Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

Jaky, martindavid a 4 Hosté prohlíží toto téma.

Jezevec

Co je přesně tohle? LEGO to předpokládám není, když tam uvádí, že je to jen LEGO kompatibilní a určeno pro sběratelské účely a že výrobek není hračka a není vhodný pro děti do 14 let. Za případný názor dík. :)

https://www.super-hracky.cz/vojenske-sady-figurek-a-stavebnice/figurky-minifigurky-komando-swat-typ-lego-sada-6ks-prislusenstvi/
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

papluh

Smernica EK k bezbečnosti hračiek ich definuje ako
,,Výrobky navržené nebo určené, výlučně či nevýlučně, ke hraní dětem mladším 14 let."

Tj sa vyvliekajú z toho aby boli posudzovaní podla bezpečnosti a administratívy (musí sa tam uchovávať kopec údajoj o zhode).
Prečo ? No to ti asi nepriznajú  >:D

Jezevec

#662
No já nějak nechápu proč to není vhodné pro děti do 14 let. Rád bych si udělal SWAT tým a v oficiálním legu jsem nikde ty vhodné komponenty prostě nenašel. Jako helmy, zbraně, štíty, neprůstřelné vesty, granáty atd. Nechci podporovat nějaké náhražky, ale jak to jinak řešit? :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

yoshimaka

To je právě otázka. LEGO nechce "podporovat násilí", tak se musíme spokojit s tím, co vyrábí (nejlépe idetifikovatelná zbraň je tommy gun z Indiana Jonese a revolver), pokud chce člověk rozšířit arzenál pro oblíbená témata (WW I/II, různé speciální jednotky či obecně army style), musí v současné době sáhnout k substitutům - originál prostě a jednoduše není k sehnání. Osobně se považuji za puristu, ale přímo tento nedostatek (reálnější podobizny zbraní) řeším nákupem u jiných výrobců a jednoduchou selekcí - zbraně pro mne, zbytek někomu, kdo ho využije k hraní (případně vyhodím). Spoustu věcí (vesty, taktické brýle) se s trochou fantazie už dají vyřešit originálními dílky.
Lust och fägring stor

Hacislav

#664
Citace od: yoshimaka kdy 20.10.2018, 19:31:43
pokud chce člověk rozšířit arzenál pro oblíbená témata (WW I/II, různé speciální jednotky či obecně army style), musí v současné době sáhnout k substitutům - originál prostě a jednoduše není k sehnání. Osobně se považuji za puristu, ale přímo tento nedostatek (reálnější podobizny zbraní) řeším nákupem u jiných výrobců a jednoduchou selekcí - zbraně pro mne, zbytek někomu, kdo ho využije k hraní (případně vyhodím). Spoustu věcí (vesty, taktické brýle) se s trochou fantazie už dají vyřešit originálními dílky.

Záleží jak moc věrné spodobnění zbraní chceš.
Dá se to řešit skládáním zbraní s více dílků a hrát si s "náznakem", nicméně ikdyž už jsem viděl i poměrně dost slušné výsledky. (narychlo se mi je moc nedaří je dohledat), pořád budou tak trochu "humpoláčtější".
No a pokud toužíš pro na první pohled rozpoznatelné ikonické zbraně (Desert eagle, Uzi ...) hold musíš sáhnout k substitutům.
Výbava se dá pořešit celkem dobře, když si dáš trochu práce s hledáním.
Todle je co jsem narychlo našel, ale viděl jsme už i lepší

Výbava:

Francis by Emil  Emilovič, on Flickr
Weapons Array 7 by Raymond Bull, on Flickr
Tady si dovolím přihřát malinko vlastní polivčičku...


Young The End by Petar Jurković, on Flickr

Vhodný dílek nebo část figa občas člověk uloví v nečekaných setech. (Star Wars, Ninjago, Lego movie, Želvi ninja..)
Má oblíbená helma:

87998


Další inspirace u mě na pinterestu v nástěnce military (naředěný ještě Mad Maxem a zombíkama)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

papluh

Citace od: Jezevec kdy 20.10.2018, 19:10:25
No já nějak nechápu proč to není vhodné pro děti do 14 let.

ešte raz, nejde tam o samotné deti a napríklad to že sú tam vojaci, zbrane a tak
Ale to ako sú definované hračky a tam je limit 14 rokov. Tou formulkou sa snažia vymedziť tomu aby spadali pod "hračku" ako to definuje Európske právo.
Prečo ? To neviem povedať, ale napadajú ma 3 veci vyplývajúce z povinností na uvedenie hračky na trh
- bezpečnosť - pri hračkách sú oveľa tvrdšie pravidlá na obsah napr olova, ortuťe, bária a pod - že by to nespĺňali ?
- administratíva - zhodu so smernicou treba dokladovať, čo stojí prachy - žeby sa im nechcelo platiť ?
- licenčné práva - minifigúrka je trademark, na administratívnu časť treba vydokladovať výrobcu ktorý za to ručí a od toho je krok k zodpovednosti za kópie- už aj v Číne to nieje čo bývalo, žeby sa báli ?

No a ten kto to doveze do EÚ ako distribútor má tiež povinnosť tieto dáta predložiť, predpokladám že tieto obchody to pri tej cene objednávajú priamo.

