Technicopedia

Založil Jindroush, 12.01.2008, 22:35:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Jindroush

Ne, že by ty informace nikde nebyly, ale jsou celkem pěkně srovnané pohromadě:
http://www.ericalbrecht.com/technic/
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 12.01.2008, 22:35:26
Ne, že by ty informace nikde nebyly, ale jsou celkem pěkně srovnané pohromadě:
http://www.ericalbrecht.com/technic/

Velmi pěkné, doufám, že zvládne postupně přidat všechny modely, co má v plánu.

TomKQT

Hodně zajímavé, popis funkcí těch starých setů včetně animací mě hodně zaujal. Doufám, že se to bude rychle doplňovat.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

TomKQT

Možná akorát trochu nešťastný formát pro animace (gif). Díky malému počtu snímků jsou některé animace matoucí, hlavně pokud se něco otáčí - na animaci člověk vůbec nepozná jak rychle se to vlastně točí a dokonce ani kterým směrem.
Je mi ale jasné, proč takový způsob zvolil. Natočit klasické video by bylo sice jednodušší, rychlejší a hlavně výsledek by byl nesrovnatelně lepší, ale s jednou "drobnou" nevýhodou - musela by tam být ruka, která by modelem hýbala.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

otaznik

Citace od: TomKQT kdy 15.01.2008, 14:11:06
Možná akorát trochu nešťastný formát pro animace (gif). Díky malému počtu snímků jsou některé animace matoucí, hlavně pokud se něco otáčí - na animaci člověk vůbec nepozná jak rychle se to vlastně točí a dokonce ani kterým směrem.
Je mi ale jasné, proč takový způsob zvolil. Natočit klasické video by bylo sice jednodušší, rychlejší a hlavně výsledek by byl nesrovnatelně lepší, ale s jednou "drobnou" nevýhodou - musela by tam být ruka, která by modelem hýbala.

Ty animace jsou IMHO více než dostatečné, pochopil jsem z nich všechno.

grohl

Ten člověk odvedl více než záslužnou práci pro všechny fanoušky Technic. Muselo to sežrat už tak velké množství času. A těm animacím se nedá nic vyčíst. Pokud se nahrají do paměti, je na nich zachycený pohyb více než dostatečně zřejmý a plynulý.

TomKQT

Když se něco otáčí větší rychlostí a je to zachyceno na několika snímcích, může se rychlost zdát úplně jiná nebo se může změnit i směr rotace.
Samozřejmě ale že se dá ze všech pochopit, že "otáčím tímto a tím se posouvá toto". Nedá se ale vytušit, jestli pro dosažení zvednutí třeba lžíce bagru mezi krajními polohami musí člověk točit jak šílený nebo otočí jen o jednu otáčku. (Z popisu pochopitelně ano.)
Rozhodně platí co jsem napsal ve svém prvním příspěvku tady.
Ty animace je ve výsledku nutné brát tak, že naprosto cokoliv je stokrát lepší než nic.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

TomKQT

Včera přibyly dva další roky, takže jestli to někdo přečetl s takovou chutí jako já, máte možnost pokračovat.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.