LEGO MindStorms

Založil otaznik, 22.09.2004, 17:14:07

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Docela uvažuju o koupi RISu, vypadá to fakt báječně. Až na tu cenu (skoro 9k).

peter

Jen si to kup, užiješ si pak mnoho srandy. Fakt je to hustá věc a vyplatí se to.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

franta

Ahoj,
vůbec jsem nepřišel na to, jak se aktivuje polohový nebo tepelný senzor.
Franta

Jindroush

To se nastavuje někde v nastavení  :D
Ony se ty senzory liší způsobem zapojení, takže to RCX musí vědět, kde je má.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rob

Jo, menu Settings nebo taky Einstellungen. Blíže viz
můj popis RIS
Rob

franta

Přátelé, kčemu je dobrý senzorový adaptér 9917 DCP?

Jindroush

K připojení senzorů DCP od firmy DCP Micro z řady LogIt. Jeden senzor - jeden drát.

http://news.lugnet.com/robotics/?n=8257

Tady je obrázek všech senzorů s cenami. Jsou to tedy skutečně 'lidovky'  :-\
http://www.legoeducationstore.com/catalog.cfm?dest=itempg&itemid=922&secid=9&linkon=subsection&linkid=45

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

franta

#7
Přátelé,
existuje nějaký efektivní způsob, jak se dobrat k programům setů
3800
9730
9731
9732
9736

Poraďte. Dík.
Franta

Jindroush

No, nic proti, ale k čemu to? IMO tam budou jen constructopedie - ke stažení na Brickshelfu a nějaký prográmky do RIS. A RIS snad nikdo nepoužívá, ne?  >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

franta

#9
Zkusím upřesnit. Mém např. sety 8482, 8450, 1349 a 3804, kde si neumím představit cokoli bez přiložených CD. Stejnou představu mám např. u 9731. Dál mám počítač doma bez připojení a připojený jsem v práci a u mých známých, takže přímo nic nestáhnu. A neumím slovo anglickya nevím, co je IMO Zkoušel jsem najít CD na 9731 na bricklinku a tam není. Lze-li mi za těchto podmínek nějak poradit, tak dík.
Franta

Dodány linky - moderátor

Jindroush

Hm, asi to vyznělo jinak, než jsem myslel, tak sorry  :-\

Jen jsem prostě chtěl říct, že si myslím, že ten obsah CD už dneska není tak podstatný, ale samozřejmě jsem myslel pro programátora. Mě třeba rozhraní RIS příjde natolik těžkopádné, že v něm neumím udělat vůbec nic. Teď mám nainstalovaný BricxCC a zkusil jsem svůj první program přeložit pro BrickOS. Staromilci můžou používat originální firmware a NQC. Obrázkomilci mají Robolab. Proto si myslím, že ta programová část je nepodstatná, navíc všichni víme, jaké má LEGO problémy s kompatibilitou různých OS, takže na dnešních OS stejně jejich soft není podporovaný a nemusí fungovat - už RIS na XP nechodí a shazuje je do modra (bez patche, patch neni na lego.com k nalezení)

Jestli se nepletu, tak třeba soft k tomu studiu je nahraditelný libovolným střihacím programem a driverem webkamery Logitech, Cybermaster se dá programovat přes NQC, RIS taky atd.

Co se týče slabého připojení, nemůžu poradit nic lepšího než si prostě nechat natahat Constructopedie z Brickshelfu, vypálit na CD nebo přinést na USB klíčence.

Samotný CD jsem taky nenašel, na ebay.de jsem teď viděl novej Vision Command za 90 euro.

Netuším, jestli to tu někdo má, ale zkus Roba, ten by mohl vědět.

Vysvětlení zkratek, i když jen anglicky http://www.infoway.cz/art.asp?id=242
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rob

#11
Citace od: Jindroush kdy 31.12.2004, 12:01:00
Mě třeba rozhraní RIS příjde natolik těžkopádné, že v něm neumím udělat vůbec nic.
Je vcelku OK pokud jsi někdy psal vývojáky.
Myslím si, že řádkově orientovaný programování celkem zvládám, ale RIS mám na jednoduchý věci stejně radši než NQC

Citace od: Jindroush kdy 31.12.2004, 12:01:00
Teď mám nainstalovaný BricxCC a zkusil jsem svůj první program přeložit pro BrickOS. Staromilci můžou používat originální firmware a NQC

mlčky ale předpokládáš, že každý umí programovat a spí se Spectrem pod polštářem. Spusta lidí se to teprv učí a BrickOS není zrovna přítulnej

