Společný projekt: Šachy

Založil Sihaja, 04.02.2016, 13:53:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MÍLA

Citace od: Petronel kdy 27.05.2016, 07:14:04
Pokud jsi se chtěl zapojit do projektu, tak jsme se dohodli abyste se s Hačislavem spojil, domluvili se přes SZ a sjednotili provedení jednotlivých minifigurek, byly byste proti sobě na jedné šachovnici. Je toto splněno?

Co se týká toho spojení na jednu šachovnici tak to bude až tak na Lipně, když každý máme svojí partii ještě doma.

matka

Citace od: Hardegon kdy 26.05.2016, 16:17:28
Citace od: Sihaja kdy 26.05.2016, 09:21:22

Hardegon - indiáni vs. prosím doplň
Chybíte v tomto seznamu i když už máte model hotový? Někde je chyba! Ozvěte se.

Tak já si tedy hledám svého šachového kamaráda  >:D Je ještě někdo, kdo má jen jednu půlku šachovnice?

Pokud by byl zájem, můžu dodat na druhou půlku tvé šachovnice kovboje. Díly na šachovnici mít ale nebudu, alespoň ne ty šedé.
Paní na Žlutém hradě

Petronel

Citace od: MÍLA kdy 27.05.2016, 07:49:58
Citace od: Petronel kdy 27.05.2016, 07:14:04
Pokud jsi se chtěl zapojit do projektu, tak jsme se dohodli abyste se s Hačislavem spojil, domluvili se přes SZ a sjednotili provedení jednotlivých minifigurek, byly byste proti sobě na jedné šachovnici. Je toto splněno?

Co se týká toho spojení na jednu šachovnici tak to bude až tak na Lipně, když každý máme svojí partii ještě doma.

Tak to je celkem logcké, ne?
Spíš jde o to, jestli jste tomu přizpůsobili a sjednotili figy, např. u tebe vidím ty velké věže co jsme se bavili, že jsou hodně velké. Chce to pokud možno co nejvíc sjednotit. Také Hačislav má pěšáky se zbíječkama, u tebe nic v rukách nemají. Domluvte se mezi sebou a sjednoťte to pokud se chceš také účastnit.

MÍLA

Citace od: Petronel kdy 27.05.2016, 12:40:07
Tak to je celkem logcké, ne?
Spíš jde o to, jestli jste tomu přizpůsobili a sjednotili figy, např. u tebe vidím ty velké věže co jsme se bavili, že jsou hodně velké. Chce to pokud možno co nejvíc sjednotit. Také Hačislav má pěšáky se zbíječkama, u tebe nic v rukách nemají. Domluvte se mezi sebou a sjednoťte to pokud se chceš také účastnit.

Ty věže jsem před focením ještě nevyměnil, ale dělám na tom. Moji pěšáci taky určitě dostanou něco do rukou.
Hačislavovi jsem napsal a čekám až se ozve.

matka

Šachy - mimina

Nevím, proč se mi do hlavy vloudil zrovna takhle lehce infantilní nápad...
Šachy jdou pro přepravu pěkně schovat , každá barva má svou přihrádku. Vše dobře drží, šachy už jsou několikrát bez úhony hrané.
Jen mi zachází jedno červené chrastítko  :'(
Paní na Žlutém hradě

Jonas

#155
Tedy Matko, ty šachy se ti moc povedly.

Máš opravdu dar vtisknout do svých úžasných a vysoce nápaditých výtvorů takový ten lidsky hřejivý a příjemně úsměvný tón. Vedle všech těch bojovných formací se tyto miminkovské šachy budou nádherně vyjímat. Myslím, že hlavně pro maminky, které přijdou na výstavu, toto bude moment, kdy si řeknou, že to LEGO má něco do sebe a že peníze za něj utracené se promění ve spokojenost celé rodiny.
Jonas - Můj Brickshelf

Bard

Infantilní to možná je, ale už dlouho jsem neviděl tak působivou infantilitu :). Nápad - provedení - invence.

Před pár dny se mě ptal jeden známý, jestli jsou  mezi AFOLY i ženy. Potvrdil jsem, že ano a že občas dokáží z LEGA postavit skvělé věci, které by chlapa snad ani nenapadly. Tohle je jeden z příkladů.

Faire

Tohle je velká paráda. I mě to vyloudilo úsměv na tváři, ale i zpracování je parádní (miminkovské nohy jsou skvělý nápad, barevně je to perfektně sladěné).

milanv

Miminkovské šachy jsou opravdu legrační, ale i dobře provedené. Skvělá kombinace a taky myslím, že na výstavě upoutají.

Ale nemůžu souhlasit s Jonasem: myslíš, že nezačne opravdický boj, jen co začne partie, kde o něco opravdu půjde? Ta věcná představa o pacifičnosti dětí... Dostal's někdy chrastítkem? >:D
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Matko tak to je paráda! Opravdu se povedly a je to dotažené do detailů - figurky, šachovnice i přihrádky k uložení figur.  ;)
A to že chybí jedno chrastítko, to vůbec nevadí, nikdo si v tom počtu ani nevšimne.  :D
Jediné vylepšení, které mě napadá je, že by bylo moc pěkné, kdyby ty koníci měli hlavu z nějakého dílu s očima :D Ale to je jen nápad...

Citace od: milanv kdy 27.05.2016, 15:41:51
Ale nemůžu souhlasit s Jonasem: myslíš, že nezačne opravdický boj, jen co začne partie, kde o něco opravdu půjde? Ta věcná představa o pacifičnosti dětí... Dostal's někdy chrastítkem? >:D
Svatá pravda! Šachy, to bývá ukrutný boj. U této partie jsou mimča v červených kalhotkách přecijen trochu ve výhodě, banánem to tolik bolet nebude.  >:D

Izabella08

Matko, smekám...je to milounké a vtipné zároveň.
Věže, jezdci, střelci a vůbec Tvůj nápad je originální.

davroman

Citace od: Klaj9 kdy 27.05.2016, 01:07:01
Jak jsem již psal v jiném příspěvku, zaměstnavatel mě odvelel na 4 týdny do zahraničí. Jelikož se mi bohužel nikdo neozval na alternativní transport, tak moji hasiči s velkou lítostí nedorazí.  Ale jak vidím, lidí co jim chybí parťák tu pár je, tak snad se někdo policajtům postaví :) A snad příště už to klapne. Držím všem palce s výstavou a mrzí mě, že se letos nemůžu zúčastnit.

To je ale nemilé překvapení.
Byl by jsi schopen mi své figury poslat? Na Lipno bych je dovezl společně s našimi policisty.
Adresu posílám přes SZ.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

matka

Děkuju za milé komentáře. Popravdě jsem nemyslela, že by to pánskou část nějak zaujalo, o to je to povzbudivější. Díky.
Paní na Žlutém hradě

MÍLA

Komu se bude líbit tento jeřáb ?


Hacislav

#164
Moje finální verze stavbařů:



Druhé foto bez pěšců.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#165
Matko Opět nemohu jinak než napsat: dobrá práce!

Citace od: matka kdy 27.05.2016, 14:16:46
Jen mi zachází jedno červené chrastítko  :'(
Červene chrastítko mám, mohu zapůjčit.

Citace od: Petronel kdy 27.05.2016, 18:18:41
banánem to tolik bolet nebude.  >:D
No já bych volil jako zbraň raději banán. Když ho chytneš za banán a jako útočnou část kreativně použiješ stopku ....  >:D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Citace od: Petronel kdy 27.05.2016, 07:14:04
Pokud jsi se chtěl zapojit do projektu, tak jsme se dohodli abyste se s Hačislavem spojil, domluvili se přes SZ a sjednotili provedení jednotlivých minifigurek, byly byste proti sobě na jedné šachovnici. Je toto splněno?
Moc není, protože nebylo jak.  ::)
Míla mi odpověl jen na záčátku. Na další SZ neodpověděl.  :-\
Ozval se mi až teď stručnou zprávou, v které ani nezodpověděl některé mé předchozí otázky. Tolik k koordinaci...

Citace od: Petronel kdy 27.05.2016, 07:14:04
Upřímě po této tvé arogantní a hloupé zprávě jsme s tebou už moc nepočítali:
Citace od: MÍLA kdy 11.05.2016, 11:31:00
Vzhledem k mé lenosti a současnému stavu který jsem tu představil je to šibeniční termín.
Právě s tohoto důvodu jsem s Mílou tak nějak přestal počítat a nezainvestoval jsem do žlutých helem.  :-[
Netuším jestli mi stihnou přijít do odjezdu na Lipno.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Sihaja mne požádala o to jestli bych nesestavil proti sadu k jejím Zeleným drakům.
Z erbovních rytířů mám v nějakém vetším počtu krone rytíře, přesněji: Prohrávače.
Takže tady je má verze Prohrávačů v podobě šachové sady.




detajl věží

Jedná se o téměř finální verzi. Se Sihájou jsme se dohodli ještě na pár drobnostech, které jsme vzájemě doladili pro větší "jednotnost" obou sad.

Ale mám jeden problém, nikde nemohu doma najít druhého červeno-modrého šaška.
Neměl by jste ho někdo k zapůjčení, nebo alepsoň čepici? Torz a nohou mám dostatek.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Foton

Citace od: Hacislav kdy 28.05.2016, 23:29:16
Neměl by jste ho někdo k zapůjčení, nebo alepsoň čepici? Torz a nohou mám dostatek.

Podívám se doma a dám vědět. POslal bych to pak rovnou na Lipno.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Klaj

Hurááááá, hasiči sou zachránění. Přiveze je Davroman.

Moc mu tímto děkuji. A policajti dostanou klepec  >:D
Draco dormiens nunquam titiliandus

davroman

Citace od: Klaj9 kdy 30.05.2016, 13:53:47
A policajti dostanou klepec  >:D

.... tak to si to asi ještě budeme muset rozmyslet.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Petronel

#171
Citace od: MÍLA kdy 28.05.2016, 20:15:19
Komu se bude líbit tento jeřáb ?

Je to prostě pořád velké, zasahuje to do několika políček, jeřáb není vhodný. Navíc je to úplně něco jiného než má Hačislav. Co na tom nechápeš, že jste to měli sjednotit?

Přivez co budeš mít, ale se Sihajou to umístíme jen pokud vám to bude pasovat k sobě a pokud Hačislav stihne sehnat jinou barvu helem, když ty máš ty samé.
Jinak se spokojíme s tim co má on.

MÍLA

Citace od: Petronel kdy 30.05.2016, 20:20:22
Navíc je to úplně něco jiného než má Hačislav. Co na tom nechápeš, že jste to měli sjednotit?

Já ten jeřáb měl v plánu od začátku, pak jsem ještě nějakou dobu vytvářel konstrukci aby to vypadalo tak jak jsem to představoval a bylo to poznat.

Jo a když už jsme u toho sjednocování tak co je stejnýho třeba na policajtovi s protiúderovým štítem a hořícím balíkem ? to jsou úplně dvě rozdílný věci na rozdíl od toho když obě strany jsou na jednom písečku.

Foton

Citace od: Foton kdy 30.05.2016, 10:01:32
Citace od: Hacislav kdy 28.05.2016, 23:29:16
Neměl by jste ho někdo k zapůjčení, nebo alepsoň čepici? Torz a nohou mám dostatek.

Podívám se doma a dám vědět. POslal bych to pak rovnou na Lipno.

Bohužel tak tuhle barevnou kombinaci nemám.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Klaj

Pro Davromana:

2 rychlofotky, co sem slíbil. Pro kontrolu úplnosti
Draco dormiens nunquam titiliandus

davroman

Děkuji. Hasiči už jsou zkompletováni s policisty na jedné šachovnici. Trochu jsem "poladil" výšky zadních řad figur - u hasičů jsem králi a královně po jednom bricku ubral a dal je střelcům pod nohy, u policistů jsem u všech figur (kromě segway) vyměnil modré plate za bricky.  Teď to vše výškově ladí dohromady. Tak snad neuděláme ostudu.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Klaj

#176
Krásné to je. Skoro až slza ukápla :) Moc děkuju za realizaci. Snad se to bude líbit i návštěvníkům výstavy.

Ta poslední fotka je úžasná. Jen teda nevím jak se ti poldove maji v planu branit vysilackama proti sekeram  ;D Leda by to meli nerozbitne nokie  >:D
Draco dormiens nunquam titiliandus

matka

Přišlo mi líto, že Hardegonovi povedení indiáni k sobě nemají na šachovnici parťáky. Proto po dohodě doplním jeho šachy o kovboje. Jsou to sice jen figové, žádné stavění (na to už nebyl čas), ale svůj účel snad splní.
Paní na Žlutém hradě

Aki

Naopak, je to lepší než vystavěné. Hodně to pobavilo - Limonáda Joe jako král, se směju ještě teď.  ;D

Sihaja

Prosím Klaj9, Hardegon a Míla se jmenují občanským jménem jak? Abych mohla dodělat popisky.