Záchranářský vrtulník 7903

Založil tazzy, 14.08.2006, 21:07:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

tazzy

 Protože jsem tady na fóru členem už nějaký ten pátek (tuším že už přes rok), tak jsem se rozhodl ukuchtit nějakou tu recenzi. Tahle patří mnou dnes ráno zakoupenému setu 7903.

Po otevření se vysypaly 4 pytlíčky s dílky, které kupodivu zabraly celou krabici. Návod je podle pytlíčků rozdělen na 4 části a opět mi dělalo problém rozlišit šedou a černou (TLC si ty návody neprohlíží?). Stavba probíhala rychle a plynule, vše (až na již zmiňovanou šedou) jsem vyluštil a měl postaveno za necelých 30 minut. Model je překvapivě velký (více než 25 cm na délku) a hlavně vrtule je obrovských rozměrů (v průměru asi 29 cm!), což ale odpovídá realitě. Přivítal jsem dva doktory a hlavně, a to se tady neobjevilo už dlouho (nepočítám nemocnice), pacienta (tady jakýsi dělník). Model má otevírací zadní část (odshora dolů), takže zde mohou pohodově vjet nosítka. Celkově mi zadní prostor příjde přílíš malý (minifig se tam nepostaví) a když tam má i nosítka tak se musí přivázat navijákem, aby nespadl. Dále mě zarazily "angličákovské" kola, které jsou například u Tiny Turbos. Tento vrtulník má celkově realistický vzhled i vlastnosti a v reálu vypadá mnohem líp než na obrázku (původně se mi taky nelíbil, ale když jsem uviděl slevněnou cenu 419 Kč, rozhodl jsem se ho vyzkoušet a rozhodně nelituji).

+ Realistický vzhled
+ Počet minifigů 
+ Naviják, odklápěcí zadní část
+ Velikost

- Malý zadní prostor
- Kola
- Kombinézy doktorů (Bílé se mi tolik nelíbí, jako ty oranžové, které jsou  zde)
- Doporučená cena

Já tomuto setu dávám 80%

Hana129

Díky za recenzi.
My jej koupili hned jak byl v prodeji a za původní cenu.

Jelikož všechny sety jsou u nás "testovány na dětech"  tak dneska můžu říct, že je to nejhranější letošní set vůbec. Vřele doporučuji.
Každý kluk i holka, chce být záchranářem :D).

K čemu mám trošku připomínku je pevnost nedrží 100% pohromadě-musela jsem jej trošku zespodu zpevnit, ale i tak je často "očesaný" :-[.

Piere

Pěkná recenze. Pěkný set...

...ale zarazily mě na něm dvě věci:
1) očíslování pytlíků absolutně nesedí.
2) 3 špatné kostky (podle návodu, krabice, peeronu).

otaznik

V mojí verzi byl přibalen ještě malý papírek, kde vysvětlovali, že brick 1 x 4 je nahrazen technic brickem 1 x 4.
Souhlasím s tím, že zadní část (vnitřní) vrtulníku je příliš těsná a narvat tam nosítka i s pacientem byl dost těžký úkol.
Také je pravda, že vrtulník vypadá v reálu super, o mnoho lépe než na fotce.

Koupě nelituju, i když vrtulníky nemusím, tenhle se mi líbí.

tazzy

#4
Mno tak já jsem měl všechny kostky v pořádku a na očíslování pytlíků jsem se moc nedíval jenom jsem tam zahlíd ty čísla. Celkově si myslím, že značkovéhračky.cz (kde jsem set zakoupil) jsou solidní obchod a nikdy jsem nebyl nespokojený (žádné nahrazené díly, vlak zakoupený v půlce června byl ve staré šedé..)

Micho

Citace od: Pemale kdy 14.08.2006, 21:40:42
Jelikož všechny sety jsou u nás "testovány na dětech"  tak dneska můžu říct, že je to nejhranější letošní set vůbec. Vřele doporučuji.
Každý kluk i holka, chce být záchranářem :D).

Potvrdzujem. Dostal ho malý Adam (6r.), pomáhal som mu ho stavať. Je nádherný a decká sa s ním často hrajú. Veľmi vydarený kúsok.  8)

otaznik

Citace od: tazzy kdy 15.08.2006, 01:24:24
Mno tak já jsem měl všechny kostky v pořádku a na očíslování pytlíků jsem se moc nedíval jenom jsem tam zahlíd ty čísla. Celkově si myslím, že značkovéhračky.cz (kde jsem set zakoupil) jsou solidní obchod a nikdy jsem nebyl nespokojený (žádné nahrazené díly, vlak zakoupený v půlce června byl ve staré šedé..)
Snad si opravdu nemyslíš, že obchodník může ovlivnit obsah krabice. Vlak ve staré šedé znamená jen, že ho asi měli hodně dlouho na skladě.

Llevelyn

Ano, ten obchodník je fajn, ale nemá nic společného s obsahem krabic, pouze s obsahem obchodu  ;D ;D ;D ;D

Pokud není krabice rozlepená / a ty by se vůbec prodávat neměly/ za obsah zodpovídá firma Lego, proto i berou reklamace. >:D Rozlepené krabice kupuje zákazník s rizikem, že něco bude chybět, občas je to i uvedeno prodávajícím.

Jste mě namlsali.. si ten vrtuljot koupím. ::)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

tazzy

Citace od: otaznik kdy 15.08.2006, 09:27:25
Citace od: tazzy kdy 15.08.2006, 01:24:24
Mno tak já jsem měl všechny kostky v pořádku a na očíslování pytlíků jsem se moc nedíval jenom jsem tam zahlíd ty čísla. Celkově si myslím, že značkovéhračky.cz (kde jsem set zakoupil) jsou solidní obchod a nikdy jsem nebyl nespokojený (žádné nahrazené díly, vlak zakoupený v půlce června byl ve staré šedé..)
Snad si opravdu nemyslíš, že obchodník může ovlivnit obsah krabice. Vlak ve staré šedé znamená jen, že ho asi měli hodně dlouho na skladě.

To nemyslím, chtěl jsem jenom prostě říct, že jsou super obchod a tohle se mi hodilo.., omlouvám se jestli to je špatně vyloženo. :-[

rasik8

Tenhle vrtulník jsem si před měsícem koupil.Ale další už nikde nemají :'((vyprodáno???-OD Tesco Nár.Třída,Bambule-Centrum Č.Most,OC Chodov,OD Kotva   :(
Schází mi už jenom nemocnice :)
Moje Brickshelf galerie http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Legac
Trains,trains,trains,...,ale jen 9v  http://mafiapage.wz.cz - stránky o MAFII - hře na PC

Raistlin M

Citace od: Legac kdy 22.08.2006, 08:06:27
Tenhle vrtulník jsem si před měsícem koupil.Ale další už nikde nemají :'((vyprodáno???-OD Tesco Nár.Třída,Bambule-Centrum Č.Most,OC Chodov,OD Kotva   :(
Schází mi už jenom nemocnice :)

Určitě ho mají tady: http://www.znackovehracky.cz/

tazzy

Citace od: Raistlin M kdy 22.08.2006, 08:27:49
Citace od: Legac kdy 22.08.2006, 08:06:27
Tenhle vrtulník jsem si před měsícem koupil.Ale další už nikde nemají :'((vyprodáno???-OD Tesco Nár.Třída,Bambule-Centrum Č.Most,OC Chodov,OD Kotva   :(
Schází mi už jenom nemocnice :)

Určitě ho mají tady: http://www.znackovehracky.cz/

Jo jo a ještě pořád ve slevě!