Predavanie na eBay

Založil KLF, 09.01.2006, 00:19:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

KLF

Vela sme tu uz pokecali o nakupe na eBay, ale skoro nic o predavani na eBay. Ja som svojho casu predaval na eBay, ale to je uz par rokov dozadu. Potom, ked uz za to bolo treba "odvadzat" eBayu, tak som s tym prastil. Nechcelo sa mi nanovo vytvarat vzdy konto.
Teraz ale by som znova rad predaval aj s tym, ze za predaj budem odvadzat. Dalsia vec je, ze bez PayPal-u (nie PayPay!) si na eBay asi moc nevrznem.  :-\

Takze ak mate niekto skusenost:

Kolko a kedy sa odvadza ebayu a akym sposobom ?
Ako funguje PayPal pri PREDAVANI ?
Terminated.

Jindroush

Nijak, v asii (ČR, SR, apod.) nelze na PayPal konto přijímat peníze. Muselo by to bejt leda převodem, což pro tebe znamená odskočit si do Vídně a založit si konto u Sparkasse, prachy ti pak budou posilat bank transferem zadarmo na ten účet.

Platbu ebay gebuehren lze 'normalni' kartou (elektron není normální karta).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

expertik

Citace od: Jindroush kdy 09.01.2006, 00:45:59
Nijak, v asii (ČR, SR, apod.) nelze na PayPal konto přijímat peníze. Muselo by to bejt leda převodem, což pro tebe znamená odskočit si do Vídně a založit si konto u Sparkasse, prachy ti pak budou posilat bank transferem zadarmo na ten účet.

Platbu ebay gebuehren lze 'normalni' kartou (elektron není normální karta).

...a nebolo by možné si napr. v AT vytvoriť bežný účet, k nemu kreditnú kartu a tú si zaregistrovať na Paypal.com s očakávaním, že by príjem platieb v tom prípade už mohol fungovať? Máte s tým niekto skúsenosti?

rdk

Citace od: expertik kdy 04.05.2006, 08:14:10
...a nebolo by možné si napr. v AT vytvoriť bežný účet, k nemu kreditnú kartu a tú si zaregistrovať na Paypal.com s očakávaním, že by príjem platieb v tom prípade už mohol fungovať? Máte s tým niekto skúsenosti?

- Kreditní kartu ti v Rakousku nedaj, neboj. ;)

- Debetní by snad nemusela být problém, ale Billing Address bude pořád česká/slovenská...

expertik

Citace od: rdk kdy 04.05.2006, 08:38:29
Citace od: expertik kdy 04.05.2006, 08:14:10
...a nebolo by možné si napr. v AT vytvoriť bežný účet, k nemu kreditnú kartu a tú si zaregistrovať na Paypal.com s očakávaním, že by príjem platieb v tom prípade už mohol fungovať? Máte s tým niekto skúsenosti?

- Kreditní kartu ti v Rakousku nedaj, neboj. ;)

- Debetní by snad nemusela být problém, ale Billing Address bude pořád česká/slovenská...

Čo to vo výsledku znamená? Že mi potom platby aj tak neprídu? Ozaj ako je možné. že v susednom o nič západnejšom Maďarsku to majú spojazdnené...???

rdk

#5
Citace od: expertik kdy 04.05.2006, 09:01:04
Čo to vo výsledku znamená? Že mi potom platby aj tak neprídu?

Předpokládám (spekulace), že pokud neumožňují příjem plateb pro čechy/slováky, tak česká/slovenská adresa majitele účtu bude překážka. V jaké to je bance je IMO buřt...

CitaceOzaj ako je možné. že v susednom o nič západnejšom Maďarsku to majú spojazdnené...

Bohužel, tady brečíš na špatným hrobě... :(