(vlastní) Rybák

Založil pryb, 01.04.2012, 21:29:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

pryb

Další vůz z trati Posázavského Pacifiku. Zatím mám postavené 2 vagóny, třetí je rozestavěný. Zbývá nahradit černé tiles nad dveřmi, sjednotit šedou a doplnit okna.
Originál je k vidění například zde:
http://www.masinka.cz/images/stories/rybak.jpg
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

peki

Pěkné, ještě nějakou parní mašinku. Líbí se mi naznačení otevřených okem. O kolik je vagon nižší oproti "klasickému " vagonu např. z Emeralda ?

phoenicis

S tými dopoly otvorenými oknami to vyzerá fakt vierohodne ;)
Super nápad :D

Jonas

Hezké vagónky.
Mám jen dotaz: Jak projíždí zatáčky (při tak velkém rozvoru)? 
Jonas - Můj Brickshelf

Colonel32

Stejně jako skutečný Rybák  ;D

Colonel32

A trocha historie:

http://www.vagony.cz/vozidla/rybak/rybak.html

Rybáky konstrukčně vycházejí z tohoto vozu:
(což je v prvním článku zmíněno)
http://www.parostroj.net/katalog/ov/formular.php3?ind=27

který bývá občas nesprávně označován "Krátký Rybák". Tento vůz ale není vybaven jednonápravovými podvozky dle návrhu ing. Rybáka, nýbrž dvojkolími pevně uloženými v rámu.

Mimochodem, pokud by měl někdo zájem si takovýto vagón koupit, má možnost:
http://khkd.cz/prodej.html

pryb

Díky za komentáře. Vagon je o brick nižší než ten z Emeraldu.

Co se zatáčení týče, je to jak naznačil Colonel - nápravy jsou otočné, propojené. Stejný princip, jaký jsem použil u motoráků 010. Při tažení se to chová slušně, při tlačení příšerně - na kyvadlové ježdění jako v KŽ to není.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

martinlx

Citace od: pryb kdy 02.04.2012, 20:05:22
nápravy jsou otočné, uchycené na technic axle a vzájemně propojené.
Pěkné! Prosím, pokud to není výrobní tajemství  ;), fotku toho podvozku - jak je to vzájemně propojené.

pryb

#8
Provedení je jednoduché - viz foto.
Původně jsem pro uchycení nápravy k ose použil dvojici plates round 2x2, což drželo prachmizerně. Nakonec jsem mezi ně vložil jednu technic plate 2x6 with holes, což už je dostatečně pevné (nicméně vyžaduje to hlubší zapuštění do interiéru).
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Michal Budinský

Pekné a jednoduché   :)  .Lámem si hlavu ako sa chovajú taketo vagoniky pri prejazde výhybkou(miestom kde sa mení ľavá v pravú zákrutu) keď každá náprava je na opačných zákrutách ,čiže jedno zapriahnutie by sa malo vychíliť na uplne opačnú stranu než to druhé(prevod natočenie náprav diktuje zrkadlovo).Ak som to správne pochopil.

pryb

Pochopils správně. S výjimkou posledního vagónu by se měly kola držet víceméně rovně - na obou koncích je to taženo na opačnou stranu. U posledního vagónu patrně dochází k tomu, co popisuješ, ale nijak zvlášť to nevadí - z kolejí to nevypadává. Zpomalený video jsem nedělal.  :)
Pokud to chceš prostudovat podrobněji, nezbyde ti, než to zkusit.  :)
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

martinlx

Díky za fotku, zajímavé řešení. Určitě vyzkouším, na vlastní oči je to stejně nejlepší  :)

hawran

Ježiš to je nádhera! Můžu si ho prosím podle těch fotek postavit?
Jak je vidět i s "jednoduchými" prostředky lze dosáhnout obdivuhodné výsledky...!
Na parní kolejiště jako dělané!!!
Děkuji
Bricks Forever!

pryb

Citace od: hawran kdy 27.05.2012, 17:27:16
Ježiš to je nádhera! Můžu si ho prosím podle těch fotek postavit?
Jak je vidět i s "jednoduchými" prostředky lze dosáhnout obdivuhodné výsledky...!
Na parní kolejiště jako dělané!!!
Děkuji
Určitě můžeš . :)
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

hawran

Moc děkuju! Až to bude komplet i s mašinou pošlu fotky!
K.
Bricks Forever!

AdamKo

Citace od: pryb kdy 03.04.2012, 23:54:52Provedení je jednoduché - viz foto.
Původně jsem pro uchycení nápravy k ose použil dvojici plates round 2x2, což drželo prachmizerně. Nakonec jsem mezi ně vložil jednu technic plate 2x6 with holes, což už je dostatečně pevné (nicméně vyžaduje to hlubší zapuštění do interiéru).

PARÁDA !!  :)
dýchá z toho minimalismus, a přece se točí!

Pryb, až konečně napíšu článek, ke kterému nejsem s to se už 3 měsíce dokopat, tak asi budeš překvapený, co se stane, když se vagónek na této fotce malinko poupraví...