Zlínská Zeměkostka

Založil DarkDrago, 15.04.2016, 17:53:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

DarkDrago

Chtěl bych ve Zlíně uspořádat výstavu. Podobnou Brnu, nebo jiným víkendovkám.
Měl bych v plánu udělat ji na podzim, hlavně z toho důvodu, že kdyby výstava byla každoroční (možné to je ;D ), tak by se s dalšími nemačkala v jarním období. Další důvod je, že někteří výkonnější jedinci zvládnou za půl roku vyprodukovat něco nového a lidi co to mají relativně stejně daleko jak do Olomouce, Brna a Zlína by mohli na každou výstavu bez obav, že by neviděli nic nového...


Prostory začnu řešit jakmile budu vědět jestli je velký zájem nebo spíše menší, popřípadě žádný...samozřejmě nějaké prostory už mám předběžně domluvené.
Datum bych nadhodil až někdy v létě, až by se vědělo kdy bude konec Lipna, popřípadě nějaká půlroční obměna Prahy, a nijak se to s těmito výstavami nesbíhalo najeden den.

Téma výstavy by bylo "Co dokáži postavit i já". To znamená Bé modely z jedné a více krabiček a MOCy z běžných kostek v přiměřeném množství od jednoho druhu :D. Chci totiž rodičům, co chodí na naše výstavy, ukázat, že nemusejí investovat desetitisíce, aby si jejich dítě něco postavilo.
Tím neříkám, že nemůžete dovést i něco jiného s lego tématikou, ať už sbírku určité řady, nebo velké MOCy.


Byl by tedy zájem??

Pro zatím zájem projevili:

Tomík
Klaj9
yoshimaka
Izabella08
Patkutil
Werny
honzicek22
Chairudo
Dračí páni s mocí ohně...

Tomik

Já se předběžně hlásím se svými alternativními modely. K tématu to sedí a když se udělá dobrá propagace, tak by to mohlo být úspěšné. Každopádně bych byl pro to, vystavit tam i nějaké velké MOCy, které budou takovou tou "třešničkou" na dortu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

DarkDrago

Citace od: Tomik kdy 18.04.2016, 10:14:20
Já se předběžně hlásím se svými alternativními modely. K tématu to sedí a když se udělá dobrá propagace, tak by to mohlo být úspěšné. Každopádně bych byl pro to, vystavit tam i nějaké velké MOCy, které budou takovou tou "třešničkou" na dortu.

Určitě počítám s tebou a tvými Bé modely a velké stavby jsou taky vítány, jen je někdo musí přivést (Ostraváci mají v plánu nějakou dlouhodobější akci na Slovensku, tak se uvidí).

Asi bych tě rovnou zneužil a požádal tě o poskládání Bé modelu, který by se dal na letošní plakát. Něco z tohoto roku a tak do 800 kč, aby maskot byl lehce k sehnání ;)
Dračí páni s mocí ohně...

Klaj

Zlín by byl super. Měl bych to pár kroků :)
Ale zatím žádné MOCy k nabídnutí nemám :( Jen kupu různých setů ze sbírky.
Draco dormiens nunquam titiliandus

DarkDrago

Citace od: Klaj9 kdy 18.04.2016, 13:55:16
Zlín by byl super. Měl bych to pár kroků :)
Ale zatím žádné MOCy k nabídnutí nemám :( Jen kupu různých setů ze sbírky.

Máš celkem tři možnosti jak se na výstavu dostat a být tam za kostky >:D
1. dovezeš svoji sbírku, která bude mít nějaké ucelené téma (SW, duplo, ninjago...)
2. pokusíš se ze setů co máš doma postavit alternativní model (čímž by si podpořil hlavní téma výstavy ;) )
3. zúčastníš se jako brigádník na hlídání
Dračí páni s mocí ohně...

DarkDrago

Uvažuji i o dalších "sekcích" než jen Bé modely.

Určitě bych tam zařadil Baťu (kdo jiný když né on) ať už by se jednalo o nějaké boty, Baťovi domky, nebo nějakou tu továrnu.
Závody přesného strojírenství (aspoň jsem to někde slyšel).
Zemana, u něho bych rád kdyby někdo ztvárnil nejen určité okamžiky z daného filmu, ale i jak to bylo "za kamerou". Tedy rozklíčování některých triků ;)
Magie tu bych především asi nahrál Klaj9 ať tam může mít svoji sbírku HPéček ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Klaj

Což o to, sbírku HPéček není problém zapůjčit, i když asi ne všechny sety sou asi zajímavé na display.
Každopádně mám větší sbírku SW, ale to už by bylo na domluvě co přesně by bylo zajímavé, jelikož to zatím většnou mám v MISBu (především z důvodu menších nároků na prostor :) ). Ale výhodou je, že to mám skoro všechno ve zlíně, takže doprava by nebyl problém.
Alternativní modely nejsou problém, minimálně z různých creator setů, 3 v 1 atp.  Možná, že i z těch SW by šlo udělat zajímavé alternativní modely.

Případně můžu zapůjčit i nějaký ten větší technic, teď se mi tu zrovna povaluje např. 42025 Cargo plane, pro který nemám využítí.
A pro Zlín by rozhodně nebylo marné ani téma hokeje :)

Ale vše záleží na termínu. Trávím velké množství času pracovně v zahraničí, takže bych potřeboval vědět termín hodně dopředu. Btw: a v jakém prostoru bys to chtěl uspořádat ?
Draco dormiens nunquam titiliandus

DarkDrago

Tak pokud se sejde dost lidí a hóódně věcí na vystavení, tak bych se pokusil to udělat v Otrokovicích, což je bych řekl dost placu ;D jinak bych domluvil některou ze škol (pár známích je ve školách ve zlíně, tak to nebude snad problém)
Ale na to musejí být nejprve lidi a taky nějaké finance, což je druhá věc. Už od začátku mám v plánu tenhle projektík, hodit na startovač a získat tak nějaké peníze na reklamu, prostory a pokud by toho bylo fakt dost tak i na ceny pro děcka do soutěží, ale to je závislé na výdělku na startovači a ten je závislý na počtu vystavovatelích. Nemůžu rozjet projekt na které se vybere peněz jak na stavbu metra a přijede mi tak sotva pět vystavovatelů.

Takže lidi hlaste se, ať vím že výstavu má cenu pořádat a taky ať můžu odstartovat ten startovač >:D



P.S. (pro nováčky) když jen tak náhodou zahlédnete na startovači, že se vydělalo xxx tis, tak hned neberte kalkulačku a nedělte počtem vystavovatelů. Jsou (byly by) to peníze na zařízení věcí kolem výstavy, ne na zaplnění našich hladových kapes ;)
P.P.S. To neznamená, že s penězama pro vystavovatele se počítat nebude...
Dračí páni s mocí ohně...

Klaj

Uprimne si myslim ze soupnout akci do Otrokovic by mohla byt chyba. Zlin je specificky tim, ze se vsude da dojit pesky. Otrokovice uz sou pro Zlinaky daleko :).
Draco dormiens nunquam titiliandus

Izabella08

#9
DarkDrago,

za Olomouc můžeš počítat s:

Izabellou
Patkutilem
Wernym

:)

honzicek22

Taky rád nečím menším přispěji   ;)

Chairudo

Ze setů nestavím, ale pokud můžu přivézt jiné nesmysly tak se zapojím :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

Hoši,
tak se nám tady staví známá parta:)

DarkDrago

Citace od: Izabella08 kdy 28.04.2016, 08:11:11
Hoši,
tak se nám tady staví známá parta:)

Klidně ať se zopakuje seskupení z Olomouce, ničemu to vadit nebude >:D
Dračí páni s mocí ohně...

Kuba

Citace od: DarkDrago kdy 28.04.2016, 19:28:21
Citace od: Izabella08 kdy 28.04.2016, 08:11:11
Hoši,
tak se nám tady staví známá parta:)

Klidně ať se zopakuje seskupení z Olomouce, ničemu to vadit nebude >:D

Já to ještě nemohu slíbit, protože na podzim budu mít většinu věcí pryč na výstavách, tak bych moc neměl s čím přijet. Možná bych zase mohl postavit něco menšího na téma western, taky chci začít na hasičárně naší obce, kterou bych chtěl mít už na léto na výročí našeho SDH sboru hotovou.

Klaj

Tak já určitě udělám ty alt. modely z ruzných creator 3v1 setů od maličkých až po větší. Ale potřebuju vědět datum aspoň 3 měsíce dopředu. :o
Draco dormiens nunquam titiliandus

Tomik

Pokud mi to okolnosti umožní (souhlas od TLG), tak přivezu i hromadu alternativních modelů z různých setů LEGO CITY.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

DarkDrago

Citace od: Tomik kdy 29.04.2016, 10:04:48
Pokud mi to okolnosti umožní (souhlas od TLG), tak přivezu i hromadu alternativních modelů z různých setů LEGO CITY.

Tak to by bylo božíí 8) Jak víš, tak ti dám k dispozici svoje creatory, respektive postavím z nich podle tvých návodů cokoliv ;)
A asi ti i dohodím nějaké sety, které mi doma jen leží a momentálně pro ně nevidím využití (creator draky, dinosaura)


Citace od: Klaj9 kdy 29.04.2016, 08:00:43
Tak já určitě udělám ty alt. modely z ruzných creator 3v1 setů od maličkých až po větší. Ale potřebuju vědět datum aspoň 3 měsíce dopředu. :o

To je hodně dlouho ??? No zatím to vidím nejdříve (asi) na druhý týden v říjnu.
Dračí páni s mocí ohně...

DarkDrago

Na výstavě bych taky chtěl zorganizovat "Warhammer Bitku". Respektive několik bitek s tím, že každá bude podle tématu.





Jak si to představuju?
Pokud někdo zná stolní předlohu >:D tak ví, že po velkém stole se šoupou figurky bez jakéhokoliv hracího plánu. A to by bylo stejné i u nás. Určité skupiny figurek by byly pospolu na jedné desce (rozměry se ještě pořeší + způsob zacvakávání do sebe), která by asi vypadala podobně jako na obrázcích výše. Figurky hrdinů můžou být na samostatné podložce s tím, že by neměly kostky na propojení se se skupinou.
Další kategorií by byly stroje (obléhací, útočné a jakékoliv jiné) ty by taky měli libovolnou podložku.
Nakonec tu jsou stavby. Doufám, že nikdo nepřiveze dvoumetrový hrad s tím, že ho šoupneme do Warhammeru. Stavby bych dal do mikro měřítka aby nezabíraly moc prostoru s tím, že pokud se někdo chce pustit do hradu tak bych si to představoval tak, že by byly volně sestavitelné zdi, věže + nějaké budovy dovnitř, bez propojení baseplatou.



Jinak je místo pro castle, steampunk, hasiče, exo-force, power miners, space a cokoliv zajímavého.
Dračí páni s mocí ohně...

Tomik

Špalku, máš nějaké nové info o výstavě? Třeba termín?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Klaj

Taky se primlouvam za datum. od 2.10 do 17.10 sem bohužel pracovně v JAR.  :( Takze bych musel pripadne predani modelu zorganizovat este pred odletem. pokud by to bylo v tomto terminu.
Draco dormiens nunquam titiliandus