Star Wars

Založil Darth, 30.10.2012, 23:45:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 5 Hosté prohlíží toto téma.

juraj

Darth: ten spoiler ma presne napadol. Staci si pozriet episode IV. Znova.

Futurion: tak ale led naleju tolko penazi do filmu roku, ktory im ma nastartovat dalsiu dojnu kravu, Mohli si dat zalezat a zobral zaujimavu dejovu liniu.

Mr. Cube

#361
(nevím jestli napsat SPOILER, je 23. 12., kdo chtěl vidět, asi viděl, kdo ne, tak ať nečte vlákno s názvem Star Wars  ;D)

Já jsem vcelku spokojen. Vizuál je super (až na Snooka, ten se mi moc nelíbil, ani to, že to byl vlastně hologram a nevypadal tak úplně jako hologramy v předchozích trilogiích), casting skvělý, herecké výkony nováčků super (především Daisy Ridley!), "starci" taky dobře, hlavně tedy Ford. Záporák se mi líbil právě proto, že nebyl klasický striktní záporák ve stylu Vadera. Kdyby byl, tak by to Abrams za vytýkané kopírování či inspirování se IV. schytal ještě víc (co vlastně teda ti, co si stěžují, chtějí?  :)). Kylo Ren je vnitřně rozervaný. Podle toho, co bylo zobrazeno ve filmu, stále ještě na záčátku své temné cesty, takže je jasné, že dělá i chyby, přestože oplývá jistou mocí. Sitcomové hlášky Boyegy pobavily. Na Lukea jsem se těšil asi nejvíc, no...tak se budu těšit dál.  ;D Co mě zamrzelo, bylo chabé uvedení do politicko-mocenského orámování příběhu. Musel jsem v knihkupectví nakouknout do obrazového slovníku k EP VII., abych si přečetl těch NĚKOLIK vět o Nové republice, Odboji a Prvním řádu...to tam vážně mohli ve zkratce uvést a hned by to bylo trochu jasnější (a taky jsem si zjistil, proč Kylovi ten meč tak probíjí). Potěšilo mě, že ve filmu prakticky nebyla slovní vatová výplň, jako v prequelové trilogii, dialogy nebyly hloupé nebo únavné. Něco ve filmu zjistíme přímo, něco ve formě flashbacků, tajemství některých záležitostí přetrvává do dalších epizod. Bitvy i ostatní scény jsou fyzicky hmatatelné a uvěřitelné. Ještě bych vytknul nějaké to zbytečné CGI a zbytečnou akci při znovuobjevení Falconu Hanem a Chewiem, jinak za mě OK, dobrý první díl nové trilogie a důstojné navázání na tu předcházející.

Darth

Asi myslíš tohle:

Futurion

Nebylo by od věci tento sloupeček shrnout v úvodních kobercových titulcích k EP VII. Myslím, že by to uspokojilo nemalou část remcalů. Bohužel tam bylo ... už ani sám nevím co.

BTW to je z obrazového slovníku předpokládám?

Darth

Nevím, kdosi to strčil na FB, pravděpodobně ano.

Mr. Cube

Citace od: Darth kdy 24.12.2015, 08:37:08
Asi myslíš tohle:

Citace od: Futurion kdy 24.12.2015, 09:44:28
Nebylo by od věci tento sloupeček shrnout v úvodních kobercových titulcích k EP VII. Myslím, že by to uspokojilo nemalou část remcalů. Bohužel tam bylo ... už ani sám nevím co.

BTW to je z obrazového slovníku předpokládám?

Jo, to je přesně ono. A je to z obrazového slovníku k EP VII. S tím "bohužel tam bylo" souhlasím. Kromě výtlemu od ucha k uchu, když zazněly slavné fanfáry, mě samotného při úvodních titulcích napadlo něco jako "je tenhle soupis dostatečným důvodem na novou epizodu?".

zedman

Máte někdo zkušenosti se swtor knights of the fallen empire? Zatím jsem viděl jenom videa, ale byl bych rád kdyby lego vydalo další sety z této hry. Asi to tady zaznělo už mockrát ale tato serie ma velky potenciál na lego sety.

STARHAWK

Citace od: zedman kdy 03.01.2016, 19:20:23
Máte někdo zkušenosti se swtor knights of the fallen empire? Zatím jsem viděl jenom videa, ale byl bych rád kdyby lego vydalo další sety z této hry. Asi to tady zaznělo už mockrát ale tato serie ma velky potenciál na lego sety.

Mam, hraval som to ale uz minimalne, teraz skor battlefront.
Sety zo SWTOR uz vydane boli a asi uz viac nebudu. Asi to nemalo az taku predajnost. Je Malgus, Bastila Shavn, Republic troops, Imperial Troops, zabrak jedy, jeden zensky jedi, noname sith. Ak sa pametam tak su to 4 sety dokopy.
KOTFE je u niektorych prepadak, ja som tu hru prave kvoli releasu 4.0 prestal hravat - doje.....li to.
Jedine co by este niekedy mohli vydat je battlepack s class (8 class je) postavami BH, Sith, Smuggler.... kazdeho inej rasy aby to bolo pestre.

Skoro som zabudol na promo polybag Revana z tej ery.

Futurion

Jen pro korekci - to není Bastila Shan, ale Satelle Shan.

Mtron

Tak jsem konečně viděl SW VII. Natěšen jsem se hnal do kina. Zklamán jsem byl co jsem viděl.  Nástupce Vadera byl herecký paskvil a postava mi připomínala spíše Jacka Rozparovače v nějakém Londýnském hororu. Kolik peněz do toho někdo dal a efekty nula. Za srdce mě pouze vzal Falkon a Harrison Ford se žvejkalem. Objevení R2-D2 bylo nádherné ovšem ve filmu jako by už nikde tento podobný droid nefiguroval. B.B.8 byl další přešlap. Pouze reklama na produkt. Vtípky černošského tropera bylo asi už i na mě moc, nemístné a hloupé. Pořád platí, že nejlepší díly jsou 4,5,6. Sedmí díl je špatnou kopii dílu 6. Zabití Hana Sola ??? bez boje? Ufňukaný, škaredý herec. Ovšem i souboje nuda, děs. Po hodině co jsem odešel z kina jsem nějak rychle zapomněl na čem jsem to byl. Nic to ve mne nenechalo. Jako zarytý fanoušek SW jsem hluboce zklamán. Na tu mediální masírku co k tomu dávali bylo tohle bez ducha. Na povstalecké základně to vypadalo asi jako na letišti v Žatci u vosích úlů bez nápadu. Jo jdeme zničit tu obrovskou stanici nebo planetu a letělo  na ni pár letek a falkon. Úsměvné. Jediná pozitivní věc je ta herečka. :D Ovšem velmi důležité bylo kolik vlastně falkon měl majitelů. Opravdu úžasné. No nic asi máte jiný názor. Vskutku jestli další dva díly 8 a 9 budou v tomto duchu tak potěš Yodu. Nechť Vás síla provází.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Futurion

#370
Bohužel třeba charakter a postavu Kyla ne každý (hned) pochopí. Pro mě je třeba naopak záhadou proč by někdo čekal, že Han bude s Kylem bojovat. Z mého pohledu takový člověk musel zcela minout kus příběhu.

Kuba

S Mtronem v některých věcech stejný názor na SW nesdílím, mi se film naopak celkem líbil (nejsem náročný divák a nejsem skalní fanda SW), ale to už jsem tu psal. ale v čem se shodneme je, že  charakter Kyla byl opravdu divný, žádnou záhadu jsem v něm neviděl, spíše slabocha (či nějakého duševně narušeného jedince). Herec taky nesympatický. Jako jedna z mála postav mi tam opravdu vadil.
Proč s ním Han SOLO nebojoval, je jasné, ale smrt mohl mít důstojnější, než rukou toho ubožáka. No nechme se překvapit dalšími díly, třeba se postava nějak vyvine.





