Řezání a broušení Lega

Založil Raistlin M, 17.01.2006, 15:24:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Je pro vás níže uvedené upravování Lega přípustné?

I znehodnocené Lego je Lego. Nikdy!!!!!
Zabrušovat jo, vrtat a řezat už ne!!!
Dílky používám i poškozené. Neupravuji.
U znehodnoceného Lega je to už jedno.
Dělám to i s uplně novým Legem.
Podobné věci házím většinou do koše. Neřeším to tedy.

Raistlin M

Tak v tématu o "Pure Lego" jsem byl překřičen místními flamery. Utvořil jsem si nakonec tedy vlastní anketu.

Mám spoustu Lego dílků (z KW) ve stavu žalostném. Rozkousané, polámané, či jakkoliv poškozené do míry, kdy nejsem tento dílek ochotný už používat jako součást svých staveb a už vůbec počítat do setů.
Je u takového dílku pro vás přípustné, ho nějak modifikovat? Kupříkladu k použití do modelu, který bych s normálním Lego dílkem nezvládl - Lego takový nevyrábí. Ten dílek má třeba study (na pro mne potřebných místech) v pořádku a lehká úprava smirkovým papírem, popř. rozbruskou ho udělá pohledově přípustným. Ten dílek je totiž už normálně nepoužitelný a zároveň je to vlastně Lego.
Nemyslím tím řezání baseplate, nebo zlomených plates na běžné rozměry. Myslím opravdu úpravu "na tvrdo". Otvory, zkracování, snižování výšky atd. 

Budu rád, když po odhlasování mi napíšete i svůj názor.

Dal jsem dva hlasy na člověka, aby ten, kdo takové dílky vyhazuje, mohl i vyjádřit svůj názor, co by se s Legem mělo a nemělo dělat. A to i v tomto stavu. Proto prosím o využití této možnosti jen u těch, kdo zaškrtli možnost 6.


Leguán

Citace od: Raistlin M kdy 17.01.2006, 15:24:08
Budu rád, když po odhlasování mi napíšete i svůj názor. Dal jsem dva hlasy na člověka, aby ten, kdo takové dílky vyhazuje, mohl i vyjádřit svůj názor, co by se s Legem mělo a nemělo dělat. A to i v tomto stavu.

Vybral jsem "vyhazuji" a nic jiného, protože si myslím, že co "by se mělo a nemělo" dělat je úplně každého věc. Spory o tom, co je a není "přípustné" mi přijdou srandovní.

Raistlin M

Citace od: pn kdy 17.01.2006, 16:13:07
Citace od: Raistlin M kdy 17.01.2006, 15:24:08
Budu rád, když po odhlasování mi napíšete i svůj názor. Dal jsem dva hlasy na člověka, aby ten, kdo takové dílky vyhazuje, mohl i vyjádřit svůj názor, co by se s Legem mělo a nemělo dělat. A to i v tomto stavu.

Vybral jsem "vyhazuji" a nic jiného, protože si myslím, že co "by se mělo a nemělo" dělat je úplně každého věc. Spory o tom, co je a není "přípustné" mi přijdou srandovní.
Já si také myslím, že je to každého věc. Zajímalo mě i tak, jak to je v rámci čelnů s tímto přístupem alespoň statisticky. Díky tomu, že je to anketa, tak si i lidé, kteří se bojí, že by je forum sežralo, mohou dovolit nějak vyjádřit, že z krabice jim jde Lego rovnou na ponk. Jiní zase moho kliknout, bez hádání se, na možnost naprosté nepřípustnosti modifikace čehokoliv, co vyšlo z továren Lego, bez ohledu na stav.
Prostě klídeček :)

Raistlin M


chadzi

heh, ale kdyz vidis tohle tak clovek o tom barveni zapremysli...

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1180480

myth

Keď sa pozriem na odkaz čo sem dal Raistlin tak si o sprejovaní Lego kociek pomyslím len to najhoršie. Ovšem keď pozriem na Chadziho odkaz tak nevychádzam z údivu :) . Ale aj tak by som svoje lego nikdy nesprejoval. (Ale ak to nejaký člen fóra spraví a výsledok bude stáť za to tak prosím o fotky ;) ).
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

TomG

Citace od: Raistlin M kdy 17.01.2006, 16:25:57
Třeba tento člověk v tom má naprosto jasno. :)

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1579937

Docela drsne, ale aspon nemusi resit jestli ma kostky potrebnych barev :)
Only the best can survive.

Robbed

Já jsem zatím s opotřebovaným legem neměl moc problémy  :) akorát jsem jednou tento dílek , který měl ulomené nějaké ty výstupky zbrousil do dílku 2x1 . Anebo zlomené antény jsem slepoval . Ale jinam mám lego docela nové a neopotřebované . :D

J_BOB

Citace od: Raistlin M kdy 17.01.2006, 16:25:57
Třeba tento člověk v tom má naprosto jasno. :)

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1579937

on to nasprejoval? je to tak nekvalitne, ze keby sa to tu nepovedalo, ani by som na to nedosiel :D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Colonel32

ja si v detstvi ze zlomene plate 1x10 udelal plate 1x5  >:D

KLF

Citace od: robbed kdy 17.01.2006, 18:35:56
Já jsem zatím s opotřebovaným legem neměl moc problémy  :) akorát jsem jednou tento dílek , který měl ulomené nějaké ty výstupky zbrousil do dílku 2x1 . Anebo zlomené antény jsem slepoval . Ale jinam mám lego docela nové a neopotřebované . :D

Mam zopar poskodenych dielikov a vzdy rozmyslam, ci to vyhodit, ci si nechat. neupravujem to nijak, ale ked si to necham (napriklad ako hore uvedeny dielik), tak ho pouzijem niekde ako plate 1x2 a ta zadna hinge cast je skryta. Taketo pouzitie je podla mna najidealnejsie (ak sa da realizovat).
Terminated.

Millan

Nechavam si i ty "okousane" dilky a davam to "nekam" dovnitr konstrukce,kde to nebude videt.