vánoční výlohy na rok 2024

Založil peki, 14.12.2023, 15:43:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon


Robkteryten


peki

#212
Citace od: roko86 kdy 23.05.2024, 11:45:50Už jsem začal stavět modulary všemu rozumím ze zadání akorát výška 25 kostek neni žádný lego modular. Může být i vyšší ? A barvy hnědá, bílá, nugatova muže být tan ?Fotky mám dávat jsem nebo bude speciální téma?Děkuji Robert

Mrknu na to dneska.
Rychlá odpověď, ano může (pokud je výškově kompatibilní s továrním modulárem. knihovna, policejní stanice atd.) Prosím ne výšku tovární modulár radnice LEGO Creator Expert 10224 (to už je zbytečně velké)



milanv

Citace od: Hardegon kdy 24.05.2024, 09:09:06Takže tohle?  >:D
Přesně v tomto duchu bude ten vtip, samozřejmě :) Teď jde jen o to těžké rozhodnutí, jako co se perníčci rodí. Logicky by bylo rovnou jako dospělí - jednou namalovaní už se nemění - nebo jako 3069pb0737. Každá možnost vede na jiný typ scének. Ale asi se přikloním k 3069pb0737, aby další scénky byly bližší porodnici lidské a tím byly snáz pochopitelnější.

(Část krematorium vynechávám, de facto v tomto světě se od porodnice liší jen teplotou, takže není zvlášť zajímavá :) )
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Továrna se už peče.

milanv

Celkově se na to moc těším, ta továrna je fakt perníková. Ale nejvíc mě jako detail dostala čokoládová vrata :)
Pán na Žlutém hradě

roko86

Ja mám zasé čokoládovou střechu a celý dům a k tomu další dům lentilkovy  :) Ještě k interiérům asi někde bude muset být vypadá to jinak jak po covidu  ;)

sharkabrick

Ahoj,
já přidám domy s funkcí
1) květinářstí
2) hračkářstí (možná legostore)

peki

#218
Včera 1 dotaz na podzemní modul:
všechny plate 16x16 na podzemním modulu jsou nakonec pouze bílé (darg tan nebyla v tomto projektu dodána)
darg tan jsou pouze stěny na ilustračním obr je bíla 2x2 aby se lépe počítalo !


peki

Citace od: Hardegon kdy 27.05.2024, 11:04:52Továrna se už peče.
Bude do továrny vidět? Nějaký interiér jako v elfí jeskyni?

Chikos

Budu dělat "zábavnou cukrárnu" , kde se budou moci perníčci vylepšit cukrem libovolné barvy, vlasy tělíčka atd  ;D

Hardegon

Citace od: peki kdy 29.05.2024, 14:34:15
Citace od: Hardegon kdy 27.05.2024, 11:04:52Továrna se už peče.
Bude do továrny vidět? Nějaký interiér jako v elfí jeskyni?

Z pravé strany bude vidět celý vnitřek obou budov. Počítá se to?
Jestli to chceš pohledové z přední strany, budu to muset překopat.

Chikos

Ahoj, potřeboval bych od vás zodpovědět (Hardegona nebo peki) jaká je přesná představa silnice kolem mého pozemku/nebo přes pozemek. Ten můj domek už teď vychází tiptop, tak ať jej ještě na začátku upravím, dokud to jde.

Díky  :)

Robkteryten

Citace od: peki kdy 29.05.2024, 14:31:03Včera 1 dotaz na podzemní modul:
všechny plate 16x16 na podzemním modulu jsou nakonec pouze bílé (darg tan nebyla v tomto projektu dodána)
darg tan jsou pouze stěny na ilustračním obr je bíla 2x2 aby se lépe počítalo !



Takže,  jak nahoru ty tile?
Takhle to je ok?

Robkteryten

@peki malej dotaz, moje dva podzemní moduly mohou bejt napevno spojený k sobě? Předpokládám, že  těch 32studu je maximální hloubka modulu?

peki

Citace od: Robkteryten kdy 30.05.2024, 17:53:09@peki malej dotaz, moje dva podzemní moduly mohou bejt napevno spojený k sobě? Předpokládám, že  těch 32studu je maximální hloubka modulu?

