LEGO Masters CZ

Založil peki, 06.10.2021, 12:13:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Marty713

Citace od: Chairudo kdy 13.06.2022, 14:37:41to vypadalo jako "šité horkou jehlou"  ;D

To by mě asi štvalo. Pořád bych přemýšlel nad tím, jak by to mělo vypadat a že je to promarněný potenciál. Ale to je spíš moje profesní deformace.

Mrs.Tygris

fotky z víkendové propagace v Brně

yoshimaka

Po druhém díle jsem si trochu "spravil chuť" - bylo více záběrů na úžasné a úchvatné stavby (byť pořád ještě málo), přišlo mi, že úkoly měly už určitou úroveň.

No, v každém případě mi první úkol (ukořisti co nejvíc a projev se) přišel jako hodně drsný a také náročný na čas, kreativitu, spolupráci..prostě úkol pro mistra. Druhý úkol s cestování časem už byla jen varianta na dané téma, a když si Ryxe s Hardegonem vybrali středověk, tušil jsem, která dvojice bude vítěz kola.

Po druhém kole to vidím následovně: Stavitelé bez výjimky opravdu famózní, skláním se přede všemi, protože stavění na čas je děsivá disciplína. Btw.. byly k dispozici úplně všechny kostičky? Nepředpokládám, že by tam měli veškerou paletu současných dílů, ale pokud ano, tak to mohlo fungovat. Jestli (a to předpokládám spíš), tam byly pouze některé druhy kostek, tak smekám i svoji plešatou hlavu a obnažuji lebku!

Moderátoři mi nepřišli tak děsní jako minule (krom jisté uječené dámy na E), ale i tak bych se bez spousty balastu okolo obešel. Na třetí díl se těším na avízovaný souboj autíček. Dětem jsem položil záludnou otázku, co musí splňovat autíčko aby jelo co nejrychleji, tak si to ukážeme.

Celkově mám ale vtíravý pocit, že nejsem cílovka pro tento pořad. Mám rád stavění ze stavebnice LEGO? No jistě, o tom snad někdo pochybuje? Jsem zvědavý na modely svých kolegů, kamarádů a jiných stavitelů? Že váháš, inspirace a radost z tvorby nemožného je můj denní chleba. Tak proč mne to KU*VA nebaví?

Nebaví mne ta "šou". Všechno to pitvoření a srandičky. Na dva dobré vtípky je okolo mraky balastu a hovadin. Viděl jsem i Master Chefa a přišlo mi, že je to podobné (btw.. vaření mne také baví). Chápu, že se mají přitáhnout diváci z řad laické veřejnosti, ale když už nakukujeme pod ruce stavitelům z řad "odborné veřejnosti", tak by alespoň profík z oboru mohl na technických ukázkách vysvětlit některé zajímavé stavební techniky - prostě udělat rozbor toho modelu - takhle tam má víc prostoru kostýmní estráda moderátorů, kteří o tom ví kulové (chápu, všichni musíme platit hypotéku), ale divák se nic nedozví, jen čučí na záblesky barev.

Kdybych chtěl být hodně ostrý, tak bych řekl, že vybrali profíky z oboru, aby udělali šou pro idioty. Ale to mi přijde už moc ostré, tak to raději neřeknu.

Našel jsem si tam svoje, fandím spolukostkařům a zatím to vypadá, že bude ostrý souboj mezi nimi nakonec. Ať už pak vyhraje kdokoli, bude to "o prsa" a bude to zasloužené. Pro mne osobně jsou vítězové všichni, co tam šli a postavili ty úžasné stavby, které jsme my, diváci, neměli možnost ani pořádně vidět.

A na závěr docela krutá recenze nezúčastněné divačky (bohužel s většinou výtek je nutno souhlasit): https://www.krajskelisty.cz/kultura/27354-mladi-i-stari-z-lega-koktejl-vari-bavi-vas-divat-se-na-to-jak-si-nekdo-hraje-tv-glosar-ely-novakove.htm
Lust och fägring stor

peki

Citace od: yoshimaka kdy 14.06.2022, 11:12:18

A na závěr docela krutá recenze nezúčastněné divačky (bohužel s většinou výtek je nutno souhlasit): https://www.krajskelisty.cz/kultura/27354-mladi-i-stari-z-lega-koktejl-vari-bavi-vas-divat-se-na-to-jak-si-nekdo-hraje-tv-glosar-ely-novakove.htm

Máme tu tedy různorodé dvojice – kámoše, bratry, matku se synem, manžele,...

Chairudo něco mi/nám uniklo ?  ;D >:D

peki

#184
He Villo brzdi. Nebo budeš mít (zase) moderaci. Jestli se ti něco nelíbí tak slušně. Ale nebudeš tady nikoho kdo má jiný názor známkovat a titulovat. To fakt ne.

edit peki:
Komu není rady, tomu není pomoci.


martindavid

Citace od: peki kdy 14.06.2022, 12:24:58

Máme tu tedy různorodé dvojice – kámoše, bratry, matku se synem, manžele,...

Chairudo něco mi/nám uniklo ? 
To se da vše stihnout za půl roku  >:D >:D :D

Villa Legina

Toto je od Teba nefer peki, zmazal si mi dost obsiahly prispevok, v ktorom som prave vysvetlovala a zdovodnovala svoje postoje no a Ty si len vytiahol z kontextu par mojich citacii, takto to vyzera naozaj nepatricne, preto Ta prosim bud taky laskavy a nerob to. Bud cele zmaz, ale toto nerob, lebo to je prave ta manipulacia, ktoru kritizujem, citatel nedostane moznost vidiet v akom kontexte som argumentovala, takto to vyzera ako utoky ad hominem, co vobec nebol moj zamer. Dakujem.

peki

Citace od: Villa Legina kdy 14.06.2022, 12:44:21
Toto je od Teba nefer peki, zmazal si mi dost obsiahly prispevok, v ktorom som prave vysvetlovala a zdovodnovala svoje postoje no a Ty si len vytiahol z kontextu par mojich citacii, takto to vyzera naozaj nepatricne, preto Ta prosim bud taky laskavy a nerob to. Bud cele zmaz, ale toto nerob, lebo to je prave ta manipulacia, ktoru kritizujem, citatel nedostane moznost vidiet v akom kontexte som argumentovala, takto to vyzera ako utoky ad hominem, co vobec nebol moj zamer. Dakujem.

Zopakuji pokud to někdo jako ty nepochopil. Nikdo tu o nikom nebude psát že je zdegenerovaný primitiv.

Chairudo

Citace od: yoshimaka kdy 14.06.2022, 11:12:18
A na závěr docela krutá recenze nezúčastněné divačky (bohužel s většinou výtek je nutno souhlasit): https://www.krajskelisty.cz/kultura/27354-mladi-i-stari-z-lega-koktejl-vari-bavi-vas-divat-se-na-to-jak-si-nekdo-hraje-tv-glosar-ely-novakove.htm

Člověče ta holka tam s námi snad byla v neviditelném plášti nebo co...že se tak trefila  ;D


Citace od: peki kdy 14.06.2022, 12:24:58
Máme tu tedy různorodé dvojice – kámoše, bratry, matku se synem, manžele,...

Chairudo něco mi/nám uniklo ?  ;D >:D

Já si tu deset let potají vedu dvojí život a pak se to provalí kvůli televizi  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

fanda

Citace od: peki kdy 14.06.2022, 13:03:52
Citace od: Villa Legina kdy 14.06.2022, 12:44:21
Toto je od Teba nefer peki, zmazal si mi dost obsiahly prispevok, v ktorom som prave vysvetlovala a zdovodnovala svoje postoje no a Ty si len vytiahol z kontextu par mojich citacii, takto to vyzera naozaj nepatricne, preto Ta prosim bud taky laskavy a nerob to. Bud cele zmaz, ale toto nerob, lebo to je prave ta manipulacia, ktoru kritizujem, citatel nedostane moznost vidiet v akom kontexte som argumentovala, takto to vyzera ako utoky ad hominem, co vobec nebol moj zamer. Dakujem.

Zopakuji pokud to někdo jako ty nepochopil. Nikdo tu o nikom nebude psát že je zdegenerovaný primitiv.

Tak jsem tedy dalsi hlupak, ktery nepochopil, co Legina provedla  :(

Foton

Mě by zajímalo, jestli ty oděvní doplňky (klobouky, čepice, šály, saka či obří banánová cedulka) jste dostali jako soutěžící rozkazem nebo vám řekli "Vyber si nějaký, ideálně výrazný, outfit".
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Citace od: Foton kdy 14.06.2022, 16:26:39
Mě by zajímalo, jestli ty oděvní doplňky (klobouky, čepice, šály, saka či obří banánová cedulka) jste dostali jako soutěžící rozkazem nebo vám řekli "Vyber si nějaký, ideálně výrazný, outfit".

Každý podle toho jestli jejich oblečení bylo dostatečně zajímavé pro show  ;D
Šárku myslím oblíkli komplet i s botama, Já dostával košile a sáčka abych působil jako slušňák a Michal s Markem už se perfektní narodili  ;D

Banán měl slupku myslím vlastní :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

sharkabrick

Ještě nevím jak dvojí život vysvětlím já :D ale i v maskérně říkali pošlete manžela, vysvětlili jsme, pochopili ;)
Ano mě vnutili i jiné ponožky, prostě u mě chteli konkretní vizáž, ale mohla jsem i odmitat...u chlapů obecně mluvili spíš jen od pasu nahoru, ono za stoly z nás o moc vic vidět často není :D

Stavba z nasbíranych dílů byla hodně pestrá, uvnitř motorky byl opravdu pelmel křízem krážem a mnoho figurek.
V kostičkárne nebyly všechny díly současnosti, co konkrétně nám chybělo byly sítě, pak bíle hlavy či postava miminka,málo bylo oblých dílku. A třeba problém ze trans dílky byly smíchane všechny barvy k sobě a člověk si 2x rozmyslel zda má čas si třidit co ideálně potřebuje...

Chairudo

Jsem rád, že do TV nedali mé komentáře, že mám lepší zásobu  :D
Ta jejich i když slušná, byla dost omezená.
Bricků měli relativně dost, někde i po tisících, ale jiných pomálu.
Např u bílých slope to byl boj o dílky, 1x2 nebo invertovaných 1x2 měli třeba cca 200 kusů, tak jsem na domy použil prakticky všechno.
Když něco nebylo, museli jsme vymýšlet jak to udělat jinak.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

Taky mě napadlo, že tam nebyly asi k sehnání všechny dílky a ve všech barvách.
Např.v druhém díle byl myslím u Hardegona a Ryxe v tom středověku kůň v nějaké méně běžné barvě. Byl tam dlouho bez toho vkládacího bricku a nakonec do něj daly místo sedla nebo stejné barvy bricku prostě nějakej šedej.

A ty dílky v těch výrazných barvách co zabírají celý střed kostičkárny jsou tam zas naopak očividně jen na efekt. Použitelné jen těžko. ;D

Matthes_CS

Když se stavělo 14 hodin, tak to bylo nonstop, nebo byly nějaké pauzy na občerstvení, wc apod.? Nebo to vše bylo v čase?
Kdy se natáčeli ty interview ve zpovědnici? Před a po nebo taky nějak během?
A u průjezdu časem to znělo, že v rámci zadání bylo i, aby se něco hýbalo a svítilo, protože to tam měli všichni, ale nezaslechl jsem, že to tam musí být. Jak to bylo?

sharkabrick

V kuse se nestavělo. Vždy 3-4h max. Pak buď krátká pauza 5min na kafe, či hoďka kdy byla zpovědnice a komentovalo se vše zpět.
Za pohyby a světla bylo, resp. za jejich použití mělo být lepší hodnocení.

Hara

#197
Konečně jsem zpětně viděl druhý díl, a mně se teda ten pořad líbí, nevím proč si tu spousta lidí stěžuje.

Lega by tam asi mohlo být víc, na druhou stranu je třeba si uvědomit, že spousta lidí nejsou fanoušci Lega, jako my tady, a jde jim spíš o tu show a zábavu. Pohlreich by si taky přál vidět víc vaření a min keců v Peče celá země.

Z druhého dílu se mi paradoxně nejvíc líbila ta džungle, od kluků co vypadli ;D ;D Každý má holt jiný vkus. Na druhým místě budoucnost.

Co mě na druhém dílu velmi hodně zklamalo, že neukázali ty vyměněné figurky a příběhy k nim. Hlavně na to muzeum jsem se těšil.

sharkabrick

Foto muzea by už mělo být v separátni diskuzi (odkaz nekde zde vys) o stavbách z LegoMasters. Ale jsou to fakt zjednodušené modely jako vežička hradu, western domek ci jeskyně s ohništěm pro pravěk a malé kluzište, + stromy řešeny stejnou technikou jako z dané doby :D
Ve stredověku je vesmírny kosmonaut jak přistava na nádvoří, ostatní také moc už nevím jak byly figurky zařazeny.

skipper

Citace od: sharkabrick kdy 16.06.2022, 12:43:42
Ve stredověku je vesmírny kosmonaut jak přistava na nádvoří, ostatní také moc už nevím jak byly figurky zařazeny.
tak on pristáva ? z toho sekundového záberu v TV som si myslel, že ho v stredoveku dali na Hus-a kacíra jedného z budúcnosti  >:D

sharkabrick

Ryxe a Hardegon jsou autory a zde aktivní, třeba to upřesní, měli krasný komentář k modelu, bohužel TV naše příběhy ke stavbám nevysílá.

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Konečně jsem také shlédnul první dva díly, druhý i s Viktorií (manželkou). Nemohu říct, že bych z toho byl unešený, ale rozhodně to nevidím tak kriticky jako ostatní. Modely byly zajímavé jen ten koncept úplně nesedl soutěžícím. Koncept této soutěže a jí podobných je totiž založený na emocích soutěžících, které tu ale nejsou téměř vůbec vidět a potom tam ani nezapadá to šaškování moderátorů. Buď si tedy produkce měla při castingu vybrat dostatečně "emočně narušené" jedince, kteří budou před kamerou vybuchovat štěstím a hněvem (bez ohledu na jejich stavitelské schopnosti, které stejně nebyly rozhodující) nebo měla podání soutěžních dílů přizpůsobit soutěžícím a pojmout je "dokumentárně" bez nemístných legrácek...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

starbuilder

Dnešní již třetí díl lego masters se opět povedl. Vozidla nebyla špatná, ale mosty byly opravdu skvělé. Navíc jsem se u toho dnes i trochu zasmál. Všichni jste odvedli pěknou práci a těším se na finále, i když stavby už vyspoilerovali v ukázce.

Johny650

Tak už máme s přítelkyní shlédnutý 4díl na voyo a TOP velká gratulace výhercům ☺️❤️

martindavid

Taky jsem teď dokoukal na 4ty dil
Gratuluji vítězům už asi 14 dnů jsme měli i s dětmi vize kdo zvítězí a vyšlo to. Jinak 3 díl dnes odvysilany na nové byl asi nejlepší mosty a zkouška nosnosti super a vozidla bez pneumatik paráda tady bych se asi pěkně dokázal vyřadit

yoshimaka

Nevím, jestli se to jen zdá, ale třetí díl byl pro mne konečně dívatelný. Oprostil jsem se od balastu různých nelego záležitostí a užíval si techničtějších ukázek (které byly pořád ještě dost umně maskovány).
Co mne zaujalo: Určitě báječné stavby, ať už šlo o vozidla nebo mosty, byly tam mistrovské kousky, klobouk dolů.
Co mne rušilo: Pořád to samé, co předtím - myslím si, že mluvit o stavění je nuda i pro zasvěceného člověka, pokud to není doprovázeno detailem stavebních technik. Kupodivu mám dojem, že moderátoři byli klidnější, a pominu-li standardní hurá a óch při pravidelných příležitostech (hodina do konce apod.), tak rozdíl mezi prvním a třetím dílem v jejich projevech je propastný s pozitvně vzrůstající křivkou - tentorkáte mi ani Evelyn výrazněji nevadila.
Co mi chybělo: Jednoduše více detailů. Mám velmi hrubou představu o tom, jakou techniku použil ten který tým, a uvítal bych nezávislý komentář s nákresem nebo animací - Milanovo "používají techniku, kterou bych si vybral i já" mi nic neřekne. Sorry, ale tady je prostě hluché místo.
Celkový dojem: Přišlo mi, že třetí díl se přizpůsobil tempu tématu - jde o stavění z Lega. Hodnotím popěvky dua Ryxe ´n Hardegon, které působily dojmem, že oba stavitelé jedou na stejné vlně a úplně jsem si vzpomněl na své stavební chvilky, kdy potřebuji nacvakat velkou plochu a potřebuji si udržet rytmus nacvakávání kostek. Začínám se těšit na finále.
...jo, a musím si pořídit gumovou paličku!
Lust och fägring stor

peki

Nevím jestli se mi to zdálo, ale moderátoři jaky by přestaly "rušit" v podstatě jsem je vůbec nevnímal. Mám dotaz na stavitele. Zdálo se mi, že nakonec nebyl problém ani tak s mostem (i u Izavelly a wernyho) ale nevydržela ta skála? U Hardegone s Ryxem i u Chairuda se Šárkou to díky masivní konstrukci nebylo vidět, ale u kluků ze Slovenska se už skála také začala rozpadat.

milanv

Souhlasím: přesně jak jsem předpokládal, resp. doufal (viz výše), tak tohle byl formát dílu, který i tento štáb režijně zvládne mnohem líp. Bylo to hodně znát, díl byl zajímavější, míň ukvílený, měl jasnou strukturu... Aspoň co jsem viděl v mém vlastním sestřihu :)

Ohledně té techniky: myslím, že to bylo klasické zpevnění horizontálních vrstev kostek vertikálními technicovými liftarmy pomocí přepočtu "Technic bricky proložené vždy dvěma plates sedí dírama na svislé technic bricky nebo liftarmy".

Mimochodem, myslím, že kluci s touto technikou sice skončili na stejném zatížení, ale s výrazně subtilnější konstrukcí - tj. výrazně lepší poměr váhy mostu vůči váze, co unese. Právě díky této technice.

peki: taky mi to tak přišlo, ale to je právě vlastnost konstrukce mostu - musí přenést sílu nejen na vršek skály, aby ta nezačala rupat.
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: peki kdy 20.06.2022, 10:54:55
Nevím jestli se mi to zdálo, ale moderátoři jaky by přestaly "rušit" v podstatě jsem je vůbec nevnímal. Mám dotaz na stavitele. Zdálo se mi, že nakonec nebyl problém ani tak s mostem (i u Izavelly a wernyho) ale nevydržela ta skála? U Hardegone s Ryxem i u Chairuda se Šárkou to díky masivní konstrukci nebylo vidět, ale u kluků ze Slovenska se už skála také začala rozpadat.

Nám se to díky technice trhalo minimálně. Jak tam někde říkáme, tak deska mostu nebyla napevno se skálou, takže to nahoře prostě "jen" leželo.
Ale musim nás prásknout... nebylo to schválně. Ono to tak prostě vyšlo. 170cm dlouhá deska se kroutila jako prase a přicvaknout to už ani nešlo.