České pohádky

Založil peki, 08.09.2020, 15:36:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Rýsuje se další možnost spolupráce s Legem.
Akce má pracovní název Česká pohádka.  O co jde?
1) Postavit a dodat na 32x32 exteriér a na druhé 32x32 interiér
2) Naklonovat 1 exterér 1 pohádky do X  prodejen po ČR (X > 10)
Prodejny by lego volilo tam kde máme nějakou aktivní buňku/AFOLA a je to podle Lega zajimavé místo/prodejna. (cca Praha,Brno,Plzeň,Ostrava,ČB,Olomouc,Hradec Králové cca krajská města)


Témata (pohádky) jsou:
Červená karkulka
Popelka
O perníkové chaloupce

Měl bych dostat nějaké skici = jaká je +- představa zadavatelů (není to LEGO)
K termínu vím že se to má stihnout do vánoc (ne 24.12 ale těch kdy se "blbne" s vánocemi ve výlohách). Proto mne napadlo, ale je potřeba to ještě potvrdit, že perníková chaloupka od LEGA by mohla řešit perníkovou chaloupku a její naklonování (Lego by dodalo chaloupku a mí jí postavili a nainstalovali do vitriny).

Odměnou by pak byla ta vámi postavená perníková chaloupka. Pokud by někdo stavěl více chaloupek, tak by šlo  něco na kostky do aukcí.

Jakmile budu vědět podrobnosti dodám.

Zatím se ptám:
1) měl by někdo zájem postavit a zapůjčit exteriér interiér (možná to půjde rozdělit a mohou dodat 2 stavitelé)
1.1) karkulka (chaloupka,kousek lesa/nějaké stromy, karkukla je u chaloupky. Interiér místnost, postel s vlkem, nějaký nábytek v kuchyni atd.
1.2)popelka (nevím)

2) kdo by se účastnil akce perníková chaloupka. Stavění (a instalace) továrního setu?
pište nick, Krajské město

Díky

peki

#1
stavba a instalace seznam zájemců
======================
1) Peki, 444martin + ČB
2) Vasyk Hradec Králové
3) dany, borun Ostrava
4) Hardegon Plzeň
5) Pomocník, Lord_Maxx Praha
6) Stimpi Kolín, Praha - Východ, Pardubice, Hradec Králové
7) Yoshimaka Olomouc
8 ) robkteryten Liberec,Praha
9) igorus

peki

Jsou někde nafocení osadníci?

peki

#3
Kulisy dáváme dohromady s pomocným kulisákém Igorusem. Na popelku a asi i na Karkulky bychom s dovolením využili část společného projektu osadníci.  NA perníkovou chalouku se na 95 procent použije tovární set v kombinaci ještě s jiným netradičním továrním setem. A to z toho důvodu že se právě "dioráma perniková chaloupka" bude klonovat na X míst po republice. DO takovéto malé vitrinky. Půdorys 36x36 cm a výška 41 cm.



Asi bude potřeba dotvořit příroda, nějaké stromy to bychom si řekli potom.

Pravděpodobně budeme hledat někoho kdo udělá interiér do chaloupky červená karkulka. Představa jsou 3 zdi (jako modul např. u sousedů, ale bez stropu. Velikost by se zvolila vhodně aby bylo možné s kulisou něco dělat. V chaloupce sedí babička s karkulkou za stolem. Ideální by byl la nějaká kamna na boku pár drobností.

Ke karkulce budeme potřebovat cca 1 baseplate 32x32 s vyššími stromy (má to evokovat les) klasické lego smrčky jsou moc malé. Ale nepotřebujeme žádné sekvoje. Ideální by bylo kdyby se dala operativně měnit výška kmene, podle potřeby jak se na místě vyvine situace.

poMOCník

#4
Z těch menších, které se hodí do lesa mám k dispozici na zapůjčení tyto typy stromů + mohu dostavět v požadovaném množství. Stromy na prvních 3. obrázcích mají lehko nastavitelnou výšku kmene.

Případně mohu dodat i s terénem a nějakými křovinami k té Karkulce.


Matthes_CS

Stromy jsem stavěl pár prototypů, jednodušších než ty co dával obrázky poMOCník, výškově upravitelné, zítra vyfotím, hlavně čekám na velké listy co budou v lugbulku.
Jinak můžu pomoct v Hradci a podle toho kdy, tak i možná jinde.

Ongon

Hlásím se na stavbu Ostravy

racco42

Ja bych pomohl se stavbou v Praze, ale dost to závisí kdy to bude.

Matthes_CS

Prototypy stromků, ještě musím zkusit, jak to bude vypadat s velkými listy, ale těch budu mít dost až po třídění.

poMOCník

#9
Ještě jsem nedávno vymyslel tento typ stromu a včera jsem ho sestavil. Zatím je to první verze, ale dá se z ní vycházet, různě modifikovat výšku a upravovat použité techniky.


peki

#10
Citace od: poMOCník kdy 09.09.2020, 18:13:00
Z těch menších, které se hodí do lesa mám k dispozici na zapůjčení tyto typy stromů + mohu dostavět v požadovaném množství. Stromy na prvních 3. obrázcích mají lehko nastavitelnou výšku kmene.

Případně mohu dodat i s terénem a nějakými křovinami k té Karkulce.

celkem se mi líbí toto


kolik by jsi jich mohl půjčit?
Měl by to být náznak lesa na 32x32. Ideálně předání na třídění tuto sobotu.

peki

Citace od: Matthes_CS kdy 11.09.2020, 18:43:12
Prototypy stromků, ještě musím zkusit, jak to bude vypadat s velkými listy, ale těch budu mít dost až po třídění.
mohl by jsi taky dodat "les" z těchto stromů na 32 x32 ? Ideálně předání na třídění tuto sobotu.


Matthes_CS

Citace od: peki kdy 17.09.2020, 13:44:04
Citace od: Matthes_CS kdy 11.09.2020, 18:43:12
Prototypy stromků, ještě musím zkusit, jak to bude vypadat s velkými listy, ale těch budu mít dost až po třídění.
mohl by jsi taky dodat "les" z těchto stromů na 32 x32 ? Ideálně předání na třídění tuto sobotu.

Čistě stromy nebo i terén a třeba pěšinu mezi stromy?

peki

Citace od: Matthes_CS kdy 17.09.2020, 14:17:50
Čistě stromy nebo i terén a třeba pěšinu mezi stromy?

Klidně terén a pěšinu. Jen ber v úvahu že po pěšině půjde/pojede figurka. Nemá na ní být moc vidět (jen prosvítat) a bude se dělat animace, tak aby se k tomu mohlo.

poMOCník

Citace od: peki kdy 17.09.2020, 13:41:53

kolik by jsi jich mohl půjčit?
Měl by to být náznak lesa na 32x32. Ideálně předání na třídění tuto sobotu.

Záleží v jakém časovém horizontu. Většinu materiálu mám v Praze, kde už do soboty nebudu (Kdybys řekl včera...)
Takže v sobotu max. tyhle 3 kusy, příští týden by mohl být celý les na 32x32. Ono se jich tam zas tak moc nevejde, protože jsou vespodu celkem široké a nedeformovatelné.

Myslíš, že by to vypadalo blbě, kdyby se nakombinovaly s těmi od Matthese? Ty jsou naopak dole úzké a nahoře široké, tak by vzniknul hustší les.

Matthes_CS

Citace od: poMOCník kdy 17.09.2020, 15:37:17
Myslíš, že by to vypadalo blbě, kdyby se nakombinovaly s těmi od Matthese? Ty jsou naopak dole úzké a nahoře široké, tak by vzniknul hustší les.

Zkusil jsem jeden postavit (z dostupných kostek, takže spíš takovou parodii), ale řekl bych, že se to k sobě moc nehodí.

Matthes_CS

Citace od: peki kdy 17.09.2020, 14:41:35
Citace od: Matthes_CS kdy 17.09.2020, 14:17:50
Čistě stromy nebo i terén a třeba pěšinu mezi stromy?

Klidně terén a pěšinu. Jen ber v úvahu že po pěšině půjde/pojede figurka. Nemá na ní být moc vidět (jen prosvítat) a bude se dělat animace, tak aby se k tomu mohlo.

Něco jsem sestavil, zítra snad najdu chvilku na nějakou fotku. Figurka moc vidět není, místo na pohybování s ní je, ale stromky jsou dost křehké.

poMOCník

V noci dost často stavím stromy... Můj favorit je momentálně ten nalevo. Je docela pevný, kmen se dá trochu ohnout a je jednoduchý na stavbu. Může mít různou výšku a dole nastavitelný kmen. Asi si založím vlastní les  ;)

(Ten barevný - nemám vše v tmavé - je okopírovaný od stavitele balbo._ )

peki

ještě by jsem poprosil o zapůjčení cca 1 měsíc (pokud jde někdo na třídění) tyto figy:
- červená karkulka (je v IDEA setu) ideálně i nějakého vlka :)
- nějakého figa ježibaby
- figa polelky (venkovské šaty-šmudla) princeznovské šaty, Macecha, a její 2 dcery



Matthes_CS

Karkulku z Ideas setu tam mám, takže vezmu.

peki

Božíííííí  :)

poMOCník

To vypadá dobře!

Sihaja

#22
dodala jsem tedy nejake figurky - karkulka, vlci a babicky

A rada se zapojim do staveni a instalaci. Praha, pripadne mohu zvkadnout karlovy vary.

tomas.

Hlásím se na stavění (a instalaci) továrního setu - tomas., Praha

Matthes_CS

Prosím ještě, jak jsem dával ten les, tak nějaké stromky byly v krabici s vystýlkou s dvěma přepážkama, na tu mi dávat pozor, mám ji na míru na vagóny.

peki

Ok. Mám ji u sebe.

Alex

Můžu určitě pomoct se stavěním a instalací v Brně.

skywalker007

Hlásím se já+ brácha - Praha

poMOCník

Růžová Karkulka

(Ten potok jsem si musel prostě zkusit.)

Matthes_CS

Citace od: poMOCník kdy 21.09.2020, 17:15:31
Růžová Karkulka

(Ten potok jsem si musel prostě zkusit.)

Kostky na tyhle stromky si budu muset taky sehnat, jen je zajímavé, že ta kulatá špička působí lépe, než ta hranatá.