71001 Minifigures series 10 - Mr. Gold

Založil Thrawn, 16.06.2013, 13:33:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Thrawn

Téma: Minifigures series
Rok vydání: 2013
Počet minifigů: 1
Cena: 59,- Kč (Běžná obchodní síť)

První dojmy
Málem jsem jej nenalezl. Byl v krabičce jiné série, spolu s asi 30 dalšími zlatými sáčky. Při nalezení minifiga mírný třes rukou, nucené zachování kamenného výrazu, vzápětí paranoia, aby mi jej markující prodavačka nevyměnila a následný rychlý úprk z obchodu, po zaplacení samozřejmě. Rozbalení a potvrzení nálezu byla už jen třešnička na dortu. Pořád tomu tak nějak nemůžu uvěřit.

Obal
Každá minifigurka je stejně jako u předchozích sérií zabalena v sáčku v barvě své série. Rozdíl oproti běžným sběratelským minifigurkám spočívá jednak v obsahu přiloženého letáku a jednak v tom, že minifig je ještě navíc zabalen v samostatném průhledném sáčku. Důvodem tohoto zvláštního balení je zřejmě ochrana pozlacených dílů.



Vlastní minifig
Jedná se o pozlaceného minifiga, zřejmě reprezentujícího bankéře. Soudím tak podle obleku, klobouku a hole, zde s trans clear diamantem, který odpovídá výjevu bankéře z přelomu 19. a 20. století. Jedná se pouze o můj názor, Lego samotné prezentuje Mr. Golda takto:

Citace"I dare say it's your lucky day!"
Rumor has it that somewhere out there is a very special Minifigure known as Mr. Gold. Shining and golden from the top of his tall top hat to the tips of his toes, he may be discovered in all sorts of unexpected places, but he never seems to turn up exactly when and where you're looking for him. According to legend, Mr. Gold will bring you luck if you happen to spot him...or is it that you'll need to have a lot of luck to find him? Either way, everybody wants to find the mysterious Golden Minifigure – but only a fortunate few will succeed!

Minifig obsahuje krom klasického podstavce klobouk a trojdílnou hůl, vše lakováno zlatou barvou, vyjma průhledného diamantu. Co mě zaujalo je, že minifig je oproti běžnému minifigu pocitově znatelně lehčí. Dal jsem jej proto na váhu, ale váží 4 g jako jiné minifigy. Vlastní, podkladová, barva minifiga je pearl gold.



Spojovací prvky jednotlivých částí minifiga lakované nejsou, což má logiku, časem by se stejně vzájemným pohybem barva setřela a mohlo by dojít i k otřepu viditelných částí minifiga. Legu zřejmě při výrobě záleželo na zachování možnosti hratelnosti. Zřejmě z toho důvodu budou bílé i ruce, symbolizují tak bílé rukavice, což by i odpovídalo předloze. Zde odvedlo Lego dobrou práci.







Jednotlivé prvky, které mají být na minifigu zvýrazněny, tedy cvikr a kravata, jsou v barvě podkladu, tedy pearl gold.





Samotný sestavený minifig pak vypadá takto:





Příslušenství
Jediným příslušenstvím Mr. Golda je hůl, která se skládá ze tří částí, viz foto:



Složená vypadá takto:



Leták
Z přední strany je leták stejný, jako všechny ostatní v dané sérii:



Z druhé strany je rozdíl, viz porovnání. Leták Mr. Golda je vpravo:



Leták Mr. Golda obsahuje pořadové číslo (Obr. 1) a vstupní kód do V.I.P. zóny (který je pochopitelně zamazán  ;D ), kde si můžete vytisknout diplom, umístit se na mapu registrovaných úspěšných hledačů a kde máte přístup k dalším bonusům.

Obr. 1


Obr. 2


Chyby
Minifig je poměrně velmi dobře zpracovaný, při barvení ovšem zřejmě došlo k několika chybám. Zatímco cvikr, kravata, ruce a spojovací prvky minifiga nejsou barveny záměrně, pravá noha není zezadu dobarvena, stejně tak i lightsaber dílek, který podle mně i letáku dobarvený celý být měl (viz obrázky). Rovněž místo odpojení klobouku z výlisku zůstalo nenabarvené. Zbytečně to kazí dojem.







Je tu ještě jedna závada. Podle mně v tomto Lego nezvládá zřejmě technologii výroby, protože podobnou závadu mám i u stormtroopera:





Závěr
Mr. Gold je celkově dobře zpracován, je vidět, že u něj Lego přemýšlelo, přesto se neubránili některým chybám, viz výše. To ale jako celek nevadí, minifig je velmi pěkný, dobře provedený, exklusivní a rozhodně stojí za to si jej sehnat. Nedejte na názory těch, kteří tvrdí, že není pěkný. Je nádherný.

Je jich pouze 5.000 ks, a to bude mít i v budoucnu svoji hodnotu, takže se hodí i jako investice. S minifigem získáte určité výhody na webu Lega a určitě se stane chloubou Vaší sbírky. Co ale doporučuji spíše, než jej zakoupit, je zkusit Mr. Golda najít. Ten pocit, když zjistíte, že jej máte, je nepopsatelný a neopakovatelný.

Klady
- je to Mr. Gold
- exkluzitivita, na světě jich je jen 5.000 Ks,
- bude ozdobou Vaší sbírky,
- dobře a promyšleně provedený, hratelný.

Zápory
- pokulhávající kvalita výroby.

Poznámka
Máte-li dojem, že recenze postrádá nějakou důležitou informaci, dejte vědět, rád ji doplním.

Děkuji
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Juraj103

neuveriťelné jak závidím  :o :o :o ja nikdy nebudem mať také štastie  :'( :(

DarkDrago

Možná máš větší štěstí než si myslíš. Pokud se ta chyba objeví jen u tvého minifiga, tak mu to asi dost přidá na ceně.
Kdo by chtěl "běžného" zlatého figa, když může mít jako jediný zlatého s chybou, která se nikdy nevyskytla  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Systematik

Povedená recenze  :)
____________________________________________________________________________________
Citace od: darkdrago kdy 16.06.2013, 14:07:14
Možná máš větší štěstí než si myslíš. Pokud se ta chyba objeví jen u tvého minifiga, tak mu to asi dost přidá na ceně.
Kdo by chtěl "běžného" zlatého figa, když může mít jako jediný zlatého s chybou, která se nikdy nevyskytla  ;D
Mám torso, kde chyba tisku vypadá jako další planetka :D


otaznik

Citace od: darkdrago kdy 16.06.2013, 14:07:14
Možná máš větší štěstí než si myslíš. Pokud se ta chyba objeví jen u tvého minifiga, tak mu to asi dost přidá na ceně.
Kdo by chtěl "běžného" zlatého figa, když může mít jako jediný zlatého s chybou, která se nikdy nevyskytla  ;D
Na tohle se u LEGA nehraje.

VocucBat

Citace od: Juraj103 kdy 16.06.2013, 13:45:49
neuveriťelné jak závidím  :o :o :o ja nikdy nebudem mať také štastie  :'( :(
Souhlas

danyboy

Citace od: vocucbat kdy 16.06.2013, 16:32:06
Citace od: Juraj103 kdy 16.06.2013, 13:45:49
neuveriťelné jak závidím  :o :o :o ja nikdy nebudem mať také štastie  :'( :(
Souhlas

A proč. Třeba budeš mít štěstí. Možná někdy.  >:D

VocucBat

Já a štěstí - Haha
1. nemám čas procházet hračkářství
2. V pompu nedaleko školy sostali 15 totálně přebraných pytlíků bez golda

A vživotě jsem nic nenašel ani nevyhrál.

Juraj103

Hej len taká otázka do prázdna (  ::) )  ak bývam v Bratislave aká je možnosť že práveja najdem jedného  zo 4 slovenských goldov  ???  ???  ???
detail - minifigures a iné  menšie sety kupujem v Tesco Lamač (centrum Galeria http://www.ocgaleria.sk/bratislava/

Anatyt

To si robíš s tou otázkou prdel, nie? A odkiaľ máš to číslo 4 ? ::)

DarkDrago

Tak kup těch zbývajících 15. Nemůže přece stavět na tom, že budeš první, nebo dostaneš to nejlepší.
Musíš stavit na tom co máš. Třeba mezi těmi 15 najdeš jednoho co se dá prodat o 50 víc jak pytlík, nebo dva co se dají prodat o 30.
Nemůžeš jít do hračkářství a hledat tam v sáčku 10 000 Kč. Když chceš hledat, tak něco co se ti vyplatí jen o pár korun.....
Dračí páni s mocí ohně...

