(vlastni) KLR Racing - VW T1 - race taxi

Založil KLR, 06.10.2010, 00:30:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

KLR

VW T1 - race taxi

Je to existujicí projekt švýcarských nadšenců, kteří do klasického Volkswagenu Transporteru T1 narvali motor z Porsche (3.6l, biturbo, >500k).

Více už pochopíte z fotek a videa v následujících odkazech.

video:
http://www.youtube.com/watch?v=powVngJ-Ljc
http://www.youtube.com/watch?v=yZGGtmNzC_w&feature=related

foto:
http://buildthreads.wordpress.com/2009/04/27/race-taxi-993-turbo-kombi/
http://www.autofun.cz/vw-bus-t1-porsche-turbo-154/fotky/1/


No a teď už fotky toho, co jsem se pokusil udělat z Lega. Sám jsem z výsledku tak trochu zklamaný a v půlce stavby jsem to chtěl vzdát, ale když už jsem to začal a měl už i něco hotového, tak jsem se to pokusil dotáhnou do konce.

Hotovému modelu chybí ještě dodělat otevírací dveře (jak přední, tak i boční pro zadní cestující) a umístit BB (byl už tam, ale při dodělávkách to bylo na manipulaci přece jenom dost těžké). Možná že tak i někdy učiním, ale spíš to vidím na to, že za pár dní to rozeberu a budu zase stavět něco jiného. ;-)

parametry:
     ovládání přes IR
     jeden M motor na pohon přes diferenciál
     druhý M motor na zatáčení
     obě nápravy jsou odpružené
     volant je v kabině nefunkční (možná dodělám)

POZN: z blízka nic moc - z fotek děs a hrůza - ale když tak píšu tenhle příspěvek, dívám se na poličku s dostatečným odstupem, tak z dálky to i celkem ujde. Bohužel, ale vy máte k dispozici pouze ty fotky, takže "děs a hrůza"... :-(

KLR

ještě trocha detailů

Shmade

Tvarově si to vystihnul myslim výborně, znak se mi taky líbí, ale mám úplně stejnou výtku jakou jsem měl u tvého trialového monster trucku - dej tam nějaké beamy vodorovně, ať vznikne aspoň spodní linka náznaku oken, takhle je to z boku zase moc děravý. Nemyslim to kapotovat celý, ale prostě aspoň ty okna oddělit. :)

KLR

jj....tentokrát to mám v plánu - je to ta etapa, kdy budu dělat přední a zadní dveře (pokud to ale dřív nerozeberu ;-)

Anatyt

Ako znak VW si mohol použiť toto. ;) Inak LEGO vyrobilo Volkswagenov desiatky! ;)

KLR

Citace od: Anatyt kdy 06.10.2010, 11:18:35
Ako znak VW si mohol použiť toto. ;) Inak LEGO vyrobilo Volkswagenov desiatky! ;)

1. znak je sice pěkný, ale ...
     a) moc malý
     b) nemám ho

2. produkci Lego VW nijak nepopírám, ale ...
     a) v tomhle měřítku a technic provedení "nic" není
     b) šlo mi spíš o ten šílený koncept než o samotný Transporter

Anatyt

Ja viem. ;) Môj príspevok bol trochu na odľahčenie. ;)

Plutoone

Nezdá se mi to jako špatnej začátek. Celkový tvar a nápad mi příjde hodně povedenej. Určitě bych byl pro dokončení. Zkus něco udělat s tím předkem. Ta velká mříž se mně osobně nelíbí.

grohl

Mně zase vadí velmi prapodivně připevněná střecha. Tohle by se po cvrnknutí ze správného úhlu rozsypalo.

KLR

#9
Citace od: Shmade kdy 06.10.2010, 10:54:20
Tvarově si to vystihnul myslim výborně, znak se mi taky líbí, ale mám úplně stejnou výtku jakou jsem měl u tvého trialového monster trucku - dej tam nějaké beamy vodorovně, ať vznikne aspoň spodní linka náznaku oken, takhle je to z boku zase moc děravý. Nemyslim to kapotovat celý, ale prostě aspoň ty okna oddělit. :)

doděláno

Citace od: grohl kdy 06.10.2010, 19:03:53
Mně zase vadí velmi prapodivně připevněná střecha. Tohle by se po cvrnknutí ze správného úhlu rozsypalo.

jj, střecha je jen tak "opřená" - házet s tím nehodlám a navíc je to celé díky úhlovým beamům posunuté o půl studu - ale svůj účel to plní

-----------------------------------------------

tímto jsem vývoj tohoto modelu uzavřel a přikládám poslední sérií fotek - tentokrát i s otevíracími dveřmi a náznaky oken

KLR

#10
úryvky z policejního hlášení

...pachatel Karel F. odcizil závodní vozidlo firmy KLR Racing z uzamčené garáže...
----
...vůz byl spatřen na výjezdu na dálnici D1 směr Brno. Policejní hlídka ve vozidle Volkswagen Passat R36 započala pronásledování, avšak odcizený vůz byl rychlejší a hlídce se tak po několika kilometrech ztratil z dohledu...

----

...na mokré vozovce dostalo pronásledované vozidlo smyk a přibližně ve 230km/h narazilo bočne do betonového pilíře dálničního nadjezdu. Po dojetí hlídky byl vůz zcela zdemolován a pachatel byl nalezen na místě již mrtev. Dle předběžného ohledání místa nehody nebyl zřejmě pachatel připoután...

fotografie z místa nehody jsou přiloženy

aneb - započaly rozebírací práce  ;)

Pieters

LUXUSNÍ smrťák  ;D chudák vdova Figová  :'(