(Vlastní) ČD 363

Založil ass, 03.03.2007, 15:04:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

ass

Tak jsem se pokusil o tuhle elektrickou lokomotivu, posuďte sami, jak se to povedlo.  ;D

Vím, že má zásadní nedostatky (místo oken jsou díry), ale stavěl jsem z toho, co mám.

peter

No pane jo. Je sice na několika místech vidět (okna ve dveřích, hlavní reflektor, pantograf), že jsi improvizoval, ale jako celek se mi to opravdu moc, moc líbí. Těch 8 studů dle mého názoru, by Lego vlakům hodně prospělo (viz 6ti studová auta-též jsou dle mě mnohem hezčí). Hned jsem věděl o co jde a myslím si, že tvar je vystižen opravdu skvěle a detaily také. Mě se to opravdu moc líbí, skvělá práce! ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jonas

Také jsem hned poznal, o jaký stroj jde. Charakteristické barevné provedení to hned prozradí. Dobrá práce.

Na rozdíl od Petera však nemůžu úplně spolknout osmistudovou šířku. A to z pohledu proporcí. Je-li délka lokomotivy 30 studů (nebo tak nějak), pak šířka 8 studů prostě nesedí.
Jonas - Můj Brickshelf

Petrjr

#3
Proporce sem, proporce tam. Improvizace sem, improvizace tam. To už jsou detaily, které ocení fajnšmekři.

Pro mne je důležité, že jsem kouknul a říkám "jé hele, naše lokomotiva" - (nejsem fanda do vlaků, takže i to "ČD" v názvu mi doklaplo až po pohledu na obrázek.  :)  ).

Ten první pohled je skvělý.

EDIT: Druhý pohled netuším, asi bych to musel držet v ruce, abych mohl hodnotit.

betakaroten

Výborně! Pěkný celkový dojem i detaily!
Také mi vrtá hlavou dilema mezi 6 a 8 study :-\ zúžení na 6 by prospělo, ale zároveň by některé věci zkomplikovalo - třeba čelní skla.

ass

Citace od: betakaroten kdy 03.03.2007, 17:06:26
Výborně! Pěkný celkový dojem i detaily!
Také mi vrtá hlavou dilema mezi 6 a 8 study :-\ zúžení na 6 by prospělo, ale zároveň by některé věci zkomplikovalo - třeba čelní skla.

Při 6ti studech by byla moc hubená, detaily na předku by byly omezený, okno taky. Vezmu jí do hospody, tak si jí tam můžete prohlídnout.

Petrjr

Citace od: ass kdy 03.03.2007, 17:13:35
... Vezmu jí do hospody, tak si jí tam můžete prohlídnout. ...

  Právě se rozhoduji, jestli jít nebo ne (truck trial je hezký, ale pro diváky trochu zdlouhavý a kvůli délce až nudný. Navíc ne-trucktrialisté nějak mlčí, že by se také chtěli sedánku účastnit).

  Ovšem lokomotiva naživo, to už je pádný argument.  :)

ass

Ty přijít musíš, fotodokumentace je nutná  ;D A třeba Tě někdo sveze na trialovým speciálu  ;)

Petrjr

Citace od: ass kdy 03.03.2007, 17:28:26
... fotodokumentace je nutná  ...
S tím tentokrát moc nepočítejte. Pokud budu, tak jen krátce, resp. v určitý časový výsek. Velmi pravděpodobně ne po celou dobu konání KTT.

ass

Aha, škoda  :( Určitě ale přijď.

betakaroten

Citace od: ass kdy 03.03.2007, 17:13:35
Při 6ti studech by byla moc hubená, detaily na předku by byly omezený, okno taky....
Tak ji nech 8studovou, ale prodluž.

otaznik

Citace od: Petrjr kdy 03.03.2007, 17:20:42

  Právě se rozhoduji, jestli jít nebo ne (truck trial je hezký, ale pro diváky trochu zdlouhavý a kvůli délce až nudný.


Truckt Trial se nejvíc líbí těm, kdo mu rozumí (alespoň trochu).  ;)

hobby

Citace od: peter kdy 03.03.2007, 15:52:37
.... Mě se to opravdu moc líbí, skvělá práce! ;)
Ta lokomotiva představuje dobrou práci, ale zase až tak mě neuchvátila, jako třeba Petera. Ještě by se na ní dalo pracovat a asi dost vylepšovat. Ale to ví autor sám velmi dobře i bez tohoto komentáře.
Pokud jde o 6 či 8 studů, tak ovšem preferuji 6 studů, aby byla kompatibilní s ostatními vlaky. Protože 8mistudovka bude chudák osamocená, spíše jen pro vystavení. Ale nakonec proč né; pěkný, 8mistudový motorák od Cavelona je na výstavě ve Svitavách :)

Anatyt

Na prvy pohlad je jasne, o ktoru lokomotvu ide! Cize model sa podaril. Ovsem ked sa clovek prizrie detailnejsie, tak by to chcelo vylepsit. Dost problem vidim asi v cele. Tam sprait ten lomeny uhol, to je v LEGU dost problem. A viem si ju predstavit aj ako 6studovu, nakoniec zopar modelov a renderov krasnych 6studovych ceskoslovenskych lokomotiv som tu uz videl.