Tahač

Založil Dominik.87, 11.12.2012, 19:17:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Dominik.87

Čau lidičky.

Tak po dlouhé době sem si našel čas si něco postvit, jop nechal sem se inspirovat jinýma modelama,
ale nákladáček se snad povedl.


No tak snad kritika nebude až tak negativní :-P

Pokud se bude líbit tak zkusím i návěs :-)
 

mind storm

Chcelo by to foto zdola.
Pisem z tabletu, cize bez diakritiky.

Dominik.87

#2
Foto podvozku.

Ps: Tu zadní nápravu si nepřivlastnuji jen sem jí ochotně použil :-)

Kiko97

Veľmi sa mi to páči, s podvozkom si sa vyhral. Mám otázočku má riadenie dostatočne veľkú veľkú silu, lebo moje pokusy pákového riadenie zatiaľ neboli úspešné?

Dominik.87

Řízení má sílu dostatečnou na takhle těžkej model ( kabina je hodně těžká :-(  ) ale horší je přesnost a vůle na tom přepákování.
bohužel spojovačka má sudý počet tak sem jí musel vyřešit přes osičku a jedno nehezké řešení aby držela ( za to by mě tady asi všichni umlátili )

Kiko97

Ale reit to asi silný nemá? CV jointy ti nevyskakujú?

Dominik.87

tak reid to má slabší ale přední náprava hnaná není tak tam není co by vyskočilo :-P

Kiko97

Myslel som na náhone zadných náprav, pretože mne bez pevného stlačenia respektive aby sa nemohli rozťahovať vyskakujú.

Dominik.87

Pardon moje chyba  :-[ , ale na zadní mam jen ten na kardanu a ten má ten protikus kterej je do cv jointu zacvaklej a zadní nápravy nemaj takovej výkyv aby umožnily aby ta kluzná část cv jointu vyskočila z osyčky

Plutoone

Já si myslím, že je to dobrý začátek, ale ještě by to (dle mého názoru) chtělo vychytat pár much. Určitě bych zmenšil rozvor mezi 1. a 2. nápravou. Za přední nápravou bych udělal blatníky, příjde mi to tam docela nedotažené. BB a Přijímač bych zakomponoval do zadní části kabiny.

Raistlin M

Citace od: Plutoone kdy 12.12.2012, 11:54:16
Já si myslím, že je to dobrý začátek, ale ještě by to (dle mého názoru) chtělo vychytat pár much. Určitě bych zmenšil rozvor mezi 1. a 2. nápravou. Za přední nápravou bych udělal blatníky, příjde mi to tam docela nedotažené. BB a Přijímač bych zakomponoval do zadní části kabiny.

Já bych ještě doplnil příliš nízko posazený přední nárazník.

Dominik.87

Citace od: Raistlin M kdy 12.12.2012, 16:10:14
Citace od: Plutoone kdy 12.12.2012, 11:54:16
Já si myslím, že je to dobrý začátek, ale ještě by to (dle mého názoru) chtělo vychytat pár much. Určitě bych zmenšil rozvor mezi 1. a 2. nápravou. Za přední nápravou bych udělal blatníky, příjde mi to tam docela nedotažené. BB a Přijímač bych zakomponoval do zadní části kabiny.

Já bych ještě doplnil příliš nízko posazený přední nárazník.


Nedotažené to je, zatím zkouším co tenhle podvozek vydrží, ale nechtěl sem zas házet fotky něčeho bez kabiny což je mým zvykem  :-[ . kabina ze 8258 byla rychlá a pěkná ale na tenhle podvozek až moc těžká tak budu předělávat celej tahač aby to bylo lehčí a víc reálné, jen sem chtěl slyšet ( číst ) pár názorů stavitelů přecejen sem jen vejkendovej bažant  :P

Raistlin M

Citace od: Dominik.87 kdy 12.12.2012, 18:29:28
Citace od: Raistlin M kdy 12.12.2012, 16:10:14
Citace od: Plutoone kdy 12.12.2012, 11:54:16
Já si myslím, že je to dobrý začátek, ale ještě by to (dle mého názoru) chtělo vychytat pár much. Určitě bych zmenšil rozvor mezi 1. a 2. nápravou. Za přední nápravou bych udělal blatníky, příjde mi to tam docela nedotažené. BB a Přijímač bych zakomponoval do zadní části kabiny.

Já bych ještě doplnil příliš nízko posazený přední nárazník.


Nedotažené to je, zatím zkouším co tenhle podvozek vydrží, ale nechtěl sem zas házet fotky něčeho bez kabiny což je mým zvykem  :-[ . kabina ze 8258 byla rychlá a pěkná ale na tenhle podvozek až moc těžká tak budu předělávat celej tahač aby to bylo lehčí a víc reálné, jen sem chtěl slyšet ( číst ) pár názorů stavitelů přecejen sem jen vejkendovej bažant  :P

To bude jádro pudla. Mě ta kabina připadla celkově větší, než jsou proporce auta. Ono celé dle mého moc sedí na zemi. Nevím zda čistě konstrukčně, nebo je moc těžké. Pokud první případ a je to úmysl, tak OK.  :)

Plutoone

Ono moderní tahače (hlavně konstrukce LOWDECK) sedí na zemi mnohem níže, než většina osobních aut. Ale pokud chceš postavit tahač podvalníků na stavební stroje, tak ten by měl mít nárazník výše vzhledem k tomu, že se pohybuje po staveništích.

Dominik.87

No ono výška nárazníku a velikost kabiny k podvozku, já sem se zakoukal do těhle potvor http://www.youtube.com/watch?v=MWISr4UihpM tak mi to přijde že proporce cca seděj i když okno je kapku vyšší a nemam tam udělanej dreemline ( kterým bych chtěl zakrýt BB ) :-P a přepravníky těžkejch strojů to sou taky :-D

Plutoone

Soupravy jsou to hezké, držím palce, aby se ti to povedlo dotáhnout do zdárného konce.

Dominik.87

Tak sem po dlouhé době zas zasednul k legu a tahač sem lehce přeupravil, zatím jen ochutnávka než bude celá souprava hotová

Dominik.87

.

Raistlin M

Koukám, že se nám nějak rozmnožily nápravy. Čím to krmíš, že se to tak kotí?  ;D

Vypadá to skvěle a už mi ani nevadí ta světlost. Ono opravdu původně nebylo jasné, k čemu ten tahač má sloužit.

Dominik.87

#19
 :) no říkal jsem si že když už to je stavěný podle 8258 tak že zkusím ten podvozek zvětšit,  no a ono to vypadalo dobře, pak už dostal jen sklápěčku u který sem použil émerickej systém zvedání z jejich trucků a docela to funguje, za sebe dostane ještě vlek s tou samou korbou a hurá na testy na koberci  ;D

Ták fotky zatím nedokončeného vleku, momentálně došli nápady na dodělání tahače a zakrytí motoru na zvedání korby

Plutoone

Dobrý,
koukám, že nedostatkem červených panelů opravdu netrpíš:)

MeNadruhou

Citace od: Plutoone kdy 25.02.2013, 09:22:02
Dobrý,
koukám, že nedostatkem červených panelů opravdu netrpíš:)

Také bych si takové množství dal líbiti >:D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou