TRAINS 2006 SU TU !!!

Založil KLF, 23.12.2005, 00:46:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

betakaroten

Citace od: Jindroush kdy 08.01.2006, 19:22:25
Citace od: KLF kdy 08.01.2006, 19:19:21
Inak dost ma zarazilo aj to napajanie 6xAA (klasicke tuzkove) baterkami. To je sila ! To ma moj Technic Space Shuttle a je to teda riadny box na baterky ! Myslim, ze pri tomto boxe na nejaky interier lokomotiv mozme zabudnut.

No, zabere to cca 4x10x3-4... když má placka 30 studů, ještě ti zbývají 2/3 na vyřádění se...  ;)
Zase to bude mít dobrou zátěž, akorát nevím, jestli nebude "dřít břicho" na výškových nerovnostech, jako to dělá Santa Fe.

Jindroush

Dyk ti říkám, že na plate 6x30 to zabere 4x10, není to ten starej tužkovkovej 9V battery box, je to jednokusová obludnosť.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

Citace od: rdk kdy 08.01.2006, 18:09:41
... a přepínač frekvencí ...
... Frekvence se mění mezi 3 možnými, popř. ovladač může ovládat všechny tři naráz.

Což o to, mě to asi stačit bude, ale co Ti náročnější? Docela by mě zajímalo, jak je vyřešeno, když bude mít někdo 4 a více souprav ???

Citace od: rdk kdy 08.01.2006, 18:09:41
... motor má speciální díry pro technic osy ...

Naopak toto by mohlo být dobré. Motor by se pak mohl využívat nejen ve vlacích, ale i v autíčkách či větších mechanismech. Stačí jen sundat vlaková kola a místo nich nasadit např. ozubená a motorem rázem můžeme pohánět větší Technic auta.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jindroush

Citace od: peter kdy 08.01.2006, 19:32:14
Citace od: rdk kdy 08.01.2006, 18:09:41
... a přepínač frekvencí ...
... Frekvence se mění mezi 3 možnými, popř. ovladač může ovládat všechny tři naráz.
Což o to, mě to asi stačit bude, ale co Ti náročnější? Docela by mě zajímalo, jak je vyřešeno, když bude mít někdo 4 a více souprav ???

Jako děti, co dostanou 4 krabice v ceně několika tisíc korun...? Dost sci-fi  8)

Si vždycky musím vzpomenout na film Záskok, kde měl hlavní hrdina hlášku: 'Víte - pro děti'  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mates

Možná 2 krabice dostane dítě a 2 dostane tatínek... co pak? >:D ;D

Micho

Ja sa na to docela aj s tým ovládaním teším. Uvidíme ako to bude v reále fungovať a nevidím to až tak zlé. Vývoj ide dopredu. Keď prišli prvé 9V vlaky, tak možno podobne sa vyjadrovali tí, ktorí toho mali kopec v starom systéme.

A dokonca budeme môcť púštať nezávislé od seba vlaky na jednej koľaji. Proste som zvedavý a určite si obidve súpravy zadovážim.

Citace od: peter kdy 08.01.2006, 19:32:14
Motor by se pak mohl vyuľívat nejen ve vlacích, ale i v autíčkách či větąích mechanismech. Stačí jen sundat vlaková kola a místo nich nasadit např. ozubená a motorem rázem můľeme pohánět větąí Technic auta.
Páči sa mi petrov postreh, to by mohli byť celkom zaujímavé kreácie ...

Micho

Mimochodom, tento thread sa prebojoval na čelo témat s najvyšším počtom príspevkom. Viď štatitiky.

KLF

Takze dalsia "prijemna" sprava: podla tohoto zdroja bude ICE vlak stat 130 Eur a nakladny vlak 160 Eur ! Cize napriek tomu, ze vyrobna cena sa oproti sucastnym vlakom s kovovymi kolajami znizila, obchodna cena ostava rovnaka, ak nebude vyssia ako sucastne vlaky !!!
A v clanku su aj ine zaujimave veci.......
Terminated.

