Využití magnetů

Založil FilipS, 27.07.2010, 18:34:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaký je váš názor na používání magnetů?

Je to dobrý nápad, který otevírá nové možnosti.
11 (45.8%)
Nijak mě tato myšlenka nedráždí, ale používat je nebudu.
10 (41.7%)
Jsem proti Lego není Geomag  
3 (12.5%)

Celkem hlasů: 24

FilipS

V tomto topicu http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=29183.0 měl AdamKo nápad, jak vyřešit problém s umístěním kostky na střeše nenásilným způsobem- magnetem. Poté co jsem ověřil životaschopnost tohoto nápadu, přemýšlel co s tím dál. Došlo mi, že používání magnetů má IMHO velký potenciál a umožňuje nové použití kostek bez jejich zničení. Na fotkách jsou 2 způsoby, které mě napadli.


E-shop s velkou nabídkou magnetů http://www.neomag.cz/

Bery

Je to dobrej nápad, ale IMHO má lego svou logiku a toto do ní moc nezapadá, takže to de málo kdy využít.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

AdamKo

Citace od: Diidy kdy 27.07.2010, 18:34:01
...nápad, jak vyřešit problém s umístěním kostky na střeše nenásilným způsobem- magnetem. Poté co jsem ověřil životaschopnost tohoto nápadu, přemýšlel co s tím dál. Došlo mi, že používání magnetů má IMHO velký potenciál a umožňuje nové použití kostek bez jejich zničení. Na fotkách jsou 2 způsoby, které mě napadli.
Díky Diidy.
V článku o Tramvaji magnetickou myšlenku dávám reálné obrysy a vím ještě minimálně o jednom vyzkoušeném příkladu v praxi. ;)

Citace od: Bery kdy 05.08.2010, 21:47:42Je to dobrej nápad, ale IMHO má lego svou logiku a toto do ní moc nezapadá, takže to de málo kdy využít.
Ano, LEGO má svou logiku – a té jsme všichni tady na tomto fóru podlehli. Poslední dobou se mi stává, že se pohybuji právě na hraně té logiky. Kdybych nepotřeboval konkrétní (nespojitelné) díly dát dohromady, nikdy bych se k tomuto řešení neuchýlil. ;)


O co jde:
Spojení čel tramvají T3 propojovacím kabelem mnohočlenného řízení.
Požadavky:
Upevnění kabelu v zásuvce musí být pevně, samotný kabel zase dokonale pružný a ohebný. Kostka,  se musí udržet na svislé stěně bez jakéhokoliv výstupku a odolat pohybům do stran.
Řešení v dílech:
Panel 1x2x1 = otevřený kryt zásuvky mnohočlenného řízení, black string with end studs 11l overall = propojovací kabel.

Co jsem už zkusil použít a neosvědčilo se:
Kolečko z oboustranné lepicí pásky o rozměru studu provázku;
Kulička z disperzního lepidla typu herkules.
Na co rozhodně nemám žaludek ani já: ;D
Na "fest" slepit sekundovým.

Co uspělo:
Spojení magnet – kostka tile – kov.
Kovovým předmětem, ke kterému se magnet přitahuje, je tenká zbroušená matka, přesně zapadající do výstupku koncovky provázku.
Vytahování matičky je rovněž velmi elegantní. Do matky se zasune šroubek a po chvilce utahování závitu matka sama vyskočí. (Princip "štkorku" je shodný s vysouváním tuhého kancelářského lepidla.)
Delší magnet je skrytý za panelem 1x2x1 v čele tramvaje.
Na panelu 1x2x1 je stále neodlepená oboustranná lepicí páska jenom proto, aby zdrsnila poměrně hladký povrch kostky a koncovka provázku s matičkou "nelítala" ze strany na stranu.  :)

Naturalistický popis včetně nechutně detailních obscénností okolo řezání, broušení a lepení popisuji na svém blogu >:D