Mtron

Pochopit co? Syn Hana Sola a princezny Leiy po 30 letech kdy byl konvertován na temnou stranu kým? Syn, který zabije svého otce, budíš. Ovšem všechno je to zamotané bez ducha a nějakého posunu. Republika zahynula jedním výstřelem magmatu slunce z čehosi co připomíná hvězdu nebo planetu. Je to až moc kostrbaté. Píšu, že herecké výkony některých jsou jako když hrají sitcom. Falcon lítá po Jakku a tříská s sebou do písku  nic neodpadne, hlavně že má u startéru nový pomocný díl. Proklatě.  Mocná stanice se rozpadne hned v prvním dílu po útoku 10 stíhaček :D. Představil bych si lepší scénář. Jen si to shrňte.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

STARHAWK

Tak uz mozme spoilovat :)

Bez boja, chcel ist presvedcit syna aby sa  nim vratil a nerobil bordel v galaxii tak asi s nim nebude bojovat. Holt Leia donho hustila aby to skusal, tak to skusil a bolo mu to osudnym. Kylo mi nevadi, nie je to sith. Je to clovek s darom sily v rodine, do ktoreho niekto hustil propagandu a zlakal ho mocou a je s tym este stale nevyrovnany.
Zakladna bola Rebelsky outpost ked hladali novy zakladnu, preto je stroha. Je to zabudnuta zakladna. Odboj ma len par clenov a Republika od nich oficialne dava ruky prec, takze preto malo ludi/lodi. Galaxii vladne nova republika, nie je proti komu sa burit a bojovat. First Order je v neznamych oblastiach a robi lokalne problemy miestnim sustavam ale zatial nie tolko aby proti nim zacala Republika brojit. O Starkiller base sa dozvedeli az pocas filmu takze Republika ani nevedela, ze maju taku mocnu zbran.

Co sa mi pacilo:
- Falcon, Han vsetky sceny s nimi.
- Nove postavy Ray, Poe, Fin sa da ale obcas ma trochu moc niga spravanie. Zaporak Kylo a Hux boli OK
- BB-8 ten droid je dostojny nastupca R2 a mal tam skvele sceny
- Mazin hrad na Takodane - krasna lokacia na MOC ako stvorena
- do polovice filmu (pokial nedosli na zakladnu Odboja s BB-8 a Finom a zacali planovat utok) to bolo uplne fajn

Co sa mi nepacilo:
- nova DS 3 s podivnou zbranou ktora streli cex pol galaxie luc a nakoniec sa rozstiepi a trafi jednotlive planety WWWWTFFFFFFFFFFF
Nehovoriac o tom ze to uz je trochu moc vyspela technologia (jedine vysvetlenie pre mna akceptovatelne by bolo, ze to je postavene Rakatancami a FO to iba objavil ked utiekli do Neznamych oblasti a naucil sa to pouzivat)
Ten luc energie, meniaci smer je proste uz totalne pritiahnute za vlasy a pritom mali jednoduche riesenie a mohli pouzit tuto technologiu
http://starwars.wikia.com/wiki/Galaxy_Gun
- malo sme sa dozvedeli o stave galaxie z filmu
- Capitanka Phasma bola uplne zmrsena postava - malo akcie, chodila jak panak, vzdala sa bez boja a vpodstate sposobila znicenie Starkiller base

Ondrej

Ač příběhově slabší jinak super podívaná, mně osobně se to líbilo. Tyhle spoilery by ale chtělo nějak schovat nebo dát varování, protože někomu kdo neviděl by to mohlo zkazit film.

STARHAWK

Citace od: Mtron kdy 11.01.2016, 15:12:02
Pochopit co? Syn Hana Sola a princezny Leiy po 30 letech kdy byl konvertován na temnou stranu kým? Syn, který zabije svého otce, budíš. Ovšem všechno je to zamotané bez ducha a nějakého posunu. Republika zahynula jedním výstřelem magmatu slunce z čehosi co připomíná hvězdu nebo planetu. Je to až moc kostrbaté. Píšu, že herecké výkony některých jsou jako když hrají sitcom. Falcon lítá po Jakku a tříská s sebou do písku  nic neodpadne, hlavně že má u startéru nový pomocný díl. Proklatě.  Mocná stanice se rozpadne hned v prvním dílu po útoku 10 stíhaček :D. Představil bych si lepší scénář. Jen si to shrňte.

Stihaciek bolo cca 30 a keby nebola suhra tymov vo vzduchu a na zemi tak by to ta stanica prezila.
Konvertoval ho Snooke a naznacene tam bolo kedy a trochu ako ale podrobnosti budu rozvinute v dalsom filme/eventualne EU materialoch.
Starkillerbase je planeta, ktora bola upravena a do nej vbudovana superzbran, magmat je podivny co uz spominam hore.
A co by z Falconu malo odpadavat po naraze na piesok ? Leda tie kanony ale bruchom tusim nesiel. Tie mohli odpadnut ked sa suchal po snehu ale to som nevidel ci ukazali.

Ano na scenar Thrawnovej trilogie to nema. Moje zbozne prianie je aby kanonizovali Thrawn trilogiu tym, ze by ju mierne poupravili co sa tika deti Solovich a potom po case musia Maru odpratat o cosi skor - coz by bol dobri dodatocny dovod preco je z Luka pustevnik v apadlej casti galaxie.

STARHAWK

#376
Citace od: Ondrej kdy 11.01.2016, 15:51:41
Ač příběhově slabší jinak super podívaná, mně osobně se to líbilo. Tyhle spoilery by ale chtělo nějak schovat nebo dát varování, protože někomu kdo neviděl by to mohlo zkazit film.

Niekto kto nevidel SW7 4 tyzdne po vidani nema co lozit na net/ do prace / vo verejnom dopravnom prostriedku, lebo diskusia moze prudit vsade :D a sorry ale 4 tyzdne bol dostatok casu ist na to do kina.
To je ako ta cast How I met Your Mother ked vsetci nemohli sledovat superpohar a potom si povedali ze si to pozru vecer spolu a ze nikto nebude zistovat ako zapas skoncil - nikomu sa to nepodarilo, vsetci boli niekde vyspoilovany.
Ja som stihol uz 3x.
BTW v IMAXe 3D to bolo fakt fajn vizualny zazitok (az na ten hluk co je problem dnesnych kin)

Futurion

Citace od: Mtron kdy 11.01.2016, 15:12:02
Pochopit co? Syn Hana Sola a princezny Leiy po 30 letech kdy byl konvertován na temnou stranu kým? Syn, který zabije svého otce, budíš. Ovšem všechno je to zamotané bez ducha a nějakého posunu. Republika zahynula jedním výstřelem magmatu slunce z čehosi co připomíná hvězdu nebo planetu. Je to až moc kostrbaté. Píšu, že herecké výkony některých jsou jako když hrají sitcom. Falcon lítá po Jakku a tříská s sebou do písku  nic neodpadne, hlavně že má u startéru nový pomocný díl. Proklatě.  Mocná stanice se rozpadne hned v prvním dílu po útoku 10 stíhaček :D. Představil bych si lepší scénář. Jen si to shrňte.

Promiň, nerad bych zněl arogantně nebo tě jakkoli urazil, protože si tě vážím, ale při filmu jsi zřejmě nedával moc dobrý pozor. Kyla svedl Snoke, to tam explicitně zaznělo. Pokud jsi nepostřehl toto, tak je asi nemožné po tobě chtít, aby ses všiml i dalších věcí. Třeba jako že destrukce základny Starkiller očividně nechala Snoka zcela v klidu a staral se jen o to, aby se k němu Kylo rychle vrátil, aby dokončil jeho výcvik. Pravděpodobně to totiž celé byl jen způsob, jak vylákat Skywalkera nebo aspoň získat jeho polohu.

juraj

čiže FO stratil super zbran, ale to toho hologram týpka ani netrápi, lebo má ešte lepšie. A republika, ktorá by mala mať mnoho špionov, nevie o ničom. Vlastne ju to tiež už netrápi.  A teraz zasa skupinka pár ľudí ide zachrániť svet.

čo mi vadilo:
- Planetku znicilo par lodi. Aj ked uz zrusili stit, tak na obranu toho kondenzatora boli pouzite mozno 3 - 4 delá. Zasa to bolo na povrchu.
- ta mlada baba vedela pouzit silu, ale ked zacinal Luke a Vader, nevedeli nic.

Druhy krat by som uz na to asi nesiel.

Futurion

Citace od: juraj kdy 11.01.2016, 17:06:13

- ta mlada baba vedela pouzit silu, ale ked zacinal Luke a Vader, nevedeli nic.


Proslýchá se, že Rey už jako malá nějakým výcvikem prošla a v tom boji si na něj v podvědomí vzpomněla nebo možná už dřív po tom vizionářském zážitku s lightsaberem.

Mtron

#380
Prostě kde se vzal SNoke, odkud, kdo to je z které strany? Chápete mě? Oni půl filmu řeší jak dali nečo do falkonu a kolik ho mělo majitelů, ale kde se vzal tu se vzal Snoke ? Mám i knižky a encyklopedie, ale boha Yody to nikde nemužu vyčíst.

