Mold vs. postav si to z kostek

Založil Fricoolinek, 17.12.2023, 03:44:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Co je vám bližší?

Specifický mold
2 (100%)
Postavení objektu/komponentu pomocí kostek
0 (0%)

Celkem hlasů: 2

Fricoolinek

Je vám obecně bliží, pokud jsou různé elementy řešené zvláštním moldem nebo jste raději, když sáhnuto k více "pure" řešení pomocí kostek?

Jde mi například o různá zvířata, trupy lodí či letadel nebo legendární 3D base-plate?

Osobně mám raději moldy, dá to těm setům secjenom více realističnosti.

6286 vs. 31109

Jasně, Creator, byť v miniFIG měřítku, má svá specifika, ale ten rozdíl je brutální. Tvar trupu lodě, žralok, plachty (to je snad největší příšernost). Stojí ty dva další alternativní modely za ten kompromis? Ta krčma sice pěkná, ale když zase člověk vidí toho brickového koně. Možná hledat nějakou kombinaci s možností alternativních staveb a zbytkovými díly? Pro loď budete mít látkové plachty a žraloka, pro krčmu koně a kočárové podvozky, pro jeskyni člun. Zdražení možná o 20%, dojem neskonale lepší...

https://www.lego.com/en-cz/product/pirate-ship-31109





Daniel

#1
To je těžké říct obecně - rozdělil bych to do více kategorií a hlavně bude 100 lidí/100 názorů:

Zvířata mám jednoznačně radši "mold", bricková zvířata se mi moc nelíbí (ale vím, že třeba Tomík to bude mít přesně opačně  :D  ).
U ostatních bych to tak jednoznačně neviděl - třeba ten trup lodi je z velkých dílů takový čistý, hezky tvarovaný, ale neuděláš z něj jinou šířku, jiný typ...
3D baseplate - dříve úplně top věc, kterou jsem v mládí nikdy neměl a slintal nad katalogem. Ale beru jako nostalgii a do svého MOCu bych to asi nikdy nepoužil.
Plachty brikové asi používá málokdo - když nepočítám "vytažené", které naopak jsou z kostek asi hezčí...

Mimochodem, na obrázku je CREATOR a tam si myslím, že jsou v pořádku i ty plachty a zvířata - smyslem je mít kostky na další modely, ne jen jednorázovou věc...