Návrh oficiálního modelu (diorama) - 2. kolo

Založil peter, 10.09.2013, 18:50:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Kladenská pobočka LEGO - SMA Kladno nám znovu nabízí možnost spolupráce. Tentokrát se mezi námi hledá několik dobrovolníků, kteří by měli zájem o návrh jednoho ze 6 modelů - tzv. Ribbonů. Modely budou umístěny v dětském koutku jednoho hotelu situovaného ve Švýcarsku.

Tématem jednotlivých modelů je tedy Švýcarsko. Pro inspiraci zde nabízím link minulého zadání. Modely mají být malé, tj. ne zaplnit celý prostor a též pokud to alespoň trochu půjde, tak je vhodné je doplnit nějakým vtipem. Celkem je požadováno, jak bylo výše zmíněno, šest modýlků. Dva jsou o něco větší a čtyři menší - viz níže přiložené ilustrační obrázky vitrín.

Témata pro tři modely jsou již dána, zbylá tři jsou otevřená našim nápadům.

Velké boxy:

  • Alpští trubači - viz obr. (velikost figurek - MINILAND)
  • ?

Malé boxy:

  • Švýcarský nůž - viz. obr.
  • Rozbalená tabulka čokolády
  • ?
  • ?

Nyní to podstatné a tím jsou termíny. Jak už to tak bývá, tak práce není koníček a tak jsou i termíny trošku napjaté. Do neděle 15. září vč., potřebuji info od případných zájemců o návrh již odsouhlasených modelů a zároveň návrhy dalších případných zájemců o zbylé modely - koncepty (prototypy) vítány. Příští týden od 16. do středy 18. září bude ze zde uveřejněných návrhů zástupci továrny SMA Kladno vybráno oněch šest šťastlivců, kteří již budou moci navrhnout koncepty finálních modelů a to nejpozději do 24. září. Těchto šest konceptů bude následně připomínkováno SMA Kladno, potažmo samotným zákazníkem aby se modely se zapracováním případných podnětů stihly již finálně navrhnout do 2. října.

Jelikož budou modely sestavovány modeláři v továrně, je nezbytné model velmi důkladně nafotit, aby jej bylo možné podle fotografií postavit tak, jak jste jej navrhli. Další možností je využít CADu - LEGO Digital Designer. Poslední věcí, která bude od vás vyžadována při odeslání fotografií, příp. CAD souboru, bude Excel seznam všech kostek, které jste na svém modelu použili a to ve formátu: design čísla + číslo LEGO barvy + počet (např. 1ks červené kostky 1x1 bude: 3005 - 21 - 1ks).

V neposlední řadě je ještě nutné zmínit, že pro návrh modelu je nutné použít pouze aktuální kostky, které se vyskytují v právě prodávaných stavebnicích. Pokud si nebudete jisti, zda-li se některá kostka v současnosti vyskytuje, neváhejte a pošlete mi PM a já vám dostupnost ověřím.

Závěrem už snad jen taky trochu té motivace. Každý z oněch konečných šesti návrhů bude odměněn LEGO setem dle vlastního výběru z aktuálního Českého LEGO katalogu a to v hodnotě až 5.000,- Kč.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ondrej

Chápu správně, že modely by podle rozměrů měly mít 50 a 30 cm?

peter

Citace od: Ondrej kdy 10.09.2013, 21:41:06Chápu správně, že modely by podle rozměrů měly mít 50 a 30 cm?

To jsou maximální možné rozměry volného prostoru. Modely jsou lepší když jsou mnohem menší, proto např. zmíněný nůž, nebo "jen" ty čtyři postavy těch trubačů.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Archaon

Jeee vláčkaři udělejte ledovcový expres!  ;) já se stěhuju mám vše zakrabicováno...  :(


Foton

Jako témata mě napadají:
1) hodiny (například ikonické nádražní http://en.wikipedia.org/wiki/Swiss_railway_clock  , za které i Apple musel zaplatit)
2) chodba v ledovci ( , )
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peter

Musím, říct, že výřez z chodby v ledovci s pár miniland figurkama, jako druhé téma pro větší box se mi velmi líbí ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Archaon

Ve švýcarské tematice by neměla chybět ani fialová kráva  ;D a určitě nějaká banka, něco se sýrem a populární by teď asi byli i švýcarští hokejisti  >:D

peter

#8
Jelikož jsem již obdržel pár konkrétních dotazů, které mají něco společného, odpovím hromadně zde.

Účelem není zaplnit vymezený volný prostor výstavních boxů, naopak jsou vítány malé modely, které zaplní cca třetinu prostoru a spíše se budou soustředit na konkétní věc/detail/vtip. Samotné okolí a zasazení modelu v prostředí bude vždy vytvořeno tématickým tištěným pozadím. Důležitým faktorem je, že modely jsou viditelné pouze malým výřezem, díky kterému spousty případných drobných stavebních vychytávek zaniknou. Dalším a asi nejpodstatnějším aspektem je, že modely uvidí a jsou dělány pro malé děti, které každému modelu věnují maximálně pár vteřin a jdou dál, tedy opět mají větší úspěch jednodušší, menší a vtipnou myšlenkou doplněné modely.

Z výše uvedeného je proto prozatím nejlepším návrhem výše uvedená chodba v ledovci. Samotná chodba by pak byla vytvořena jen za pomoci tištěného pozadí a model by tvořilo pokračující dřevěná lávka s několika postavami, případně s drobným naznačením ledových stěn/sloupu.

Níže posílám ještě několik inspiračních obrázků. Jinak do neděle, jak jsem již výše uvedl, prosím o poslání, případně zde za zveřejnění, již postavených LEGO konceptů ne jen psané návrhy s obrázkem, aby si zákazník mohl lépe vybírat a představit si finální podobu modelů.

Věřím, že než případná odměna, tak zejména spolupráce se samotnou firmou a vystavení Vašeho modelu je velkou motivací a dobrou ukázkou kreativity a schopností Československé AFOL komunity a zákazník tak bude mít z čeho vybírat.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Jen si dovolím připomenout, že dnes o půlnoci končí podání prvních návrhů vč. konceptů modelů. Fotografie můžete zveřejnit zde, nebo je zaslat na můj E-mail.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ondrej

Seznam dílů ještě doufám nebude potřeba. Ještě dneska budu stavět tak jestli si mám nechat čas na vytvoření seznamu nebo stačí až později?

peter

Kdepak, seznam dílů je až poslední fáze. Pro dnešní uzávěrku jsou nejpodstatnější jen postavené koncepty s doplňujícícm popisem, aby zákazník mohl poznat jaké téma bylo zvolené a jak by to asi mohlo ve finále vypadat. Pro stavbu finálních modýlků bude následně čas až do 2. října ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Ještě mě napadl jeden tip. Pokud někdo nemáte díly v patřičných barvách, tak se tím nemusíte vůbec stresovat. Pro náhledy bude dostatečné udělat černobílé obrázky, ve kterých případná strakatost hodně zaniká, ale naopak vystupuje celkový motiv. Případnou další variantou jsou rendery z LDD ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Chodba v ledovci(Respektive dvě, propojené mimo obraz)


  • Záchranář (červené oblečení bílé proužky) rozmrazuje zmrzlou turistku (její partner je ještě zmrzlý na kost a má být opřený o zeď).
  • Tatík natáčí zbytek rodiny (matka+dítě) v druhé chodbě. Původně měl fotit, ale s foťákem co nabízí LDD (http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=30089) to vypadalo divně.
  • V ledovci uprostřed je zamrzlý dinosaurus.

Už jsme neměl chuť/sílu na babičku, co popíjí čaj ma lavičce. Takže tam není.

Místo dinosaura poskládaného z kostek, by šlo použít něco z následujících:

Pohled skrz imitaci vitríny: https://docs.google.com/file/d/0BxWN9fW2EOyoWmthaklQRDlLV2s/edit?usp=sharing
Pohled zezadu: https://docs.google.com/file/d/0BxWN9fW2EOyoRlc2OVZweEFnTzA/edit?usp=sharing
LXF soubor: https://docs.google.com/file/d/0BxWN9fW2EOyoR0h3V3BTcnJVVUk/edit?usp=sharing

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

R0B0B0B0R

Všimol som si to až dnes večer takže je to len rýchly koncept, a s LDD som dnes robil prvý krát, ale možno sa bude páčiť :) Keď som videl Švajčiarsko, okamžite ma napadol syr :)
Neviem, čo všetko je potrebné, tak ak by ste potrebovali ešte niečo, stačí povedať.
LXF - https://docs.google.com/file/d/0B5iiej8tS0kJWGx5WHB2NGxyVms/edit?usp=sharing
PNG - https://docs.google.com/file/d/0B5iiej8tS0kJMEVNdzl4eFdPQlE/edit?usp=sharing

peter

Děkuji všem, kteří se zapojili a zaslali první tématické koncepty modelů. Koncepty jsou nyní na cestě k zákazníkovi k připomínkování/schválení. Jakmile budu vědět nové informace budu patřičné autory informovat. ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Ještě jednou díky za zaslané koncepty a jejich kavalitu provedení. Dnes jsem vybraným účastníkům zaslal doplňkové požadavky od zákazníka pro zapracování pro druhé verze. Prosím zkuste maximálně vyhovět požadavkům zákazníka a zaslat mi na E-mail druhé verze. Znovu si zde dovolím připomenout velké přání zákazníka o nezveřejňování současných konceptů.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Celá akce je ze strany fóra uzavřená a já tímto ještě jednou děkuji všem, kteří se do tohoto projektu zapojili. Všem konkrétním osobám jsem zaslal SZ s dalšími instrukcemi a prosím o odpovědi nejpozději do 17. října.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.