Jindroush

No šak, budou to 'větší' sety, aspoň na počet dílů... Podle mejch informací to bude 99 a 159 euro, takže:

4511 - 333 dílů za 3500 = 10.50 díl
4512 - 544 dílů za 5200 = 9.50 díl

7897 - 501 dílů za 2999 = 6.00 díl
7898 - 860 dílů za 4900 = 5.70 díl

To je hrubý odhad cen, je samozřejmě možný, že se to změní. Hm... tak teď jsem se podíval a opravdu v Německu stál 4512 jen 130 euro, což by v přepočtu na kačky vyšlo asi kolem 40 Kč/euro... to by pak novej náklaďák stál asi 6500 Kč!  :o
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Jinde tedy píšou, že to má 4-6 různých rychlostí (tj. regulace je mírně nespojitá), že kolečka motoru jsou pogumovaný, z motoru vede klasickej Technic elektrickej kabel, je to velmi tiché. Baterky se strkají zespod: 1, na to 2 a na to 3 baterie.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

werrac

Citace od: KLF kdy 09.01.2006, 01:48:54
Takze dalsia "prijemna" sprava: podla tohoto zdroja bude ICE vlak stat 130 Eur a nakladny vlak 160 Eur ! Cize napriek tomu, ze vyrobna cena sa oproti sucastnym vlakom s kovovymi kolajami znizila, obchodna cena ostava rovnaka, ak nebude vyssia ako sucastne vlaky !!!
A v clanku su aj ine zaujimave veci.......

Pokud vezmu jako cenovy zaklad, vcetne zisku, cenu 4511 a 4512, Tak mi vychazi 4599Kc a 5999Kc za 7897 resp. 7898. A ackoliv se mi 7898 velmi libi, tak pochybuju, ze najdu ochotu si ho za ty penize u nas poridit, to uz si radsi jeden koupim pri letosni navsteve SRN, pokud uz budou, protoze 160E x 30Kc/E = 4800Kc, i kdyz i tak to bude sila .........

werrac

#161
Citace od: Jindroush kdy 09.01.2006, 09:09:50
4511 - 333 dílů za 3500 = 10.50 díl
4512 - 544 dílů za 5200 = 9.50 díl

7897 - 501 dílů za 2999 = 6.00 díl
7898 - 860 dílů za 4900 = 5.70 díl

4511 - 333 dílů za 3500 = 10.50 díl
4512 - 544 dílů za 5200 = 9.50 díl

7897 - 501 dílů za 4599 = 9.20 díl
7898 - 860 dílů za 5999 = 7.00 díl


OMLOUVAM SE J.
Za to, ze jsem ho opravil, mel jsem nejak vsugerovano, ze 4512 stoji v DE 139,99E, ale slo o zamenu cen 129,99E x 139,99USD.

betakaroten

Citace od: Jindroush kdy 09.01.2006, 09:14:13
Jinde tedy píšou, že to má 4-6 různých rychlostí (tj. regulace je mírně nespojitá), že kolečka motoru jsou pogumovaný, z motoru vede klasickej Technic elektrickej kabel, je to velmi tiché. Baterky se strkají zespod: 1, na to 2 a na to 3 baterie.
Aha, takže baterie budou přece jen mírně zasahovat do interiéru, ale pořád lepší než drátem do voka - hlavně, že 3 baterie budou vespod (pochopil-li jsem to správně), takže to bude mít nízko těžiště.
Mírně nespojitá regulace - nic nového pod sluncem. Současný regulátor má také 6 stupňů (při pokusu o plynulý rozjezd jsou vidět podélné rázy).

Jindroush

Já někdy nevím... už jednou jsem psal, že do interiéru bude zasahovat 4x10x 3-4, to není moc, ale ani mírně  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Nove trains maju mat umele kolieska a nie kovove. Na to obrazku ale maju kovove kolesa. Je preto mozne, ze to stale nie je definitivna podoba trains...
Terminated.

Jindroush

Tohle je už z velké části definitivní podoba. Asi v době, kdy fotili tu fotku do kalendáře, ještě nebyly k dispozici nové motory (a nová kolečka). Nové vlaky mají být na trhu buď v červnu nebo až v září. Předtiskové práce pro kalendář se asi dělají kdy, když už v lednu musí být u lidí...?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Citace od: Jindroush kdy 09.01.2006, 11:14:47
Předtiskové práce pro kalendář se asi dělají kdy, když už v lednu musí být u lidí...?

No ved prave ! Ze predtiskove prace sa musia robit podstatne skor. Nove trains mozno pridu az v septembri, cize.... je DOST mozne, ze tie fotky pre kalendar este nie su uplne definitivne. Tazko povedat - rozhodne kolecka to ma ine.
Terminated.

KLF

Terminated.

TomG

Citace od: KLF kdy 09.01.2006, 12:02:12
Toto podporuje moju teoriu trochu...

http://news.lugnet.com/trains/?n=26465

Na tom je hlavne zajimave, ze to umi prepinat mezi 3mi fekvencemi, tudiz je mozne mit na kolejich maximalne 3 ruzne vlaky.  Taky me zajima jak to bude chytat signal, kdyz to ma mit senzory jen po dvou stranach, ze by vlak zmizel za domem a tudiz se zastavi ? .)
Only the best can survive.

Raistlin M

Citace od: TomG kdy 09.01.2006, 12:13:37
Citace od: KLF kdy 09.01.2006, 12:02:12
Toto podporuje moju teoriu trochu...

http://news.lugnet.com/trains/?n=26465

Na tom je hlavne zajimave, ze to umi prepinat mezi 3mi fekvencemi, tudiz je mozne mit na kolejich maximalne 3 ruzne vlaky.  Taky me zajima jak to bude chytat signal, kdyz to ma mit senzory jen po dvou stranach, ze by vlak zmizel za domem a tudiz se zastavi ? .)

Myslím, že dokud se vlak nedostane zase na dosah signálu, tak bude dělat to poslední, co se dozvěděl. Prostě pojede stejnou rychlostí.

Cavelon

The train base is 32 studs long and contrains IR recievers on both sides and battery box (included and not removable).

Mám tomu rozumieť tak, že baseplate + battery box + IR prijímače tvoria jeden nerozmontovateľný falát? To by potom znamenalo, že IR prijímače sa nedajú využiť ináč, než na takomto vlaku a tiež - čo poznamel jeden z diskutujúcich na Lugnete - že takto už nebude možné postaviť menšiu lokomotívu.

Okrem toho vraj húkačka nebude na vlaku, ale v ovládači! ;D Tak to je gól! To už aj Číňania vyrábajú (po tejto stránke) dokonalejšie hračky! :P Máme doma vláčik na drevené koľajničky ako Brio vyrobený v Chine a na diaľkové ovládanie a húka to v lokomotívke nie v ovládači! ;D Mám taký dojem, že nové vlaky sú pre cieľovú skupinu 2-4 roky. ;D

Jindroush

Hehe, vlak přece jede 'furt', dokud nezmáčkneš tchoudlique STOP.

Spíš by mě zajímalo, zda bude u Lega 'jeden furt' omezen časově. Třeba Duplo vlaky jezdí jen asi 5 minut.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

TomG

Citace od: Jindroush kdy 09.01.2006, 12:21:34
Hehe, vlak přece jede 'furt', dokud nezmáčkneš tchoudlique STOP.

Spíš by mě zajímalo, zda bude u Lega 'jeden furt' omezen časově. Třeba Duplo vlaky jezdí jen asi 5 minut.

Do vybiti baterii ? :)
Only the best can survive.

Jindroush

Citace od: Cavelon kdy 09.01.2006, 12:20:46
The train base is 32 studs long and contrains IR recievers on both sides and battery box (included and not removable).

Mám tomu rozumieť tak, že baseplate + battery box + IR prijímače tvoria jeden nerozmontovateľný falát? To by potom znamenalo, že IR prijímače sa nedajú využiť ináč, než na takomto vlaku a tiež - čo poznamel jeden z diskutujúcich na Lugnete - že takto už nebude možné postaviť menšiu lokomotívu.

Já vím, že můj překlad byl quick'n'dirty, ale tohle z toho bylo jasný taky.
Ano, je to 30ti studová placka, která má zespod 8x6 studů cosi a nahoře 4x10x3-4 studů cosi. Jeden kusisko. Z boku ty dva přijímače.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Cavelon

Citace od: Raistlin M kdy 09.01.2006, 12:20:10
Myslím, že dokud se vlak nedostane zase na dosah signálu, tak bude dělat to poslední, co se dozvěděl. Prostě pojede stejnou rychlostí.

A keď zájde za nejaký predmet (napr. domček) na slepú koĺaj alebo do depa, kam nedôjde signál, tak to tam dobre rozfláka. ;D IMHO súčasť nového marketingu TLC. ;D

TomG

Citace od: Cavelon kdy 09.01.2006, 12:25:30
Citace od: Raistlin M kdy 09.01.2006, 12:20:10
Myslím, že dokud se vlak nedostane zase na dosah signálu, tak bude dělat to poslední, co se dozvěděl. Prostě pojede stejnou rychlostí.

A keď zájde za nejaký predmet (napr. domček) na slepú koĺaj alebo do depa, kam nedôjde signál, tak to tam dobre rozfláka. ;D IMHO súčasť nového marketingu TLC. ;D

Spis z pohledu TLC je AFOLu vlackaru malo, vetsinou deti nemaji doma velke kolejiste a vic vlaku jak 3 a pro tyhle ucely to staci, pze to umozni vic nez ted. Jen to jaksi nasere vlackare, ale tech je malo, takze co by se TCL nejak trapilo :)
Only the best can survive.

Raistlin M

Citace od: Cavelon kdy 09.01.2006, 12:25:30
Citace od: Raistlin M kdy 09.01.2006, 12:20:10
Myslím, že dokud se vlak nedostane zase na dosah signálu, tak bude dělat to poslední, co se dozvěděl. Prostě pojede stejnou rychlostí.

A keď zájde za nejaký predmet (napr. domček) na slepú koĺaj alebo do depa, kam nedôjde signál, tak to tam dobre rozfláka. ;D IMHO súčasť nového marketingu TLC. ;D
Já si spíš původně myslel, že troubí vlak a před "skováním" když zapnu trubku, tak bude celou dobu troubit. ;D

Jindroush

Vlak netroubí, ovládadlo troubí.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Citace od: Jindroush kdy 09.01.2006, 12:24:30
Citace od: Cavelon kdy 09.01.2006, 12:20:46
The train base is 32 studs long and contrains IR recievers on both sides and battery box (included and not removable).

Mám tomu rozumieť tak, že baseplate + battery box + IR prijímače tvoria jeden nerozmontovateľný falát? To by potom znamenalo, že IR prijímače sa nedajú využiť ináč, než na takomto vlaku a tiež - čo poznamel jeden z diskutujúcich na Lugnete - že takto už nebude možné postaviť menšiu lokomotívu.

Já vím, že můj překlad byl quick'n'dirty, ale tohle z toho bylo jasný taky.
Ano, je to 30ti studová placka, která má zespod 8x6 studů cosi a nahoře 4x10x3-4 studů cosi. Jeden kusisko. Z boku ty dva přijímače.


No raz je to 30 studova placka, a raz 32 studova. ;) Presne na toto som narazal... ze su tu odlisnosti. Podobne ako tie kovove kolieska na obrazku a umele v reale. Na obrazku je tiez iny pocet studov (podla Lugnetakov) ako sa uvadza.
Terminated.

Jindroush

Správně je (téměř vždy) to, co říká vezír  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

30 stud. Jsem to 2x počítal.




PS: Pro natvrdlé - vtip, jo? Sebeironie, jo?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)