(Vlastní) Geotrans

Založil TomG, 27.11.2005, 20:52:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

TomG

Vzhledem k velkému zajmu o moje výtvory (soudě podle kometářů) měl bych tady ještě jeden náklaďák.

Kdyby nahodou někoho zajímaly podrobnosti, dodám další fotky.
Tohle je uz třetí verze, snad konečně barevně sladěná a i koncepčně hotová.
Tady je pro zajímavost úplně první verze, tehdy to byl jen nápad (tvar a barvy odpovídají množství dostupných kostek co jsem tehdy měl).
Only the best can survive.

betakaroten

Super! Čisté provedení. Dobrý kandidát na oficiální set - pravda, možná by se k tomu hodily dveře nebo odklápěcí střecha, ale to by už porušilo linii designu (na dveřích by musel být potisk nebo nálepka).

TomG

#2
Citace od: betakaroten kdy 27.11.2005, 22:31:27
Super! Čisté provedení. Dobrý kandidát na oficiální set - pravda, možná by se k tomu hodily dveře nebo odklápěcí střecha, ale to by už porušilo linii designu (na dveřích by musel být potisk nebo nálepka).

Oficialni set nevim, protoze ta kabina je dost zbesile slozena, at ma ten tvar a drzi pohromade, takze i ten minifig ma jen vrchni cast a dvere ani volant nejak neni kam dat, patrne by to nedrzelo pohromade :(
Co rikal Jindroush, ze je to prej malo moderni, tak maximalne pro katalog v roce 1986. No co uz  :)
Only the best can survive.

Raistlin M

Citace od: TomG kdy 27.11.2005, 22:45:02
Citace od: betakaroten kdy 27.11.2005, 22:31:27
Super! Čisté provedení. Dobrý kandidát na oficiální set - pravda, možná by se k tomu hodily dveře nebo odklápěcí střecha, ale to by už porušilo linii designu (na dveřích by musel být potisk nebo nálepka).

Officialni set nevim, protoze ta kabina je dost zbesile slozena, at ma ten tvar a drzi pohromade, takze i ten minifig ma jen vrchni cast a dvere ani volant nejak neni kam dat, patrne by to nedrzelo pohromade :(
Co rikal Jindroush, ze je to prej malo moderni, tak maximalne pro katalog v roce 1986. No co uz  :)

Pro rok '86 ? tak to tě nemusí mrzet. ;) Tyhle léta tu přece spousta lidí označuje za velmi "legově" kvalitní :)

cembry

Me se to moc libi! A katalogy z osmdesatych let jsou pro me ty nejhezci, takze kdyby tam bylo tohle, tak bych se vubec nedivil  :)

TomG

Pro názornost zběsilosti konstrukce jiný obrázek se zvýrazněnou částí blatníku.
Only the best can survive.

Mates

Velmi zdařilé, moc se mi líbí, je to opravdu truck z 80-tých let a ty byly super! :D

otaznik

IMHO to absolutně nemůže být truck z 80. let, v té době se používaly téměř výhradně 4 studové vozidla.

Na můj vkus dot humpolácké a málo detailní, taky mi nesedí přidělání návěsu na truck, ani celkové vyřešení zadní části (tiles). Také chybí dveře, což je v mých očích velké mínus.
Na druhé straně blatníky jsou udělané moc hezky.

Mates

Dveře a odklápěcí střecha mi také chybí, ale už to zmíněno bylo, tak jsem se nechtěl opakovat :D
I když to není 4 študlové, tak to vypadá celkem dobře... možná, že spešl pro tebe udělá autor i verzi 4 študlovou ::) 8)

KLF

Citace od: otaznik kdy 28.11.2005, 09:35:17
IMHO to absolutně nemůže být truck z 80. let, v té době se používaly téměř výhradně 4 studové vozidla.

No esteze je tam to "téměř".  :P

Kolik to tak muze mit cudlu na sirku ?
V kterym roce to mohlo byt vyrobeno ?
Terminated.

J_BOB

co furt mate na tych dverach? aj tak sa tam cez ne poriadne neda lozit tak co vam vadi? myslim si ze odpojit tu strechu a tade tam napchat figa nieje nejaky extremny problem...dvere su u aut pekne ale ja ich nevyzdaujem...imho su auta pekne aj bez nich.Inak ten truck je velmi zdareny :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

otaznik

Citace od: KLF kdy 28.11.2005, 14:09:36
Citace od: otaznik kdy 28.11.2005, 09:35:17
IMHO to absolutně nemůže být truck z 80. let, v té době se používaly téměř výhradně 4 studové vozidla.

No esteze je tam to "téměř".  :P

Kolik to tak muze mit cudlu na sirku ?
V kterym roce to mohlo byt vyrobeno ?

