(cizí) zajímavé lokomotivy/vagony,odkazy, návody atd.

Založil Mates, 31.01.2005, 11:33:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

KLF

Viem, ze znamy upraveny krokodyl sa na eBay vyskytuje uz tolko, ze by LEGO mohlo po SantaFe pouvazovat aj nad prebratim tohoto modelu od AFOLov do oficialnej vyroby, ale tato konkretna "pracovna" verzia sa mi DOST paci.
Terminated.

Colonel32

tenhle uz tu jednou byl, v identickem slozeni... takze nekdo je zrejme dela ve vetsi serii

Micho

Na eBay cítiť, že sa blíži čas Vianoc a tým darčekov. Ponuka tam neustále rastie a aj krokodílikov je tam momentálne požehnane. Zaujala ma taka krátka miniverzia - minikrokodíl v hnedom.


Radical

#153
Na brickhelfu jsem našel tohle:

:o

další foto  tu: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=953989
Old lego , good lego.

hobby

Velmi kuriózní a zajímavé. Vypadá to na vlastní pohon, nezávislý na kolejích. Nerozumím té klikové hřídeli na boku lokomotivy. To je asi právě ta kuriozita. Jinak nápadům a fantazii se nekladou meze. OK. 8)

betakaroten

To je ten Shayův pohon - parní válce nejsou klasicky podélně, ale svisle na jedné straně kotle a přes klikové a ozubené převody pohánějí dvojkolí, která mohou být v otočných podvozcích.
http://en.wikipedia.org/wiki/Shay

Colonel32

Jeste k tomu pohonu... u skutecneho vlaku jsou ty hridele a ozubena kola vedena az k tendru, takze lokomotiva ma hnane vsechny napravy, vcetne naprav pod tendrem, a je tudiz schopna vyvynout obrovskou taznou silu i pri minimalni rychlosti, casto se pouzivala napr. na lesnich tezarskych zeleznicich, kde byly koleje v mizernem stavu, a muselo se jezdit pomalu, nebo v mistech, kde bylo ostre stoupani, ktere by normalni lokomotiva se stejnym nakladem nikdy nedokazala vyjet.

hobby

Pánové, díky za vysvětlení. Chválím vaše znalosti. 8)

J_BOB

no ja sa do vlakov sice moc nerozumiem ale tento vagonik sa mi zda urobeny dost zaujimavo. co vy na to? http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1477197
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

peter

#159
No tak s tebou plně souhlasím. Vagón je opravdu velmi zajímavě proveden. Přiznám se, že takovéto použítí těchto dílků bě mě asi nenapadlo. Opravdu moc pěkná zisternička :o
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

ass

Podle mě je to nedodělanej model. Když kliknete Up, tak tam je lepší - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1502430

Micho

Tie žlté oválne kocky, čo použil na ten vagónik, aké majú označenie? Nie a nie ich nájsť, aj keď mám doma pár kusov, ale neviem nájsť kde sú zaradené.

J_BOB

"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Micho


Colonel32

ja osobne to resim tak, ze si vzpomenu na nejaky set, kde jsem ten dilek videl, a pak prochazim jeho inventory i s obrazkama

J_BOB

tak isto to robim ja...
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Colonel32

ale Micho ten postup zrejme neznal, protoze ma doma 4512, a v tom setu tenhle dilek pouzitej je

Honza D.

Citace od: peter kdy 30.11.2005, 14:41:37
Přiznám se, že takovéto použítí těchto dílků bě mě asi nenapadlo.
To já to dělám tak, že použiju odkaz, který peter uvedl už ve druhém příspěvku  ;).
Ale vážně; mám velice podobný dílek (bohužel doma, ne teď u sebe), u kterého nevím číslo. Vypadá stejně, jen nemá "stříšku" oblou, ale rovnou. Netušíte co to je?
Našel jsem ho v těch náhodných 500ks, takže ten fígl s inventory setu nemůžu použít...
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honza D.

Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

peter

Citace od: Honza D. kdy 30.11.2005, 16:29:10
Citace od: peter kdy 30.11.2005, 14:41:37
Přiznám se, že takovéto použítí těchto dílků bě mě asi nenapadlo.
To já to dělám tak, že použiju odkaz, který peter uvedl už ve druhém příspěvku  ;).

Díky, že aspoň ty jsi si toho všiml ;) :'(
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 30.11.2005, 16:15:17
ja osobne to resim tak, ze si vzpomenu na nejaky set, kde jsem ten dilek videl, a pak prochazim jeho inventory i s obrazkama

Citace od: Colonel32 kdy 30.11.2005, 16:27:47
ale Micho ten postup zrejme neznal, protoze ma doma 4512, a v tom setu tenhle dilek pouzitej je

Pre upresnenie. Ja to tiež tak robievam, že sa snažím spomenúť na set, kde ta položka je. Tu informáciu som potreboval ale rýchlo, mali sme s Cavelonom otvorenú nejakú objednávku na BL a keď sa objavil ten vagónik, mne sa docela zapáčil. A chcel som rýchlo zistiť, či ten obchod má tie dieliky a za koľko. A v tej časovej tiesni (mal som mať nejaké jednanie) som si nevedel spomenúť na nejaký setík v ktorom takéto dieliky sú.

Takže som zvolil rýchly a efektívny spôsob získania informácii - fórum. A moje očakávanie sa rýchlo splnilo. Za pár minút som mal požadovanú informáciu od J-BOB, za čo mu ešte raz dík. Verím, že keby nie on, tak sa nájde niekto iný, kto v tom momente pomôže. A aj na to je fórum dobré.  8)

Takže chalani dík za upozornenie ako sa dajú hľadať dieliky. Kto to nepoužíva, tak sa dozvedel fakt efektívny spôsob hľadania. Tak to aj ja robievam.

PS. Mne sa ten vagónik celkom pozdáva a ani sa mi nezdá byť nedokončený, ale to je uhol pohľadu.

ass

Dnes se na Brickshelfu objevily IMO dost povedené vagony - link

muzzo

Tak to nemá chybu, dávám pět bodů z pěti možných. :D :D :D

tHomas

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1554090
zajimave vlaky nejzajimavejsi(pro me) je asi ten zeleny vypada dobre ale ostatni vlaky taky  ;)

betakaroten

Hmm ... jak asi vyřešil ty jednonápravové podvozky tady?

Dansson

Fakt se vám líbí¨ten zelený blivajz?? Mi se nejvíc líbí ta nízkopodlažní šalina, vypadá fakt pěkně...A co by měl být za problém s tou jednou nápravou, určitě bude ně klloubu, či otočné miniplate, ne?

Raistlin M


rdk

Šikovně udělaný.

V tom brickshelf folderu má i hasičskou mašinku. 8)

Raistlin M

Citace od: rdk kdy 08.01.2006, 20:55:26
Šikovně udělaný.

V tom brickshelf folderu má i hasičskou mašinku. 8)
Tu jsem tam taky před pár dny viděl a docela jsem i přemejšlel o něčem takovém, ale daný set jsem byl nucen z důvodu náhrady jinými sety (z kiloware) na regálku už rozložit na prvočástice a roztřídit. Snad někdy jindy. :)