7046 Fire Command Craft

Založil Police collector, 04.01.2006, 09:46:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Police collector

http://guide.lugnet.com/set/7046 Opožděně jsem si nadělil v dosti bídných letošních slevách pouze tuto stavebnici. Fire Command craft tedy hasičské velitelské plavidlo. Pokukoval jsem po ní už dlouho, a tak jsem po ní nadšeně chňapl. Stálo to za to.

Lodička je totiž velmi ale velmi povedená. Musím se přiznat že mě nadchlo podpalubí kde je - postel ! Ano, postel, a pod odklopným stolkem je místo na vybavení (sekera, rozbrušovačka). Osobně by se mi možná více líbilo kdyby místo proskleného krytu zde byl kryt v červené barvě, nechápu na co mají mít hasiči dole výhled. Vláčkaře nadchne kryt kapitánského můstku který je převzatý z city expresu. Pěkně je řešena jeho aretace kdy do výřezu přesně zapadne ovládací pult lodi. Jen pro parádu jsou na lodi vodní děla na pylonech po stranách kapitánského můstku - hasiči zde nemají místo pro stání a tak by bylo ideální nějak naznačit že tyto děla jsou ovládány dálkově, případně je deinstalovat. Dělo na přídi je otočné, stejně jako u starých lodiček.

Co považuji za úlet je malý člun. Nafukovačka s vodním dělem ? Ale fuj ! Podivný je i způsob nalodění a vylodění - loď má otevíratelnou záď aby nafukovačka vplout. Bléé. Doporučuji záď upravit pomocí plates a udělat plnou palubu třeba s rampou pro helikoptéru.

Minifigs jsou noví hasiči s reflexními pruhy na uniformě, vousatý kapitán, maník se zrcadlovými brýlemi a smějící se pimprlák. 

Celkově není na lodi patrný žádný trend juniorizace, připomíná staré dobré časy klasických neplovoucích lodiček ze zlatých dob lega. Snad se v budoucnu dočkáme opětovně i pěkné plovoucí hasičské lodi. Nicméně i tahle, zvláště za poloviční cenu stojí za koupi.

+ interiér
   můstek
   
- otevíratelná záď
   malá loďka
   

80% Pěkný námořně hasičský a hlavně non-juniorized set.
Terminated.

Jindroush

Není z toho zřejmé, jak tam tu lodičku dostávaj, ale vypadá to podobně...
http://www.uscg.mil/datasheet/images/123WPB.jpg

Rozhodně jí říkají 'Rigid Hull Inflatable Boat', tj. nafukovací loď s pevnou skořepinou, takže není vyloučeno, že by mohla nést i nějaké příslušenství... (i když se spíš používá pro záchranáře).

Rozhodně srovnávat hračku s realitou je na hlavu padlý.  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

rdk

Citace od: Police collector kdy 04.01.2006, 09:46:51
Vláčkaře nadchne kryt kapitánského můstku který je převzatý z city expresu. Pěkně je řešena jeho aretace kdy do výřezu přesně zapadne ovládací pult lodi.

Tento díl nikdy v žádném vlakovém setu nebyl... ::)

Micho

Citace od: rdk kdy 04.01.2006, 11:44:40
Citace od: Police collector kdy 04.01.2006, 09:46:51
Vláčkaře nadchne kryt kapitánského můstku který je převzatý z city expresu. Pěkně je řešena jeho aretace kdy do výřezu přesně zapadne ovládací pult lodi.

Tento díl nikdy v žádném vlakovém setu nebyl... ::)

Tak, tak. On sa len podobá. Niekedy som to poriadne prezeral, či by sa to nedalo použiť na vlaky ...

Cavelon

Citace od: rdk kdy 04.01.2006, 11:44:40
Citace od: Police collector kdy 04.01.2006, 09:46:51
Vláčkaře nadchne kryt kapitánského můstku který je převzatý z city expresu. Pěkně je řešena jeho aretace kdy do výřezu přesně zapadne ovládací pult lodi.

Tento díl nikdy v žádném vlakovém setu nebyl... ::)

Heh, a ja som si ešte pomyslel, aký má PC dobrý prehľad o dielikoch v setoch, teda aký je to dobrý odborník na vec. :o
Nenapadlo ma to bližšie skúmať. :-\ ::) :P

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 04.01.2006, 10:38:02

Rozhodně srovnávat hračku s realitou je na hlavu padlý.  ::)

Proč by to byla na hlavu padlý, z našeho pohledu (sběratel) je to naprosto v pořádku, já mám také raději reálnější (v rámci možností) sety.
Recenze je subjektivní názor.

IMHO bys možná takovouto poznámku "...srovnávat ... je na hlavu padlý" od někoho jiného už bral jako pokus o flame, co?  ;)

Jindroush

Probůh, je to hračka, celý LEGO je mimo měřítka (viz tzv. letadla a lodě a čtyřstudový autíčka atd.), takže srovnávat je s realitou je na hlavu padlý.  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Raistlin M

Citace od: Jindroush kdy 04.01.2006, 13:39:14
Probůh, je to hračka, celý LEGO je mimo měřítka (viz tzv. letadla a lodě a čtyřstudový autíčka atd.), takže srovnávat je s realitou je na hlavu padlý.  ::)
)
A tuším, že kritika kupříkladu Fright knights (nebo KK2) věcí se nezakládá na nerálnosti takovýchto hradů, že "slunce naše jasné"?  ;)
Všechno je to přeci jistá kopie reality, jejíž reálnost nijak nemusí kolidovat s hratelností. Právě přiblížení se k realitě dělá daný set kvalitním.

Jindroush

Proč myslíš? IMO takovej Classic Space se k realitě neblíží naprosto ničím a přesto je pěknej a hlavně hratelnej.

Kritika Fright Knights je čistě v tom, že je to něco jako Time Cruisers v Castle podání, pár dílů naflákanejch na sebe (hlavně BURPů).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Raistlin M

Citace od: Jindroush kdy 04.01.2006, 15:18:30
Proč myslíš? IMO takovej Classic Space se k realitě neblíží naprosto ničím a přesto je pěknej a hlavně hratelnej.

Kritika Fright Knights je čistě v tom, že je to něco jako Time Cruisers v Castle podání, pár dílů naflákanejch na sebe (hlavně BURPů).

Asi nemá cenu se tu přít. Jinak, mně osobně Clasic Space připadne k realitě ze všech space setů.
Asi je to i dost věcí názoru. ;)

Colonel32

ad: meritko

zrovna vcera jsme o tom s otaznikem mluvili.... to nove town letadlo neni vubec spatne, ale az na druhy pohled. Jen je trochu vetsi. Problem nastava, kdyz se daji vedle sebe se starymi dopravake, kde bylo misto na pilota, 3 lidi a jeden kufr. Clovek, ktery totiz mel 10 obrovskych dopravaku, a koupi si novy stroj, ma ted jeden dopravak, a 10 ATRek a Learjetu...

ale kdyz se to vezme kazde zvlast, tak jak stara letadla, tak nove letadla sama o sobe nejsou spatna. Ale je nacase si zvyknout, ze 60ta leta uz skoncila... zadna trava, hlasita hudba a zadna 4studova auta... lego proste zmenilo meritko. A ted si vemte, ze 4studova letadla se otevirala tak, ze se odklopilo kus letadla nahoru. A vadilo to nekomu? Ne, vsichni to povazuji za neco normalniho, protoze uz jsou na to zvykli.

vychazejme tedy z toho, ze lego vzdy bylo hlavne otviraci, aby se dalo dostat k panackum uvnitr, a ze na tom neni absolutne nic divneho

Jindroush

IMO i nový letadlo je sotva nějakej LearJet, ne?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

Citace od: Jindroush kdy 04.01.2006, 16:56:55
IMO i nový letadlo je sotva nějakej LearJet, ne?

v principu pomeru vysky minifiga a delky letadla?

Ano

ale dokud je to nejvetsi letadlo co z lega delaj, tak je to Airbus A340 nebo Boeing 777

J_BOB

imho by bolo krasne, keby z lega urobili Concord  :D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

betakaroten

Už se stalo ;D akorát ho špatně pojmenovali (hodně hubenej slon) http://www.peeron.com/inv/sets/346-1

myth

Citace od: Fleur Delacour kdy 04.01.2006, 16:17:04
...podla mna má classic space dosť k realite.

Najviac k "space" realite sa podľa mňa z minifigových sérií približuje City->Spaceport.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Colonel32

ten starej byl jeste takovej podivnej... nejlepsi serie byla Launch Command, hlavne jsem vzdycky chtel tu prepravu raketoplanu na tom modrem letadle...

http://guide.lugnet.com/set/?qc=lego/system/town/launchcommand

J_BOB

jj suhlasim, ty launch command boli imho lepsi...a ten raketoplan bol imho najrealnejsi (neratam discovery) aky zatial urobili :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader