Společný projekt: Šachy

Založil Sihaja, 04.02.2016, 13:53:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Citace od: Engine kdy 29.04.2016, 12:48:19
Já se snažil postavit Technic šachy.

Tak to mně opravdu dostalo  >:D   Perfektní nápad, supr zpracování. DOkonce i funkční (myslím tím že to není jenom dezajnovka).

Foton

Citace od: Engine kdy 29.04.2016, 13:28:02
Díky oběma. Jsem rád, že se líbí.

Figurky drží na axlu délky 1 studu. Takže se kolem osy volně pootáčí a v případě změny směru gravice i vypadnou ven. Ale když drželi na pinu, tak při hraní pin občas zůstal v šachovnici a zbytek figurky v ruce. A nepodařilo se mi udělat rozumné figurky, aby v nich pin (troj-pin, pin-pin-axle nebo pin-pin-bush) držel.

Já myslím, že axle je dobrá volba, bude se to dobře hrát. Tvoje šachy mě fakt příjemně překvapily!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Petronel

Paráda hoši!

Foton: velikost šachovnice je ideální k velikosti tvých figurek, neměnit! Je to dobré, už to jen postavit.

Engine: to je hodně nápadité, skvělá práce! Doufám, že nezklameš jako u Sousedů a tentokrát to přivezeš. ;)

werny

Nejvíce se mi líbí hrací pole a super malá velikost ;D

Engine

Citace od: Petronel kdy 29.04.2016, 19:15:53
Engine: Doufám, že nezklameš jako u Sousedů a tentokrát to přivezeš. ;)
Chápu tě. Přesně z toho důvodu šachovnici ukazuji až teď, když už je skoro hotová.

Jinak děkuji všem za slova chvály. Nečekal jsem, že se bude tak líbit. Mám velkou radost.

Robkteryten

#125
hotovo z 80procent, ještě pár drobností. konečný rozměr bude 20x20cm výška cca15cm.

Petronel

Hustý! :D
Už bych jen zakryl ty trans-neon skla zvrchu a na ovládací panel minifigů bych dal páčku jako joystick!  >:D

Pěkně se nám tento projekt vybarvuje.
Snad poslední příspěvky účastněných potěšili i ty, kteří projekt na začátku tak podceňovali. ;)

werny

Zakrýt barely netřeba, mohou sloužit na vyhozené figurky soupeře:)

Parádní práce...pro mě zatím  nejlepší šachy :)

Izabella08

Souhlasím, toto pojetí + včerejší technik...obě za 1 :)

Mamut

Je to úžasné, len treba opraviť menšiu chybičku: královia a královny sú proti sebe. A nie královna oproti královi.
TECHNIC občas CREATOR

Robkteryten

díky všem,
nádoby jsou na vyřazené fiurky - poklop je v plánu, doprostřed bych rád umístil robotickou "ruku" na hejbání s hracíma figurkama.
Na figurkách mi chybí ještě dodělat věže.
Krále a královnu přehodím. Je vidět, že jsem naposled hrál šachy před cca 15ti lety.



Sihaja

#131
Výstava se kvapem blíží a já potřebuju udělat poličky do vitriny.

Dodejte tedy:

  • rozměr vašeho finálního modelu včetně výšky
  • způsob jakým tam model dopravíte (možno mi jej předat v Praze a já jej dopravím)
  • fotku vašeho výtvoru
[
  • a to vše do soboty 21. 5.

Foton

Čekám na dodávku bílých válečků.
A rozhoduji se, jestli královna má mít nahoře zlatou hvězdičku nebo  červený "drahokam".

Rozměry : 32x16 studů,  výška 2 bricky a kousek.
Doprava: Doveze to Chairudo přímo na Lipno
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Robkteryten

Citace od: Foton kdy 14.05.2016, 21:23:23
Čekám na dodávku bílých válečků.
A rozhoduji se, jestli královna má mít nahoře zlatou hvězdičku nebo  červený "drahokam".

Rozměry : 32x16 studů,  výška 2 bricky a kousek.
Doprava: Doveze to Chairudo přímo na Lipno

spíše hvězdičku
u střelců bych na vršek nedával barvy soupeře.

Petronel

Fotone supr! Zase něco co tady ještě není! Jen nevím proč ta plocha na bocích, příjde mi taková nevyužitá. I když předpokládám, že je na vyřazené figurky, to tu také ještě není. Dobré!

Citace od: Robkteryten kdy 14.05.2016, 21:29:11
u střelců bych na vršek nedával barvy soupeře.
Proč ne? Mně to nepříjde špatné. Asi jsi neviděl jaké všechny typy šachových figur vyrábí. Např. moje babča má na chatě jedny snad staleté, dřevěné a tam je to přesně takto - střelci mají hlavu barvy protivníka.  ;) Dělá se to tak.

Foton

Jo, je to set, co si můžeš vzít na jízdu po rozbitých cestách.
Plochy na krajích mají sloužit na vyřazené figury, na poslední dvě jsem schválně nedal kontrastní plate, páč, ty asi budou využity minimálně :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Mikrošachy jsou perfektní. A to barevné podání mi připomíná pradávnou osmibitovou hru Archon.
U střelců souhlasím s tou opačnou barvou na hlavičky, ale udělal bych je ze dvou round plate a třetí round plate (horní) bych dal zase té původní barvy. Jako na skutečných šachách a navíc to velmi pomůže k rozpoznávání.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: Robkteryten kdy 30.04.2016, 14:28:50
hotovo z 80procent, ještě pár drobností. konečný rozměr bude 20x20cm výška cca15cm.
Pořád jsem přemýšlel, co mi tyto robotické šachy připomínají. A už vím - ty šílené monstrrobotické šachy ze Štaflíka a Špagetky. Matně si vybavuju z dětství :)
Pán na Žlutém hradě

Engine

rozměry: 26 x 26 x 7 studů
doprava: předám ti ho někde v Praze

Herní plocha je hotová. Ještě mám objednané červené písty a staré červené bushe, které jsou podobnější dvěma půlbushům.

Marty713

Tak to je velká parádička. Jen trochu škoda, že pěšci jsou z rozdílných dílků. Žlutá verze se mi líbí víc.

milanv

Paráda. Je to skvělé a originální a pečlivě provedené. co víc chtít?
Pán na Žlutém hradě

Sihaja

Nějaké sesumírování dosavadního infa, které mám od účastníků:
Petronel - zvířata
Robkteryten- M-tron vs. B-tron
Matka - minifig
Engine - technic
Hač - stavbaři
Klaj9 + Davroman - policie vs. hasiči
Hardegon - indiáni vs. prosím doplň
Foton - mikro
Sihája - fantasy

Prosím o info pro Pekiho do vlákna popisky a mě do pošty, abychom měli jednotné popisky se zbytkem výstavy.

Chybíte v tomto seznamu i když už máte model hotový? Někde je chyba! Ozvěte se.

Foton

Finální verze mikrošachů
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Hardegon

Citace od: Sihaja kdy 26.05.2016, 09:21:22

Hardegon - indiáni vs. prosím doplň
Chybíte v tomto seznamu i když už máte model hotový? Někde je chyba! Ozvěte se.

Tak já si tedy hledám svého šachového kamaráda  >:D Je ještě někdo, kdo má jen jednu půlku šachovnice?

Petronel

Citace od: Hardegon kdy 26.05.2016, 16:17:28
Tak já si tedy hledám svého šachového kamaráda  >:D Je ještě někdo, kdo má jen jednu půlku šachovnice?

Původně jsi psal, že druhý tým ještě dostavíš, ale pokud ne, necháme to tedy asi bez protihráče. Takto na poslední chvíli už se asi vhodný oponent co by pasoval do tvé šachovnice nenajde... Každopádně indiáni jsou povedení, dal bych je tam aspoň jako samotný tým.

Sihaja

Citace od: Petronel kdy 26.05.2016, 18:16:29
Citace od: Hardegon kdy 26.05.2016, 16:17:28
Tak já si tedy hledám svého šachového kamaráda  >:D Je ještě někdo, kdo má jen jednu půlku šachovnice?

Původně jsi psal, že druhý tým ještě dostavíš, ale pokud ne, necháme to tedy asi bez protihráče. Takto na poslední chvíli už se asi vhodný oponent co by pasoval do tvé šachovnice nenajde... Každopádně indiáni jsou povedení, dal bych je tam aspoň jako samotný tým.

Já bych klidně nechala i jen jeden tým. Kvůli místu asi taky nakonec pošlu jen svojí královskou družinu. Uvidíme, jak to nakonec bude vypadat v té vitrýně až to dáme dohromady na místě.

Klaj

Jak jsem již psal v jiném příspěvku, zaměstnavatel mě odvelel na 4 týdny do zahraničí. Jelikož se mi bohužel nikdo neozval na alternativní transport, tak moji hasiči s velkou lítostí nedorazí.  Ale jak vidím, lidí co jim chybí parťák tu pár je, tak snad se někdo policajtům postaví :) A snad příště už to klapne. Držím všem palce s výstavou a mrzí mě, že se letos nemůžu zúčastnit.
Draco dormiens nunquam titiliandus

MÍLA

Citace od: Klaj9 kdy 27.05.2016, 01:07:01
Jak jsem již psal v jiném příspěvku, zaměstnavatel mě odvelel na 4 týdny do zahraničí. Jelikož se mi bohužel nikdo neozval na alternativní transport, tak moji hasiči s velkou lítostí nedorazí.  Ale jak vidím, lidí co jim chybí parťák tu pár je, tak snad se někdo policajtům postaví :) A snad příště už to klapne. Držím všem palce s výstavou a mrzí mě, že se letos nemůžu zúčastnit.

Ahoj, jestli by si chtěl tak to můžeš poslat ke mně a já to tam dovezu, jsem z jihočeskýho kraje.

MÍLA

Zde je moje šachovnice i s partií, sázejte připomínky.


Petronel

Pokud jsi se chtěl zapojit do projektu, tak jsme se dohodli abyste se s Hačislavem spojil, domluvili se přes SZ a sjednotili provedení jednotlivých minifigurek, byly byste proti sobě na jedné šachovnici. Je toto splněno?

Upřímě po této tvé arogantní a hloupé zprávě jsme s tebou už moc nepočítali:
Citace od: MÍLA kdy 11.05.2016, 11:31:00
Vzhledem k mé lenosti a současnému stavu který jsem tu představil je to šibeniční termín.