Ahoj žádné podzemní moduly nebudou napevno spojovány. Každý modul se chová jako samostatná jednotka:
1) stejný rozměr je daný obvodovou kostrou viz obr. výše
2) můžete si udělat falešnou stěnu, kterou zmenšíte hloubku (minimální hloubka 16 studů)
3) dám ještě obr kde vynechat kostku (nahoře ) na protažení kabelu od světla
4) světlo pokud budete chtít (doporučuji) bude nacvaknuté na strop modulu (jako zářivka)

peki

Citace od: Robkteryten kdy 30.05.2024, 16:19:47Takže,  jak nahoru ty tile?
Takhle to je ok?


Moduly spr.
tille pouze na vrh každého modulu:
levá (krajní)
prava (krajní)
přední

nebudou pouze na zadní části modulu

udělá se takové otočené C

peki

Citace od: Hardegon kdy 29.05.2024, 20:34:19Bude do továrny vidět? Nějaký interiér jako v elfí jeskyni?

Z pravé strany bude vidět celý vnitřek obou budov. Počítá se to?
Jestli to chceš pohledové z přední strany, budu to muset překopat.
[/quote]

No bohuže ve výloze se to nepočítá. Nebude tam vidět. Ideální by bylo kdyby třeba aspoň 1/2 polovina továrny neměla zeď a bylo vidět i tam. Milan A Igorus budou stavět také každý 1 modulár aby byl otevřený.

Myslel jsem že jsme se spolu bavili o tom, že to de fakto bude "konstrukcí" jako podzemní modul, ale ve předu nebude zeď a bude vidět do továrny. Že tam bude prostor si s tím právě vyhrát. 

Hardegon

Citace od: peki kdy Včera v 10:18:52
Citace od: Hardegon kdy 29.05.2024, 20:34:19Bude do továrny vidět? Nějaký interiér jako v elfí jeskyni?

Z pravé strany bude vidět celý vnitřek obou budov. Počítá se to?
Jestli to chceš pohledové z přední strany, budu to muset překopat.

No bohuže ve výloze se to nepočítá. Nebude tam vidět. Ideální by bylo kdyby třeba aspoň 1/2 polovina továrny neměla zeď a bylo vidět i tam. Milan A Igorus budou stavět také každý 1 modulár aby byl otevřený.

Myslel jsem že jsme se spolu bavili o tom, že to de fakto bude "konstrukcí" jako podzemní modul, ale ve předu nebude zeď a bude vidět do továrny. Že tam bude prostor si s tím právě vyhrát. 
[/quote]

Jasnačka. Vlastně to jen otočim, malinko upravim a frčim dál  ;)

Hardegon

Citace od: Chikos kdy 30.05.2024, 13:53:29Ahoj, potřeboval bych od vás zodpovědět (Hardegona nebo peki) jaká je přesná představa silnice kolem mého pozemku/nebo přes pozemek. Ten můj domek už teď vychází tiptop, tak ať jej ještě na začátku upravím, dokud to jde.

Díky  :)

Napojení vymyšlené nemám. Jestli už máš hotovo, Hoď jsem klidně nějakou pracovní fotku a já svou část rozumně navážu.

peki

Ahoj
já jsem pře tebou, udělam tam park/kluziště.
ideální by by lo aby jsi hodil fotku půdorysu:
- něco by jsi měl nechat volného v přední části
- něco směrem k továrně. Nemusíme tomu zrovna říkat silnice/chodník. 

Chikos

Na každé straně mám volno 10 studu a ze předu tak cca 18 studu. Pokud bych neměl silnice na mé baseplate, určitě to bude vizuálně hezčí podle toho, jak plánuji aby budova se střechou vypadal. Foto "torza" pošlu večer, jak se dostanu domu. Předek postavím tedy tak, aby to vizuálně navazovalo na náměstí, to znamená nějaké cukrové dekorace v podobě keříků cestiček atd.