(Vlastní) Alternativní model ze setu 42105

Založil Tomik, 07.03.2021, 20:20:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Vypadá to, že jsem milovníkem neobvyklých setů LEGO Technic a katamaran 42105 je rozhodně jedním z nich.



A když už takový set mám, snažím se z něj postavit něco jiného, teda vlastně vrtulník. ;D Snažil jsem se ho postavit co největší, aby velikostí odpovídal trupům lodi použitým jako plováky. Celkem mě tedy překvapilo, jak málo liftarmů a jiných objemnějších kostek tento set obsahuje. Funkce jsou prosté - klika na boku pohání obě vrtule a vrtulník by měl plavat na vodě - nezkoušel jsem, protože nerad máčím své LEGO. ::) Pokud si ho tedy někdo z vás postaví, budu rád, když to vyzkouší a podělí se o své dojmy. Návod na stavbu je ke stažení na webu buildinst.cz





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Nádherný kousek  :o Fakt zírám jak v tom najdeš přesně ty dílky potřebné pro úplně jiný perektní model.
Už si nepamatuju kdo ho z náz v Olomouci na loňském srazu přinesl ale jako vrtulník je to lepší než originál  ;D

Kdyby tam byl nějaký provázek tak i ty plachty můžeš využít, jako reklamní vlajky.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Citace od: Chairudo kdy 08.03.2021, 03:47:40
Nádherný kousek  :o Fakt zírám jak v tom najdeš přesně ty dílky potřebné pro úplně jiný perektní model.
Už si nepamatuju kdo ho z náz v Olomouci na loňském srazu přinesl ale jako vrtulník je to lepší než originál  ;D

Kdyby tam byl nějaký provázek tak i ty plachty můžeš využít, jako reklamní vlajky.
Díky za komentář. Já spíš přemýšlel o tom, použít plachty jako křídla pro letadlo. Tím, že jsou každá jiná, by to ale nevypadalo dost dobře...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Super návrat ke kořenům Technic. Žádné hromady kapot, ale jasná konstrukce a viditelný mechanismus, který tak může ukázat, jak funguje. Mně se to líbí, fakt. Já vím, že jsem s tím asi osamocený, ale mně přijde, že dnešní velké Technic modely jsou kapotované až příliš - kolik procent dílů a času stavění padne na kapotu, která navíc potom skryje zajímavé mechanismy. Nejkřiklavějším příkladem bylo to oranžové Porsche. Navíc "System"ák ve mně pořád křičí, že je to stejně marná snaha, protože ten děravý Technic s modrými piny bude prostě pořád vypadat... ...no zkrátka děravě s modrými piny. Trochu jako snaha vylepšovat kostlivce nejnovější nejmódnější rtěnkou a očními stíny - a to ještě kostlivce s modrými neštovicemi :)
Pokud chci funkční model zároveň hezký na výstavku, mám postavit z Technicu střeva pro Model team jako u martindavid-ových náklaďáků... Pokud chci výukově ukázat mechanismy, je perfektní takovýto vrtulník, jaký jsi teď postavil. Takže mně se líbí a vnukl jsi mi myšlenku, že mi ještě chybí vrtulník v mém Technic koutku, díky!
Pán na Žlutém hradě

peki

Vrtulník se mi líbí více než původní model  ;D
Upřímně "nechápu", proč Lego rezignovalo na ty B modely. A místo toho aby se více zdůrazňoval potenciál stavebnic obecně rozvíjela u dětí fantazie, tak se jede stylem skoro na všechno speciální set. 



Tomik

Citace od: milanv kdy 08.03.2021, 06:31:09
Super návrat ke kořenům Technic. Žádné hromady kapot, ale jasná konstrukce a viditelný mechanismus, který tak může ukázat, jak funguje. Mně se to líbí, fakt. Já vím, že jsem s tím asi osamocený, ale mně přijde, že dnešní velké Technic modely jsou kapotované až příliš - kolik procent dílů a času stavění padne na kapotu, která navíc potom skryje zajímavé mechanismy. Nejkřiklavějším příkladem bylo to oranžové Porsche. Navíc "System"ák ve mně pořád křičí, že je to stejně marná snaha, protože ten děravý Technic s modrými piny bude prostě pořád vypadat... ...no zkrátka děravě s modrými piny. Trochu jako snaha vylepšovat kostlivce nejnovější nejmódnější rtěnkou a očními stíny - a to ještě kostlivce s modrými neštovicemi :)
Pokud chci funkční model zároveň hezký na výstavku, mám postavit z Technicu střeva pro Model team jako u martindavid-ových náklaďáků... Pokud chci výukově ukázat mechanismy, je perfektní takovýto vrtulník, jaký jsi teď postavil. Takže mně se líbí a vnukl jsi mi myšlenku, že mi ještě chybí vrtulník v mém Technic koutku, díky!
Díky za chválu. Já osobně s tím kapotováním takový problém nemám a s barevnými piny už vůbec ne (to mi už víc vadí červené a žluté axle). I tento vrtulník jsem chtěl trochu zakrýt, ale nebylo čím. >:D Alespoň malá snaha o kapotáž z panelů je vidět za kabinou.

Citace od: peki kdy 08.03.2021, 10:04:02
Vrtulník se mi líbí více než původní model  ;D
Upřímně "nechápu", proč Lego rezignovalo na ty B modely. A místo toho aby se více zdůrazňoval potenciál stavebnic obecně rozvíjela u dětí fantazie, tak se jede stylem skoro na všechno speciální set. 
Díky za komentář. Mám pocit, že jsem se na to už párkrát ptal některých designerů z Lega a vždy mi odpověděli, že jen málo dětí si ten B model vůbec postaví, takže není nutné jím prodražovat výrobu setu. Teď, když v Technicu netisknou návody na B modely ani u malých setů, si myslím, že touha postavit si B model je ještě menší (musím si stáhnout návod a čumět do počítače). :( Co mi ale dávalo ještě menší smysl byl argument, proč je oficiální B model většinou hodně podobný tomu hlavnímu: "Pokud si dítě přeje set s autem, tak to znamená, že se mu líbí auta, a pokud bude i B model auto, je tu větší pravděpodobnost, že si ho postaví". S tímto tvrzením souhlasím jen částečně, protože pokud bude jako B model třeba letadlo nebo vrtulník, tak ten samý set může oslovit jak děti, kterým se líbí auta, tak ty, kterým se líbí letadla/vrtulníky.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr