(Vlastní) Multicar M25

Založil Benik, 17.07.2016, 19:02:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Benik

Zdravím,
Chtěl bych se s vámi podělit o můj nový model Multicar M25. Vycházel jsem z reálné předlohy stroje, jednoduchý podvozek (žebřinový rám), čtyřválcový diesel motor s převodovkou umístěný nad přední nápravou a náhon na zadní nápravu. Nad motorem je kabina se dvěma sedačkami. Za kabinou se nachází sklopný valník. Stroj neobsahuje žádné PF prvky a vše je ovládané pouze ,,rukou (HOG zatáčení a sklápění valníku)". Model jsem se snažil propracovat do posledních detailů v rámci možností a spíše je to výstavní model. Přikládám vybrané fotky a doufám že se vám bude líbit.
Rozměry stroje: d. 31cm x š.13cm x v.21cm

stricekfido

nádhera, naprvní pohled rozeznatelná, jen ty balonové pneumatiky tam moc nesedí ale lepší asi stejně nejsou

Tomik

Moc pěkná ještěrka. Model jako takový mi přijde celkem jednoduchý a určitě se na něj hodí pořekadlo "v jednoduchosti je krása". Jediné, co jsem tam moc nepochopil, je to zatáčení - jak ho máš řešené? Přijde mi, že tam není klasický hřeben.

Citace od: stricekfido kdy 17.07.2016, 19:48:49
nádhera, naprvní pohled rozeznatelná, jen ty balonové pneumatiky tam moc nesedí ale lepší asi stejně nejsou
Ohledně pneumatik bych zkusil použít 49.53 x 20:

Jsou to pneumatiky z kontejnerového náklaďáku 42024 a nasazují se na stejné disky jako ty baloňáky, které tam máš. Jen bych řekl, že budou asi trochu menší.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Hodně dobré! Pěkná konstrukce a všechno perfektně pasuje. A musím říct, že až díky tobě jsem se dozvěděl, že šla kabina sklopit...
Pán na Žlutém hradě

Benik

Děkuji vám všem za kladné reakce a jsem rád, že se model líbí... :-)
Kola jsem taky na začátku celkem hodně řešil, ale přišel jsem na jedno zlepšení těchto pneumatik. Z těchto fotek asi není moc znatelné, pokusím se to nafotit jinak.

Tomik: Zatáčení mám řešeno klasicky hřebenem. Pošlu detailnější foto

milanv: Ano, konstrukci jsem řešil stejně jako u skutečného stroje a kabina opravdu šla takto sklápět (doufám) :-)

Stimpi


Martins

Ty jo! V jednoduchosti je krása.... Moc povedené, výborně rozpoznatelné. Kola mě neruší...

Benik

Doplňuji ještě slíbené fotky. Na první fotce je vidět můj nápad na zúžení pneumatik. Klasicky se pneumatika nasazuje tak aby, lem v pneumatice byl v prvním drážce (ozn. žlutě). Při smáčknutí a zatlačení pneu. za druhou drážku (ozn. červeně) z obou stran, dojde k požadovanému zúžení. Vlevo je porovnání klasické pneu a upravené (poměrně velký rozdíl) ;)
Na druhé fotce je detail přední nápravy (hřebenové řízení).

germik

Super, mMultikáru jsem jednou taky zkoušel postavit, ale zasekl jsem se na podvozku :-[
Máš tam 3-stranné sklápění korby, nebo jen dozadu?
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Benik

Citace od: germik kdy 18.07.2016, 23:41:29
Super, mMultikáru jsem jednou taky zkoušel postavit, ale zasekl jsem se na podvozku :-[
Máš tam 3-stranné sklápění korby, nebo jen dozadu?
Díky, nee korba jde sklápět jen dozadu.

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

JardaL

Přidávám se s pochvalou.
Jen tak dál, nadějný staviteli.. ;)
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.