postav si svuj KIROW

Založil Slick7, 19.12.2007, 20:48:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Slick7

  Nazdárek, přátelé a nadšenci train, jelikož již několik z Vás projevilo velký zájem o bližší info k mé stavbě železničního jeřábu KIROW (což mě potěšilo, děkuji  ;D ) přináším tento článek, který ukáže blíž detaily tohoto jeřábu a případným zájemcům, kteří by ho chtěli postavit budiž i stavebním návodem  ;)
  Než se pustím do dalšího, chtěl bych ještě říci (pro případné šťouraly),že jsem se při stavbě nesnažil zcela věrně kopírovat skutečný žel. jeřáb KIROW, ale že mně posloužil pouze jako inspirace, spolu s dalšími, jako např GOTTWALD GS 100 a toto jsem přizpůsobil pro podmínky dané LEGEM a mé představivosti.
    Dále bych touto cestou poděkoval za dodání dílků nutných ke stavbě, které mně dodaly firmy Matny, banana.com a Legator, DÍKY  ;) ;D ;D

         PŘEDLOHY- INSPIRACE: 

Slick7

Samotnou stavbu začneme stavbou podvozku.  Myslím, že je zcela zbytečné zde dělat výčet použitých dílů, zkušený stavitel jistě naprostou vetšinu z fotografií pozná, laik, nechť si najde, případným rozumným dotazům se nebráním  ;) ;D
  Některé mé použité stavební techniky nejsou samozřejmě závazné a nemusí být zrovna ideální, vím o nich, takže si je můžete samozřejmě upravit. Podvozek není ještě zcela doladěn, dle mých představ a čekám, až dostanu zase díly, potřebné na jeho dostavbu k mé spokojenosti, je však již plně funkční.  ;D

Slick7

Asi nejvíce času, jsem strávil nad uložením a uchycením kol.  Postavit osminápravový podvozek, který by se vešel do standartni zatáčky, nebyl přiliš komplikovaný, masivní, trochu vypadal, jako předloha a neškrkal v zatáčkách o sklopné podpěry, byl opravdu oříšek :o ??? Nakonec jsem to vyřešil tak, že jedna z dvounáprav (vnější)je pouze vlečena a rám na ní, je pouze položen, její poloha je fixována k druhé (vnitřní) dvounápravě, která už je chytnutá k rámu klasickým způsobem. Právě toto uchycení plánuji ještě změnit ;) 

Slick7

Zbývá jen seskládat nápravy a rám dohromady a podvozek je hotov, teď už můžete vyrazit na zkušební jízdu. Další pokračováni stavby, ve které se zaměřím na nádstavbu a příslušenství bude příště  ;) 

Slick7

Takže, si myslim, že už by jste měli mit postavené podvozky, takže pokračuju v návodu na stavbu a tentokrát nádstavbou  ;D

Slick7

#5
 Vzhledem k tomu, že je si myslim vše jasné z fotek, nebudu se už zde podrobněji rozepisovat ke stavbě, pokuď by však někdo, měl nějáké dotazy a nejasnosti ohledně jeřábu, klidně to sem nebo do SZ napište  ;)
   V dalším díle zde uveřejním doplňky a naposled to bude ještě technicky zabezpečovací vagón, který jsem k tomuto jeřábu postavil.

Slick7


    Ahoj chlapci, ako sa tu máte? Dlouho jsem se tady neukázal, ale né že bych na Lego zanevřel, spíš naopak, je jen málo času. Kirow, co jsem tad popsal, už je nějaký čas z domu, ale už jsem postavil jeho lepší a vymakanější dvojče, tak kdyby jste chtěli, můžu tady dát zase pár foteček  ;D

branio

Citace od: Slick7 kdy 22.07.2012, 07:57:42

    Ahoj chlapci, ako sa tu máte? Dlouho jsem se tady neukázal, ale né že bych na Lego zanevřel, spíš naopak, je jen málo času. Kirow, co jsem tad popsal, už je nějaký čas z domu, ale už jsem postavil jeho lepší a vymakanější dvojče, tak kdyby jste chtěli, můžu tady dát zase pár foteček  ;D

Ja som za, rád sa nechám inšpirovať vylepšenou verziou :)

mirek

Detaily jsou zajímavé, jen bych rád uvítal celkovou fotku dílka. Detaily nejdou srovnat s podklady.

Slick7

 Omlouvám se, že to chvilku trvalo, ale nemohl jsem najít volný čas na focení  ;D

Vylepšení jsem udělal na zesílení nosné konstruce, dále v navýšení váhy protizávaží a v neposlední řadě ještě v barevné úpravě. Teď to bez problému zvedne mašinu, no který jiný train jeřáb to dovede?  ;) Do budoucna bych chtěl ještě upravit vagon, pro přepravu příslušenství, který teď bohužel není upraven na přepravu přídavného protizávaží.