Kupeclegův starting point, aneb začínáme od gruntu

Založil kupeclega, 01.04.2007, 22:29:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

kupeclega

Tak přišel čas prezentovat se na zdejším fóru se svou minisbírečkou. Ve srovnání s ostatními mám modelů fakt málo, ale jak titulek napovídá, je to teprv základ a sbírka se bude rozrůstat. Modely jsem se svými sourozenci sbíral a dostával od roku 1989. Jen málokterý model přesáhl hodnotu 350Kč, takže proto mám při počtu 85 modelů asi 5230 kostek, což se mnohým může zdát málo. Fotky budu uveřejňovat postupně podle témat, takže než vystavím další téma tak můžete třeba hodit znalecký posudek a ohodnotit sbírku v daném tématu

Tak začnu Piráty

linhi

Ahoj ten set se zelenými vraty je origo LEGO? Já ho neznám - a nekamenujte mě....

J0hny54

Citace od: linhi kdy 02.04.2007, 06:59:27
Ahoj ten set se zelenými vraty je origo LEGO? Já ho neznám - a nekamenujte mě....

težko říct podle fotky to nepoznáš, BRICK má věrnou kopii, ale spíš to lego bude http://peeron.com/inv/sets/6244-1?showpic=1189

otaznik

Citace od: J0hny54 kdy 02.04.2007, 07:16:50
težko říct podle fotky to nepoznáš, BRICK má věrnou kopii, ale spíš to lego bude http://peeron.com/inv/sets/6244-1?showpic=1189

Věrnou kopií bych to nenazýval. Rozdíl je vidět docela jasně.

J0hny54

Citace od: otaznik kdy 02.04.2007, 09:31:55
Citace od: J0hny54 kdy 02.04.2007, 07:16:50
težko říct podle fotky to nepoznáš, BRICK má věrnou kopii, ale spíš to lego bude http://peeron.com/inv/sets/6244-1?showpic=1189

Věrnou kopií bych to nenazýval. Rozdíl je vidět docela jasně.

když to máš vedle sebe tak jo, ale takhle
myslíš, že to je BRICK ?

otaznik

Citace od: J0hny54 kdy 02.04.2007, 10:57:45
když to máš vedle sebe tak jo, ale takhle
myslíš, že to je BRICK ?

Z téhle fotky to není úplně patrné. Ale snad nikdo by se tu BRICKem nechlubil.

Aki

#6
Tož já myslím, že je to naprosto jasně patrné, že to Brick není (viz foto Bricku) a že se tu zase řeší nějaká hloupost.

Linhimu stačilo napsat, že jde o set 6244 a že se mohl podívat na peeron na díl 2554 a tam by zjistil, že se tenhle díl zatím dělal ve třech barvách.

Ale abych nebyl OT, tak musím říci, že je pěkná sbírečka menších setíků. Věřím, že si kupeclega mohl jako kluk s tímhle kopcemlega docela dobře vyhrát.  >:D A teď už se jen těší, až si pořídí ty velké setíky, co k vůli nim jako kluk určitě slintal nad katalogy. Ostatně asi jako téměř všichni tady na fóru. Takže držím palce při dalším uskutečňování dětských snů.  ;)

kupeclega

Takže všem pochybovačům mohu říci, že i když jsem tady bažant, tak mám za sebou 18letou procedůru výchovy s legem, takže Brick bych zaprvé poznal a zadruhé nekupoval. Svědčí o tom i obrázek. Ledaže by brick balili do krabice od Lega a součástky odlévali s emblemy Lega.

Pro Akiho: bohužel jsem neměl možnost si se všemi v dětství vyhrát. Třeba modely 6244 a 6254 jsem našel až před 3 lety zapomenuté v jednom hračkářství a model 6263 jsem před týdnem koupil komlpetní za 300 (jako nové!!!). Ale zase všechny 3 modely mám v perfektním stavu - to jsem si už nehrám, ale jen vystavoval. A v současnosti čekám na modely 6285 a 6270, takže sny se začínají plnit ;D

linhi

Omlouvám se jen ten set neznám..... moje chyba.Hodně zdaru v dalším sbírání!!!

Ondra

Třinec to je město,tam se legu daří.(Někteří vědí)

kupeclega

Sice se zpožděním, ale přece došlo na prezentování další části své sbírky. Tentokrát město a hrady

Dejv

Setíky to sice nejsou největší, ale i tak je to pěkná sbírečka. A ty větší  si časem postupně doplníš, v čemž ti přeju hodně zdaru  ;)  A na které téma se budeš zaměřovat? Máš jich tam docela dost ( castle, western, town.. )

kupeclega

Jak jsem již napsal výše, v příštích dnech očekávám 6285 a 6270, takže v současnosti bych chtěl sbírat Piráty a střádám plány na nějaký velkolepý MOC - přístavní vojenská osada s komplexem mol, obchodníckých a válečných lodí...ale to je zatím jen fantazie. Jinak mě fascinují i hrady - hlavně 6081 a vlastně všichni Crusadeři a falconi. To pozdější mě už moc nebere. A sem tam koupím i nějaký ten Town, takže jsem tak trochu univerzál

kupeclega

Tak tohle je poslední část mé sbírky. Jsou tam zbytky z města, adventures, technic a nějaké to smetí z vesmíru(spacák ze mě nebude)

TomG

Only the best can survive.

kupeclega

Myslel jsem smetí v mém případě, bo tam mám samé modely za 60-150Kč a navíc málokterý je kompletní - takové smetíčko, jinak nic proti vesmíru

kupeclega

Přišel čas zase uveřejnit něco z mé sbírky. Na kostkách jsem asi od března a od té doby jsem mohl (na mé poměry) mohutně rozšířit svou sbírku. První foto je pohled na všechny nové modely a další jsou po tematických celcích: kamiony, hrady, piráti.

nesquick


drSEBY

Citace od: nesquick kdy 31.08.2007, 17:32:31
ten hrad je nádhernej začínám šetřit ;D

Hrad ten je pěkný - můj první vánoční set  ;D škoda jen, že tento má ulomený roh na 3D desce.... jinak některé sety mám v hladáčku   >:D

kupeclega

#19
Jejda, chtěl jsem to zamaskovat, ale nakonec jsem zapomněl. Ale byl za dobrou cenu, tak jsem neváhal. V budoucnu určitě koupím desku nepolámanou.