(cizí) zaujímavé Trains budovy , mosty

Založil Micho, 27.02.2005, 23:41:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jak hodnotíte MOC na obrázku ?

Nic moc
Jde to, ale chce to vylepšit.
Dobré, ale pro mě bez využití.
Prostě nádhera hned bych to bral do své železnice.

KLF

Citace od: rdk kdy 31.05.2005, 11:32:04
Tak ta nemocnice na obrázku je 6364 Paramedic Unit z roku 1980 a 6680 Ambulance.

Jo, jo, to je ona ! ;) nevedel som ju na Lugnete najst podla vyhladavacieho hesla. A bola k nej aj taka mala sanitka kabriolet este s lekarkou. ;)
Inak tu 6680 Ambulance este stale mam ! ;)
Terminated.

betakaroten

Jak už jsem naznačil, obrázky jsou ze 7777 neboli 84stránkové knihy návodů s železniční tematikou - mám ji staženou z knihovny Brickshelfu, když ještě fungovala, takže mohu případně zájemcům něco poslat (celkem to má cca 23MB, takže raději po menších částech - např. vozidla, budovy, příslušenství 12V, 4,5V ...)

Micho

No, ja by som mal záujem. Navrhujem cez www.uschovna.cz, mail mám v profile prípadne pošlem cez správu.

Cavelon

Micho, ja som to dnes stiahol, môžem Ti to dať, keď budeme spolu.

Micho

Takže už funguje brickshelf tá katalógová časť, či ako sa to volá?

Cavelon


Micho


Micho

#67
Zaujala ma na klasicky nemeckom eBay táto stavbička.

Všimnite si tie žlté dvere hneď pod čiernou strechou. Vyzerá to, že sú zaťahovacie. Nemáte niekto niečo podobné a podrobnejšie fotá na takýto systém? Lego také niečo už v nejakom sete použilo?

Jindroush

To jsou starý stahovací garáže, moc pěkná součást starýho Townu, bohužel dnes už obtížně využitelná (auta jsou moc široký). Další nectnost je, že se zasekávaly a pak trhaly...

Roleta:
http://www.peeron.com/inv/parts/4219
http://www.peeron.com/inv/parts/4218

Drážky:
http://www.peeron.com/inv/parts/4216
http://www.peeron.com/inv/parts/4217
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

myth

Ja by som to skúsil riešiť nasledovne. Samozrejme za použitia potrebne veľkých dielikov. Tie zasúvacie dieliky sú z 4479 Tie Bomber. (Predsa sa pochválim keď som to už v piatok kúpil  :D )
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Micho

Ten set tiež máme. Sú tam fakt 3 diely - Brick 1 x 4 with Groove (2653). Ten Tvoj obrázok je dosť názorný.

Má to ovšem jeden háčik. Takto riešené dvere sa budú vysúvať len v zvislej polohe, takže musia mať hore ešte miesto. Tie roletové zmenia polohu zo zvislej do vodorovnej, takže sa môžu skryť pod vodorovnú strechu.

myth

Táto pozícia je myslená na vodorovnú polohu. Keď sa to vysunie tak sa to sklopí(preto je tam použitý ten sklápací systém z 4213 Hinge Car Roof 4 x 4 a 4315 Hinge Plate 1 x 4 with Car Roof Holder. Ešte tam treba domyslieť aby pri vysunutí nevypadli celé dvere z vodiacich drážok a bude to v pohode
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Micho

Myth: Vďaka, teraz zrejme už rozumiem aj Tvojmu systému. Tak to fakt by bolo celkom dobré. Také technickejšie ...

Podľa J. zoznamu pozerám, že sa tie roletky nachádzajú aj v tom letisku 10159. Sú tam tie roletky v počte 9 ks, z toho 7 modrých a 2 číre. Jeden diel je ten 4218, nazval by som ho vodiaci.

Jindrousi, Ty to letisko mám pocit máš. Postavil ste to už a funguje to? Alebo niekto iný?

KLF

Ja som tie roletky mal v policajnej zakladni. Fungovalo to skvele, nezadrhavalo to, drzalo to v polohe.
Terminated.

Jindroush

No, světe div se, letiště mám, kdopak mi ho asi koupil?  ;D Ale ještě pořád jsem si nenašel místo, kam bych ho postavil.

Ale ten roletovej systém zaručeně funguje, sestřenka ho kdysi měla na takový krásný hasičárně. No akorát jak jsem psal, často se to 'kousalo', asi se to má občas namazat  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

No mám pocit, že aj ja na to letisko budem mať zálusk. Tie roletové dvere ten záujem zvyšujú ... Doreraz som neregistroval, že Lego má aj taký systém. Ešte mám toho veľa na štúdium ...  ;)

Jindroush

Přesněji řečeno nemá, ale mělo. To, že jsou v tom letišti, je jen díky tomu, že se jedná o re-release, jinak v nových budovách už IMO nemaj místo. 6ti čudlový auta se tam blbě vlezou a s celkovým snižováním věku stavitelů...

V řadovém setu byly naposledy použity v roce 1994.

Jinak na BL vychází jeden použitý dílek těch rolet zhruba na 27 Kč.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rob

Citace od: Micho kdy 06.06.2005, 22:56:55
No mám pocit, že aj ja na to letisko budem mať zálusk. Tie roletové dvere ten záujem zvyšujú ... Doreraz som neregistroval, že Lego má aj taký systém. Ešte mám toho veľa na štúdium ...  ;)

Jindroush to myslím už jednou řešil - dá se postavit alternativa, která také ze svislé polohy dělá vodorovnou...

podívej se na to: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=233.0

imho se to dá libovolně rozšiřovat, takže nebude problém.
Rob

Mates

Citace od: Micho kdy 06.06.2005, 22:42:20
Jindrousi, Ty to letisko mám pocit máą. Postavil ste to uľ a funguje to? Alebo niekto iný?
Micho, já tyto rolety mám na setu http://www.brickset.com/search.aspx?query=6382, který jsem dostal jako svůj druhý v životě. Musím říci, že jsem si nimi byl velmi spokojen a nějaké velké problémy jsem neměl. tedy jednou ano, když jsem na to větší auto přidal ještě jeden žebřík, protože jsem tam chtěl mít tři...  ;D
Tento systém se mi velmi líbí a vřele doporučuji.
BTW: je i na dalších setech, které se dají sehnat, např. 6369, 6383, 6384, 6385, 6386, 6389, 6391  ;D

Micho

Celkom fajn stanička z nemeckého eBay. Celkom sa mi páči to využitie tých dielikov na markízy, aj keď trochu atypické. Škoda, že je zle nafotené pozadie - veľmi tmavé a v ňom tá čierna strecha zaniká.

muzzo

Citace od: Micho kdy 08.06.2005, 22:37:14
Celkom fajn stanička z nemeckého eBay. Celkom sa mi páči to využitie tých dielikov na markízy, aj keď trochu atypické. Škoda, že je zle nafotené pozadie - veľmi tmavé a v ňom tá čierna strecha zaniká.

Je docela hezká, ale ptám se odborníků na železnici: není to nástupiště nějaké divné?

betakaroten

Buď je to foceno ze strany "města" (koleje jsou pak na druhé straně), nebo je ta budova dál od kolejí a vlastní nástupiště je až za tím plůtkem ... je to divný; vzdáleně mi to připomíná určitý typ rakousko-uhersko-česko-slovenských stanic (z hlavy třeba Čáslav, Soběslav, Lipová-Lázně), kde je ale mezi budovou a zábradlím takové zastřešené "podloubí" (carramba, tolik o tom přemýšlím, až to snad hned začnu stavět :) )

Piere

Ještě se vrátím k těm roletám... Mám je na setu 6374 kde jsou použity jinak než na garáž, ale taky docela zajímavě.

stambi

pro micha: vylepšil jsem ti pohled na střechu...
štambi

Micho

OK, ďakujem. A mne sa nechcelo upravovať obrázky.  ;)

Micho

Už sme tu dlhšie nič nedali a ja som už bol na eBay pred "100" rokmi. Aspoň nejakú drobnosť.

Tieto dobre prevedené malé nenáročné stavbičky ma však vždy inšpirujú a rád si ich pozriem. Niečo podobné je aj na začiatku tejto témy. Zdroj - nemecký eBay.

Micho

#86
Na eBay ma zase niečo zaujalo, takže keď Vás to zaujíma tak si to aj lepšie omrknite. Je tam viacej fotiek. Takže točňa, depo.





Micho

#87
A tu je podľa mňa celkom pekná stanička a stavadlo. Škoda, že tam nie je viacej fotiek.

A tu je ešte jedno stavadielko s viacerými fotkami a modrou súpravou ťahanou modrým krokodílom.

Mates

Moc se mi líbí zejména ta točna, jen nevím, jakým zprůsobem dělají propojení kolejnic (točna = depo). Mám pocit, že bez poškození krajních dílů to nejde :-\

TomG

Se musim pak podivat za kolik ty domky na ebay sly .. jen tak pro zajimavost :)
Only the best can survive.