Star Wars

Založil Darth, 30.10.2012, 23:45:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Faire

Jo, to je jediná část E VII, kdy mě to moc nebaví. Ani ne tak kvůli DS3 (tomu jsem se zachechtal, přišlo mi, že udělat místo hvězdy smrti planetu smrti je celkem dobrý vtípek), ale vůli těm volovinám, co jsou s tím spojené - vysátí hmoty hvězdy bez vzniku černé díry, jednorázové použití planety, která musela spolknout většinu zdrojů FO na dlouhé roky, okamžitý účinek (subprostorová zbraň je dost úchylná věc), okamžité šíření viditelnosti paprsku (to už se ani subprostorem nedá okecat), rozvětvení paprsku v cílové soustavě....

PS2 bych asi nepřežil, ale třeba to bude jiná zbraň na obdobném principu (jenom ať to prosím nevysává žádné hvězdy...).

Kubos.cz

Pro me byla cela epizoda 7 totalni blbost.

Vsechno je nahrazeny necim novym
Nejasna politicka situace
Rey je super silna
Finn je vojak/udrzbar bez zkusenosti poslany na dulezitou misi kde zjisti ze nema rad zabijeni ale za 10 minut se rozhodne utict a zabit spoustu jeho byvalych spolubojovniku
StarKiller base je totalni hovadina
Maz ma by jako Yoda
Vyvoj postav nulovy, vztahy mi prisli zvlastni


Neumim predstavit jak toto nekdo prodal investorum... Takze budeme mit novy star wars kde vsechno necim nahradime, Luk utece pred svymi problemy a Han a Leia se rozejdou a bude tu novy imperium ktery bude mit tuhle kulatou planety nicici zbran ale misto jedne planety znici 5 zaroven a bude 10x vetsi ale nakonec mala skupinka rebelu vypne ochranny stit aby letka X wingu mohla proletet prikopem a znicit kriticky bod ktery zpusobi zniceni cele zbrane  ;D ;D ;D

Epizoda 7 mi kazi vyvrcholeni epizody 6 kde imperium padne a Han, Leia a Luk jsou skupina 3 pratel kteri dokazi cokoliv a muzou spolecne stat proti cele galaxii a ten vyvoj od ep 6 - 7 mi celkove nedava zadny smysl.

Od epizody 8 neocekavam vubec nic a po tom co jsem videl to Lego a ten trailer si rikam ze to bude blbost. A jestli to bude ep V rehash tak koncim tady stou novou trilogii.


Ravenhorn

No vidíš a já mám skoro ve všem jiný názor na Epizodu 7.  ;D
Castle, Pirates a Star Wars.

skywalker007

Ale i kdyby to byla hrozná kravina,tak na to prostě ze zvědavosti a protože to je prostě star wars půjde spousty lidí a to ikdyž je zklame 8,tak stejně na 9 prostě většina půjde. A jim tudíž je jedno co si o tom lidé myslí.

STARHAWK

Citace od: skywalker007 kdy 17.08.2017, 20:58:18
Ale i kdyby to byla hrozná kravina,tak na to prostě ze zvědavosti a protože to je prostě star wars půjde spousty lidí a to ikdyž je zklame 8,tak stejně na 9 prostě většina půjde. A jim tudíž je jedno co si o tom lidé myslí.

hej ale je rozdiel ist na to do kina 1x a 10x
Pojdem 1x a ak to bude fakt zle tak 9ku si kuknem bud as po oppening week ktory tak strasne sleduju alebo upiratenu.

Na Rogue One som stihol ist tusim 6x.

skywalker007

Citace od: STARHAWK kdy 17.08.2017, 21:53:49
Citace od: skywalker007 kdy 17.08.2017, 20:58:18
Ale i kdyby to byla hrozná kravina,tak na to prostě ze zvědavosti a protože to je prostě star wars půjde spousty lidí a to ikdyž je zklame 8,tak stejně na 9 prostě většina půjde. A jim tudíž je jedno co si o tom lidé myslí.

hej ale je rozdiel ist na to do kina 1x a 10x
Pojdem 1x a ak to bude fakt zle tak 9ku si kuknem bud as po oppening week ktory tak strasne sleduju alebo upiratenu.

Na Rogue One som stihol ist tusim 6x.
No jasně,ale takhle hodněkrát na to jde jen pár opravdových fanoušků.

Faire

Ale většině lidí se Ep VII líbila, včetně mě. Jasně, více reptalů bylo v komunitě (a polovina byla přednaštvaná už kvůli "výmazu" EU), ale komerčně byla sedmička úspěch i u lidí, kteří to univerzum mají celkem rádi (možná mimo tvrdé jádro).

Spíše mě teď trochu žere to, že osmička zase převezme story arc z pětky, a že si nejsem jistý, jestli to ještě bude snesitelné.

/brbly brbly nejasná politická situace byla i v IV, Finn mohl docela dobře mít problém se zabíjením civilistů, Rey je hodně silná, ale rozhodně ne první v univerzu (souboj s Kylem bych nepočítal, byl těžce raněný), jo, Maz je Yoda bo kopírování story arc, planeta smrti je volovina, hvězda smrti byla taky, ale menší, brbly brbly/.

mesje

Ep VII bol jeden z najvacsich failov v kinematografii... vzdy je trapne, ked sa skopiruje nejaky motiv, ale to co postvarali v tejto epizode, je totalny trapas - zase rodinny vztah dobry-zly, zase hviezda smrti, zase super zbran, zase zloduch v maske (tentokrat bez dovodu), zase nejaky looser objavujuci silu, atd atd... akurat vymenili pozicie otec-syn, muz-zena, hviezda-planeta, akoby to nieco menilo na podstate... neskutocne trapne, taketo lacne triky moze spravit Beckovy scenarista tureckej telenovely, nie scenarista legendarnej filmovej serie.
Ale deckam to nevadi, tricka, figurky, lego, pohare s obrazkami sa veselo predava a biznis fici dalej...

Anatyt

Celé SW je už len čistý biznis na deťoch a nič iné!

Faire

#639
Vaše konstruktivní příspěvky miluju, kluci :)

EP VII je očividně něco na způsob restartu - není to náhodná scénáristická neschopnost, ale autorský záměr, o čemž si samozřejmě můžeme myslet co chceme.

Líbila se řadě dospělých, z mého okolí dokonce většině SW positivních (doma se na ni občas koukáme, a asi raději než na prequely, na IMDB má hodnocení kolem 8, což je na žánrovku slušné).

Anatyt: celý Hollywood je jen byznys bez duše, ničící lidské životy! Sleduj Bollywood! https://www.youtube.com/watch?v=sOEg_YZQsTI

Anatyt

Citace od: Faire kdy 18.08.2017, 09:46:47
Anatyt: celý Hollywood je jen byznys bez duše, ničící lidské životy! Sleduj Bollywood! https://www.youtube.com/watch?v=sOEg_YZQsTI

Neviem - podľa mňa kedysi sa tie filmy robili samozrejme tiež za účelom biznisu, ale išlo aj o informačnú/zabávnú hodnotu. Chcem tým povedať to, že vtedy im záležalo na tom, aby sa to ľuďom páčilo. Dnes stačí keď to zarobí. Túto teóriu podporuje ak kopec remakov klasických filmov bez nápadov na niečo nové, či ich nekonečné (a často sílené) pokračovania.

skywalker007

Citace od: mesje kdy 18.08.2017, 09:00:28
Ep VII bol jeden z najvacsich failov v kinematografii... vzdy je trapne, ked sa skopiruje nejaky motiv, ale to co postvarali v tejto epizode, je totalny trapas - zase rodinny vztah dobry-zly, zase hviezda smrti, zase super zbran, zase zloduch v maske (tentokrat bez dovodu), zase nejaky looser objavujuci silu, atd atd... akurat vymenili pozicie otec-syn, muz-zena, hviezda-planeta, akoby to nieco menilo na podstate... neskutocne trapne, taketo lacne triky moze spravit Beckovy scenarista tureckej telenovely, nie scenarista legendarnej filmovej serie.
Ale deckam to nevadi, tricka, figurky, lego, pohare s obrazkami sa veselo predava a biznis fici dalej...
Nemyslím že to byl jeden z největších propadáků,když měl jeden z největších vydělků v roce natočení a jednu z nejvyších navštěvností. Mě osobně se film líbil.

mesje

Citace od: skywalker007 kdy 18.08.2017, 10:02:02
Nemyslím že to byl jeden z největších propadáků,když měl jeden z největších vydělků v roce natočení a jednu z nejvyších navštěvností. Mě osobně se film líbil.

SW ma tak silnu fanusikovsku zakladnu, ze aj keby natocili dalsi diel s micky mousom, tak to zarobi vela penazi. Ludia proste na to pojdu tak ci tak. To ale neznamena, ze z toho bude legenda, ako z originalnej trilogie. Celkovo vo filmoch dochadzaju napady a furt sa len nieco remakuje, a cele sa to presuva do efektov. Pritom klucovy je napad, scenar a atmosfera, triky a efekty su druhorade...


papluh

Ehm, bez trikov, efektov a výpravy by pôvodná ep4 bola len ďalšia Space opera. Bez Lucasovho velikáštva by možno ani ďalšie diely pôvodnej trilógie neboli...


mesje

Citace od: papluh kdy 18.08.2017, 10:22:49
Ehm, bez trikov, efektov a výpravy by pôvodná ep4 bola len ďalšia Space opera. Bez Lucasovho velikáštva by možno ani ďalšie diely pôvodnej trilógie neboli...

vsak toto som mal na mysli - ze epizoda 4 so starymi trikmi (z dnesneho pohladu) je ovela lepsi film ako nove epizody so super digitalnymi efektmi. Problem je ze sa dnes sustredia len na tie triky a bez napadov...

Anatyt

Citace od: linhi kdy 18.08.2017, 10:50:38
https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=446643&sId=&mId=

Neprekvapujúce. Keď dojdú nápady, tak sa spravia takéto "súvisiace" filmy. Potom bude mať film Yoda, potom Vader a nakoniec bude mať svoj vlastný film BB8.

Kubos.cz

Citace od: Faire kdy 18.08.2017, 09:46:47
EP VII je očividně něco na způsob restartu - není to náhodná scénáristická neschopnost, ale autorský záměr, o čemž si samozřejmě můžeme myslet co chceme.
Ale SW nepotrebovalo restart, SW potrebovalo silny sequel

A v ep 4 je dost politiky, nekolikrat se otom mluvi vcetne o senatu, ale do ep 7 to radsi nedaji abych si musel koupit milion komiksu a cist milion knih a protoze lidi vytikaji prequel trilogy ze je tam politika tak ep 7 musi byt nonstop akce.

Triky bych neresil ep 7 vypada dobre, pulka jsou prakticke efekty a stejne je to o nicem  ;D A on ten JJ taky neni nejaky kinematograficky dar od boha, jeho minule filmy jsou jen rehashe. To ze lidi a nova generace potrebuje znovu zazit star wars tudiz udelali remake je blbost, to deti nemaji doma dvd prehravac ?

Ale co, je to disney ted. Proste bude star wars kazdy rok, vyrabeny jak na bezicim pase a pak z toho bude uplna marvelovka treba star wars dvakrat do roka a par serialu na netflixu  :D

Petronel

Citace od: Anatyt kdy 18.08.2017, 10:54:17
Citace od: linhi kdy 18.08.2017, 10:50:38
https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=446643&sId=&mId=
Neprekvapujúce. Keď dojdú nápady, tak sa spravia takéto "súvisiace" filmy. Potom bude mať film Yoda, potom Vader a nakoniec bude mať svoj vlastný film BB8.

Nezapomeň na:

;D ;D ;D

Faire

Citace od: Anatyt kdy 18.08.2017, 10:54:17
Citace od: linhi kdy 18.08.2017, 10:50:38
https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=446643&sId=&mId=

Neprekvapujúce. Keď dojdú nápady, tak sa spravia takéto "súvisiace" filmy. Potom bude mať film Yoda, potom Vader a nakoniec bude mať svoj vlastný film BB8.

Ja ja, samé shity, jako Rogue One, že jo?

papluh

Presne, momentálne bol len jeden spinoff pre kiná tj SW:RO a zdá sa že ten dopadol ok. Pokial scenár bude dobrý a charakterizácia postáv zapadne do aktuálnej predstavy ľudí, tak nevidím problém mať spinoffy.

Citace od: mesje kdy 18.08.2017, 10:52:49
vsak toto som mal na mysli - ze epizoda 4 so starymi trikmi (z dnesneho pohladu) je ovela lepsi film ako nove epizody so super digitalnymi efektmi. Problem je ze sa dnes sustredia len na tie triky a bez napadov...

Ja som to myslel tak, že súčasníci sa pozerajú na tie filmy už ovplyvnení tým celým dianím okolo. Treba sa na to pozreť z pohľadu vtedajšieho publika/kritika bez vedomosti nejakého univerza, keďže ešte neexistovalo. Samotný dej je úplna klasicka - dobrí/zlí, učiteľ/učeň, morálny obrat nájomného spoločníka, nejaká tá tragédia, dobytie nedobytnej pevnosti nepriateľa vďaka objevenej šikovnosti/mágii/schopnostiam učňa a školáckej chybe záporákov ... teda nič svetoborné. Ak by sa to nakrútilo s trikmi a výpravou ... dajmetomu Flash Gordon, tak by to najskôr skončilo výsmechom.
Ide o to, že v tej dobe to boli dosť bezkonkurenčné triky (najmä dynamické časti) ktoré prekryli tú jednoduchosť témy. Potom to už prebralo nafúknutie SW univerza.
Veci ako nekrytá vetracia šachta, zaviazanie AT-AT (robot bez korekcie "zakopnutia" by ani nevykročil), 2 ľudia infilrujúci miliónovú Hviezdu smrti .... to tam stále bolo.
A netuším kde bol v pôvodnej trilógii nejakú náznak zákulisnej vysokej politky a jej výsledku, od začiatku to bolo dobrí a zlí ... a potom neutrálny s vlastnými záujmami (Lando, Jabba). Jediná bola v prequel trilógií, akurát mám pocit, že tam sa snažili ísť viac do extrému všade, politika politickejšia, humorná zložka až ad absurdum, romantická zložka, masová bojová zložka ... a nakoniec tam moc filmu nezostalo.

Faire

Dík... Jinak OT ta jednoduchost je některými kritiky považována za cestu k úspěchu, protože se odráží o klasické mytologické postupy vyprávění.

Dost mě mrzí, že od filmu o Solovi odešli režiséři LEGO movie. Přišlo mi, že kdyby se to hodilo ještě více do komedie (jako že i OT ke komedii dost inklinuje), tak by ten film mohl být fajn, stejně jako bylo fajn, že se RO hodilo více do válečného žánru.

Darth

#652
Myslím, že vždy budou dva tábory - jeden co E7 nenávidí (já mezi ně patřím, hrozil jsem se toho od oznámení Jar Jar Abramse, že to dok...mrví jako Star Trek) a druhý, kterým se líbil. Nejde to paušalizovat - Disney to převzal, ale nechal tam lidi z LusasFilmu, takže dojit ano, ale usměrňují si to lidi, co SW mají rádi. E7 jsem byl v kině a hodně toho lituju, RO jsem byl v kině a ten byl skvělý, E8 a 9 ignoruji, Solovi dám šanci. Nevím, jakou má Kathleen Kennedy pozici na vyjednávání vůči Disneymu, jak silná je na prosazení svého, ale kdyby byl v čele někdo jako Dave Filoni, nevznikaly by paskvily jako E7 - jakkoli měly být Clone Wars a Rebels primárně pro děti, dokázal protlačit tolik věcí, temného ladění, které skvěle zapadlo do EU a po restartu kánonu vrátit ty nejlepší věci (Thrawn, Tie Defender, Noghrie, osud Maula podle Visionaries - škoda, že ne Maru Jade). I když objeví se věci, za které by tvůrci zasloužili nakopat... například vrtulníkové lightsabery - že by na objednávku od výrobce hraček, aby mohl uvést natahovací figurky z vrtulí z lightsaberů?

Každopádně jsem rád, že v rámci souvisejících SW filmů pašují do kánonu další věci, jako třeba Jan Ors a Kyle Katarn z Dark Forces (kde první mise byla získat plány hvězdy smrti) jako by z oka vypadli Jyn Erso a Cassianovi. Tak třeba se někdy dočkáme i Mary, Xizora, třeba i ve vedlejší roli Dashe Rendara. A mnou nenáviděná E7 alespoň představila koncept stormtroopera - zabijáka Jedi z konceptu McQuarrieho - snad jediné pozitivum.

Ravenhorn

Jen pro ty co si myslí špatně o nových dílech Star Treku, já je mám velmi rád. Třeba na Star Trek (2009) jsem byl v kině 5x  :)


Castle, Pirates a Star Wars.

Darth

Citace od: Ravenhorn kdy 18.08.2017, 23:03:16
Jen pro ty co si myslí špatně o nových dílech Star Treku, já je mám velmi rád. Třeba na Star Trek (2009) jsem byl v kině 5x  :)

Cestování v čase? Zničení planety Vulcan? Zničit tak kánon, který platil po všechny seriály, co do té doby byly (které tímto už neplatí, protože v nich planeta Vulcan existovala)? To je ubohost a Jar Jarovina. Přesně toho jsem se obával. Proč musí všude ničit to, co bylo a ne na to navázat a nechat obě řady plynout v souladu, aby platila jak původní, tak nová? Už mě se...štvou, jak všechno restartují.

Anatyt

Asi sa zasa sprosto spýtam a bude tu kopec posmeškov, ale čo je to kánon?

Darth

#656
Citace od: Anatyt kdy 19.08.2017, 10:41:07
Asi sa zasa sprosto spýtam a bude tu kopec posmeškov, ale čo je to kánon?

Platná fakta k danému vesmíru - tj. to co se v něm opravdu stalo. O kánonu se mluví hlavně v souvislosti se SW, ale i Marvelu, DC komiksu. Prostě to co se stalo musí zapadat a nebýt v konfliktu s jinými událostmi. U SW se kánon tvořil dlouhá léta, LucasFilm se starali, aby vše do sebe (do určité míry) zapadalo a aby se nestalo, že v jedné knize postava zemře, a v jiné knize vesele bojuje dál. Docela těžká věc, když vychází desítky knih, stovky komiksů, do toho počítačové hry každý rok. Pak přišel Disney, řekl, že veškerý kánon je neplatný, platí jen to, co se stalo ve filmech, Clone Wars, Rebels a dost. Dál bude platit jen to co od tohoto okamžiku vyjde pod Disney. Takže začínají v podstatě s čistým štítem. Původní expanded universe (knihy, komiksy, hry) zůstávají pod Legends, tzn. nejsou platné pro aktuální kánon - proto takové nadšení, když se věci, které fandové mají rádi (a to Thrawn a thrawnova trilogie určitě jsou) nějakým způsobem dostanou do nového kánonu.

Ohledně Star Treku to beru podobně - v seriálech, které vyšly do Jar Jar Abramse (tj. TOS, TNT, Voyager, DS9, Enterprise) se mluví o Vulcanu jako že stále existuje, ale to co provedl, tuto skutečnost shazuje a tím defacto je v konfliktu s tím, co existovalo a vytváří nový vesmír, kde události seriálů (které mám o moc raději než nové Star Trek filmy) už neexistují, jako by se nikdy nestaly. Klidně může Kirka nechat zabít a nebrat ohled na to co se stalo v předchozích filmech (kde Kirk zemřel určitým způsobem).

ThomasMorta

Citace od: Darth kdy 19.08.2017, 11:27:27
Ohledně Star Treku to beru podobně - v seriálech, které vyšly do Jar Jar Abramse (tj. TOS, TNT, Voyager, DS9, Enterprise) se mluví o Vulcanu jako že stále existuje, ale to co provedl, tuto skutečnost shazuje a tím defacto je v konfliktu s tím, co existovalo a vytváří nový vesmír, kde události seriálů (které mám o moc raději než nové Star Trek filmy) už neexistují, jako by se nikdy nestaly. Klidně může Kirka nechat zabít a nebrat ohled na to co se stalo v předchozích filmech (kde Kirk zemřel určitým způsobem).

Nechci být zbytečně offtopic, jenom bych chtěl připomínku k tom Star Treku: Abrams nezneplatnil události ve starém Star Treku, ale naopak vzal jednu událost, zmizení Spocka a rozpracoval, co se stalo a vznikla nová časová linie. Ostatně, sám starý Spock v druhém filmu využíval vzpomínek z původního Khanova hněvu. Takže v tomto případě máš naprosto jasně řečený vztah mezi událostmi ve starých filmech a seriálech a v nových. To je dost velký rozdíl oproti tomu, co Disney udělalo s Expanded Universe ve Star Wars.

A abych bylo ontopic: Jsou Freemakers adventures taky kánon?
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

havlik.jakub666

Citace od: ThomasMorta kdy 19.08.2017, 12:32:47
A abych bylo ontopic: Jsou Freemakers adventures taky kánon?

Ne, LEGO věci kánon nejsou
LEGO forever

papluh

Ad kanón, toto niekto na reddite spracoval že zostalo a ešte príde.