Drakkar - válečné hody jsou tu !

Založil Police collector, 03.08.2005, 15:10:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Police collector

7018 - to jest číslo jež se stane jistě legendou. Pod ním se skrývá nejzdařilejší model nové Vikingské série - Drakkar nebo též long boat. Legendární plavidlo, které pomohlo Vikingům uskutečňovat expanzi skoro do celého světa - údajně dokonce až do Ameriky - dávno před Kolumbem.

Krabice s drakkarem je impozantní a její desing je velmi zdařilý, mírně namodralá barva obalu, spolu se zimními motivy pod víkem dávají modelu tu pravou severskou atmosféru, nikolivěk nepodobnou legendárním RPG Icewind dale. Uvnitř krabice nalezneme vše pro tento velký model - dokonce i ten plášť, jež je balen v krabičce ne nepodobné té v niž je nit pro jeřáb.

Každého AFOLA potěší nové minifigy - máme tu celkem tři druhy válečníků - lehkou pěchotu 4x , těžkou pěchotu 1x a šlechtu 1x. Přídavné pancíře a helmy obyčejných válečníků jsou nastříkány stříbřenkou což vypadá dobře - i když se tím lego asi inspirovalo u konkurence mega blocks. Kontroverzní rohy není nutno instalovat.

Samotná loď se staví velice pěkně, nikde nenaleznete sebemenší záludnost - až na mizerné uchycení jednotlivých dílů trupu. Ty jsou aretovány kostkou  2 study šířka  4délka a moc tedy nedrží, dětem, zrodičům, i AFOLům se bude rozpadat.  Krk a ocas lodi doporučuji nainstalovat opačně než radí návod, potom získají ten správný tvar - který je ostatně i tak mistrně vystižen - opravdu je to jedna z nejhezčích LEGO lodí vůbec. K dobrému dojmu přispívají i detaily jako runové štíty, rožeň nebo dokonce sud s pivem. Jen meče by mohly být staré a ne ty nové sci-fi. Zato vesla jsou velmi pěkná.

K lodi patří i funkční balista (kterou lze sejmout a vylodit pro dobývání "ňákých pevností," jež disponuje geniálním zásobníkem, nikolivěk systémem nepodobným tomu z moderních pistolí. Jednu za druhou lze odpalovat střelu za střelou - dokud zásobník nezajede do zarážky. Balistu lze vyjmou a na její místo umístit další minifigy, koně nebo náklad - ostatně drakkary ničím takovým na rozdíl od římských a řeckých, ovšem mnohem větších triér nedisponovaly. 

Poslední částí modelu je had složený z jednotlivých dílů typu kus člunu kloubem, díky němuž se chová jak živý,  hrbí hřbet či se naopak umí vztyčit a ohrožovat loď. Škoda že není řešen jak drak z HP, ale což.

Drakkar je prostě úžasná stavebnice - vřele doporučuji všem AFOLům.

+tvar
  minifigs

* mohlo by být víc štítů pro osádku
  staré meče
pevnější konstrukce trupu.
Terminated.

Aki

Citace od: Police collector kdy 03.08.2005, 15:10:47
údajně dokonce až do Ameriky
Proč udajně?

Jinak díky za prima čtení, věcné a výstižné.

muzzo

Pěkná reklama. Mít peníze, hned si to koupím. :'(

myth

Dobrá recenzia, už sa teším až si ten model kúpim.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Jarmila

Citace od: muzzo kdy 03.08.2005, 15:26:10
Pěkná reklama. Mít peníze, hned si to koupím. :'(
Citace od: myth kdy 03.08.2005, 15:46:11
Dobrá recenzia, uľ sa teąím aľ si ten model kúpim.
Jaký ? až budu mít peníze, tak si ho koupím?
JÁ NAPÍŠU JEŽÍŠKOVI A JE TO !!!
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

chadzi

moc pekne napsano, jen fota chybi. ten trup holt nutny jeste zafixovat necim z vrchu

Jindroush

IMO pokud se s ním pluje, ale nelítá, žádný rozpadací problémy jsem nepozoroval....
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

myth

Citace od: Jarmila kdy 04.08.2005, 07:43:31
Jaký ? až budu mít peníze, tak si ho koupím?
JÁ NAPÍŠU JEŽÍŠKOVI A JE TO !!!

Nie, až ho uvidím v obchode tak si ho kúpim. (Vianoce sú až v decembri, kdežto touto metódou ho budem mať za týždeň, maximálne dva ;D )
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Mates

PC, teď jsi se vytáhl, moc hezká recenze, docela dobře se to čte. Mohl by jsi dělat reklamu serii Vikingů  ;) ;D

Police collector

Tahle recenze je tu už dávno a někteří mi ji sepsuli. Každopádně - o kousek níže je i recenze na další loďku - tak šup tam, číst a reagovat ! A dík za zpětnou vazbu !
Terminated.

Panther

Opravdu moc pěkná recenze. Jen co budou nějaké přebytečné peníze, tak si tu loď koupím.

