SVĚT KOSTEK OLOMOUC 15-16. 10. 2022

Založil Chairudo, 18.05.2022, 15:23:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Propojené události

Matthes_CS

Fotky z akce v albu:
https://flic.kr/s/aHBqjAbuFB

Akce povedená a dobře zorganizovaná, díky za ní. Přítomnost LEGO týmu mě také překvapila. Lidí opravdu hodně, jsem zvědavý na finální počty, fronta kolem celého pavilonu byla něco.
Jediná výtka, vodu by to chtělo ve flaškách, aby se dala vzít ke stolům.

Borun

Výborná akce.Hala parádní.Spousta srandy,inspirace,informací a taky hodně hodně návštěvníků,kterým jsem odpovídal na pořád dokola opakující se otázky😀.Přes všechny ty starosti kolem instalace,deinstalace a dnešní totální vyčerpání a nevyspání se už těším na další ročník.A v neposlední řadě mně opět potěšila výhra😀.Chairudovi třikrát hurá za zorganizování takové skvělé akce.

Mcmatus

Moc díky za super akci. Perfektně zorganizované :D moc jsem si to užil a těším se na další ročník ;) .

Pool

Podle fotek to byla tedy mega velká akce, asi všichni přes Covid poctivě stavili ;D . Dobrá práce dámy a pánové.

ogar49

#124
Citace od: Foton kdy 17.10.2022, 13:16:39Tímto ho vyzývám ke spolupráci na horské dráze pro příští rok. Z galerie do spodního patra!
Hmmm. to by bylo potřeba hodně kostek :) a vozíčky nahoru vytahovat v kyblíku. Jen by asi děti neviděli celou jízdu. To spíš dvě dráhy vedle sebe jako závody :)

Díky za skvělou akci, tolik rozzářenych očí co bylo k vidění ...

Kanak

Přidávám se ke spokojeným a všem děkuji za skvělou akci.
Účast LEGO týmu a SW mě taky příjemně překvapila.
Kluci byli nadšení a nemusel jsem je ani moc ukecávat, aby občas s něčím pomohli.
Doufám, že bude nějaké příště.
Tomáši, ještě jednou díky.

Chairudo

Jedna společná od Lothara, další budou následovat :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#127
Tady jsou fotky od fotografa, snad se tam najdete :)
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/albums/72177720302967285

Případně to samé je zde, nevím jak dlouho budou odkazy fungovat.
https://www.uschovna.cz/zasilka/DQG54KTVH3V9C9PP-576
https://www.uschovna.cz/zasilka/DOWI72MRR5KZUSVT-SFF

Citace od: Matthes_CS kdy 17.10.2022, 19:37:04Jediná výtka, vodu by to chtělo ve flaškách, aby se dala vzít ke stolům.
To jsem jim opakovaně říkal, ale i některé banální věci nejsou v mých silách, na příště to snad pochopili  :)

Citace od: Foton kdy 17.10.2022, 16:50:10Jo ventilace by v pavilonu A potřebovala přepracovat. Dole asi byl vydýchaný vzduch, nahoře pro změnu vedro (i bez sluníčka).

Jsem zvědav kolik vlastně bylo návštěvníků.

Můj skromný odhad je zhruba dvojnásobek z 2019.
Do soutěže o nejlepší modely bylo rozdáno všech 11.300 hlasovacích lístků a co jsem si zkusil sám u pokladen tak další tisíce lidí propluli bez lístků.
Taky co jsem počítal vstupy tak ještě v neděli po 15. hodině byl průměr přes 20 návštěvníků za minutu.
Na oficiální čísla si ale musíme ještě pár dní počkat.

Co se týče chlazení haly, je to dáno špatným designem. Architekt nemyslel na takové množství lidí a kromě klimy a otevřených dveří tam kupodivu jiné možnosti větrání nejsou. Po našem víkendu si ale vedení Flory tuto vadu plně uvědomuje a do jara to snad opraví.

Citace od: yoshimaka kdy 17.10.2022, 15:37:49Prostor pro zlepšení:
* stoly (rovná plocha je u vláčků prostě základ)
Co by se už nemělo opakovat:
* ..aby vyskakovaly kočky z lego dárků a odnášely cizí krabice

- Stoly bohužel lepší nebudou, ale jednoduché řešení je v případě potřeby je podložit papírem, na příště nastříháme krabici  ;)

- O kočce jsem slyšel a proto se vždy snažím všechny návštěvníky a nezasvěcené vyhnat a pak teprve uklízet, tady se asi něco nepovedlo, nebo někdo z našich nutně potřeboval víc kostiček  :(

Na příště zajistíme ostřejší ostrahu.


Ve čtvrtek snad budu mít info o návštěvnosti a připravím zprávu, vyúčtování potrvá trochu déle, musíme zpočítat všechny náklady a nebylo jich málo :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Herb z Rakouska s mikroscale vedle Miha postrádá jednu krabici: překlad:

Bohužel mám malý problém, protože jsem po sobě zanechal (žlutou?) krabici z IKEA bez víka. V plastu byl červený dům na základně 16x32 pro Teensietown. Protože neměl víko, chtěl jsem ho vzít jako poslední. Položil jsem ho na stůl, abych si potřásl rukou s Lotharem, a pak jsem ho zapomněl vzít zpět do ruky. Lothar mi řekl, že naši sousedé s letištěm a železnicí položili své krabice na ,,můj" stůl, a tak to, když odcházel, neviděl.

- Miho, jak budeš mít chvíli podívej se prosím jestli to není zabalené s vašimi krabicemi, na výstavě nic nezůstalo.

- někdo jiný kolem to náhodou nepotkal?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peter

I já, ale i za LEGO team, s kterým jsem přijel, se připojujeme ke chvále a gratulacím za perfektní akci a její organizaci.

Moc DÍKY! a věřím, že se někdy zase potkáme.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

rainfall

Cau, ten set bol v nedelu polozeny na prazdnej vitrine, kde som mal Piratov. Este aj pocas aukcie vitriny (Rebuild the world) tam bol. Odchadzal som pred 18oo. Netusim komu patril ani kde je.
Citace od: peki kdy 17.10.2022, 10:59:02Nevzal někdo omylem set(60346 Stodola a zvířátka z farmy), který si Foton položil na stůl vedle vánočního dárku (červeno bílá kočka). Kočky bila rozbitá stavebnice fuč. V době kdy tam už nebyl nikdo z návštěvníků  :o




Takže pokud ta kočka neobživla a nevyškrábalo se z balícího papíru a neodnesla set v zubech, už mne nenapadá jak jinak se ten set mohl ztratit .
LZ

bcgroi

Super, konečně i nějaké foto se mnou. Díky.  ;D

Jinak ano, organizace byla za mě taky super, škoda jen, že se tam nedalo lépe cirkulovat vzduch, ale to je problém prostoru. Že si pár lidí pobrečelo na Facebooku, jak se jim tam blbě dýchalo nebo že se nedostali k modelům, je asi bohužel jejich problém, na tak obří akci se to dá očekávat a s trochou trpělivosti se každý nakonec dostane k exponátům.

Foton

Citace od: Chairudo kdy 18.10.2022, 05:34:59Co se týče chlazení haly, je to dáno špatným designem. Architekt nemyslel na takové množství lidí a kromě klimy a otevřených dveří tam kupodivu jiné možnosti větrání nejsou. Po našem víkendu si ale vedení Flory tuto vadu plně uvědomuje a do jara to snad opraví.


Tak tohle by za mě byl asi největší přínos naší výstavy pro město Olomouc :-)

Jo, nenatáčel někdo ty přednášky?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Vasyk

Bylo to naprosto super, rád jsem všechny viděl. Velké díky Tomášovi a spol. !!

HD

Přidáváme se s díky za velmi povedenou akci.  
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

bcgroi

Citace od: Foton kdy 18.10.2022, 09:51:21
Citace od: Chairudo kdy 18.10.2022, 05:34:59Co se týče chlazení haly, je to dáno špatným designem. Architekt nemyslel na takové množství lidí a kromě klimy a otevřených dveří tam kupodivu jiné možnosti větrání nejsou. Po našem víkendu si ale vedení Flory tuto vadu plně uvědomuje a do jara to snad opraví.


Tak tohle by za mě byl asi největší přínos naší výstavy pro město Olomouc :-)

Jo, nenatáčel někdo ty přednášky?

To dokazuje, že architekti nejsou normální lidi a žijí mimo tenhle svět. Jak sakra může zapomenout na dýchání?  ;D  ;D

Foton



Chlapečku neviděl jsi tady dva droidy?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Příště si musím nechat udělat fotku jak mě Darth Vader na dálku škrtí.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Lukas

Já se přidám taky do děkovného kroužku i se ženou. Bylo to Tome super. Nové prostory jsou jasný posun kupředu. Děkuji za organizaci (ani si nedokážu představit, co jsi s tím měl za starosti ) a děkuji i lidem v jízdárně za pokec a kooperaci. Těším se na další rok.

Pár postřehů a nějaká odezva od lidí:

- jak tu zaznělo vzduch a větrání (mě to teda ze začátku nepřišlo, ale Andrea říkala, že na ochozu to bylo něco. Jak se začalo větrat, tak to bylo lepší, ale zůstat tam dva dny v průvanu, tak mě odvezou v neděli v bedně spolu s legem, jak bych se nemohl pohnout  :D  ;D

- Osvětlení (aspoň teda na našem stanovišti bylo hodně stížností, že si člověk nemůže pořádně prohlédnout detaily). Mám pocit, že se to někdo v rámci dne snažil ladit, ale to je jen moje úvaha.

- Ochoz! Tady se ukázala nevýhoda místa. V první vlně lidí začalo z vrchu bombardování sety, jak se v tom lidi hrabali  ;)  Ke klukům vedle přiletěl i baner ze stojanu, tuším od Capi-cap. Navíc v průběhu sledování filmu a přednášek padal zvrchu i různý bordel do modelů a později se k tomu přidalo i lego z heren.

Nic se však nepoškodilo a ani to nebylo nic, co by člověk nezvládl, je to jen připomínka pro příště.  :)

- Jinak nápad s kostýmy od lidí z 501. legie byl velice dobrý. Moc dobře se na ně ty dva dny koukalo


Clermont

Pochval není nikdy dost, takže kromě toho co už ostatní napsali jak to bylo skvělé a skvělé to vážně bylo, tak bych ještě doplnil občerstvení venku a vevnitř, myslím že to taky přidalo výstavě.
Kdo nebyl na návštěvě depa tak jste udělali chybu  :P

... a vždy se najde co zlepšovat, bez toho by to nešlo  ;)

na teplo a vydýchaný vzduch jsem si pak v pohodě zvyknul
přidal bych více sloupků na lano které stále padalo dolu a lidi se občas opírali pupkama o stůl
příště vám dám 50kč na koupě lepšího kafe  ;D

Budu se těšit zase za rok  8)

MiHo

Citace od: Chairudo kdy 18.10.2022, 05:45:28Herb z Rakouska s mikroscale vedle Miha postrádá jednu krabici: překlad:

Bohužel mám malý problém, protože jsem po sobě zanechal (žlutou?) krabici z IKEA bez víka. V plastu byl červený dům na základně 16x32 pro Teensietown. Protože neměl víko, chtěl jsem ho vzít jako poslední. Položil jsem ho na stůl, abych si potřásl rukou s Lotharem, a pak jsem ho zapomněl vzít zpět do ruky. Lothar mi řekl, že naši sousedé s letištěm a železnicí položili své krabice na ,,můj" stůl, a tak to, když odcházel, neviděl.

- Miho, jak budeš mít chvíli podívej se prosím jestli to není zabalené s vašimi krabicemi, na výstavě nic nezůstalo.

- někdo jiný kolem to náhodou nepotkal?

Chápu-li text dobře, hledá se žlutá plastová krabice bez víka. Tak taková při vykládce auta u mne nebyla. Pokud se hledá něco co může být v mých krabicích, jejich prohlídka potrvá pár dnů až týdnů. Ale  dům 32x16 je dost velký na to, aby mi ten prostor v krabicích nechyběl.

samy405

Super akce !

poznatky již byly řečeny a opakování se to samo nevyřeší.

Tome prosím udělej 2 alba fotek do maximálně 500 fotek - nelze stáhnout nad 500 fotek.

doufám, že ztráty se najdou a jsou to jen přehlednuté krabice či věci.

Děkuji a těším se na další akci !

MiHo

Výstava perfektní.
Návštěvníků příliš mnoho, nelze je udržet na řetězu. Rozuměj na řetězové zábraně, u níž si lehké sloupky co 1O min. svévolně posouvají. Při této hustotě lidí jsou nutné kovové zábrany.
Pořadatelé z Flory asi neočekávali takovou kvalitu Lego modelů, neboť kvalita občerstvení a zejména nealkoholických nápojů se kvalitě modelů ani trochu nepřibližovala. Bylo by potřebné dát si to příště do smlouvy.
Na konci výstavy, když odešli poslední návštěvníci přišel šok - světelný. Zhasnutí hlavního osvětlení a balení v příšeří. Našel jsem osvětlovače přislíbil rozsvícení, ale to nenastalo. Zbývala volba zda se hádat o osvětlení nebo rychle balit a ochránit svůj majetek.
Museli jsme odsouhlasit podmínky Flory obsahující odkazy na několik zákonů týkajících se bezpečnosti práce. Ale s dodržením osvětlení pracoviště je zjevně problém na jejich straně. Mám si vzít příště LUXmetr nebo to lze zasmuvnit?

Citace od: bcgroi kdy 13.10.2022, 07:57:44Ahoj, ještě poměrně důležitý dotaz:
Jak je to tam řešené s bezpečností? Existuje tam nějaký způsob, jak řekněme zavolat ochranku na někoho, kdo dělá problémy? Například rodinka s děckem, kde dítě se neustále sápe na modely a fyzicky je ohrožuje? S rodiči se nedá domluvit, dítě stále dělá bordel... Nebo nějaký agresivní člověk obtěžující okolí nebo vystavovatele. Věřím (doufám), že to řešit nebudu muset, ale zajímalo by mě, jak to tam je řešené. Nějaký univerzální čudlík, vysílačka...? Nebo vůbec?
Citace od: Chairudo kdy 13.10.2022, 13:54:24Takovou situaci jsme nikdy neměli a snad mít nikdy nebudeme.

Skutečně takovou situaci jsem na více než třiceti výstavách nezažil, ale doba se zjevně změnila. Někteří lidé tam nepřišli obdivovat stavby z LEGA, ale zjevně se pohádat. Opakovaně mne tam verbálně napadal nějaký pán mého věku za to, že někteří mi minifigové u letiště měli roušku. Chodil za mnou do různých částí okolo modelu, kam jsem před ním unikal. Zachránil jsem se až opuštěním modelu a výhružkou přivolání městské policie.




Chairudo

Citace od: MiHo kdy 18.10.2022, 19:00:56Chápu-li text dobře, hledá se žlutá plastová krabice bez víka. Tak taková při vykládce auta u mne nebyla. Pokud se hledá něco co může být v mých krabicích, jejich prohlídka potrvá pár dnů až týdnů. Ale  dům 32x16 je dost velký na to, aby mi ten prostor v krabicích nechyběl.

Ano, "asi" žlutá, není si jistý. Každopádně to není nic velkého, je to jedna z mikrostaveb s červenou střechou z jejich společného projektu, tak doufám že se to u někoho najde.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Citace od: MiHo kdy 18.10.2022, 19:46:52Výstava perfektní.
Návštěvníků příliš mnoho, nelze je udržet na řetězu. Rozuměj na řetězové zábraně, u níž si lehké sloupky co 1O min. svévolně posouvají. Při této hustotě lidí jsou nutné kovové zábrany.
Pořadatelé z Flory asi neočekávali takovou kvalitu Lego modelů, neboť kvalita občerstvení a zejména nealkoholických nápojů se kvalitě modelů ani trochu nepřibližovala. Bylo by potřebné dát si to příště do smlouvy.
Na konci výstavy, když odešli poslední návštěvníci přišel šok - světelný. Zhasnutí hlavního osvětlení a balení v příšeří. Našel jsem osvětlovače přislíbil rozsvícení, ale to nenastalo. Zbývala volba zda se hádat o osvětlení nebo rychle balit a ochránit svůj majetek.
Museli jsme odsouhlasit podmínky Flory obsahující odkazy na několik zákonů týkajících se bezpečnosti práce. Ale s dodržením osvětlení pracoviště je zjevně problém na jejich straně. Mám si vzít příště LUXmetr nebo to lze zasmuvnit?

Citace od: bcgroi kdy 13.10.2022, 07:57:44Ahoj, ještě poměrně důležitý dotaz:
Jak je to tam řešené s bezpečností? Existuje tam nějaký způsob, jak řekněme zavolat ochranku na někoho, kdo dělá problémy? Například rodinka s děckem, kde dítě se neustále sápe na modely a fyzicky je ohrožuje? S rodiči se nedá domluvit, dítě stále dělá bordel... Nebo nějaký agresivní člověk obtěžující okolí nebo vystavovatele. Věřím (doufám), že to řešit nebudu muset, ale zajímalo by mě, jak to tam je řešené. Nějaký univerzální čudlík, vysílačka...? Nebo vůbec?
Citace od: Chairudo kdy 13.10.2022, 13:54:24Takovou situaci jsme nikdy neměli a snad mít nikdy nebudeme.

Skutečně takovou situaci jsem na více než třiceti výstavách nezažil, ale doba se zjevně změnila. Někteří lidé tam nepřišli obdivovat stavby z LEGA, ale zjevně se pohádat. Opakovaně mne tam verbálně napadal nějaký pán mého věku za to, že někteří mi minifigové u letiště měli roušku. Chodil za mnou do různých částí okolo modelu, kam jsem před ním unikal. Zachránil jsem se až opuštěním modelu a výhružkou přivolání městské policie.

Tak to mě mrzí. Bohužel komplikovaní lidé jsou všude.
Příště pokud nastane jakákoli problematická situace, pamatujte že můžete vždy volat mě nebo zástupcům flory jak jsem uváděl kontakt výše a my problémy vždy vyřešíme.
S tak velkou akcí roste i pravděpodobnost že nebude vše 100%

S osvětlením a dalšími věcmi to samé, vždy volat mě nebo zástupci Flory a vyřešíme to.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Citace od: samy405 kdy 18.10.2022, 19:23:36Tome prosím udělej 2 alba fotek do maximálně 500 fotek - nelze stáhnout nad 500 fotek.

Dík za info, smazal jsem pár nepotřebných fotek ať je to pod 500, tak by to teď mělo jít stáhnout.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

bcgroi

Citace od: MiHo kdy 18.10.2022, 19:46:52Výstava perfektní.
Návštěvníků příliš mnoho, nelze je udržet na řetězu. Rozuměj na řetězové zábraně, u níž si lehké sloupky co 1O min. svévolně posouvají. Při této hustotě lidí jsou nutné kovové zábrany.
Pořadatelé z Flory asi neočekávali takovou kvalitu Lego modelů, neboť kvalita občerstvení a zejména nealkoholických nápojů se kvalitě modelů ani trochu nepřibližovala. Bylo by potřebné dát si to příště do smlouvy.
Na konci výstavy, když odešli poslední návštěvníci přišel šok - světelný. Zhasnutí hlavního osvětlení a balení v příšeří. Našel jsem osvětlovače přislíbil rozsvícení, ale to nenastalo. Zbývala volba zda se hádat o osvětlení nebo rychle balit a ochránit svůj majetek.
Museli jsme odsouhlasit podmínky Flory obsahující odkazy na několik zákonů týkajících se bezpečnosti práce. Ale s dodržením osvětlení pracoviště je zjevně problém na jejich straně. Mám si vzít příště LUXmetr nebo to lze zasmuvnit?

Citace od: bcgroi kdy 13.10.2022, 07:57:44Ahoj, ještě poměrně důležitý dotaz:
Jak je to tam řešené s bezpečností? Existuje tam nějaký způsob, jak řekněme zavolat ochranku na někoho, kdo dělá problémy? Například rodinka s děckem, kde dítě se neustále sápe na modely a fyzicky je ohrožuje? S rodiči se nedá domluvit, dítě stále dělá bordel... Nebo nějaký agresivní člověk obtěžující okolí nebo vystavovatele. Věřím (doufám), že to řešit nebudu muset, ale zajímalo by mě, jak to tam je řešené. Nějaký univerzální čudlík, vysílačka...? Nebo vůbec?
Citace od: Chairudo kdy 13.10.2022, 13:54:24Takovou situaci jsme nikdy neměli a snad mít nikdy nebudeme.

Skutečně takovou situaci jsem na více než třiceti výstavách nezažil, ale doba se zjevně změnila. Někteří lidé tam nepřišli obdivovat stavby z LEGA, ale zjevně se pohádat. Opakovaně mne tam verbálně napadal nějaký pán mého věku za to, že někteří mi minifigové u letiště měli roušku. Chodil za mnou do různých částí okolo modelu, kam jsem před ním unikal. Zachránil jsem se až opuštěním modelu a výhružkou přivolání městské policie.





Názory jsou různé, ale tohle je teda fakt smutné. Přesně něco takového jsem vlastně měl tehdy na mysli. U nás na balkoně se tam zase furt všichni teplili na ten plot a neustále svojí nevšímavostí vyhákovali pásku, která tam byla zastrčená provizorně udělaným kolíčkem z LEGA. Nemluvě o tom, jak se děcka neustále o tu chatrnou pásku opírala pořád dokola, jakoby byla z betonu a docela se divím, že nepraskla a nevzala nějakého haranta s sebou.

Jinak co se týče incidentů, žádné větší nebyly... Spíš jeden vtipný. Přišel tam kluk věkově tak kolem 15-16 let s mámou. Začal se zajímat, co to je za armády, tak mu říkám, že Warhammer. Na to mi odvětil, že to teda ale vůbec nevypadá jako Warhammer a ještě tam jel nějaké blbé poznámky toho typu. ;D Jeho máma se tam v té chvíli očividně propadala studem do Austrálie. ;D  Vtipné na tom bylo, že předtím tu armádu bezpečně poznal každý, kdo se Warhammeru trochu věnuje.

poMOCník

Díky všem a hlavně Tomášovi! Viděl jsem spoustu krásných modelů a rád jsem se pobavil s autory nad různými detaily a technikami, kterých jsem si třeba hned nevšiml. To je výhoda nás vystavovatelů, že můžeme používat tu druhou sadu uliček za modely, kde se nikdo netlačí.

Každý den jsem provázel výstavou jednu rodinu (moji a kamarádovu), tak jen pár poznatků, jak to vnímají děti. Ještě předesílám, že obě rodiny dětem daly volnost v tom, kam půjdou a ne že se organizovaně postaví do fronty, která postupuje kolem stolů. Když přijdou do toho davu, přes který nic nevidí a maximálně se mohou prodrat prostředkem uličky na druhou stranu haly, jdou kolem hracích koutků, kde je úplně plno, takže to je taky moc neláká, začnou se zajímat, jestli jde taky něco koupit, aby měly něco jen pro sebe a nemusely se dělit se všemi těmi lidmi. Od té chvíle je to už jen: "A koupíš mi ještě tohle?". Vám, kteří taky máte děti, nemusím říkat, že po chvíli to začne být docela vyčerpávající, navíc když si chcete prohlédnout modely (nebo provádět zbytek rodiny).

Oba dny se situace naprosto obrátila v momentě, kdy jsem se zeptal, jestli nechtějí prolézt dozadu jako VIP a prohlídnout si nějaký lákavý model v klidu. Jak se dostaly do té klidné uličky vzadu, najednou je zajímalo úplně všechno. U modelů si navzájem ukazovaly co všechno tam je, bavily se s vystavovateli, po chvíli se ukázalo, že ačkoli jsem za ně zodpovědný, když jsem je tam pustil, nemusím je nijak hlídat. Se svým VIP privilegiem dostat se až k modelům a bez zábradlí nebo pásky přijaly i zodpovědnost. (věk 3, 6, 8, 8, 12)

Závěr ať si každý udělá sám, za mě super akce, pojedu určitě znovu! Zároveň jsem rád, že každou z výstav organizuje někdo jiný a z každé je pak úplně jiný zážitek. Jak vystavovatelé, tak návštěvníci mohou volit, co jim nejvíc sedne.

bcgroi

Citace od: poMOCník kdy 19.10.2022, 09:45:50Díky všem a hlavně Tomášovi! Viděl jsem spoustu krásných modelů a rád jsem se pobavil s autory nad různými detaily a technikami, kterých jsem si třeba hned nevšiml. To je výhoda nás vystavovatelů, že můžeme používat tu druhou sadu uliček za modely, kde se nikdo netlačí.

Každý den jsem provázel výstavou jednu rodinu (moji a kamarádovu), tak jen pár poznatků, jak to vnímají děti. Ještě předesílám, že obě rodiny dětem daly volnost v tom, kam půjdou a ne že se organizovaně postaví do fronty, která postupuje kolem stolů. Když přijdou do toho davu, přes který nic nevidí a maximálně se mohou prodrat prostředkem uličky na druhou stranu haly, jdou kolem hracích koutků, kde je úplně plno, takže to je taky moc neláká, začnou se zajímat, jestli jde taky něco koupit, aby měly něco jen pro sebe a nemusely se dělit se všemi těmi lidmi. Od té chvíle je to už jen: "A koupíš mi ještě tohle?". Vám, kteří taky máte děti, nemusím říkat, že po chvíli to začne být docela vyčerpávající, navíc když si chcete prohlédnout modely (nebo provádět zbytek rodiny).

Oba dny se situace naprosto obrátila v momentě, kdy jsem se zeptal, jestli nechtějí prolézt dozadu jako VIP a prohlídnout si nějaký lákavý model v klidu. Jak se dostaly do té klidné uličky vzadu, najednou je zajímalo úplně všechno. U modelů si navzájem ukazovaly co všechno tam je, bavily se s vystavovateli, po chvíli se ukázalo, že ačkoli jsem za ně zodpovědný, když jsem je tam pustil, nemusím je nijak hlídat. Se svým VIP privilegiem dostat se až k modelům a bez zábradlí nebo pásky přijaly i zodpovědnost. (věk 3, 6, 8, 8, 12)

Závěr ať si každý udělá sám, za mě super akce, pojedu určitě znovu! Zároveň jsem rád, že každou z výstav organizuje někdo jiný a z každé je pak úplně jiný zážitek. Jak vystavovatelé, tak návštěvníci mohou volit, co jim nejvíc sedne.


Zajímavý komentář. K tomu bych si dovolil říct pár věcí.

Byl jsem na ochozu, kde většinou nebylo tak moc narváno, takže lidi měli možnost se podívat na co chtěli. Asi tak polovina dětí, přestože měly možnost vidět vše naprosto bez problémů, prostě jen proběhla kolem a moc se nezajímaly o to, co je na stolech (nejen u mě). V některých případech je dokonce sami rodiče doslova donutili výstavu jen proběhnout, i když by děti měly zájem se podívat déle. Byl to zvláštní zážitek vidět, jak málo lidí se tam skutečně přišlo na něco podívat a velká část se jen tak motala kolem a překážela. Je to asi rodina od rodiny, ale za mě osobně tak 30 % lidí se skutečně dívalo a zajímalo, zbytek tam vlastně vůbec nemusel být.
Když se někdo chtěl podívat, stačilo moment počkat nebo zvednout dítě nad hlavu. V tom problém absolutně nevidím, jako dítě jsem nikdy neměl problém počkat si na něco, co mě opravdu zajímá. Ten nezájem a znuděnost tam byly v některých případech vidět poměrně hodně.
Co se týče zodpovědnosti... No, můžu říct, že jsem byl velice rád za ten železný plot. Bez něj bych do toho nakonec ani nešel. Když jsem viděl to množství nezvládnutých dětí, nedělal bych bez plotu nic jiného, než že bych dokola opakoval, ať nesahají na moje věci. Některé děti dokonce prolézaly pod páskou mezi ploty a jedno dítko se málem dostalo přímo až ke stolu, kdyby si ho moje žena nevšimla, sama nevystartovala a nezahnala ho zpět. Nikdy bych nepustil náhodné děti ke svému LEGU ani omylem, na to ho mám až moc rád.