pomoc s diorámatem figové stavějí Karlštejn

Založil DarkDrago, 09.05.2014, 09:25:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

DarkDrago

Citace od: peki kdy 09.05.2014, 09:11:07
Citace od: Tomik kdy 06.05.2014, 14:49:09
Citace od: peki kdy 05.05.2014, 15:57:15
Kurt A. Bude to ve stylu lego movie figové staví Karštejn.  Nějaké jeřáby auta a hodně lego stavebních dělníků.

Tak tomu říkám dokonalá improvizace - ať si návštěvník myslí, že model má být nedokončený záměrně a nikoliv z důvodu nedostatku času. :D

Prosim stavitele,kteŕí pojedou na LP a maji doma nějaké figy city construction (fig v oranžové pracovní vestě ) vemte je sebou. Potřebujeme pujčit na stavbu Karštejna ( figové stavějí Karlštejn) . Případně city stavební stroje _ jeřáby,nákladní auta atd.

Diky

Pracovní vlákno založeno zde tedy to nebudeme linhimu plevelit  ;)

Můžu zapůjčit nejen levnou pracovní sílu, ale taky filmařský štáb (zatím nepříliš rozsáhlý) a taky jednoho lovce pokladů ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Hardegon

#1
Nějaké stavaře taky dodam. Chci být součástí tohodle super MOCu  ;)

peki

#2
Jak jsem psal výše hledáme armádu stavebních dělníků, stavební stroje, jeřáby, drobné doplňky (např. záchodové budky atd. vše co je na pořádné Lego stavbě).

Vzít je možné všechno. Na místě pak uděláme maximum proto, aby to vypadalo. Současně je to další možnost pro  soutěž figů.

Hacislav

Taky rád zapůjčím nějaké dělníky pro toto veledílo.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

danyboy


peki

#5
Zkuste odhadnou počty aby byla představa jak velká pracovní armáda se šikuje. Na tiskovce jsem na MOC rock festival viděl 1400 figů.



Na MOC to vypadalo supr. Na první pohled bych neřekl že jich je tolik hádal jsem tak slabou polovinu.   

znouzectnost

Oranžové city pracovníky nemám...
Co classic town? Tedy borce v modrých, černých a červených montérkách nebo i starší, můžou i "důchodci pracovat? Nebo u Karlštejnu dřou jen mladíci?

peki

Citace od: znouzectnost kdy 09.05.2014, 13:00:42
Oranžové city pracovníky nemám...
Co classic town? Tedy borce v modrých, černých a červených montérkách nebo i starší, můžou i "důchodci pracovat? Nebo u Karlštejnu dřou jen mladíci?

Jasně že mohou, ale jen pomocné pråce  :)

tomas.

Můžu zapůjčit několik dělňasů a ze strojů Digger, Dump Truck, Cement Mixer, Cement Mixer a stroje ze setu Construction Site. Možná i Tipper Truck kdyby bylo potřeba...

Thrawn

Já jich pár desítek snad doma najdu, ale jak poznáme, které jsou koho?

Mohou to být mimozemšťané (tj. požadované pracovní kombinézy, jen jiná rasa, než lidé)?
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Petronel

Dělníky bohužel nemám, ale myslím že mám dobrý tip na stavebního mistra, který by měl být určitě uprostřed dění:
http://www.hdwallpapers.in/walls/the_lego_movie_2014_movie-HD.jpg  ;D

Ideálně pokud tam bude zrovna instalovat nějaký růžový brick nebo tak něco  >:D


Co vy na to?

Hacislav

Citace od: Thrawn kdy 09.05.2014, 19:53:51
Já jich pár desítek snad doma najdu, ale jak poznáme, které jsou koho?

Mohou to být mimozemšťané (tj. požadované pracovní kombinézy, jen jiná rasa, než lidé)?

To zní zajímavě. Jsou náboráři pracovních čet tvarysti nebo nejsou?
V mé Green army by se našlo dostatek orčích dobrovolníků pro tvrdou práci na stavbě. Samozřejmě montérky a pracovní pomůcky by měli vlastní, vše dle předpisů.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Petronel

Podle mě by to bylo už asi splácané a přehnané hoši... Ztratilo by to to kouzlo. Nechal bych to na městské pracovníky současnosti.

Hacislav

#13
Citace od: Petronel kdy 09.05.2014, 20:06:43
Podle mě by to bylo už asi splácané a přehnané hoši... Ztratilo by to to kouzlo. Nechal bych to na městské pracovníky současnosti.

"Ty říkat tady žádná práce pro nás? Já říkat, ty hnusný tvarysta! Já tobě a tobě podobným přát: ZAJIMAVÉ ČASY NA TEBE!"



Nicméně stále je tu problém jak zajistit, aby se dělníci po tvrdé práci na stavbě v pořádku vrátili s fachy domů.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Jak jste řešili při minulých příležitostech hromadnou účast "klonů"?

Mě by přišlo nejlepší když by, ten kdo bude pracanty přebírat, udělal předávací fotku na, které bude cedulka s nickem na kostkách  plus výřad figů a výbavy atd. Nemusí to být žádné umění, jde čistě o informační hodnotu.

Nicméně to neřeší a nezjednodušuje následné rozlišovaní stejných nebo podobných figurek, protože o to tu jde především.
Napadlo mě použít bavlnky na vyšívání, každý předák by měl pro svou skupinu pracantů jinou barvičku bavlnky která by se minifigovy přivázala na nohu.

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

DarkDrago

No já si říkal, že každému udělám pod přilbu tečku lihovkou. Nebo aby byli poznat hned tak se dá do děr v nohou strčit kousek třeba papíru (nebo houbičky, molitanu) určité barvy a je.

Zkoušel jsi dělníka se značkou taky postavit na stud? Protože nevím jestli ta šňůrka tam třeba nevadí...

Poslední možností je vymezit každému pracovnímu oddílu jinou část stavby a bylo by  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Hacislav

Citace od: darkdrago kdy 10.05.2014, 19:23:56
No já si říkal, že každému udělám pod přilbu tečku lihovkou. Nebo aby byli poznat hned tak se dá do děr v nohou strčit kousek třeba papíru (nebo houbičky, molitanu) určité barvy a je.

Obávám se, že tydle varianty buď nebudou dostatečně držet na/v figovy nebo nebudou skýtat dostatek barevných kombinací pro všechny různé party dělníků. A u lihovky nevystačíš jen s tečkama, na to si budeš muset udělat celý vzorník značek a přiřazení k majitelům.
Já osobně uvažuji použít i nějaké dražší dílky než jsou obyč dělnické helmy, pokud by jsi chtěl čmárat i na ty, tak to ti raději zlomim všechny prsty.  >:D

Citace od: darkdrago kdy 10.05.2014, 19:23:56
Zkoušel jsi dělníka se značkou taky postavit na stud? Protože nevím jestli ta šňůrka tam třeba nevadí...

Jo, bezproblémů šel nasadit na study podložky. Musí to být jen bavlnka a ne žádný provázek-lano.  ;)
Ten uzlík má za nohou, takže nepřekáží v osazeni na stud.

Citace od: darkdrago kdy 10.05.2014, 19:23:56
Poslední možností je vymezit každému pracovnímu oddílu jinou část stavby a bylo by  ;D

To nebude fungovat, dělník se ti sklouzne s kopce a zamotá se mezi ostatní...
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

DarkDrago

No to tečkování do přileb jsem myslel jen do vlastních >:D
Abych řekl pravdu je mi jedno jak si kdo svoje poznačí, já si chci ohlídat jen svoje ;)
Dračí páni s mocí ohně...

MÍLA

Z mojí nabídky je velký výběr, nějaké MOCy, pár originálů a pár MODů,

4434
3179 - 3 kusy přestavěné na drážní speciál a vlastní elektrikáře
5610 - připojená za naklaďáčkem
5627 - 2 kusy
7630 - místo lžíce je upraven na nakládání oplatek
7633 jediný velký jeřáb u firmy nic menšího nemám
7936 kolejový podvozek už to nemá
7990 6x6 menší předělávka
Ještě také mám cisternu vlastní konstrukce, pro zalévání kytek.

peki

#19
Pouze klasické dělniky, nic jiného. Žádné provázky jiná loga atd. Cílem je hodně stejných figů. Jednotlivé stavební čety budou umístěný pohromadě (od jednoho vystavovatele). Pokud se bojíte o svého konkrétního figa tak ho nechte doma. Povolené rozlišení pracovní nástroje (lopaty,krumpáče,sekery atd.)

Thrawn

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Hardegon

Stavařů nakonec doma moc nemam, ale mohu poskytnout jedno geodetické družstvo.  :)

Kuba

Hardegone, to je super. Geodety jsem chtěl už nějakou dobu udělat i já. Předběhl jsi mě.  ;) zatím jsem si totiž neudělal čas najít vhodné figy a materiál na totální stanici a niveláky na BL. Každopádně geodetická četa nesmí chybět na žádném staveništi.
Přemýšlel jsem i o Old Shatterhandovi do western dioramatu. Jak vyměřuje trať  ;D
Letos to už ale nevýjde. Snad to někdy dostavím.

Ps: Za 14 dní státnicuji z onoho oboru :) geodézii studuji dálkově. Takže k tomuto tématu mám poměrně blízko a tedy foto zaujalo moc.

germik

Geodeti jsou super nápad, jen mi prosímtě prozraď co to mají za "dělo" >:D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

DarkDrago

Dračí páni s mocí ohně...

Hardegon

Citace od: germik kdy 12.05.2014, 15:35:44
Geodeti jsou super nápad, jen mi prosímtě prozraď co to mají za "dělo" >:D

Jsem rád, že se geodeti líbí  :) Ten přístroj mají trochu straší, ale o to přesnější  >:D

germik

Já jen že jsem se s něčím takovým nesetkal ani ve škole a to už je co říct. >:D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Hacislav

#27

My se práce nebojíme by Emil  Emilovič, on Flickr

"Tak mám tady pro Vás čtyřicet pracantů."
"Člověče vy jste démon! Sehnat čtyřicet chlapů, v tak krátkém čase, to je neuvěřitelné."
"Ehmm... Jsou mezi nimi i ženy."
"Sehnal jste i toho kameníka a dlaždiče?"
"Přece jsem Vám to slíbil, chcete vidět jejich papíry? Je na ně spoleh a řídí se heslem: My se práce nebojíme."
"To nebude nutné."
"Přemýšlel jste o té mé druhé cenové nabídce?"
"S toho nic nebude. Cena byla bezkonkurenční, ale naše právní oddělení mi to rozmluvilo. Dle jejich slov, zaměstnávání orků, mimozemšťanů a nemrtvých, by nás ve výsledku mohlo přijít pěkně draho."
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Thrawn

He he, to je gut.  ;D Jen mi pověz, z čeho je head a ruce toho "démona"?
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Hacislav

Citace od: Thrawn kdy 15.05.2014, 09:28:54
He he, to je gut.  ;D Jen mi pověz, z čeho je head a ruce toho "démona"?

Hlavička je 3626bpb389 ve hře 3837 Monster 4 jich máš hned několik. Ručičky jsou dark red, z mé zásoby ručiček na stavbu minifigů, z jakého původně torza/minifiga přesně jsem je utrhnul si už nepamatuju.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest