(Vlastní) KLF: SNOT trolejbus (CAD)

Založil KLF, 22.08.2005, 00:18:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

KLF

Je to presne to co popisujes... Ja SNOTy vyuzivam relativne casto, ako pri stavbach realnych modelov, tak v CADe. Tu je jeden priklad. Predne a zadne cela su SNOTy, dobre uchytene zhora dokonca aj sklom !

(Trolejbus Skoda 9Tr)
Terminated.

hobby

Nevěděl jsem, že se tomu říká SNOT technika, sám jsem ji již několikrát použil. Takže jsem  zase o něco chytřejší. Ale spíše mně vždycky zaujme, jaké nové věci lidé umí vymyslet. Oba modely jsou výborné, jak ta reálná lokomotiva, tak ten virtuální autobus. Ale na nové výtvory to chce materiál (t.j nepřeberné množství kostek všech barev a tvarů) a to je vždy problém finanční i časový. Staré modely se mi nechce rozebírat a nové kostky?- vždycky je něco důležitějšího na koupení i na práci. Proto velmi hodnotím  všechny tyto kreativní  nadšence a "blázny", mezi něž se sám počítám. 

Micho

Citace od: KLF kdy 22.08.2005, 00:18:42
Tu je jeden priklad. Predne a zadne cela su SNOTy, dobre uchytene zhora dokonca aj sklom !
(Trolejbus Skoda 9Tr)

KLF, ako dlho ti trvá zhruba spracovanie takého modelu ako je tento autobus do tejto vizuálej podoby? Viem si predstaviť, že hlavne riešenie detailov, ako ich nahradiť, je asi najhoršia časť.

KLF

Zabere to vela casu, strasne vela. Hlavne, ak najprv musim nastudovat realny model, aby vysledok bol co najvernejsi. Stale nieco upravujes, dorabas, prerabas... a ako si spravne povedal, treba vela rozmyslat, ako nahradit suciastky, ktore neexistuju existujucimi a tak. Plus este aby model potom aj v reale vyzeral dobre a drzal pokope. Na tomto modely po realizacii z LEGA pribudnu este nalepky. Inak model este nie je hotovy - chyba interier a zberace budu asi riesene cez "hose flexible", len musim najst v ktorom sete mali dlzku 34. (zlte).

No a popis tohoto - zdoraznujem TROLEJBUSU (lebo som si vsimol, ze ho nazyvate autobusom  ;) ) najdes na tejto stranke.

Dole prikladam aj moj .ldr fajl, nech si mozes pozriet detaily SNOTov.

Terminated.

Micho

Ten autobus nás zrejme mýlil tým, že tie zberače sú stiahnuté dole, teda si ich tak hneď neuvedomíš.

Inak ten model aj bez interiéru je supr, ale keď ho dorobíš, tak bude treba už iba nasadnúť a ísť. Veľmi reálne. To vytočenie kociek spraví svoje a pri správnej aplikácii zvýrazní dôveryhodnosť modelu.

Pokiaľ som správne pochopil, tak sa ho KLF chystáš realizovať aj v reáli. Alebo ho dokonca už máš rozostavaný?

KLF

Uhadol si - chystam sa ho zrealizovat a spolu s nim dalsie vozidla MHD, ktore mam uz hotove v CADe. Toto by som ale chcel ako prve zrealizovat. Zatial mam doma len rozne detaily porobene z inych farieb, aby som si overil, konstrukciu atd. Bude to chciet prachy na nakup dielov, ale... vysledok bude zaujimavy. Snad... ;)
Terminated.

Flat

Dovolil jsem si drobně upravit a vyrendrovat krásný trolejbus od KLF.

peter

Citace od: Flat kdy 25.08.2005, 20:35:35
Dovolil jsem si drobně upravit a vyrendrovat krásný trolejbus od KLF.

Proč jsi mu udělal modrá přední světla? Originální od KLF má přeci čirá.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

TomG

Citace od: peter kdy 26.08.2005, 07:02:44
Citace od: Flat kdy 25.08.2005, 20:35:35
Dovolil jsem si drobně upravit a vyrendrovat krásný trolejbus od KLF.

Proč jsi mu udělal modrá přední světla? Originální od KLF má přeci čirá.

No me ty puvodni moc cira neprijdou :) Spis bila az stribrna. Mozna to udelal zamerne, nebo se mu pozmenily vlastnosti materialu tech svetel pri exportu a importu, ..
Only the best can survive.

KLF

Su cire. Pripajam LDR fajl pre tych, co maju CAD.
Terminated.

Flat

Citace od: peter kdy 26.08.2005, 07:02:44
Citace od: Flat kdy 25.08.2005, 20:35:35
Dovolil jsem si drobně upravit a vyrendrovat krásný trolejbus od KLF.

Proč jsi mu udělal modrá přední světla? Originální od KLF má přeci čirá.

V původním *.ldr byla světla stříbrná (chrome). Zdálo se mi to divné, tak jsem je udělal průhledná světle modrá. Když se k nim po asi 2 hodinách Pov-Ray dorendroval, neměl jsem sílu začít znovu.

Flat

Ještě jednou trolejbus od KLF, ještě trochu upravený a s průhledně čirými světly.