(Vlastní) Buďove MOCy 2015

Založil Michal Budinský, 16.07.2016, 11:49:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Páči sa mi

Trnavská Mestská veža
0 (0%)
Radnica Nová Baňa
6 (30%)
Urbanova Veža
0 (0%)
Všetky sa mi páčia
12 (60%)
Ani jedna sa mi nepáči
2 (10%)

Celkem hlasů: 20

Michal Budinský

Ahojte po dlhej dobe a opozdeniu  :)

Minulý rok som sa tu príliš neukázal a myslím že i oneskorený report bude zaujímavosťou ;) Temer všetok čas mi zabrala práca , striedaná so stavbou veľkých stavieb .
Vznikli diela podľa skutočných stavieb či historických predlôh .

Najprv vznikla Trnavská mestská veža (v strede poslednej fotky).Jednalo sa o aktuálny stav :

Vonkajšie rozmery : 25,6 x cm 25,6 cm x 120 cm
Počet dielov : 3000 cca
Doba stavania : 48 hodín cca
Zaujímavosť: dielo vzniklo za dva týždne  :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Druhá vznikla Radnica Novej Bane (vpravo poslednej fotky). Podľa kolorovanej historickej fotky(viď nižšie).

Počet dielov : 40 000 cca
Čistá doba stavania : 150 hodín cca
Položenie základného bricku 1.február 2015
Kolaudácia   1. máj 2015
Vonkajšie rozmery : 80 cm x 75,5 cm x 110 cm 
Zaujímavosť: Pôdorys je lichobežník !

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Treťou stavbou Urbanova veža v Košiciach (vľavo poslednej fotky),tiež aktuálny stav .

Rozmery: 61 cm x 54 cm x 131 cm
Dielov: 15 000 cca
Doba výstavby: 3 mesiace cca
Čistý čas stavania: 150 hodín cca

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Počas celého roku som stihol i dve parné lokomotívy Albatrosa (ten sa tu už na fóre objavil) a Triplex (o ktorých neskôr prípadne v inej téme )
Verím že trošku prezentu i z iného fóra bude prínosom  ;)
A ako zaujímavosť bych spomenul že aktuálne staviam Trenčiansky hrad v microscale  8)



Michal Budinský

#1
Pridávam zopár fotiek.

danyboy

Docela mě mrzí, že jsou tady na fóru lidi schopni diskutovat ve velkým u nějaké malé vignetty s pár dilky a figurkou, ale nikdo není schopen u takovýchto děl, které tady Michal prezentuje, vyhrknout ani hlášku.  :( Buďo už jsem ti to někde psal, pro mě jsou tvá díla něco skvělého. Od pečlivé přípravy v LDD až po finální model. Jak si vyhráváš s detaily a stavebními technikami. Občas mi u tvých děl chybí figurky, ale tak to už je tvůj styl.  :D

Anatyt

Tak, tak. A navyše nie sú zakázkové! >:D

linhi

Paráda,na té radnici je úžasná střecha na té věži,opravdu to obdivuji!! Teda a velikost tvojich staveb je také pořádná!
No a k tomu co tu někdo psal že se k takovému dílu nikdo nevyjádří,už jsem si také zvykl že když se postaví něco většího tak lidé nepíší. Možná závist?
Jdu se dál kochat tou střechou...

matka

Tak Linhi mě předběhl. Stavby se mi líbí, ale zpracování střech věží je přímo umělecké dílo.
Jinak není se co divit, o prázdninách je to tu vždycky lehce chcíplé, to neznamená, že se nelíbí.
A klidně bys mohl dodat víc fotek, třeba střech zblízka.
Paní na Žlutém hradě

Mamut

Ja sa moc nevyjadrujem, lebo som skoro nič porovnateľné nepostavil a rátam že väčšine členov len padne sánka a dojdu slová, lebo sa tiež vzhľadom na skúsenosti nepovažujú za kompetentných. Keby tam boli detaily, ktoré by sa dali zlepšiť, alebo dotiahnuť, určite by tu bolo dosť komentárov. Tak z môjho pohľadu možem len ticho závidieť a obdivovať čistotu stavby. Tak keď sa tu už vyjadrujem, tak máš môj obdiv, tým viac že to nie je zákazková stavba.
TECHNIC občas CREATOR

Pool

Budovy jsou to perfektní, jen anketa by se měla ptát, která ze staveb se vám líbí nejvíce a na výběr dát jen ty 3 stavby. Zbylé otázky jsou nadbytečné  >:D. A taky bych se přidal k prostě o více detailů, ať můžeme zhodnotit i detaily.

Marty713

Každý si přeje komentáře ke svým výtvorům. Na tohle koukám už 4. den a ty střechy, okna, ciferníky, proporce, prostě celková věrnost předloze, no krása pohledět.
Umím si je představit např. v regionálním muzeu jako architektonické modely budov. Co na to víc říct? Snad jen: Všetky sa mi páčia, a to veľa! :)

Bard

Modely stavěné podle reálné předlohy mám nejraději. Je to výzva, protože stavitel musí dělat kompromisy a srovnat se s tím, co LEGO umožňuje. Podle mě jsi uspěl ve výzvě skvěle.

Igorus

Stavby to jsou rozhodně moc pěkné a odpovídající předloze.

Opravdu by to chtělo buď lepší fotky a nebo samostatné fotky detailů. Střechy byly zmíněny, zajímalo by mě řešení rohových bosáží.

MÍLA

Citace od: Igorus kdy 27.07.2016, 10:07:45
zajímalo by mě řešení rohových bosáží.

Myslím že by se to dalo řešit pomocí BRICK 1x1 W. 4 KNOBS a TECHNIC BRICK 1x1.

peter

#12
Citace od: MÍLA kdy 27.07.2016, 11:37:29Myslím že by se to dalo řešit pomocí BRICK 1x1 W. 4 KNOBS a TECHNIC BRICK 1x1.

Tahle kombinace dílů by se ale neměla používat. Každý z dílů má jinou geometrii a tak díly při spojení nejsou v jedné rovině a tím může docházet k poškozování dalších dílů. ;)

Osobně to řeším např. takto:
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.