Co se týče zbraně 30 stíhaček je směšné číslo :D Bez podpory flotily by se k tomu nikdy nepříblížili a to i s radarem a hyperspace pohonem. Trošku reality je to přitažené za vlasy o proti starším dílům.

Kyle se mi nelíbí, nic méně píši stále, že smrt Hana Sola byla odfláknutá, mohl zemřít jinak sice rukou syna, ale dějově jinak třeba ho mohli zraněného přivést k Leie a u ní mohl zemřít v náručí s pocitem, že se snažil syna přivést na světlou stranu. Otázka zní, zemřel vůbec HAN SOLO? Sice jenom spadl do něčeho :D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Futurion

#381
Zemřel, protože Ford souhlasil s rolí jen za podmínky, že už jeho postava konečně zemře. Píši konečně, protože se původně nechtěl vracet ani do ROTJ (proto to zmražení do karbonitu, mohl a nemusel se z toho dostat). Lucas ho ukecal.

Kdo a odkud je Snoke se samozřejmě dozvíme v dalších epizodách. Do 2 hodin fakt nemůžou nacpat všechny informace a prokecnout celý příběh, to by dopadlo blbě. Proto i Phasma měla vedlejší roli, vcelku blbou, ale víc místa bude mít v dalších epizodách.

Mimo to kdo je Vader nebo Císař taky 25 let nikdo pořádně nevěděl :D A odkud je Yoda nevíme ani dnes a nikdy se to nedozvíme. Tajemství k SW patří.

Snoke je beztak Plagueis *přání otcem myšlenky*.

Mtron

Aha, no bojím se toho, že to bude ještě větší haluz než je to teď. Uvidíme zda bude či nebude pokračování :D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

zedman

Taky se musím připojit k těm, co jsou zklamaní. Smrt Hana pro mě ani nebyla překvapením, vzhledem k těm jeho rozhovorům. Co mi ale vadí je výběr herce na Kylo Rena. Když si Ren sundal helmu tak jsem u něj ztratil veškerý respekt, který by správný záporák měl mít.
Druhým a hlavním problémem u této postavy jsou ty jeho výbuchy vzteku, které jsou jak z animáku pro nejmenší.
Také by mě zajímalo kde se vzala ta záhadná starkiller base. Hlavně aby v další epizodě nezačal FO stavět novou  a odboj se ji nevydal zase zničit s pár stíhačkama. Já chci nějakou novinku a ne jenom recyklaci původních epizod.

danyboy

To prostě nechápete, že Kilo má právě být ve svém "oboru" nezkušený? Není to děda Vader. Tohle je prostě zfanatizovaný klučina s cholerickou povahou.

zedman

Ono by Kylovi pomohlo kdyby ty jeho výbuchy vzteku nepůsobily tak směšně. To jeho postavu hrozně sráží.
Já chápu že je to nezkušený kluk a hlavně to není sith ale jakýsi rytíř z Renu takže ani nemůže být jako Vader.

Futurion

To je přesně, co už jsem psal. Někdo tu postavu prostě nechápe a zmateně hledá druhého Vadera. Jenže Kylo nemá být druhý Vader.

S.t.a.l.k.e.r.

Pridávam sa k tým, pre ktorých bol film sklamaním. Niektoré efekty v 3D stáli za to, viaceré scenérie sa vydarili, no samotný dej...
Oceňujem aspoň to, že sa s Hanom Solom do viacerých scén vrátil humor pôvodnej trilógie.

Luky1987

Všem, kteří vyzdvihují starého dobrého Vadera nad nového Kyla jako nějakého ultimátního záporáka, doporučuji znovu epizodu 4, ve které je to v zásadě podržtaška a každý druhý oficír ho tam stírá.
Uvidíme, kam se to vyvine v dalších dílech, pak se na něj možná začne nahlížet jinak.

Mtron

Citace od: danyboy kdy 11.01.2016, 20:54:50
To prostě nechápete, že Kilo má právě být ve svém "oboru" nezkušený? Není to děda Vader. Tohle je prostě zfanatizovaný klučina s cholerickou povahou.

nejde o tu postavu ve filmu její roli, ale o herce, jeho herecké umění. V tom je největší kámen úrazu. Je to špatný herec. Nudla bez jiskry.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz