 10:39:52
Katalog na BL je prostě hrůza nekonzistentní bordelářská nepřehledná.

Neviem, prečo si to myslíš? Mne sa ten katalóg osvedčil. Keď niečo potrebujem kúpiť, tak nemusím pracne konvertovať z peerona do BL.

Jindroush

Citace od: Honza D. kdy 21.10.2005, 10:34:28
Citace od: Jindroush kdy 21.10.2005, 10:22:43
Re Honza D.: Považovat BrickLink za zdroj konzistentní termitologie je IMO závážný omyl  ::) Kdyžtak Ldraw/Peeron, Bricklink je banda bordelářskejch CENSORED.  ;)

Souhlasím s tebou, ale když už jsem to jednou začal používat, je těžké to všechno najednou převekslovat na jiný systém.

Doporučuji čím dřív, tím líp  ;)

Citace
A o barvách ani nemluvím  :).

No tohle je ale opravdu trochu problém. Není problém pojmenovat těch 10 nejpoužívanějších barev, tam je to jednoduchý. Ale já mám třeba ve sbírce těsně pod 90 různejch barev a tam už je to vo držku. Ale mohlo by se to zkusit (za základ ofcourse beru Peeron  ;))
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Citace od: Cavelon kdy 21.10.2005, 10:42:16
Citace od: Jindroush kdy 21.10.2005, 10:39:52
Katalog na BL je prostě hrůza nekonzistentní bordelářská nepřehledná.

Neviem, prečo si to myslíš? Mne sa ten katalóg osvedčil. Keď niečo potrebujem kúpiť, tak nemusím pracne konvertovať z peerona do BL.

Právě proto, že mám celou svou sbírku evidovanou na krásným čistým a konzistentním Peeronu, pokaždé když jdu něco kupovat na BL, tak _zuřím_, takovej bordel.

Takže mám udělaný nářadíčko, který mi z Peeron-compatible listu vyrobí BL wishlist a pak to jen naťukám (postup při kupování věcí z wishlistu je další důkaz o tuposti BL, ale to by bylo na dýl a nepatří to sem).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Cavelon

Citace od: Jindroush kdy 21.10.2005, 10:47:40
mám celou svou sbírku evidovanou na krásným čistým a konzistentním Peeronu

Z čoho usudzuješ, že peeron je krásny čistý a konzistentný?

Citace od: Jindroush kdy 21.10.2005, 10:47:40
pokaždé když jdu něco kupovat na BL, tak _zuřím_, takovej bordel.

Môj pohľad je zase opačný - mám evidenciu v krásne systematickom BL a zúrim, že peeron má iné názvy a hlavne farby než BL. :P

Jindroush

Citace od: Cavelon kdy 21.10.2005, 10:51:46
Citace od: Jindroush kdy 21.10.2005, 10:47:40
mám celou svou sbírku evidovanou na krásným čistým a konzistentním Peeronu

Z čoho usudzuješ, že peeron je krásny čistý a konzistentný?

Z toho, že jeho terminologie vychází z promyšlené terminologie Ldraw lidí.

Dokud prostě bude tohle:
http://www.peeron.com/inv/parts/4626
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4626
na Bricklinku pod hinge, tak budu tvrdit, že je to bordel a ne nic jinýho. Takovejch příkladů ti najdu hromady.

Citace
Môj pohľad je zase opačný - mám evidenciu v krásne systematickom BL a zúrim, že peeron má iné názvy a hlavne farby než BL. :P

Ano, má je pěkný, kdežto Bricklink je má hnusný. Aspoň že tohle se dá převýst automaticky a nemusím si ty podivnosti pamatovat.

Ostatně, na BL se dá nějak rozumně udržovat seznam setů a dílů?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Cavelon

Citace od: Jindroush kdy 21.10.2005, 11:00:33
Dokud prostě bude tohle:
http://www.peeron.com/inv/parts/4626
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4626
na Bricklinku pod hinge

Má to záves, tak prečo by to nemohlo byť pod hinge? Má to svoju logiku.

Citace od: Jindroush kdy 21.10.2005, 11:00:33
Ano, má je pěkný, kdežto Bricklink je má hnusný.

To je relatívne - to je ako by som povedal, že Tvoje auto je hnusné a moje krásne - vec názoru.
No nech už máš akýkoľvek názor, nepáči sa mi, že tu svoje antipatie na BL vyjadruješ formou nadávok na BL ako na bandu bordelárov. Mne sa zase menej páči peeron, ale neznamená to, že tu budem na neho nadávať. Ja som zatiaľ nestvoril nič lepšie, tak si to nemôžem dovoliť.

Citace od: Jindroush kdy 21.10.2005, 11:00:33
Ostatně, na BL se dá nějak rozumně udržovat seznam setů a dílů?

Áno, dá sa.

Jindroush

#6
Citace od: Cavelon kdy 21.10.2005, 11:15:59
Má to záves, tak prečo by to nemohlo byť pod hinge? Má to svoju logiku.
Podle stejný logiky by cokoli s čudlem mělo bejt brick, protože ten má taky čudly.

Je to nelogický. Primární užití toho dílu je prostě lopata(lžíce). Strčit to mezi závěsy je nesmysl a nechápu, jak to můžeš obhajovat s vážnout tváři (tj. bez smile).  ???

Citace
No nech už máš akýkoľvek názor, nepáči sa mi, že tu svoje antipatie na BL vyjadruješ formou nadávok na BL ako na bandu bordelárov. Mne sa zase menej páči peeron, ale neznamená to, že tu budem na neho nadávať. Ja som zatiaľ nestvoril nič lepšie, tak si to nemôžem dovoliť.
Na to, abych rozpoznal, zda je něco lepší nebo horší, nepotřebuju to lepší umět stvořit (klasická anti-kritická vytáčka).
BL je prostě nešikovnej, špatně použitelnej nástroj se spoustou chyb, který se z mojeho pohledu nehodí k ničemu jinýmu, než k občasnýmu nákupu nějakých dílů za vydatného skřípění zubů.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

betakaroten

Citace od: Jindroush kdy 21.10.2005, 11:00:33
....Dokud prostě bude tohle:
http://www.peeron.com/inv/parts/4626
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4626
na Bricklinku pod hinge, tak budu tvrdit, že je to bordel a ne nic jinýho....
Peeron má u tohoto dílu "hinge" mezi keywords; Bricklink zřejmě doporučuje podle keywords vytvořit název.

Problém je spíše ve způsobu práce:
Peeron je inventarizační systém, jeho filosofií je postupné zpřesňování údajů. Když si všimnu chyby, mohu ji sám opravit, když jim pošlu e-mail.
Bricklink je hlavně kšeft, kde si zboží pojmenovávají prodejci tak, aby nejsnáze prodali - tedy čím explicitnější je pojmenování dílu, tím větší je pravděpodobnost, že jej potencionální zákazník najde, i když nemá AFOLské vzdělání.

V pojmenování barev je bordel obecně; ať mi nikdo netvrdí, že barvy Purple, Violet a Lilac na Peeronu jsou pojmenované systematicky; podobně odstín "stone" nemusí být ihned srozumitelný, já bych to nazval analogicky "NewGray". Taky mě štve, že Peeron (zatím?) nezobrazuje náhledy kostek ve všech barvách.

Zkrátka a dobře, nobody is perfect, a každý bude asi používat systém, na který je zvyklý. I přes všechny výhrady tedy zůstanu Peeronistou.

Jindroush

#8
Citace od: betakaroten kdy 21.10.2005, 11:50:00
Peeron je inventarizační systém, jeho filosofií je postupné zpřesňování údajů. Když si všimnu chyby, mohu ji sám opravit, když jim pošlu e-mail.
Bricklink je hlavně kšeft, kde si zboží pojmenovávají prodejci tak, aby nejsnáze prodali - tedy čím explicitnější je pojmenování dílu, tím větší je pravděpodobnost, že jej potencionální zákazník najde, i když nemá AFOLské vzdělání.
Ó, děkuji, seržante Karotko, líp bych to neřekl  ;D

Citace
V pojmenování barev je bordel obecně; ať mi nikdo netvrdí, že barvy Purple, Violet a Lilac na Peeronu jsou pojmenované systematicky; podobně odstín "stone" nemusí být ihned srozumitelný, já bych to nazval analogicky "NewGray".
Původně to bylo Gray a MdStone (podle LEGO, ti tomu tak taky říkají). Pak se Gray muselo přejmenovat na OldGray, protože to lidi furt motali.

Citace
Taky mě štve, že Peeron (zatím?) nezobrazuje náhledy kostek ve všech barvách.
Na to se zkusím optat.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

rdk

Když už to tady rozebíráme: Já osobně považuju na úplně největší slabinu BL prohledávání.

Např.: když zadáte do PE vyhledávat "brick w pattern", tak to najde 7 výsledků a mezi nimi "Brick 1 x 1 with Blue W Pattern"

Když zadám totéž do BL, tak to nenajde NIC a pojmenovaný to maj takto: "Brick, Decorated 1 x 1 with Blue 'W' Pattern" Nenajde to ani dotaz "w pattern" a teprve dotaz " 'w' pattern" vede k cíli.

Podobně, dotaz "tile w pattern" nenajde položku "Duplo Tile 2 x 2 with Capital W pattern".

To je podle mě prasečina a činí to vyhledávání téměř nepoužitelným...

TomG

Sem neska na BL hledal baseplate 32x32 a nasel sem az pres plate a rucne doklikat na prislusnou plate.
Only the best can survive.

eNTy

Ja teda taky prispeju svou troskou do mlyna:
Vyhledavani na Peeronu je lepsi a tak to najdu tam a na BL pak proste zadam cislo dilu, prijde mi to dost jednoduchy. Nikdy mne ani nenapadlo, ze BL ma nejakej katalog, vzdyt ho vlastne vubec nikdo nemusi pouzivat, libi-li se mu vic ten perronovskej

Cavelon

Citace od: xtepn01 kdy 21.10.2005, 13:34:37
Vyhledavani na Peeronu je lepsi a tak to najdu tam a na BL pak proste zadam cislo dilu, prijde mi to dost jednoduchy. Nikdy mne ani nenapadlo, ze BL ma nejakej katalog, vzdyt ho vlastne vubec nikdo nemusi pouzivat, libi-li se mu vic ten perronovskej

Aj ja som to tak robil, ale časom som zistil, že niektoré dieliky (najmä decorated) majú iné označenie.

rdk

Citace od: xtepn01 kdy 21.10.2005, 13:34:37
Vyhledavani na Peeronu je lepsi a tak to najdu tam a na BL pak proste zadam cislo dilu, prijde mi to dost jednoduchy.

Jenže, když ti chybí torzo a najdeš ho na peeronu, tak na BL bude mít určitě i jiný ID i jinej popis a podle keywords se na BL hledat nedá. Tudíž procházíš všechny torza a hledáš a hledáš a hledáš...