Citace od: Jindroush kdy 31.12.2004, 12:01:00
RIS na XP nechodí a shazuje je do modra (bez patche, patch neni na lego.com k nalezení)

http://mindstorms.lego.com/ris/files/RIS20XPPatch.zip - asi pět sekund.

se zbytkem souhlasím
Rob

Jindroush

Citace
Citace od: Jindroush kdy 31.12.2004, 12:01:00
Mě třeba rozhraní RIS příjde natolik těžkopádné, že v něm neumím udělat vůbec nic.
Je vcelku OK pokud jsi někdy psal vývojáky.
Myslím si, že řádkově orientovaný programování celkem zvládám, ale RIS mám na jednoduchý věci stejně radši než NQC

Vývojáky si občas kreslím, ale to GUI RISu mi prostě vadí, třeba to rolování je šílený. O zpracování asynchronních událostí ani nemluvím, to mi prostě hlava nebere. Kde sou kurňa nějaký synchronizační objekty?  ;D

Citace
mlčky ale předpokládáš, že každý umí programovat a spí se Spectrem pod polštářem. Spusta lidí se to teprv učí a BrickOS není zrovna přítulnej

Šak jsem to uvedl, že je to z pohledu programátora. Ostatně právě proto je tady třeba Mindscript nebo NQC.

Citace
Citace od: Jindroush kdy 31.12.2004, 12:01:00
RIS na XP nechodí a shazuje je do modra (bez patche, patch neni na lego.com k nalezení)

http://mindstorms.lego.com/ris/files/RIS20XPPatch.zip - asi pět sekund.

Moc pěkný, akorát, že to není _ten_ patch  >:D. Na hyperthreadovaných procesorech a HT jádře WinXP shazuje driver USB toweru widle do modra. Existuje patch, ale právě ten není nikde k nalezení - tím jenom ilustruju, jak jsou na tom Mindstorms s podporou blbě.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rob

Citace od: Jindroush kdy 03.01.2005, 15:16:05
To rolování je šílený. O zpracování asynchronních událostí ani nemluvím, to mi prostě hlava nebere. Kde sou kurňa nějaký synchronizační objekty?  ;D

Tohle by byl nekonečnej cyklus takže toho už nechám krom posledního -  V MindScriptu jsou tuším implementovaný semafory nebo něco podobnýho, akorát je RIS vkládá sám podle nějaký zhrzený (stavový) logiky, takže se o ně to dvanáctiletý dítě nemusí starat. (Ve zdrojáku ale jsou vidět). Hlavní průšvih je že IMHO je Franta mnohem blíž tomu dvanáctiletýmu dítěti než tobě (Franto, to není výsměch) - aspoň co se programka týká. Tudíž bych ho NQC a finesama jak_pomocí_RCX_přepínat_sousedovu_telku začal bavit až potom, co mu RIS přestane stačit.

Citace od: Jindroush kdy 03.01.2005, 15:16:05
Moc pěkný, akorát, že to není _ten_ patch  >:D. Na hyperthreadovaných procesorech a HT jádře WinXP shazuje driver USB toweru widle do modra. Existuje patch, ale právě ten není nikde k nalezení

- tohle jsem nevěděl - až do minulýho týdne jsem jel na W98 a věž mám COM,  takže jsem se dál nepídil. Dík.
Rob

otaznik

Slyšel jsem, že by měl být tento (nebo příští) rok nový RIS. Nevíte o tom něco?

Jindroush

Nejsou žádný lepčí drby, než že v roce 2006 má bejt Mindstorms 3.0. Což je IMO zpráva ve stylu, že v létě 2006 bude buď hezky nebo bude pršet  >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Tak snad bude hezky!  ;D

Magesan

#17
Pred casem tu byla diskuse o nefunkcnosti pro WinXP.

Citace od: Jindroush kdy 31.12.2004, 12:01:00
... navíc všichni víme, jaké má LEGO problémy s kompatibilitou různých OS, takže na dnešních OS stejně jejich soft není podporovaný a nemusí fungovat - už RIS na XP nechodí a shazuje je do modra (bez patche, patch neni na lego.com k nalezení)

Tu je odpoved

edit - dodána citace pro zvýšení přehlednosti