vánoční výlohy na rok 2024

Založil peki, 14.12.2023, 15:43:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peki

Citace od: tomas. kdy 04.04.2024, 14:40:02Potřebuju ujasnit pár věcí ohledně moduláru, děkuji předem ;)

nadzemní modul

plate 16x16 white
cihlo brick  2x1 dark red
baseplate 48x48  grey

Tohle teda neobjednávám (ani BP 48x48)?



Nikdo neobjednává dílky na nadzemní či podzemní modul. Objednám centrálně a přidělím. Objednávejte tedy pouze dílky na stavbu věcí které bude na/do modulu dávat. Důrazně žádám o objednávaní dílků které primárně souvisí s tímto projektem. Musíme se vejít do budgetu. Děkuji za pochopení.

sharkabrick

Ahoj, prosím potvrzení u modulárních domů mohou být boční a zadní stěny u úzkých brick/na šířku 1 studu? děkuji

Matthes_CS

Citace od: peki kdy 05.04.2024, 08:57:58Domy budou bez chodníků, pouze samostatné budovy. Které se rozmístí podle situace (kolik a čeho bude k dispozici). Ideální je postavit dům na pokladové desce, které nepřečuhuje na žádnou stranu. Domu budeme dávat těsně vedle sebe. Představte si tovární modulár, ale s uříznutým chodníkem vepředu a užiznutým prostorem  vzadu. Tedy pouze samotná budova.

Je to jasnější?
Domy nemusí mít pohledovou zadní stěnu. Budou dány touto zadní stěnou k sobě.

Takže stavět samostatné budovy, které se pak umístí na modul 48x48. Na jeden modul 2-3 budovy, takže podle toho nějak šířku a hloubka tedy 48 - chodník - prostor vzadu = kolik? Hádám, že jako u modulárů, tam můžou být odchylky, ale asi chodník minimum 4 study a vzadu taky, takže 40 hloubka budovy? Mají mít vespod budovy platy přes celý prostor? Nebo když budou dostatečně pevné, tak můžou být mezery?

peki

Citace od: sharkabrick kdy 05.04.2024, 10:57:31Ahoj, prosím potvrzení u modulárních domů mohou být boční a zadní stěny u úzkých brick/na šířku 1 studu? děkuji

Ano, jen prosím o pevné konstrukce (budeme cestovat) :)

peki

#124
Citace od: Matthes_CS kdy 05.04.2024, 11:22:51Takže stavět samostatné budovy, které se pak umístí na modul 48x48. Na jeden modul 2-3 budovy, takže podle toho nějak šířku a hloubka tedy 48 - chodník - prostor vzadu = kolik? Hádám, že jako u modulárů, tam můžou být odchylky, ale asi chodník minimum 4 study a vzadu taky, takže 40 hloubka budovy? Mají mít vespod budovy platy přes celý prostor? Nebo když budou dostatečně pevné, tak můžou být mezery?

Co pořád máte s chodníkem?
stavíte jenom domky hloubka továrního moduláru 16 studů +- nějaký stud (do 20)


příklad umístění 6 modularů (16x16) studů na podložce 48x48. Je to příklad město postavíme podle toho co bude.

moduláry chceme i pohledová šířka 32 studů, taky rohové. Neřešíme silnice takže nemusí být 16 nebo 32. Můžete i něco mezi tím. Chi aby každý dodal celkově (2-3) domy které budou mít pohledovou šířku aspoň 48 studů.
Je to jesnajší?

Hloubka moduláru 16 -20 studů. OK? 

Matthes_CS

Citace od: peki kdy 05.04.2024, 11:51:52(...)
Je to jesnajší?

Hloubka moduláru 16 -20 studů. OK? 

Jo, už tomu rozumím.

Citace od: Matthes_CS kdy 05.04.2024, 11:22:51(...) Mají mít vespod budovy platy přes celý prostor? Nebo když budou dostatečně pevné, tak můžou být mezery?

A vespod má být fullplate nebo nemusí být? A když tam bude plate, tak bude pak na modulu zapuštěna a nebude vidět (a může být jakákoliv barva) nebo počítat s tím, že i základy budou vidět?

waf

Taky mám pár dotazů:

- můžou domy začínat např. jeden stud od začátku boční strany baseplate (kvůli zajištění nepřesahování) a případně i s dírou stud či dva mezi domy, nebo mají jako modulární domy začínat hned od začátku boční strany baseplate a navazovat jeden tak na druhý jako souvislé řadovky)

- je nějaký preferovaný způsob umístění domů na tu baseplate 48x48, zejména pokud jde o orientaci / pohledovou stranu (přední, přední a zleva, přední a zprava, přední a zleva i zprava)

- co se smysluplným využitím celé hloubky baseplate (s využitím šířky baseplate nebude problém, ale při šířce 48 může být problém zastavění a využití celé hloubky 48), je představa kolik můžu nechat volného prostoru před domy a za domy, má prostor před domy nějak navazovat na ulici / náměstí (když teda nejsou chodníky)

- z pekiho nákresu umístění šesti domů na baseplate to vypadá, že k využití hloubky baseplate lze dát dvě řady domů za sebou - v takovém případě má být zadní řada pohledově taky dopředu (bude ale z většiny zakrytá přední řadou) nebo pohledově dozadu (obě řady domů budou "zády" k sobě pohledově na opačné strany)


peki

Citace od: Matthes_CS kdy 05.04.2024, 12:17:58A vespod má být fullplate nebo nemusí být? A když tam bude plate, tak bude pak na modulu zapuštěna a nebude vidět (a může být jakákoliv barva) nebo počítat s tím, že i základy budou vidět?

Za mne ideální stavět na bíle plate 16x16 (násobcích)
Ale může být i bez. V tom případě by jsem doporučil stavět základ moduláru (který je bez interiéru) na plate 2x něco. Zkrátka mít něco co mi spojí první řadu bricků, aby při namipulaci s domkem nedocházelo k tomu že se mi domek může od spodku rozsypat. (i vypadnutí 1-2 bricků při posouvání po studech může zdržovat. Pokud budeme mít představu jak město vypadá, a že ho chceme vždy prezentovat jedním způsobem mohu na modulu doplnit bílé tiles (jako u staromáku).   

peki

Citace od: waf kdy 05.04.2024, 13:22:39Taky mám pár dotazů:

- můžou domy začínat např. jeden stud od začátku boční strany baseplate (kvůli zajištění nepřesahování) a případně i s dírou stud či dva mezi domy, nebo mají jako modulární domy začínat hned od začátku boční strany baseplate a navazovat jeden tak na druhý jako souvislé řadovky)
mají jako modulární domy začínat hned od začátku boční strany baseplate (pokud stavíš na plate 16x16, plate není povinná vid odpověď Matesovi ) a navazovat jeden tak na druhý jako souvislé řadovky)

Citace od: waf kdy 05.04.2024, 13:22:39- je nějaký preferovaný způsob umístění domů na tu baseplate 48x48, zejména pokud jde o orientaci / pohledovou stranu (přední, přední a zleva, přední a zprava, přední a zleva i zprava)
Vy dodáváte jenom modulární dům, neřešíte umístění. Po dodávce všech moduláru si to na nadzemní moduly umístím sám. Podle toho co bude.
pohledová je přední strana
pohledový je rohový modulár 2 strany 

Citace od: waf kdy 05.04.2024, 13:22:39- co se smysluplným využitím celé hloubky baseplate (s využitím šířky baseplate nebude problém, ale při šířce 48 může být problém zastavění a využití celé hloubky 48), je představa kolik můžu nechat volného prostoru před domy a za domy, má prostor před domy nějak navazovat na ulici / náměstí (když teda nejsou chodníky)

Přečti si co je zadání dodat modulár na půdorysu 16 -32 pohledová šířka. Hloubka 16 - max 20 studů.
Nic jiného neřešíte. OK? 

Citace od: waf kdy 05.04.2024, 13:22:39- z pekiho nákresu umístění šesti domů na baseplate to vypadá, že k využití hloubky baseplate lze dát dvě řady domů za sebou - v takovém případě má být zadní řada pohledově taky dopředu (bude ale z většiny zakrytá přední řadou) nebo pohledově dozadu (obě řady domů budou "zády" k sobě pohledově na opačné strany)

Je to jeden konkrétní příklad levá /pravá boční část náměstí. Domy budou ve skutečnosti třeba nějak více poházené. Hlavně jsem tím chtěl říci že nemáte řešit:
- chodníky
- finální tvar města
- ilustrační představa jak mohou být např. domky na jednom modulu 48x48 umístěny 

waf

Citace od: peki kdy 05.04.2024, 15:04:58Vy dodáváte jenom modulární dům, neřešíte umístění. Po dodávce všech moduláru si to na nadzemní moduly umístím sám. Podle toho co bude.
pohledová je přední strana
pohledový je rohový modulár 2 strany 


Super, tak teď už tomu konečně rozumím. Já prostě dodám samotné domky rozměrů např. 16x16, 16x32 apod. max. 25 výšky s jednou pohledovou stranou nebo rohové s dvěma pohledovými stranami, dostatečně pevné kvůli manipulaci a skladování. Více teď neřeším, protože rozmístění a orientace na baseplate 48x48 se pořeší až následně. To je dobrá zpráva :)


peki

#130
Citace od: waf kdy 05.04.2024, 15:18:01Super, tak teď už tomu konečně rozumím. Já prostě dodám samotné domky rozměrů např. 16x16, 16x32 apod. max. 25 výšky s jednou pohledovou stranou nebo rohové s dvěma pohledovými stranami, dostatečně pevné kvůli manipulaci a skladování. Více teď neřeším, protože rozmístění a orientace na baseplate 48x48 se pořeší až následně. To je dobrá zpráva :)


Ano.
Příklad rozmístění modulárů. Budou kolem náměstí. Milanv a Igorus staví (jako jediný ) s otevřeným interiérem. Ostatní domky jsou (jako u továrních setů) ale bez interiérů.

Robkteryten

@peki
Objednáno,  bude se třídit i projektový LB za minulé perníčky, kde my ještě schází dost položek co se mi teď budou hodit?

peki

Citace od: Robkteryten kdy 06.04.2024, 10:00:50@peki
Objednáno,  bude se třídit i projektový LB za minulé perníčky, kde my ještě schází dost položek co se mi teď budou hodit?
ano
spolu s timto
nevim co bylo dodano
byla to ladovska ne pernici

Robkteryten

Citace od: peki kdy 06.04.2024, 15:20:45
Citace od: Robkteryten kdy 06.04.2024, 10:00:50@peki
Objednáno,  bude se třídit i projektový LB za minulé perníčky, kde my ještě schází dost položek co se mi teď budou hodit?
ano
spolu s timto
nevim co bylo dodano
byla to ladovska ne pernici

Oki, diky.

peki

Přlpomínám uzavírku objednávky. zítra odesílám do Lega.


peki

Objednávka odeslána.

Máte nějakou představu kdo kolik použije motorů?
Kolotoče
Továrna
Pila
Podzemí
modulární domy?
Na něco jsme zapomněl?

Chairudo

Kolotoče určitě čtyři, jeden na každou baseplate.
Budeš zařizovat i motorky? Víš jaké?

Já používám klasické malé PF, ale mám i konverze na ty nové, tak to pořád může jít přes vlakové trafo.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

Citace od: peki kdy 08.04.2024, 12:55:22Máte nějakou představu kdo kolik použije motorů?
Továrna

Třeba 2 bych tam zabudoval, ať se něco hýbe.

Přidávám se k dotazu na motory. Staré PF nejsou problém. Nové ještě ani nemám.

peki

Citace od: Chairudo kdy 08.04.2024, 13:09:45Kolotoče určitě čtyři, jeden na každou baseplate.
Budeš zařizovat i motorky? Víš jaké?

Já používám klasické malé PF, ale mám i konverze na ty nové, tak to pořád může jít přes vlakové trafo.

Spíše se budu snažit dostat recipročně nový náhradní motor (1 typ co bude na trhu) za váš dodaný (různé typy). To je zatím první možnost co ověřuji. 

peki

Citace od: Chairudo kdy 08.04.2024, 13:09:45Já používám klasické malé PF, ale mám i konverze na ty nové, tak to pořád může jít přes vlakové trafo.

Ano budeme se muset domluvit na nějaké standardizaci:
ideální použití konverze aby se dalo zapojit přes vlakové trafo
Brát v úvahu zpřevodování pomalý pohyb. Ideální aby 1 trafo utáhlo více motorů
Tedy pokud půjde dodavatel 1 celku optimalizoval počet potřebných vlakových traf, měl představu na kolik je trafo nastaveno.

Počítám s použitím časových hodin:
Otevírací doba ON zavřeno OFF
motory 15 min. zapnuto 15 min. vypnuto


Robkteryten

#140
Planoval jsem nejaky pohyb a svetlo do modulu. Mam jen PF.

1motor, pripadne svetlo :D

yoshimaka

Citace od: peki kdy 08.04.2024, 12:55:22Objednávka odeslána.

Máte nějakou představu kdo kolik použije motorů?
Kolotoče
Továrna
Pila
Podzemí
modulární domy?
Na něco jsme zapomněl?


Pila by si měla vystačit s jedním motorem: pravděpodobně to bude také PF
Lust och fägring stor

Daniel

Já taky jeden, nebo dva motory (ještě nevím přesně jak mi to vyjde).

peki

#143
Aktuální info.
Dílky objednány budou prý do 3 týdnů. Možná už do konce dubna.
tím se dostáváme ke třídění. Rezervujte si prosím
sobotu 18.5.
věřím že do té doby dílky určitě dorazí.
V květnu jsou státní svátky, to je většinou spojeno s nějakým rodinným cestováním. tak to nedáváme dříve.

Je důležité zapojit nějakou smysluplnou třídící sílu. Také je nutné počítat s dopravou směrem Morava/Slezsko :)

Důležité
letos budeme stavět výlohu o něco dříve požadavek na instalaci je tento:
1.10 jsou všechny modely hotové nafocené a schválené LEGO
po tomto termínu ladíme pouze instalaci teoreticky první týden v říjnu (je tedy potřeba počítat i s přesunem modulů atd. 

Co je díle v plánu:
peki objedná jednotné krabice na podzemní moduly podzemní moduly jsou standartizované
peki vyřeší 1 osvětlení na každý podzemní modul. Musim vyřešit, pak řeknu jak budu ditribuovat

Dále musíme vyřešit balení nadzemních modulů:
- moduly které se staví na podstavci (lunapark, továrna,pila) + ? igorus,Milanv,chikos
- samostatné modulární domy
- náměstí (Milav,Dita)
- podstavce baseplate 48x48 nadzemní moduly prázdné


roko86

Budou se společně objednavat na Bricklinku ty hlavy perníčků?

Chairudo

Citace od: peki kdy 18.04.2024, 15:44:44Rezervujte si prosím sobotu 25.5. věřím že do té doby dílky určitě dorazí.

Tento a další víkend jsem pracovně mimo, před i po mám volno.
Jak jsou na tom ostatní?
Co kdybychom dali 2-3 termíny a každý v hlasování zaškrtne kdy může? Tak se dá nejlépe zjistit kdy nás bude nejvíc.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

Změna termínu třídění!

Upravený termín třídění Perníkového + zbytku Ladovského Lugbulku bude

18.5.2024

Výše upraveno

peki

Citace od: roko86 kdy 18.04.2024, 16:03:51Budou se společně objednavat na Bricklinku ty hlavy perníčků?
Ano udělám poptávku pošlu mail na účastníky

peki

#148
Citace od: Chairudo kdy 18.04.2024, 16:17:50Co kdybychom dali 2-3 termíny a každý v hlasování zaškrtne kdy může? Tak se dá nejlépe zjistit kdy nás bude nejvíc.


Potřebuji:
kdy je ve firmě volno
múže peki,igorus ideálně Milanv
co nejdříve.

Info je ze včera, uvidíme jestli jsme se trefili nebo ne.

Upravený termín třídění Perníkového + zbytku Ladovského Lugbulku bude

18.5.2024
Může
1) peki
2) Igorus
3) roko86
4) Jaroslav Procházka
5) Robkteryten
6) Chairudo (asi spojka na Moravu?)
7) sharkabrick
8 ) šipka
9) milanv 90 procent
10) pool
11) tomas.
12) yoshimaka (spojka Ostrava)
13) Hardegon






Nemůže (je potřeba domluvit distribuci, nemůžeme nechat na místě)
1) Waf (nechat v kanclu nebo hodit domů, manželka)
2) Pomocník
3) kuba
4) linhi (šipka)
5) samy405 zatím neví, proto píše ne může ale překvapit :)
6) Dan (peki)
7) VAsyk (Robkterýten)
8 Matthes_CS (pouze dopoledne) ??






Robkteryten

Na trideni mohu vzit krabice 40x40x25 co se pouzivali u společných projektů.