Juraj103

Citace od: Anatyt kdy 16.06.2013, 17:39:38
To si robíš s tou otázkou prdel, nie? A odkiaľ máš to číslo 4 ? ::)

z ofiacialneho webu

Citace od: darkdrago kdy 16.06.2013, 17:40:49
Tak kup těch zbývajících 15. Nemůže přece stavět na tom, že budeš první, nebo dostaneš to nejlepší.
Musíš stavit na tom co máš. Třeba mezi těmi 15 najdeš jednoho co se dá prodat o 50 víc jak pytlík, nebo dva co se dají prodat o 30.
Nemůžeš jít do hračkářství a hledat tam v sáčku 10 000 Kč. Když chceš hledat, tak něco co se ti vyplatí jen o pár korun.....

to patrilo mne či vocubatovi

danyboy


Anatyt

Citace od: Juraj103 kdy 16.06.2013, 17:42:11
Citace od: Anatyt kdy 16.06.2013, 17:39:38
To si robíš s tou otázkou prdel, nie? A odkiaľ máš to číslo 4 ? ::)
z ofiacialneho webu

Kde na oficialnom webe sa píše, že pre Slovensko sú určení štyria Goldi? Čo ak ích tu bude 220?

Juraj103


Thrawn

Juraj103 zřejmě vychází z této mapy:

http://minifigures.lego.com/en-us/GoldenMinifigure/Map.aspx

Na ní není uvedeno, kolik Mr. Goldů je určeno na Slovensko, nebo do České republiky, ale kolik jich již bylo nalezeno a zaregistrováno. Tedy na Slovensku 4 kusy a u nás 2 kusy.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Anatyt

Priateľu, tá mapa zobrazuje už nájdených Goldov - tých už nemáš šancu nájsť. Koľko a kde na Slovensku ích je, je neznáme číslo.

Thrawn

Na Slovensku je ještě 1 schovaný, u nás 8. Čistá spekulace. ;D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Juraj103

Citace od: Thrawn kdy 16.06.2013, 18:02:56
Na Slovensku je ještě 1 schovaný, u nás 8. Čistá spekulace. ;D

som (sa) lakol  ;D ;D ;D ;D

PS: sme dnes jedina aktívna diskusia YEA!  :D 8)

Měch

Citace od: Juraj103 kdy 16.06.2013, 18:05:35

PS: sme dnes jedina aktívna diskusia YEA!  :D 8)


Radši se uklidni a doplň si do profilu věk ;).
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Thrawn

JJ, je to můj názor, vycházím z celkového počtu minifigů a z celkového počtu lidí na této planetě. Když vezmete 5.000 ks Mr. Goldů a pět miliard "civilizovaných" (rozuměj platících) lidí, tak to vychází na jednoho Mr. Golda na milion lidí. Tudíž, být rozhodující osobou v Legu, poslal bych na Slovensko 5 Mr. Goldů, do České republiky 10, do Německa 80, do Rakouska 8, USA 312 atd.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

#21
Mimochodem, nalezl jsem další závadu, které jsem si předtím nevšiml. Doplnil jsem ji do recenze.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

mesje

Citace od: vocucbat kdy 16.06.2013, 16:53:27

A vživotě jsem nic nenašel ani nevyhrál.

Ani ja som nikdy nič nevyhral, ale golda som našiel :) tak nestracaj nádej.
A keby to náhodou nevyšlo, tak nezabudni na porekadlo - nešťastie v hre, šťastie v láske - a možno zbalis najkrajsiu babu, co ti budu všetci afolovia závidieť :)

igor.simko

Citace od: Thrawn kdy 16.06.2013, 13:33:33
Zápory
- pokulhávající kvalita výroby.

Ta diera v klobuku je sila, mam dvoch ale toto nemam a asi by ma to aj stvalo keby som take mal.

Tie ruky su este ok, c3po to ma v predu, tak aspon ich pocas chromovania teraz davaju dozadu


Thrawn

Je to tedy dané nástřikem kompletovaného minifiga. Škoda, myslel bych si, že to nastříkaj jako jednotlivé party a poté jej zkompletují  :(
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

DarkDrago

Určitě zkoušeli různé způsoby nástřiku a taky látky a tak.
Podle mého zůstali u smontovaného ze dvou důvodů:
1. Nastříkáním se zmenšují díry a protikusy (i když jen nepatrně) a tak nejdou pořádně dohromady
2. Hrozí oloupání barvy, nebo její porušení

Nebo prostě nechtějí hledat po zemi 5000 zatoulaných hlaviček, ručiček a dalších dílků  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

igor.simko

Tak nieje to farba, je to tenka vrstva kovu ktora sa nasledne chromuje a pozlacuje, samozrejme ma to svoju hrubku a na spojoch by to zavadzalo a odlupovalo sa.