Aki

Tak dnes jsem viděl drakkar poprvé naživo (akvárium v Tescu Letňany), a byl jsem fakt ohromen tou velikostí. Čekal jsem něco asi tak polovičního. Později, když jsem tak o tom dumal, jsem však dospěl k názoru, že by se mi víc líbil o něco menší. Respektive užší. Chápu, že ta šířka je hlavně kvůli dětem, aby se jim s tím lépe hrálo, ale ten tvar by byl o něco reálnější. Měl jsem tu čest se svézt na opravdovém drakkaru a zdaleka nebyl tak široký (poměr délky a šířky), jak tento z lega.
O to víc, ale tleskám Legu za jeho cenu a také naprosto chápu PC, že už se těší na přestavbu na nějakou antickou triéru.  ;) Ta velikost si o to říká!

Police collector

Já si nemůžu pomoct podle mě ten tvar je dost reálný. Ale na opravdovém drakkaru (replice ???) jsem nejel a ani jsem ho nikdy neviděl tak nemohu soudit.  Každopádně zboku i zepředu je to drakkar a vo vo vo tom to je - konečně, aki sám na to kápl -  je to hračka - skutečný model je třeba užší ačkoliv já jsm kdysi vikingskou loď (co loď, lodě) měl a myslím že také nebyly zas tak úzké - přece na tom museli plavci překonávat velké vzdálenosti a na nějaké malé kocábce... Ale je to hračka ne model. P.S. Aki neříkej že by sis ho i přesto že je třebas trošku širší nekoupil  ;) 
Terminated.

Aki

Citace od: Police collector kdy 26.08.2005, 07:23:20
Aki neříkej že by sis ho i přesto že je třebas trošku širší nekoupil  ;) 
Ale jistě, že si ho pořídím. Tím vším jsem nechtěl říct, že je buhví jak špatný.
Má připomínka byla v duchu tvých:
mohlo by být víc štítů, pro osádku staré meče a pevnější konstrukce trupu.

;D ;D ;D ;D

chadzi

mece tam dohodis ze starejch hradu a zpevnit to muzes platama zevnitr.  je sice trochu vic akcni (barevnej strilici katapult, zelena priserka), ale jinak super. navic takova megakrabice  8)

Police collector

Jo jo - pro mě je to nová legenda. Ještě lepší by bylo kdyby tu trieru Lego udělalo z vlastní iniciativy - a když ne - tak 1601 x2 zas nejsou tak hrozné peníze abych si to nemohl dovolit (ačkoli na trieru jsou potřeba i další díly které ale drakkar neobsahuje (placičky, archy atd.) Jinak jsem v rámci věrohodnosti vytrhal z přileb rohy je to fakt blbina - neb se pak bojovníci nemohou napřáhnout s mečem !A viking se dvěma sekerami používající vikingskou sekačku udělá čerstvé ragů z každého řitíře  >:D Kill kill Jayko kill !
Terminated.

Police collector

Jo katapult mě taky štval ale že by byl moc barevný se mi ani nezdá - navíc ho lze použít při dobývání "ňáký pevnosti" a had - no však uvidíš až ho vztyčíš nad hladinou a natočíš mu palici by pozoroval co ho to ruší ze spaní !
Terminated.

chadzi

no takovy bitvy budu praktikovat az asi s dcerkou. btw co ze to chces postavit? mas naky obrazky? kazdopadne cena 1600 je super, urcite stoji za to jich koupit vic

chadzi


Aki

#19
Nemáte někdo (případně nevíte kde nalézt) rozměry toho Drakkaru? Zajímá mne hlavně šířka a délka.  :-*

Edit: Jde mi o rozměry lodě ze stavebnice 7018. ;)

Jindroush

51 x 12.8 cm
64 x 16 stud

To je rozměr trupu.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

Citace od: Jindroush kdy 26.08.2005, 10:33:38
51 x 12.8 cm / 64 x 16 stud To je rozměr trupu.

Takže to je zhruba poměr délky a šířky 4 / 1 Jestliže odborná literatura píše že:
Trup lodě dosahoval délky 30 i více metrů (někdy až 50 m), jeho šířka byla 6 až 7 m
a také
V roce 1880 byla v Norsku objevena loď podobného typu z 9. století. Délka 24 m, šířka 5,1 m.
Píše o poměru 5 (a více) / 1. To by odpovídalo mému dojmu o přílišné šířce lodi (tedy jako modelu, nikoli hračky  ;)).  >:D

Jindroush

No tak si tam holt přidáš dva ty střední díly a je to, ni? To máš pak taky 5:1.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

No samo. S úpravama se počítá  ;) 8) ;D ;D ;D

Police collector

Dejte pokoj - už takhle je dóóóst veliká  ;D ;D ;D
Terminated.

Jindroush

Citace od: Aki kdy 26.08.2005, 11:05:13
Jestliže odborná literatura píše že:
Trup lodě dosahoval délky 30 i více metrů (někdy až 50 m), jeho šířka byla 6 až 7 m
a také
V roce 1880 byla v Norsku objevena loď podobného typu z 9. století. Délka 24 m, šířka 5,1 m.

Když si třeba vezmeme, že minifig měřítko je zhruba 1:40, tak by to bylo:

30 x 6.5 m ~ 75 x 16,25cm ~ 94 x 20 studů.

To by znamenalo, že:
a) by to bylo velký jako kráva
b) by to muselo bejt brick-built, protože tak velký díly lego nedělá.

Prostě zase hučíš  ;D >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)