Falošné LEGO

Založil Justin, 03.12.2013, 17:55:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Citace od: Burue kdy 13.06.2017, 14:18:21

Co se tyče kluků doma,tak jsem jim koupil 30 velkých technic setů ,ale je to myšleno jeden set dvakrát. Pač dvojčata mají 6 let a ti stavi přímo to co je od Lega,ale poslední dobou už vymýšlejí sve věci spolu se mnou a dalším 8 a 10 klukama brachama. U nás takhle vznikl jednou boj,když se ti dva starší trhly od mladších s tim,že nechtějí stavět to co děla Lego,ale to co si najdou na netu a nebo nejstarší začal pracovat v Lego programu a chce si stavět hračky podle sebe a začalo u tech starších s rozebíráním postaveny ch setů, pac nebylo kostek a strhla se doma váleční zóna těžkého kalibru a tak jsem za něco dostal v práci odměnu a dokoupil jsem vše ještě jednou a vidět ty kluky , když se den co den do toho vrhnou a ted vymýšlení , přemýšlení a vše kolem je pro mně pecka. Ale jak kluci jdou vývojem do předu a hltaji stránky internetu a narazí na Moc Madocu je prostě pro mně po srande. Podotýkám ze těch 30 setů je orginal Lego,ale prostě kostek je pořád málo. A mně bohužel abych je při tom udržel, když vidím, jak se jejich myšlení a zručnost zvedla a sám delam kolem 30 let v oblasti automatizace a průmyslu a vidím co za mladi  lidi pridou do prace, že to pomalu neumí ani držet šroubovák v ruce a na to aby mne to nezrujnovalo financne. Tak jsem prostě sáhl po levnější variantě Lepina. Jakožto levný zdroj náhradních dílů, super věc a zase klidně mně tady ukrizujte. Ale vemte si když se podivat na nejakej jeho výtvor, což se se samotnym Legem nedá srovnat,nakolik Vás to vyjde origos kostky a tem klukům je to v ten moment úplně jedno od koho to je.
Chápeš vůbec, co ti tady píšeme? Vypadá to, že ne.

ThomasMorta

Citace od: Burue kdy 13.06.2017, 14:18:21
(...) Ale jak kluci jdou vývojem do předu a hltaji stránky internetu a narazí na Moc Madocu je prostě pro mně po srande. Podotýkám ze těch 30 setů je orginal Lego,ale prostě kostek je pořád málo. A mně bohužel abych je při tom udržel, když vidím, jak se jejich myšlení a zručnost zvedla a sám delam kolem 30 let v oblasti automatizace a průmyslu a vidím co za mladi  lidi pridou do prace, že to pomalu neumí ani držet šroubovák v ruce a na to aby mne to nezrujnovalo financne. Tak jsem prostě sáhl po levnější variantě Lepina. Jakožto levný zdroj náhradních dílů, super věc a zase klidně mně tady ukrizujte. Ale vemte si když se podivat na nejakej jeho výtvor, což se se samotnym Legem nedá srovnat,nakolik Vás to vyjde origos kostky a tem klukům je to v ten moment úplně jedno od koho to je.
No jo, to je pak těžký, když chtějí stavět rovnou stavby, které mají součástek za 20 tisíc:-) Ale pokud se tomu chtějí věnovat víc, tak doporučuji jednak prozkoumat bricklink a zkusit nakupovat použité sety (kdyby to nebyl technic, tak bych řekl, ať zkusíte jednou za čas udělat výpravu do Německa do nejbližšího lego storu, kde se kupují kostky do kelímků - a co tam dokážete nacpat, to je vaše).
Pokud jde čistě o zdroj součástek, tak doporučuji hlídat povánoční výprodeje ve SPARKYS, BAMBULY a POMPU - velmi často tam bývají 50% slevy, ale technicy mizí rychle. A taky lze vykupovat součástky na váhu od lidí, kteří vyprodávají své sbírky na všech možných bazarech. Nechci vyloženě kamenovat, protože důvody jsou pochopitelné a myslím, že všichni se tu potýkáme s vysokou cenou LEGA, ale jde to i jinak.
A co se týče vlastních staveb - zjevně děcka zvládají jednoduchou angličtinu, tak mohu doporučit Sarielovu knížku v aktualizovaném vydání: https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=The+Unofficial+LEGO%C2%AE+Technic+Builder%E2%80%99s+Guide%3A+2nd+edition
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Faire

Jinak myslím že je na trhu místo pro firmu, kde bude dělat jenom kostky, za nižší cenu, na způsob LEGO Creative Box.

ThomasMorta

Citace od: Faire kdy 13.06.2017, 15:25:16
Jinak myslím že je na trhu místo pro firmu, kde bude dělat jenom kostky, za nižší cenu, na způsob LEGO Creative Box.
Třeba Q-Bricks nebo Simba Blox? :-) Ale je fakt, že v tuto chvíli si nejsem jistý, jestli dělají i něco jiného, než ty velké balíky kostek 2x4
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Jindroush

Promazal jsem tu zbytečné štěkání. Upozorňuji, že tlačítko "nahlásit administrátorovi" tady není na to, abych rozsuzoval rozdíly v názorech (jakkoli jsou názory obhajující nákup falešných věcí mimo mísu, především tady).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

cembry

Tak jsem si přečetl diskusi a musím říct, že je to opravdu místy ostrá výměna názorů...

Když odmyslím právní problematiku, otázku kvality barev, potisku a přesnosti, zkrátka bylo-li by k dostání něco Legu podobného, dalo by se říci na první pohled nerozpoznatelného za zlomek ceny a představil bych si stavitele, který se pokouší udělat nějaký výjev ze Star Wars nebo Pána prstenů či čehokoliv, kde je davová scéna s velkým množstvím velice podobně vypadajících figů relativně vysoké ceny - šel by někdo z místních stavitelů do nákupu figů od neLega pro dokreslení scény?

Nechci rozpoutávat nějakou další plamennou diskusi, jen by mě zajímal názor na nákup v podstatě "spotřebního" materiálu.

Klaj

Citace od: cembry kdy 18.07.2017, 23:21:31
Tak jsem si přečetl diskusi a musím říct, že je to opravdu místy ostrá výměna názorů...

Když odmyslím právní problematiku, otázku kvality barev, potisku a přesnosti, zkrátka bylo-li by k dostání něco Legu podobného, dalo by se říci na první pohled nerozpoznatelného za zlomek ceny a představil bych si stavitele, který se pokouší udělat nějaký výjev ze Star Wars nebo Pána prstenů či čehokoliv, kde je davová scéna s velkým množstvím velice podobně vypadajících figů relativně vysoké ceny - šel by někdo z místních stavitelů do nákupu figů od neLega pro dokreslení scény?

Nechci rozpoutávat nějakou další plamennou diskusi, jen by mě zajímal názor na nákup v podstatě "spotřebního" materiálu.

No pokud zapojime psychologii. Tak vime, ze takova diskuze je zcela bezpredmetna, protoze to co by clovek udelal, kdyby se do takove situace dostal a co si mysli, ze by udelal, sou casto dve naprosto odlisne veci.
Draco dormiens nunquam titiliandus

ThomasMorta

Citace od: cembry kdy 18.07.2017, 23:21:31
Když odmyslím právní problematiku, otázku kvality barev, potisku a přesnosti, zkrátka bylo-li by k dostání něco Legu podobného, dalo by se říci na první pohled nerozpoznatelného za zlomek ceny (...)

Ok, takže zanedbáme všechny podstatné otázky:-)
Hele, to, co tu popisuješ je v podstatě LEGO, které vyrábí někdo jiný při zachování důležitých kvalit v dostatečné míře a legálně, jen za zlomek ceny. Pak by ovšem byl bláhový ten, kdo by u LEGA zůstal. Na druhou stranu, pokud je to legální, pak by asi LEGU nic nebránilo zajistit si konkureceschopné ceny.

