Upratovanie

Založil Skyder, 23.08.2007, 10:22:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Skyder

hej ludia,mam na vas otazku: ked si postavim akekolvek lego,tak si ho vacsinou dam vystavit niekde na policu... Ale po 2 tyzdnoch je cele zaprasene a spinave a dost dlho trva kym ho ocistim...Nasjvacsi problem mam s mestami... Please Help!!!
Skyder

Mellory

Kompresor.

Vatové tyčinky.
Nothing is true. Everything is permitted.

patrix

uzavretá polička, najlepšie s preskleneným predkom...


MwK

Citace od: patrix242 kdy 23.08.2007, 11:04:55
uzavretá polička, najlepšie s preskleneným predkom...
To stačí skor na stredné modely...alebo by si chcel dat spomínané mesto do vytríny? >:D
Inak ja to riešim každý druhý den ofukovaním a raz za čas si to celé rozoberiem a zase poskladám z iných dielov rovnakých farieb... :)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Skyder

Fakt diky chalani ale to mesto je dost velke... ale s tym mi uz asi viac nepomozete... ved aj ja sam som nad tym rozmyslal a prisiel som na podobne napady...vytrina by bola skvela,ale mam jeden vlak,o mesiac pribudne druhy,policajnu stanicu, cerpaciu pumpu,zeriav,a strasne vela vozidiel... no co uz
Este raz DAKUJEM!!!
Skyder

ulrike

 Mě když se nechce nějak moc uklízet tak to cely přejedu antistatickou prachovkou,ale musíš dlouho, aby to mělo nějaký efekt... 8)

Kubos.cz

Proč to neudělaš jako ja ? Nesahej nato , nedejchej nato , nefoukej nato a divej se na to z max. vzdálenosti 2m a nemusis to uklizet nikdy  ;)

Skyder

Citace od: Kubos.cz kdy 23.08.2007, 22:27:08
Proč to neudělaš jako ja ? Nesahej nato , nedejchej nato , nefoukej nato a divej se na to z max. vzdálenosti 2m a nemusis to uklizet nikdy  ;)
to je sice fajn ale mam 15, do mojej izby sa mesti to mesto ledva tak,ze je 30 cm chodbicka a koniec
a nedotykat sa ho?????????????? To ako sa trest?
Skyder

drSEBY

Citace od: Skyder kdy 23.08.2007, 22:35:19
Citace od: Kubos.cz kdy 23.08.2007, 22:27:08
Proč to neudělaš jako ja ? Nesahej nato , nedejchej nato , nefoukej nato a divej se na to z max. vzdálenosti 2m a nemusis to uklizet nikdy  ;)
to je sice fajn ale mam 15, do mojej izby sa mesti to mesto ledva tak,ze je 30 cm chodbicka a koniec
a nedotykat sa ho?????????????? To ako sa trest?

asi tak :-) nevim jak u Kubose ale u mne se vrstvicka prachu udela za 14-20 dni  :( pouzivam drobny novy stetec (na vodovky apod.) na mensi stavby se to da.. tak 80% je pryc... 

Skyder

Citace od: drSEBY kdy 23.08.2007, 22:42:26
Citace od: Skyder kdy 23.08.2007, 22:35:19
Citace od: Kubos.cz kdy 23.08.2007, 22:27:08
Proč to neudělaš jako ja ? Nesahej nato , nedejchej nato , nefoukej nato a divej se na to z max. vzdálenosti 2m a nemusis to uklizet nikdy  ;)
to je sice fajn ale mam 15, do mojej izby sa mesti to mesto ledva tak,ze je 30 cm chodbicka a koniec
a nedotykat sa ho?????????????? To ako sa trest?

asi tak :-) nevim jak u Kubose ale u mne se vrstvicka prachu udela za 14-20 dni  :( pouzivam drobny novy stetec (na vodovky apod.) na mensi stavby se to da.. tak 80% je pryc... 
skvely napad - sice trochu zdlhave ale efektne!!!
Skyder

Kubos.cz

Posli foto toho mesta.

Skyder

Skyder

Mellory

Citace od: Kubos.cz kdy 23.08.2007, 22:27:08
Proč to neudělaš jako ja ? Nesahej nato , nedejchej nato , nefoukej nato a divej se na to z max. vzdálenosti 2m a nemusis to uklizet nikdy  ;)

IMHO blbost.
Nothing is true. Everything is permitted.

Aki

Já to jednou za čas strčím do sprchy, pak na utěrku oschnout a pohoda....

Kubos.cz

Citace od: Aki kdy 24.08.2007, 16:59:38
Já to jednou za čas strčím do sprchy, pak na utěrku oschnout a pohoda....


Přesně tak  ;D Ale mam pocit ze než to uschne tak je to zase od prachu.

LiBorec

Presne jak rika Aki,ale nesmis na to pustit nic malýho,aby se to vycistilo ale zase velkej proud taky neni dobrej ponevadz by pulka stavby byla v odpadu :-D

tazzy

Ta vymoženost, který se říka špunt do m. boleslavi ještě nedošla?? >:D

Aki

Citace od: tazzy kdy 24.08.2007, 19:55:05
Ta vymoženost, který se říka špunt do m. boleslavi ještě nedošla?? >:D
Co špunt - to by ti pak všechno plavalo a potřeboval by jsi síťku na akvarijní rybičky.  ;) ;D ;D >:D
Já špunt vytáhnu a místo něho tam dám sítko!  :D

enginehead

me začal štvát vyditelný prach na x-wingu tak sem to zkusil kartáčkem na zubi a prach je pryč jen to chce nějakej jemnej aby se to lego nepoškrábalo
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na http://dallart.wz.cz

Micho

Citace od: enginehead kdy 27.08.2007, 11:53:18
me začal štvát vyditelný prach na x-wingu tak sem to zkusil kartáčkem na zubi a prach je pryč jen to chce nějakej jemnej aby se to lego nepoškrábalo

Tá kefka na zuby - veľmi tvrdé riešenie  ???. Použi klasický jemný plochý štetec široký pár cm. Pokiaľ to nie je usadený mastný prach - špina, tak to ide bez problémov a rýchlo.  ;)

Cavelon

Citace od: Micho kdy 27.08.2007, 23:29:44
Tá kefka na zuby - veľmi tvrdé riešenie  ???.

Tak je. Mne sa osvedčila štetka na holenie, čo som používal kedysi pred 25 rokmi na pôvodný účel. ;D Po prechode na elektrifikáciu som ju neodhodil a teraz skvele plní funkciu čističa Lega od prachu. Ani pri väčšom pritlačení nezanecháva škriabance na mäkkých plastoch. 8)

zakm

#21
Ja osobne dávam Lego pod sprchu potom na utierku a potom do rozloženého stavu .U nás doma nemáme výtriny takže skoro všecko mám v krabiciach ,aby sa mi na to nenaprášilo ,ale už sa začínam tešiť do nového domu, kde to bude doslova kypieť vítrinami  >:D >:D
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

niessnet

Mám Lego též vystavené (a pomalu, velmi pomalu buduju městečko) a postupně čistím set za setem. Osvědčil se mi obyčejný zubní kartáček, ale nyní asi nejspíš, začnu používat mechanizaci - přejdu na elektrický zubní kartáček - použiji starou hlavici s roztřepeným kartáčkem. Tím se bez námahy odstraní prach okolo všech čudlů a na těžko dostupných místech.  ;) Testoval jsem to na jednom postarším setu  a zatím jsem spokojen.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman