(Vlastní) Zábavní park

Založil Chairudo, 19.06.2013, 20:20:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Cílem tohoto projektu je vytvořit zábavní park - kolotoče, horské dráhy, ruská kola, houpačky, dům hrůzy, hydraulické labutě a jiné pout'ové atrakce, prostě veliký zábavní park co svět ještě neviděl ;D

Musí se to ještě domluvit, ale čekám že větší věci jako horská dráha nebo velké ruské kolo by mohly být přidány do zakázkových staveb, tak by se zkušení stavitelé co na něco takového čekali mohli pořádně vyřádit a nezůstalo by jim doma po akci tisíce technic bricků a liftarmů ;)


Začal jsem s řetízkovým kolotočem viz náčrt hrubé kostry dole, plánuji postavit 2, jeden tematický na Pána Prstenů styl Mordor, druhý normální, tak jak ho znáte.
Ty velké kruhy na zemi jsou možné rozměry pro asi 100cm a 190cm veké ruské kolo obvodem při použití 24 a 48 Liftarmu délky 15 spojených 44224 a 44225.
Plánuji postavit ten menší a to ve stylu "London Eye", kde místo ocelových lan budou sloužit 40 studové provázky.
Zatím ale ještě nevím jak/z čeho vytvořit ten vnější okruh aby byl kulatý a pevný. Za jakékoli návrhy budu moc rád.
Velké kolo bych postavil podle času, rád ho ale přenechám nějakému zkušenému staviteli Techniku který pravděpodobně odvede lepší práci než já.

Také někoho poprosím, aby mi pomohl stavby zmotorizovat.

zde jsou nějaké krásné příklady cizích staveb
Horské dráhy
http://www.youtube.com/watch?v=QCR-fKfcawA
http://www.youtube.com/watch?v=kO6oa7KvsEM
http://www.youtube.com/watch?v=m_r4RNPoNDY&feature=endscreen&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=p3Lx5ba55uQ
ferris wheel
http://www.youtube.com/watch?v=a640syK7AGM   
http://www.youtube.com/watch?v=T5gkQtzbVZ0
http://www.youtube.com/watch?v=Jyi3VQHPNYc   


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

otaznik

Ten řetízkáč je pro Technic figy?

Chairudo

Citace od: otaznik kdy 19.06.2013, 20:57:37
Ten řetízkáč je pro Technic figy?
ne, normální, na ty plates ještě přijde zábradlí a tak, tedˇje to jen provizorní, to jsem všechno postavil včera  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ryxe

No, návrh zní velmi dobře. jsem zvědav, zda se tento projekt zrealizuje, protože jestli ano, bude to něco velmi nevšedního a zajímavého ;)

peki

Citace od: Chairudo kdy 19.06.2013, 20:20:06
cílem je vytvořit zábavní park - kolotoče, horské dráhy, ruská kola, houpačky, dům hrůzy, hydraulické labutě a

zní to určitě dobře máto 2 ALE:

- jak se to DLOUHODOBĚ udrží v provozu
- jak resp. kdo to bude opravovat

U vlaků je nutné jedno za 3 týdny vyčistit koleje, časem vyměnit motor. Což je poměrně triviální. Ani jedno (v pojetí 9V) nevyžaduje rozebírání modelu.

I stávajících interaktivních modelů které na Lipně jsou se u 3 modelů z 5 již vyskytl problém (s tím jsem počítal, nebyl čas na pořádné zátěžové testy a věřím že se to podaří dotáhnout). 

U pohyblivých modelů, které jsou navrhovány pro dlouhodobý provoz (jako jsou naše výstavy, ostatní to dělají maximálně na několik dní a stavitel je u toho), kdy nebude k dispozici stavitel MOC. je potřeba kromě vlastního dizajnu řešit:
- spolehlivost
- možnost opravy - např., výměna motoru cizí osobou.

Počítat s tím, že nikomu z provozovatelů se nechce vyměňovat baterky (to jsem viděl jenom KŽ h hračky která byla ze 2 kusů plastu).

Aby to nevypadalo že jsem pesimista, pouť je určitě dobrý nápad, který v sobě skýtá velký potenciál pro pohyblivé modely i osvětlení (mohli bychom přidat i zvuky). Každý kdo se do něčeho takového pustí by měl mít před instalací otestován měsíční provoz v režimu od 9:00 -18:00 15 minut ON,15 minut OFF.


Chairudo

Díky za upozornění,

Bude to výzva, ale věřím že tu je dost zkušených stavitelů kterým se to podaří udělat na 1.
Stavitelé musí stavět tak, aby motorky a jiné el. díly v případě poruchy byly lehce dostupné a vyměnitelné a připravit instrukce jak postupovat v případě poruchy - na Lipně je dost zaměstnanců, tak by jsme mohli jednoho odtáhnout bokem a proškolit. To půjde >:D

Co se týče dlouhodobého provozu, navrhl bych stejný systém jako má malý Měch na technik modelech.
Návštěvník přijde k modelu, zmáčkne tlačítko a model se na 2 minuty rozjede a pak vypne, tím by se minimalizoval provoz a možná poruchovost.


Jinak chci si zkusit navrhnout pár modelů v nějakém programu, máte někdo zkušenosti s LEGO DIGITAL DESIGNER nebo víte o něčem jiném, lepším?

Díky

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Luky1987

Citace od: Chairudo kdy 20.06.2013, 13:43:18
Návštěvník přijde k modelu, zmáčkne tlačítko a model se na 2 minuty rozjede a pak vypne, tím by se minimalizoval provoz a možná poruchovost.

Čili to pojede nonstop ;)

Chairudo

Citace od: Luky1987 kdy 20.06.2013, 13:48:05
Citace od: Chairudo kdy 20.06.2013, 13:43:18
Návštěvník přijde k modelu, zmáčkne tlačítko a model se na 2 minuty rozjede a pak vypne, tím by se minimalizoval provoz a možná poruchovost.

Čili to pojede nonstop ;)
Nemyslím si, že u toho nějaké dítě bude stát celý den a mačkat tlačítka ;D
Ten 15 minut ON,15 minut OFF by taky šel, ventilujeme nápady...
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Luky1987

Citace od: Chairudo kdy 20.06.2013, 13:52:56
Citace od: Luky1987 kdy 20.06.2013, 13:48:05
Citace od: Chairudo kdy 20.06.2013, 13:43:18
Návštěvník přijde k modelu, zmáčkne tlačítko a model se na 2 minuty rozjede a pak vypne, tím by se minimalizoval provoz a možná poruchovost.
Čili to pojede nonstop ;)
Nemyslím si, že u toho nějaké dítě bude stát celý den a mačkat tlačítka ;D
Ten 15 minut ON,15 minut OFF by taky šel, ventilujeme nápady...
No, když jsem byl s lepší polovičkou v Legolandu, tak jsme asi půl hodiny seděli na lavičce u modelu farmy, kde bylo tlačítko a po stisknutí začala hrát nějaká písnička a bučení - co myslíš, hrálo to nonstop, každý kdo jde okolo to zmáčkne ;D

peki

U Mněcha je "obyčejný" vypínač. Po zkušenostech z KŽ průmyslový = zvýšená odolnost. Nic nehlídá 2 minuty. Zaměstnanci na údržbu jsou 2. Ale do Mněchovo stíhačky si zatím netroufnu ani já  ;D

Luky má pravdu v tom, že když je někde tlačitko a dítě = tlačítko se mačká pořád (ostatně proto se to dělá).

Nevím kolik je stavitelů pohyblivých modelů na kostkách, zatím jsem viděl v provozu lanovku ve Svitavách (po úpravě/opravě) běžela spolehlivě. Peter letiště a někdo mlýn v Castle, Mirek kolotoč v Roztokách. Máme velké zkušenosti s provozem 9V vlakového systému.




   

Chairudo

Tak jsem si nainstaloval Lego designer a udělal velmi hrubý model toho prvního kola, na barvu nehled'te ;D.
Tohle kolo bude ve stylu "London Eye", takže ten středový váleček bude s okruhem spojen těmi 40 studovými lanky. Materiál na okruh je nakoupen, už se nemůžu dočkat jak to přijede a začnu stavět >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#11
Konečně dorazila zásilka s 41 studovými lanky a obrys ruského kola je na světě, ještě udělat nosné pilíře, 48 malých sedaček, dole nějaké zázemí a zmotorizovat to :D
Chtěl jsem udělat takovou úzkou jednokolejku a i když stabilita není 100% ideální, jde to.
Taky mě ten kruh s lanky přivedl na nápad maxifigu s jízdním kolem ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ryxe

No, začátek dobrý ;). Za sebe, obdivuji všechny hýbající se, motorizované konstrukce, protože to já bych v životě nedal.

Chairudo

Už jsem tu dlouho nic nepřidal, tak tady je pokročilejší stádium labutí a řetízkáče.
Bohužel mi pořád něco chybí a stavění jde pomalu, snad už to půjde rychleji. řetízkáč není černý podle nálady, bude ve stylu Barad-dur neboli Sauronovy pevnosti s okem na vršku které se bude s věží točit a dohlížet na všechno kolem  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Micho

Labutí kolotoč je úžasný!   :D

MÍLA

Citace od: Chairudo kdy 19.07.2013, 00:46:11
Konečně dorazila zásilka s 41 studovými lanky a obrys ruského kola je na světě, ještě udělat nosné pilíře, 48 malých sedaček, dole nějaké zázemí a zmotorizovat to :D
Chtěl jsem udělat takovou úzkou jednokolejku a i když stabilita není 100% ideální, jde to.
Taky mě ten kruh s lanky přivedl na nápad maxifigu s jízdním kolem ;D

Tohle bude přední nebo zadní kolo toho jízdního kola ?

Chairudo

Citace od: EM4CZ kdy 24.09.2013, 00:10:52
Tohle bude přední nebo zadní kolo toho jízdního kola ?
Ani jedno, kolo prošlo kvůli stabilitě velkou rekonstrukcí ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

germik

Vypadá to dobře, myslím že barevně to ještě trochu doladíš, že? >:D
Jak je to vlastně těžké? Tak si říkám jestli by nestálo za to zvážit uložení té hřídele - aby to neodnesly plastové kostky - třeba nějaká mini ložiska? (ale nevím, třeba to takhle vyhovuje...)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Měch

Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

otaznik

Je to strašně obří, jak velký má být park kolem?

Luky1987

Citace od: malý Měch kdy 25.09.2013, 21:55:38
Luky nás tahá za nos...ve skutečnosti staví na Lipno tohle: http://www.novinky.cz/cestovani/314174-nejvetsi-ruske-kolo-sveta-roste-pred-ocima.html
Myslím, že Chairudo se jmenuje Tomáš ;)
Jinak stavba je boží, totální úlet ;D
Kdyby to bylo v bílé barvě s černými sedačkami, vypadalo by kolo luxusně.

Chairudo

Citace od: germik kdy 25.09.2013, 21:24:30
Vypadá to dobře, myslím že barevně to ještě trochu doladíš, že? >:D
Jak je to vlastně těžké? Tak si říkám jestli by nestálo za to zvážit uložení té hřídele - aby to neodnesly plastové kostky - třeba nějaká mini ložiska? (ale nevím, třeba to takhle vyhovuje...)

Doladím, chtěl jsem to udělat pěkně pestrobarevně, ale tohle je overkill, asi udělám sedačky jen ve 2 verzích.
Váha je asi 3,5 kila a hřídel 4mm ocelová tyč. Mělo by to být v pohodě.


Citace od: otaznik kdy 25.09.2013, 21:57:20
Je to strašně obří, jak velký má být park kolem?
4x8 baseplate 48, tak asi 156x312 cm+- jsem omezen zdmi ;D
Kolo má necelý metr, prakticky zabere 1x3 baseplate, řetízkáč i labutě asi 2x2 baseplate, ještě místo je :)
Citace od: Luky1987 kdy 26.09.2013, 06:54:33
Citace od: malý Měch kdy 25.09.2013, 21:55:38
Luky nás tahá za nos...ve skutečnosti staví na Lipno tohle: http://www.novinky.cz/cestovani/314174-nejvetsi-ruske-kolo-sveta-roste-pred-ocima.html
Myslím, že Chairudo se jmenuje Tomáš ;)
Jinak stavba je boží, totální úlet ;D
Kdyby to bylo v bílé barvě s černými sedačkami, vypadalo by kolo luxusně.

Nejste ani jeden daleko od pravdy, pokouším se ještě o druhé kolo jako samostatný model, 170 nebo 230cm v bílé s vajíčkovými kabinami jako na London Eye. Zatím jsem v testovací fázi od designu, čekám na materiál.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Měch

Citace od: Luky1987 kdy 26.09.2013, 06:54:33
Citace od: malý Měch kdy 25.09.2013, 21:55:38
Luky nás tahá za nos...ve skutečnosti staví na Lipno tohle: http://www.novinky.cz/cestovani/314174-nejvetsi-ruske-kolo-sveta-roste-pred-ocima.html
Myslím, že Chairudo se jmenuje Tomáš ;)

Jé, to je zas úlet ;D Omlouvám se Chairudovi i Lukymu. Bylo pozdě a už mi to nemyslelo.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Chairudo

Citace od: malý Měch kdy 26.09.2013, 09:01:40
Citace od: Luky1987 kdy 26.09.2013, 06:54:33
Citace od: malý Měch kdy 25.09.2013, 21:55:38
Luky nás tahá za nos...ve skutečnosti staví na Lipno tohle: http://www.novinky.cz/cestovani/314174-nejvetsi-ruske-kolo-sveta-roste-pred-ocima.html
Myslím, že Chairudo se jmenuje Tomáš ;)

Jé, to je zas úlet ;D Omlouvám se Chairudovi i Lukymu. Bylo pozdě a už mi to nemyslelo.
To bude tím, že lukyho kolosální stavba přesahuje i do vedlejších vláken ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

gearcs

Kolotoč Barad-dur  ;D To bude pecka. A kolo se mi líbí taky, na tohle bych doma skoro neměl prostor.

Chairudo

Řetízkáč je v dokončovací fázi, skřeti usilovně makali aby stihli deadline. ;D
K porovnání set 10237 The Tower of Orthanc

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Luky1987

Tak to by se skřeti měli také povozit >:D

Sanna

Hodně se mi líbí tvůj nápad se zábavním parkem. Vypadá to zajímavě. Jsem zvědavá jak se bude všechno hýbat a jak to bude vypadat všechno pohromadě. Myslím,že u toho děti stráví nejvíc času z výstavy. Moc se na to těším. Ten poslední kolotoč je výbornej.

Měch

Našel jsem na YT nové video. Mohlo by to fungovat na Lipně ? Je tam použitý nový, zajímavý, typ kolejí.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Chairudo

Citace od: malý Měch kdy 29.10.2013, 22:31:54
Našel jsem na YT nové video. Mohlo by to fungovat na Lipně ? Je tam použitý nový, zajímavý, typ kolejí.
Nádhera, akorát tomu chybí sedačky a figy. Hádám proto, že by vozík při větší výšce mohl ztrácet stabilitu.
Tento typ kolejí jsem testoval, ale nemohl jsem přijít na to, jak udržet rozchod. Teď už vím ;D
Bohužel nemám doma prostory, ale když stihnu v rozumném čase dokončit tu část s menšími atrakcemi tak se o to určitě pokusím.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr