RULovy pixle

Založil RUL, 25.11.2008, 01:15:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

RUL

Zdravím vespolek, jsem tady nový, ale tyhle stránky znám už přes tři roky, teprve teď mě ale napadlo se tady zaregistrovat, že bych se sem tam taky mohl pochlubit něčím, co mám ve své sbírce, která rozhodně není malá. Zaměřuji se na Lego z 80. let a z první poloviny let 90. V životě mám dva největší zájmy, a to Lego na prvním místě a sbírání SPZ na místě druhém.
Ze 60% jsem fanda města (do města počítám i vlaky), z 15% vesmíru (+Star Wars), z 15% hradů, z 5% Model Teamu a z 5% Technicu.

Poslední dobou jsem rozjel nákup přes E-bay, který mě díky poštovnému stal krvavé peníze, ale čert to vem, hlavně, když je člověk šťastný z nového kousku.

Dost řečí, včera mi přišel z Kanady zachovalý kousek z roku 1985, a to set č. 6931, sice bez krabice + asi 7 kostek je mírně nažloutlých, ale celkem za 37$ (769 CZK) i s poštovným to nebyl špatný kup:

Colonel32

no tak bud je nekolik kostek zazloutlych docela dost, a nebo ten clovek, co to kompletoval evidentne neresil rozdil mezi starou a novou sedou.

RUL

Citace od: Colonel32 kdy 25.11.2008, 01:21:50
no tak bud je nekolik kostek zazloutlych docela dost, a nebo ten clovek, co to kompletoval evidentne neresil rozdil mezi starou a novou sedou.
Pravda je, že jich je nažloutlých více, ale na zásadních viditelných místech jsem jich napočítal sedm. A některé kostky jsou určitě nahrazeny novými, to jde poznat.

otaznik

Citace od: RUL kdy 25.11.2008, 01:15:48
...ve své sbírce, která rozhodně není malá. ...
Tohle by stálo za to rozvést.

Colonel32

Citace od: RUL kdy 25.11.2008, 01:27:41
Citace od: Colonel32 kdy 25.11.2008, 01:21:50
no tak bud je nekolik kostek zazloutlych docela dost, a nebo ten clovek, co to kompletoval evidentne neresil rozdil mezi starou a novou sedou.
Pravda je, že jich je nažloutlých více, ale na zásadních viditelných místech jsem jich napočítal sedm. A některé kostky jsou určitě nahrazeny novými, to jde poznat.

Pak bych byl v silnem pokuseni to prodejci omlatit o hlavu, misto toho, abych se radoval, jak svele levne jsem nakoupil

otaznik

Samozřejmě se nedej odradit naším "š'touráním", vidíme to holt z trochu jiného pohledu.  ;)

RUL

Citace od: Colonel32 kdy 25.11.2008, 11:42:27
Citace od: RUL kdy 25.11.2008, 01:27:41
Citace od: Colonel32 kdy 25.11.2008, 01:21:50
no tak bud je nekolik kostek zazloutlych docela dost, a nebo ten clovek, co to kompletoval evidentne neresil rozdil mezi starou a novou sedou.
Pravda je, že jich je nažloutlých více, ale na zásadních viditelných místech jsem jich napočítal sedm. A některé kostky jsou určitě nahrazeny novými, to jde poznat.

Pak bych byl v silnem pokuseni to prodejci omlatit o hlavu, misto toho, abych se radoval, jak svele levne jsem nakoupil

Nic mu mlátit o hlavu nebudu, upozorňoval mě na to, že je sice Lego ve 100% stavu co se kostek týká, ale že jsou některé zažloutlé. Se stavebnicí jsem i přesto spokojený.

Colonel32

ja spis myslel tu zamenu za bluish gray (blej)

RUL

Citace od: otaznik kdy 25.11.2008, 11:16:49
Citace od: RUL kdy 25.11.2008, 01:15:48
...ve své sbírce, která rozhodně není malá. ...
Tohle by stálo za to rozvést.

Moje "Lego City" je v současnosti pod válendou a po skříních, naposledy jsem ho měl kompletně postavené před čtyřmi lety, pak jsem změnil zaměstání a už nebyl čas ho znova dát do kupy. Ale mám čím dál tím větší nutkání ho zase postavit, zabere celý pokoj a hodiny práce. Fotky bohužel nemám, digitál mám teprve dva roky, ale neměl by být problém ho nafotit alespoň v rozloženém stavu.

RUL

Citace od: otaznik kdy 25.11.2008, 12:20:01
Samozřejmě se nedej odradit naším "š'touráním", vidíme to holt z trochu jiného pohledu.  ;)

V pohodě, já to chápu, taky bych raději, kdyby tenhle set vypadal, jako právě z krabice vybalený, ale co nadělám, je to kousek, který má už 23 roků a zub času se na něm podepsal.

RUL

Jinak Otazníkovu sbírku považuji za nejcennější v ČR (kdo ví, jestli ne vůbec ve střední Evropě).

otaznik

Citace od: RUL kdy 25.11.2008, 13:12:23
Jinak Otazníkovu sbírku považuji za nejcennější v ČR (kdo ví, jestli ne vůbec ve střední Evropě).
No, tak to, bohužel, není. Nevím kdo další sbírá v ČR promotional & limited sety, ale na Slovensku je matny a na něj zcela jistě nemám. A takových lidí bude možná i více.

RUL

Když už ne celé postavené město, tak jsem alespoň nafotil všechny návody, které mám:

RUL

Právě mi dorazily dva sety, jeden z Anglie, druhý z Rakouska.

Set 886 je od těď mým nejstarším kouskem, který ve sbírce mám, je z roku 1979. Trochu mě mrzí, že minifig má vybledlé (vyšahané) žluté logo planety na těle, ale na to, že je set skoro 30 roků starý, je v ucházejícím stavu.
S poštovným mě vyšel na GBP 7.70,- (CZK 228,-)

RUL

No a z Rakouska mi přišel zbrusu nový kus 6503, z kterého mám velkou radost. Rok výroby 1988, cena Lega nízká (EUR 5.90,-), ale poštovné mi vyrazilo dech (EUR 16.90,-).  :-X Takže dohromady EUR 22.80,- (CZK 574,-).

Alespoň mi prodejce přibalil pěknou Lego propisku.  :)

Krabičkou se dneska ještě budu kochat, stavebnici hodlám rozbalit až zítra.

otaznik

Citace od: RUL kdy 26.11.2008, 11:29:19
Když už ne celé postavené město, tak jsem alespoň nafotil všechny návody, které mám:

Velmi pěkné - na rozjezd.  ;)

RUL

Další kosuky do sbírky:
6885 + 6012

RUL

Po dvou dnech kochání se nad 20 let neotevřenou krabičkou jsem dnes neodolal a krabičku jsem otevřel:

RUL

No a jak jsem stavěl 6503, tak mi ještě pošťačka donesla 6341 z Aukra (za 210 Kč i s poštovným to nebyl špatný kauf).

otaznik

Citace od: RUL kdy 28.11.2008, 18:48:52
No a jak jsem stavěl 6503, tak mi ještě pošťačka donesla 6341 z Aukra (za 210 Kč i s poštovným to nebyl špatný kauf).
Tomu říkám plodný den.  ;)

RUL

#20
A další nové pixličky, konkrétně promosetík 2147 (r.v. 1997), na krabici jsem vyčetl, že byl speciálně vyroben pro letecké společnosti a setík 6823 z roku 1983, z kterého mám náramnou radost, protože je skoro stejně starý, jako já a hlavně je neotevřený.

RUL

Dopoledne jsem nevydržel a 2147 jsem rozbalil:

5o

Pokušenie veľké ťa pochytilo?
Preto lebo Lego...

RUL

No jo, tebe by nechytlo, kdybys měl před sebou 11 roků nerozbalený set?  :D

MwK

Citace od: RUL kdy 03.12.2008, 00:16:21
No jo, tebe by nechytlo, kdybys měl před sebou 11 roků nerozbalený set?  :D
Nie...
Ja by som vydržal ďalších trebars 11 a potom sa tešil že má 22. >:D
Osobne mám jeden 16 ročný a niekoľko 8 až 10 ročných...
(ale to je samozrejme nič popri niektorých zberateloch)

Inak,pekná zbierka,páči sa mi ako ti pribúdajú dosť fajnové kúsky,len tak ďalej. ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

5o

Ja som zatiaľ staviteľ no pri 38 MISB setoch sa začíam stávať zberateľom.
Preto lebo Lego...

otaznik

Citace od: 5o kdy 03.12.2008, 13:31:22
Ja som zatiaľ staviteľ no pri 38 MISB setoch sa začíam stávať zberateľom.
Inspiroval jsi mě, abych svoje MISBy (včetně MIB) také spočítal. 75. Hmm, v poslední době vůbec nestavím, takže dneska minimálně jeden MISB (MIB) otevřu.

5o

No a ja riešim problém kam s nimi, potom ktoré komu, a kedy, a ktoré naspäť odložiť. A pri tom počte ma chytá zúfalstvo. A nechcel by som už ani o jeden viac. Ale keď sú všetky zase odpratané v skriniach a krabiciach, tak potom rozmýšľam, ktorý si ešte kúpim a tak dokola. A je pravda, že nemám čas ani na nové domy, a nie ešte na robaľovanie MISB-ov. Chvála bohu, že sa blížia prázdniny a dovolenky...
Preto lebo Lego...

RUL

Rozhodně rozbalte své MISBy a řádně je nafoťte, já to také dneska udělal, je to nádherný pocit otevřít přes 20 let starou krabičku  ;D

5o

Ty máš teda pekné 20 ročné.... Lego setíky, už si začínam myslieť, že si archeológ.
Preto lebo Lego...