Jinak figové nejsou levní, ale na davové scény se skvěle hodí různé battle packy, které bývají pravidelně ve slevách za 50 % ceny, takže stačí počkat na vhodný okamžik:-) Bojím se ale, že v konečném důsledku u těch davových scén budou dražší kostky na vytvoření krajiny.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Anatyt

Citace od: cembry kdy 18.07.2017, 23:21:31
Nechci rozpoutávat nějakou další plamennou diskusi, jen by mě zajímal názor na nákup v podstatě "spotřebního" materiálu.

Ale rozpútal si! A vedel si, že rozpútaš! Nač je to dobré, keď to tu už bolo riešené?!?!?!?!

supermachina

A co kupit stare sety ktore na BL stoja neuveritelne ceny, TLG hrubo ignoruje ziadosti fanusikov o reediciu a fanusik ho chce... napr.black cat 5571 je na BL od 250€ so znicenym navodom, niektore nalepky poskodene alebo chybaju a aj diely pouzivane.... TLG ignoracia na reediciu a u cinanov ho mate uplne novy neposkladany v sacikoch za 84€ s postovnym a balnym! Aj vtedy je problem? Ved samotne TLG ignoruje ziadosti zakaznikov. A toto je len priklad...je tam plno takychto setov.

Anatyt

TLC má veľmi dobre zrátané či sa im oplatí robiť reedície! Zas nie su blbí na rozdiel od niektorých AFOLOV.

skywalker007

Jenže kdyby TLC dělalo na všechno vzácné reedice,tak by to rázem ztratilo na hodnotě a postrádalo by pak smysl zbýrání lega,kdyby si člověk mohl set koupit každé dva roky. A dost lidí by bylo naštvaných kdyby jejich vzácný starý set měl najednou poloviční nebo ještě menší hodnotu.

peki

Citace od: supermachina kdy 19.07.2017, 12:01:53
...... TLG hrubo ignoruje ziadosti fanusikov o reediciu a fanusik ho chce..

Podle vyjádření JB (před cca 2 roky) Lego nebude dělat reedice,mimo jiné z toho důvodu, že některé kostky nejsou aktivní a u některých chybí dokonce i formy.

Podle Lega by tzv."reedice" nebyla 100 procentní. Některým Afolům by to sice bylo jedno, ale dalším by to vadilo, protože to není 1:1. 

Reedice se tedy v Legu neplánují.

Citace od: skywalker007 kdy 19.07.2017, 12:19:18
Jenže kdyby TLC dělalo na všechno vzácné reedice,tak by to rázem ztratilo na hodnotě a postrádalo by pak smysl zbýrání lega.

Tady bych rozlišil jestli někdo sbírá, protože to má rán nebo "investičně" na kšeft. U toho druhého může jít o nafouknutou bublinu která může splasknout (z různých důvodů) např. právě zaplavením trhu kopiemi, větším počtem lidí kteří v Legu ukládají/točí peníze atd.

juraj

Citace od: skywalker007 kdy 19.07.2017, 12:19:18
Jenže kdyby TLC dělalo na všechno vzácné reedice,tak by to rázem ztratilo na hodnotě a postrádalo by pak smysl zbýrání lega,kdyby si člověk mohl set koupit každé dva roky. A dost lidí by bylo naštvaných kdyby jejich vzácný starý set měl najednou poloviční nebo ještě menší hodnotu.

To, ze znovu vydaju set ktory mam v ubodom stave, okusany a ohrany, ma iba potesi. To ze vydaju Hounted house, ktorych by som mal doma 30, by ma vytocilo. Afola to nahneva len vtedy, ak kupil set za cenu urcenu sekundarnym trhom.

milanv

To jsou zbytečné spekulace (byť s některými taky souhlasím a jiné chápu). Zbytečné jsou z důvodu, co jsme se bavili naposledy s Janem: AFOLové mají jednu pořád stejnou tendenci: přeceňovat schopnosti a možnosti TLG jakožto společnosti. Opravdu ani v silách tak veliké firmy není vyrábět ani kostky, natož sety v množství a hlavně pestrosti, co by si AFOLové představovali. Jak psal peki: na spoustu toho už nejsou ani formy a i kdyby byly, tak cena veškeré logistiky okolo je prostě neúnosná. Ne o trochu, ale naprosto řádově jinde, to nemá smysl spekulovat že by mohli logistiku vylepšit apod. (Navíc, kdyby o tom diskutovali jen ti z nás, kdož mají opravdové zkušenosti s logistikou v takových objemech, mohli bychom celé vlákno rovnou zavřít :) )

Ale přiznám se, že kdyby to občas udělali, a všem těm investičním spekulantům rázem srazili ty šílené sběratelské ceny zpátky na cenu obyč. stavebnic, aby se jim to konečně přestalo vyplácet, já bych skákal radostí, že by mi museli doma zvýšit strop, aby se ze mě nestal Faust!
A proč? Snad ne ze závisti? Samozřejmě že vůbec ne! Z čistě praktických důvodů, což souvisí s podobným tématem (poměr síly TLG a toho množství lidí, v tomto případě spekulantů) - u některých stavebnic, které jsou považované mezi spekulanty za jistý zisk (většina IDEAS, modulárů apod.) LEGO nestíhá vyrábět, aby zbývalo i na obyčejné smrtelníky, ti spekulanti jsou schopní doopravdy vykoupit celosvětové zásoby. Kdo nevěří, ať si ověří na shop.lego.com při příští podobné příležitosti. Proto ta pravidla na online shop, omezení počtu kusů na "domácnost" apod.

To jen takový malý pohled pod pokličku, taky nevím zdaleka všechno, ale tuhle problematiku už nějakou dobu sleduju.
Pán na Žlutém hradě

otaznik

Citace od: milanv kdy 19.07.2017, 14:04:09
Z čistě praktických důvodů, což souvisí s podobným tématem (poměr síly TLG a toho množství lidí, v tomto případě spekulantů) - u některých stavebnic, které jsou považované mezi spekulanty za jistý zisk (většina IDEAS, modulárů apod.) LEGO nestíhá vyrábět, aby zbývalo i na obyčejné smrtelníky, ti spekulanti jsou schopní doopravdy vykoupit celosvětové zásoby.
Není to tak, podívej se, kolik modularů všude bylo k dispozici několik let za stejné nebo nižší ceny, než prodávali na S@H. Všechny IDEAS jsem taky v pohodě sehnal (tedy až na Saturn, ale ten ještě bude).

Villa Legina

Citace od: milanv kdy 19.07.2017, 14:04:09
To jsou zbytečné spekulace (byť s některými taky souhlasím a jiné chápu). Zbytečné jsou z důvodu, co jsme se bavili naposledy s Janem: AFOLové mají jednu pořád stejnou tendenci: přeceňovat schopnosti a možnosti TLG jakožto společnosti. Opravdu ani v silách tak veliké firmy není vyrábět ani kostky, natož sety v množství a hlavně pestrosti, co by si AFOLové představovali.

;D ;D ;D ;D ;D ::) >:(

Blábol. Výhovorka. V silách tak velkej firmy by to bolo. Avšak nechcú to povedať popravde, že nemajú záujem. Ich politika je zožrať čo najväčší kus koláča a neseretečkovať sa s prkotinkami, čiže minimalizácia nákladov, námahy a  maximalizovanie zisku. To je celé. Ale raz sa im to vypomstí a potom budú čučať.

Anatyt

Súhlasím s tebou okrem poslednej vety. To že nebudú robiť reedície sa im nevypomstí. Nemá ako.

mesje

Citace od: milanv kdy 19.07.2017, 14:04:09
Ale přiznám se, že kdyby to občas udělali, a všem těm investičním spekulantům rázem srazili ty šílené sběratelské ceny zpátky na cenu obyč. stavebnic, aby se jim to konečně přestalo vyplácet, já bych skákal radostí, že by mi museli doma zvýšit strop, aby se ze mě nestal Faust!

Neviem ci by si skakal od radosti, ak by si potreboval zohnat nejaky set z minulosti, ktory sa uz roky nepredava, a jediny sposob je kupit ho od "hnusnych" spekulantov. Sekundarny trh len vyplna dieru na trhu - uspokojuju potreby AFOLov, ktori nestihli kupit set kym bol v predaji, lebo napr este lego vtedy nezbierali. Vsetko je to pomer ponuky a dopytu - ked niekto je ochotny dat viac penazi za set, ktory sa uz nepredava, je to jeho vec. Bez spekulantov by som nemal sancu ziskat niektore sety.
Reedicie tychto zlych spekulantov nevyzenu - ak by k nim TLG pristupilo, tak to nebude skor ako 10 rokov po prvej verzii, a dovtedy vyplni medzeru sekundarny trh. A najma, reedicie maju zmysel len pri par typoch setov (nema logiku spravit reediciu modularu, ktory bol v predaji 5 rokov, a v case reedicie by konkuroval dalsim 5 novym modularom), a aj pri nich ma skor logiku prerabka do lepse prepracovanej podoby - ako sa to stalo pri sopwith camel. Napr zisla by sa prerabka sochy slobody (povodna verzia prilis kockata) alebo eiffel tower (extremne popularny a znamy landmark, ktory by si zasluzil byt dlho v predaji a po nejakom case znovu vydany). Niekedy skor nastve reedicia - ked preplatim stary set a potom vydaju novy.

Citace od: milanv kdy 19.07.2017, 14:04:09
..u některých stavebnic, které jsou považované mezi spekulanty za jistý zisk (většina IDEAS, modulárů apod.) LEGO nestíhá vyrábět, aby zbývalo i na obyčejné smrtelníky, ti spekulanti jsou schopní doopravdy vykoupit celosvětové zásoby. Kdo nevěří, ať si ověří na shop.lego.com při příští podobné příležitosti. Proto ta pravidla na online shop, omezení počtu kusů na "domácnost" apod.

To je len a len chyba TLG, ze niekto vykupi cele zasoby + debilita ludi, ktori radsej preplatia desiatky eur spekulantovi, ako by pockali mesiac na normalnu kupu. Nepocul som, ze by niekto vykupil napr novy model adidasiek a predaval ich na bazari, alebo televizory. Ked zlyhava firma a zle odhadne dopyt + distribuciu, tak potom tieto vypadky niekto nahradi. Akonahle by sa par krat stalo, ze sa vyrobilo vela kusov a napriek vykupu spekulantmi bol set stale dostupny, tak by si to 2x spekulanti rozmysleli, ci si chcu naplnit zasoby leziakmi, ktore dlho nepredaju.
Osobne nechapem tieto vykupy a predaje, nechapem ze sa niekomu nechce chvilu pockat a kupit to v obchode normalne - ten rozdiel vo zvysenej cene spekulantovi a cene v obchode s vyuzitim roznych bonusov a VIP bodov moze byt aj 50% a za to je nejaky dalsi set. Nestihol som napr kupit Saturn, ale zily mi to netrha, a naco by som to kupoval za 150 eur, ked za 2 mesiace to mozem mat za 110 aj s vianocnym bonusom. To je aj chyba TLG, ze robi casto hmlu a neda jasne najavo, ze urcity set bude dlho vyrabany a nehrozi jeho rychly koniec, ludia by sa menej plasili.

Hacislav

"Odborník žasne a lajk se diví."
Nestává se mi příliš často, abych s tebou souhlasil mesje.
Ale v tomto případě je tomu tak v plném rozsahu.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Jaky


supermachina

Tu je recenzia na Wing od Lepinu:
https://www.youtube.com/watch?v=l5tRcTd6vEw
A na tomto videu chlapik hovori, ze su utoky na neho lebo nezhadzuje cinskych vyrobcov a preto sa rozhodol povedat, preco si nemate kupoat cinske napodobneniny:
https://www.youtube.com/watch?v=lXxB0m8Iu9o

MLT

Nevím zda to tu už někde náhodou není, ale dnes to na mne přímo vyskočilo.....

A jestli to dobře chápu, tak v podstatě LEPIN "obviňuje" LEGO, že MF okopírovalo a udělalo jeho klon ;D

Celkem drzost.....

https://lepinbrick.com/blogs/news/lego-75192-vs-10179-detail-comparison-new-monstrous-set-vs-old-monstrous-set-in-detail

marian20

Práveže z toho, čo som to tak zbežne preletel skôr ide o reklamu na lepin klon fakcona, ktorý má výsť v októbri, píšu tam, že lego verzia čo do počtu dielikov narástla o 45% a čo do ceny o 60% a tým pádom lepin je priateľnou verziou pre tých, ktorí nechcú platiť plnú lego cenu a tých, ktorí nezoženú oficiálneho falcona kvôli prvotnému hypu etc.
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

otaznik

Je spíše zarážející, že tento výrobce klonů v tom článku nepokrytě potvrzuje, že jeho stavebnice jsou kopie těch od TLC, a že i nový Falcon se tomu nevyhne.

roboticzech

Citace od: Jaky kdy 30.07.2017, 18:27:52
Kvalitní recenze a porovnání Lego a Lepin.
https://brickset.com/article/29578/review-lepin-super-star-destroyer

Sorry, ale ten týpek asi bude trochu zaslepený legem. Sám přiznává, že při stavění ani moc nepostřehl, že nestaví originální lego, ale jak může, tak zaslepeně se snaží něco vytknou. Ano, místa vstřikování jsou hnusná, to je pravda, ale stěžovat si, že v návodu je nějaká tyčka zakreslena menší než je ve skutečnosti, když jde jasně vidět, že je pouze obrazově zkrácena, aby nezakrývala potřebnou viditelnou část a je zakreslena na konci půdorysně... jako sorry, stavitel lega a tohle nepochopit... no nevím...

otaznik

Citace od: roboticzech kdy 20.11.2017, 11:27:18
Sorry, ale ten týpek asi bude trochu zaslepený legem. Sám přiznává, že při stavění ani moc nepostřehl, že nestaví originální lego, ale jak může, tak zaslepeně se snaží něco vytknou. Ano, místa vstřikování jsou hnusná, to je pravda, ale stěžovat si, že v návodu je nějaká tyčka zakreslena menší než je ve skutečnosti, když jde jasně vidět, že je pouze obrazově zkrácena, aby nezakrývala potřebnou viditelnou část a je zakreslena na konci půdorysně... jako sorry, stavitel lega a tohle nepochopit... no nevím...
Sorry, ale tebou popsaný problém bude způsobený zejména tím, že od Lepinu je to sprostá kopie. A LEGO, na rozdíl od svého plagiátora, do setu dávalo tu správnou délku "rigid hose". Proto ta "chyba" v návodu.

roboticzech

Citace od: otaznik kdy 20.11.2017, 16:30:16
Citace od: roboticzech kdy 20.11.2017, 11:27:18
Sorry, ale ten týpek asi bude trochu zaslepený legem. Sám přiznává, že při stavění ani moc nepostřehl, že nestaví originální lego, ale jak může, tak zaslepeně se snaží něco vytknou. Ano, místa vstřikování jsou hnusná, to je pravda, ale stěžovat si, že v návodu je nějaká tyčka zakreslena menší než je ve skutečnosti, když jde jasně vidět, že je pouze obrazově zkrácena, aby nezakrývala potřebnou viditelnou část a je zakreslena na konci půdorysně... jako sorry, stavitel lega a tohle nepochopit... no nevím...
Sorry, ale tebou popsaný problém bude způsobený zejména tím, že od Lepinu je to sprostá kopie. A LEGO, na rozdíl od svého plagiátora, do setu dávalo tu správnou délku "rigid hose". Proto ta "chyba" v návodu.

Mě by na Lepinu asi nejvíc štvalo, jak tam jdou vidět ty vstřiky. To je prostě hnus. Taky jsem viděl, jak se ty velké plochy ohýbají, protože jsou asi z nějakého měkčího plastu. A čím měkčí plast, tím hůř pro zdraví, protože plast se měkčí formaldehydem, což je celkem slušně rakovinotvorná látka, uvolňující se z materiálu hlavně když je vystavena přímému slunci. Proto se pití v PET lahvých nesmí vystavovat přímému slunečnímu záření, na každé je to napsané.
S legem jsem teď teprve začal, kvůli synovi, ale i zároveň kvůli mě samotnému, v mládí jsem si to holt neužil, nějaké lego, ale teď mě to zase láká ještě víc. Jelikož nejsem zrovna bohatý, abych si mohl koupit krabici za 2000,-, tak jsem hledal alternativy. Nějaké lego sem tam koupím, ale menší. Malej teď na Vánoce dostane napodobeninu Lega a to Enlighten brick, konkrétně autobus se zastávkou. Koukal jsem na videa a vypadá to dobře, i zpracování dílků. Dokonce se dá u autobusu nadzvednout střecha, aby si dítě mohla vkládat dovnitř panáčky, což jsem u lega neviděl. Celkově mi přijde, že to má Enlighten brick vyřešené lépe pro ještě menší děti... podle mě tak už od 4let, což teď bude i mému synovy. Přeci jen je jednodušší nadzvednout sklápěcí střechu u autobusu, než ji pracně odlupovat s tím,že se nechtěně odlítnou další součástky. Taky jsem koukal na Sluban, ti by to měli mít dokonce i vyřešné s Legem právně. Taky to vypadá slušně a je to levnější. Sice machrují jak jejich panáčci jsou vymakanější než ti z Lega ale mě se stejně víc líbí u panáčků ten lego styl.
Co si myslíte o těch to dvou výrobcích - Enlighten brick a Sluban?

Cavelon

Citace od: roboticzech kdy 21.11.2017, 08:02:32
Co si myslíte o těch to dvou výrobcích - Enlighten brick a Sluban?

šit

janopr

#359
Sluban - za mě nebrat! Neměl jsem sice v ruce, ale viděl jsem na youtube, jak s tím různí speed-buildeři válčí a jak ty kostky prostě nedrží. Takže Sluban ani za trest.
Enlighten - kvalita mnohem lepší, mám zkušenost ze setem "Atentát na Hitlera" (ideální hračka od 6 let  ;D ;D ;D )

Kostky drží dobře, některé ale až moc dobře, a je velmi těžké je oddělit - pro dítě problém. Jednomu panáčkovi (zrovna Hitlerovi) upadává ručička, takže žádné hajlování. Kostky jsou špinavé, jsou na nich vidět malá smítka prachu/špíny a taky jsou takové "mastné", po složení modelu jsem měl pocit, jako když se člověk přehrabuje v hadrech v sekáči  ;) Musel jsem si jít umýt ruce - to po hraní si s Legem nedělám.

Čeho se trochu obávám je, že hodně lidí (dětí) smíchá Lego a "neLego", pak se to prodá jako Lego a časem to bude mít velmi špatný vliv na naše hobby. Nechtěl bych třeba u každé kostičky objednané na Bricklinku kontrolovat, zda je to fakt Lego nebo ne...

Pokud bych mohl něco doporučit, tak Albert, Tesco, Pompo a jiní čas od času mají výprodejové slevy 50%. Tam se pak dá i za 250 Kč koupit pěkná krabice a člověk nemá pocit, že krvácí. Kostky budou fungovat tak, jak mají, a děti budou mít radost.
Jak říká kulinář a expert na gastronomii Roman Vaněk:"Lžička medu je lepší než kýbl hnnoje"  ;D