LEGO Technic Indoor Racing

Založil Shmade, 29.09.2008, 22:25:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Shmade

S kvalitou nevim, jak jste mozna pochopili, jsem pc video zacatecnik, kazdopadne v kompu to mam v lepsi kvalite, na ten youtube jsem to upnul tak jak toje, ale tam se to takhle zhnusilo, jestli mate nejakou radu jak to zlepsit, tak vitam - treba to na ten youtube uploadovat v jinim formatu nez mpg... nevim.

Dneska se pustim do dalsich casti, tak snad brzy bude pokracovani...

Shmade

Citace od: Hamec kdy 20.11.2008, 09:19:37
byla by možná nějaká distribuce např. na další Lego-hospodě?

Až to dodělám všechno, tak to můžu zájemcům vypálit a poslat poštou, připadně nějak elektronicky...

eNTy

Pokud dodržíš tyhle "guidelines", a uživatel bude mít rychlou linku, tak youtube nabídne video ve vysoké kvalitě: http://help.youtube.com/support/youtube/bin/answer.py?answer=91450&topic=14116

Shmade

tak já to ještě zítra zkusím šoupnout do toho mpeg4 s mp3 audio...  ale nevim, ja jsem to tam cpal v mpg 640x480, ale tomu to neodpovídá, tak snad to pomůže.

Shmade

#184
Video ze závodu 2. část


Ad kvalita, bohužel stejná jako u prvního videa a lepší to nebude :( Je to dáno tím, že z kamery to grabuju přes usb, firewire kabel nemám. Je to stará digital 8 kamera, takže tak....

TomB

Super video, Tátovi se to líbilo :).
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

eNTy

Díky Smade, videa jsou super. A co vy lenoši fotografové? Takovýho času a furt nic?

eNTy

Můžete mi říkat kouzelník, tady jsou ta videa ve vysoké kvalitě:

Part 1
Part 2

peter

Jelikož jsem se soustředil více na samotné závody, fotografií jsem tolik neudělal. Z toho mála jsem vybral alespoň pár :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

a ještě dvě ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

#190
Citace od: xtepn01 kdy 24.11.2008, 09:39:04
Můžete mi říkat kouzelník, tady jsou ta videa ve vysoké kvalitě:

Part 1
Part 2


Ehm co? Nechápu seš  vážně kouzelník, prozraď trik, nebo to kde dělám chybu... dyť to jsou ty moje videa...?  Dobrý!

Aha už to malinko vidím, ale nechápu proč u toho co jsem dával ten link já není ta možnost "přehrát ve vysoké kvalitě"  kde se to mačká? :)

Shmade

Peter: Fotky dobrý, nemáš ještě nějaké ze skoku? Si pamatuju jak si na místě fotografové ukazovali jaké pěkné mají úlovky, no a nám se nepochlubí... :) Zítra či snad pozítří by mohlo být poslední video...

peter

Citace od: Shmade kdy 24.11.2008, 16:00:19
Peter: Fotky dobrý, nemáš ještě nějaké ze skoku? Si pamatuju jak si na místě fotografové ukazovali jaké pěkné mají úlovky, no a nám se nepochlubí... :) Zítra či snad pozítří by mohlo být poslední video...

Bohužel Ti co skákali byli jen dva a to ty a Xtepn01. Fotky jsou tak více méně stejné, takže si myslím, že tyto dvě stačí a plně vystihují vaše lety :o
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

eNTy

Citace od: Shmade kdy 24.11.2008, 15:51:16
Citace od: xtepn01 kdy 24.11.2008, 09:39:04
Můžete mi říkat kouzelník, tady jsou ta videa ve vysoké kvalitě:

Part 1
Part 2


Ehm co? Nechápu seš  vážně kouzelník, prozraď trik, nebo to kde dělám chybu... dyť to jsou ty moje videa...?  Dobrý!

Aha už to malinko vidím, ale nechápu proč u toho co jsem dával ten link já není ta možnost "přehrát ve vysoké kvalitě"  kde se to mačká? :)

Ten suffix &fmt=18 vnutí YouTube přehrát video pokud je ve vysokém rozlišení k dispozici (což tvoje je). Občas vysoké rozlišení normálně nenabídne, pokud usoudí, že máš pomalé připojení - což je v ČR skoro vždy.

Shmade

xtepn01:  Tyjo, fakt vychytávka, upravil jsem mnou vkládané odkazy tak aby byly v této vyšší kvalitě. Díky.

Shmade

#195

eNTy

Diky Smade za videa, jsou super, užil jsem si to znovu...

Shmade

Ještě ne, ale nejspíš nějak únor/březen...

Krtecek

Citace od: Shmade kdy 02.12.2008, 17:13:46
Ještě ne, ale nejspíš nějak únor/březen...

A propozice pro stavbu závodního auta budou stejné jako byly na prvním závodu?

Shmade


Shmade

Dnešek je posledním dnem pro podávání návrhů na místo konání dalšího závodu, jediný kdo zatím podal nějaký návrh je TomB - Brno - detaily někde na straně 5, nikdo další zatím nic...  :(

Ještě tedy prodlužuju do příštího týdne (do 19.12.) možnost nabídky místa konání dalšího závodu. Pak proběhne hlasování a zhruba na přelomu ledna/února proběhne
2. závod Lego Technic Indoor Racing.



Také vytvořím anketu týkající se jediné změny v pravidlech pro stavbu vozu, která mě napadla už před prvním závodem - a to možnost použítí pro příjem signálu na autě dvou PF IR recieverů - oba na stejném kanálů. To by umožňovalo jednoduché zapojení a ovládání více motorů pro pohon bez znatelné ztráty výkonu.

   

TomB

A co 3 receivery na jednom kanálu ;D ?
Na vánoce si nejspíš koupím 8287 podruhé, a tím pádem budou buggy motory 3.
Ale to je asi kravina, baterky by šly dost rychle do kopru.
A vypadá to že se závod bude konat na salesku (hurrrráááááááááá) :D ;) .
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

davda54

Citace od: TomB kdy 12.12.2008, 16:06:58
A co 3 receivery na jednom kanálu ;D ?

Buď rád za to že vznikla tato anketa  ;) ;D.
Pokud se odhlasuje, že by ty receivery mohly být 2 budu nadmíru spokojen :)

Díky Schmade

TomB

Jen malá otázečka.
Do kdy pojede anketa??
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade

Dokud nebude tolik hlasů abych usoudil, že je hlasování relevantní.

TomB

Salesko ruším, mám nový návrh:
Škola, kam chodím, Gymnázium Integra (nájem: 200,-/hodina)


Doplnění:

Velikost tělocvičny je dostačujicí, je to asi jak bylo, tzv. 2 sqashová hřiště.
Pronájem je hodně levnej, a obsazený to není skoro vůbec.
A ještě zdůvodnení proč jsem upustil od saleska:
Když jsem vyměřil, zjistil sem, že jedna polovina tělárny, je velká asi jak 8 sqashových hřišť (což je zbytečnost), a tak jsem přešel na menší (ale dostačujicí) prostor.

Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade


Takže:

Času k podávání návrhů na místo konání dalšího závodu uplynulo více než 2x dost :). Jediný kdo přišel s nějakým návrhem byl TomB a to s tělocvičnou jeho gymnázia Integra (Brno, pronájem 200,-/hod. http://www.integra.cz/ ), aby bylo aspoň mezi čím vybírat, tak dám do ankety i místo konání 1. závodu - squash centum Arbes (Praha, pronájem 300,-/hod. http://www.squasharbes.cz/ )


Další, co bych Vám potencionálním závodníkům chtěl oznámit je to, že podle hlasování v anketě jsem se rozhodl povolit při stavbě auta použití dvou PF recieverů. Protože anketu v zápětí změním uvedu zde její výsledky. Ze 7 účastníků 1. závodu bylo pro povolení 5, 2 proti, další dva pro byli z řad zájemců o účast v 2. závodě a z řad diváků bylo pro 12, proti 1, což jsou výsledky které podporují moje rozhodnutí. Upravené znění pravidel pro stavbu vozu uvedu pro pořádek v dalším přispěvku.

Pravidla jednotlivých disciplín budou také lehce upravena a jejich znění časem také zveřejním, víceméně se bude jednat jen o kosmetické dolaďování věcí, které byli v 1. závodě buď nejasné, nebo se ukázalo, že je potřeba něco dodat. Jedinou vetší změnou bude zařazení speciální disciplíny mezi soutěžní a přidání disciplíny nové.

Novou diciplínou bude překážková dráha, konkrétní znění pravidel ještě doplním, ale ve zkratce půjde o sérii překážek, které budou seřazeny od nejlehčí po nejtěžší, vítězem bude ten, komu se podaří překonat nejvíce překážek, při shodnosti překonaného počtu překážek více závodníky bude rozhodovat čas potřebný pro jejich překonání. Vzhled překážek oznámím i s rozměry předem. A nebojte, pro překonání překážek nebudou potřeba trialová auta. Překážky by měly být spíš něco menšího, chtěl bych jen povzbudit vaši tvořivost a setkat se na dráze třeba i s auty s náhonem 4x4, případně odpružením... i když si myslím, že to vyloženě potřeba nebude... prostě jen námět pro stavitele, abychom se mohli opět kochat skvělými závoďáky tak jako tomu bylo u prvního závodu.


2. závod Lego Technic Indoor Racing se uskuteční předběžně zhruba na přelomu února/březena 2009, datum bude upřesněno po rozhodnutí kde bude, v anketě prosím hlasujte co nejdříve, ať je dostatek času na zamluvení prostor atd. anketu o místě konání ukončím až bude dle mého názoru dostatečný počet hlasů, nebude to však dříve než 20.1.2009.

Shmade

#207
                       Pravidla pro stavbu vozu platná pro 2. závod LTIR:


- vůz musí být postaven pouze z originálních Lego součástek, vyjímku tvoří možnost použít
  neoriginální gumičky a provázky
- vůz musí mít minimálně 4 kola
- vůz musí být plně ovladatelný pouze pomocí jednoho Power Functions IR
  Remote Controleru - http://www.peeron.com/inv/parts/58122cx1 v kombinaci s jedním
  nebo dvěma Power Functions IR Receivery - http://www.peeron.com/inv/parts/58123cx1 ,
  při použití dvou recieverů musí být na obou vždy nastaven stejný kanál. Reciever(y) musí 
  být na voze umístěn tak, aby byl dobře dostupný pro snadnou změnu kanálů.   
- vůz musí mít jekéhokoliv Lego řidiče
- vůz musí mít na vrchní části místo pro umístění jedné plate 2x2 se startovním číslem
- vůz může obsahovat ručně řaditelnou převodovku, případně ručně 
   uzamykatelný difereniál(y)
- vůz nesmí být širší než 49 cm :)

TomB

Otázka k pravidlům:
Může vůz obsahovat zařízení, které bude automaticky přiřazovat přední/zadní nápravu?
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade

Citace od: TomB kdy 03.01.2009, 08:15:09
Otázka k pravidlům:
Může vůz obsahovat zařízení, které bude automaticky přiřazovat přední/zadní nápravu?

Vůz může být vybaven jakýmkoliv zařízením, systémem pohonu, zatáčením atd. pokud to není v rozporu s výše napsanými pravidly a za předpokladu že pravidla budou dodržena.