Já to bral jako truck do (ze serie) města (Legoland). Tyhle Maersk hybridy neberu v potaz  ;)

muzzo

Já bych řekl, že je to parádní, jediné co bych vytknu tomu tahači je podle mně příliš dlouhá zadní část. Ale sám jsem ještě takhle hezkej náklaďák nepostavil. Každopádně můj palec ukazuje nahoru. ;)

TomG

Citace od: muzzo kdy 29.11.2005, 08:58:38
Já bych řekl, že je to parádní, jediné co bych vytknu tomu tahači je podle mně příliš dlouhá zadní část. Ale sám jsem ještě takhle hezkej náklaďák nepostavil. Každopádně můj palec ukazuje nahoru. ;)

Predelavat uz to nebudu, ale rozhodne si to pri rozebirani nafotim kvuli postupu, pze prehazet to do CADu by byl celkem problem. Treba se k tomu zas nekdy vratim a jeste to dopiluju :)  Postup muzu samozrejme nekde zverejnit.
Only the best can survive.

Cavelon

Citace od: TomG kdy 30.11.2005, 10:10:49
prehazet to do CADu by byl celkem problem

Prečo?

TomG

Citace od: Cavelon kdy 30.11.2005, 10:12:55
Citace od: TomG kdy 30.11.2005, 10:10:49
prehazet to do CADu by byl celkem problem

Prečo?

Nektere dilky zatim nejsou v oficialni knihovne ldraw (jsou jen jako prototypy cekajici na schvaleni) a vzhledem k tomu jak je to stavene, by mi to zabralo nejaky cas to prevest a na to neni cas. Mozna nekdy.
Only the best can survive.

Cavelon

Citace od: TomG kdy 30.11.2005, 10:33:18
Nektere dilky zatim nejsou v oficialni knihovne ldraw

V neoficialnej knižnici nie sú?

TomG

Citace od: Cavelon kdy 30.11.2005, 10:34:58
Citace od: TomG kdy 30.11.2005, 10:33:18
Nektere dilky zatim nejsou v oficialni knihovne ldraw

V neoficialnej knižnici nie sú?

Mozna uz jsou, ale fakt na prevod do CADu neni cas, jedine kdyby ses nudil ti pak muzu poslat fotky :))))
Only the best can survive.

Cavelon

Citace od: TomG kdy 30.11.2005, 10:36:49
Mozna uz jsou, ale fakt na prevod do CADu neni cas

Nejako Ti nerozumiem, čo myslíš tým prevod da CADu. ???
Predsa stačí skopírovať *.DAT súbory súčiastok do MLCADu a zbehnúť MKLIST a môžeš s nimi pracovať.

TomG

Citace od: Cavelon kdy 30.11.2005, 10:55:33
Citace od: TomG kdy 30.11.2005, 10:36:49
Mozna uz jsou, ale fakt na prevod do CADu neni cas

Nejako Ti nerozumiem, čo myslíš tým prevod da CADu. ???
Predsa stačí skopírovať *.DAT súbory súčiastok do MLCADu a zbehnúť MKLIST a môžeš s nimi pracovať.

Tim, ze budes mit v CADu soucastky jeste neznamena, ze se ti to samo naklika a slozi .. a prave na to neni cas.
Only the best can survive.

Dansson

Jednoduché pěkné, fajn je i šířka 6ti kostek, což vždycky dává více prostoru na různé vylepšení než šířka čtyř. Vidím že si i použil ty nové zešikmené světla, jak se vám líbí? mi ani moc ne... :P

Tomášek

Citace od: Dansson kdy 08.12.2005, 10:11:56
Jednoduché pěkné, fajn je i šířka 6ti kostek, což vždycky dává více prostoru na různé vylepšení než šířka čtyř. Vidím že si i použil ty nové zešikmené světla, jak se vám líbí? mi ani moc ne... :P
No ja nevim ale mne se docela libi  >:D
Procházím DARK AGE.

J_BOB

nove svetla su imho super :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

TomG

#23
Tak jsem jeste doplnil a opravil par veci. Nafotil a pak rozebral :)
Je zadeklovany vrch privesu, prece jen tam ty cudly vypadaly divne, kdyz vse ostatni bylo zadeklovane. Dale je zadeklovano misto vedle ridice, dodelany zadni naraznik na privesu a opraveny vyrez na zadni kola na privesu, byl puvodne moc kratky oproti predku. Plus vymena predni masky z sede na chromovanou.

Az dodelam ty vlaky co mam rozdelane, tak bych to videl na nejake auto v model team scale pripadne nejakeho mecha/letadlo :)


Only the best can survive.