Jednoducho na hračky sa pozerá prísnejšie a týmto sa tomu chcú najskôr vyhnúť.

puresis

Citaceyoshimaka  20.10.2018, 19:31:43

.... musí v současné době sáhnout k substitutům - originál prostě a jednoduše není k sehnání
CitaceHacislav 20.10.2018, 21:04:23
Dá se to řešit skládáním zbraní s více dílků a hrát si s "náznakem", nicméně ikdyž už jsem viděl i poměrně dost slušné výsledky. (narychlo se mi je moc nedaří je dohledat), pořád budou tak trochu "humpoláčtější".
Momentálně řeším jak a čim znázornit pytle,  .... hromadu pytlů, zeď z pytlů, minifigy nesoucí pytle, ..... mám dojem že jsem to u  nějakého výrobce vyděl,.... , ale jak to udělat v originálu, aby bylo poznat o co jde... poradí někdo něco? Mám v hlavě pár nápadů jak to udělat, ale zatím jsem s tím tak nelaboroval a nevim jak moc to pujde poznat o co jde.

peki

Citace od: puresis kdy 23.10.2018, 07:37:12

Momentálně řeším jak a čim znázornit pytle,  .... hromadu pytlů, zeď z pytlů, minifigy nesoucí pytle, ..... mám dojem že jsem to u  nějakého výrobce vyděl,.... , ale jak to udělat v originálu, aby bylo poznat o co jde

Taky by se mi to hodilo. Pytle děla např. COBI.

šipka


Jezevec

#669
Citace od: šipka kdy 23.10.2018, 10:30:50
Nebo tady,  obchod prověřen  ;)

https://www.brickizimo-toys.com/en/search?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=bag&submit_search=

Doplňky pro SWAT, neeeeeee. Členství na Kostkách mě nakonec nevyhnutelně přivede pod most. :D :D

Dotaz, jsou nějaké záludnosti při bankovním převodu do zahraničí? Dělal jsem zatím jen převody v rámci Česka.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

skywalker007

Citace od: Jezevec kdy 23.10.2018, 10:41:46
Citace od: šipka kdy 23.10.2018, 10:30:50
Nebo tady,  obchod prověřen  ;)

https://www.brickizimo-toys.com/en/search?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=bag&submit_search=

Doplňky pro SWAT, neeeeeee. Členství na Kostkách mě nakonec nevyhnutelně přivede pod most. :D :D

Dotaz, jsou nějaké záludnosti při bankovním převodu do zahraničí? Dělal jsem zatím jen převody v rámci Česka.

No zaplatíš tak 100-200 Kč poplatek.

Robbed

Citace od: Jezevec kdy 23.10.2018, 10:41:46
Dotaz, jsou nějaké záludnosti při bankovním převodu do zahraničí? Dělal jsem zatím jen převody v rámci Česka.

Pro zahraniční/SEPA transakci potřebuješ znát IBAN a BIC/Swift čísla protiúčtu. Moje banka požaduje vyplnit rovněž adresu majitele účtu (mají to jako povinný údaj, ačkoliv si myslím, že IBAN+BIC by měl stačit) a taky si účtuje 25kč za příchozí i odchozí zahraniční transakce.

puresis

#672
Citace od: peki kdy 23.10.2018, 08:43:42
Taky by se mi to hodilo. Pytle děla např. COBI.
Jo, ale jak to udělat jako origoš Lego, mh...

šipka

Citace od: Jezevec kdy 23.10.2018, 10:41:46
Citace od: šipka kdy 23.10.2018, 10:30:50
Nebo tady,  obchod prověřen  ;)

https://www.brickizimo-toys.com/en/search?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=bag&submit_search=

Doplňky pro SWAT, neeeeeee. Členství na Kostkách mě nakonec nevyhnutelně přivede pod most. :D :D

Dotaz, jsou nějaké záludnosti při bankovním převodu do zahraničí? Dělal jsem zatím jen převody v rámci Česka.


osobně platím skrze paypal,  je to rychlé a bez poplatku (max. o něco horší kurz)  lepší než převod

peki

Citace od: puresis kdy 23.10.2018, 10:52:08
Jo, ale jak to udělat jako origoš Lego, mh...

Chápu, mne zajímá to samé. Ale obávám se že to asi bohužel nebude lepší než to od Cobi. Přitom nejen do City na stavbu nebo do zahradnictví ideální doplněk.

puresis

#675
Nějaká kombinace Tile, - Modifieed,- Round, Plate....,drobných slope, Brick round 1*1 + Brick Modified, ...nebo  99563 Minifig, Utensil Ingot / Bar......

Nevim jak to bude ale vypadat, a jestli půjde poznat o co vlastně jde. ....nechtěl jsem to k vojákům, ale hodílolo by se mi to, na...... Jak  budu mit víc času(přes zimu) musim si s tim pohrát....
Jinak diky Cobi jsem začal skladat, koupil jsem asi 8. stavebnic Cobi ( Řimané a Fotbalisti), pak teprv ....

Robbed

Citace od: šipka kdy 23.10.2018, 11:01:14
osobně platím skrze paypal,  je to rychlé a bez poplatku (max. o něco horší kurz)  lepší než převod

Záleží kam posíláš. Do zahraničí je paypal s poplatkem. Pokud to neplatíš ty, tak protistrana.

šipka

Citace od: Robbed kdy 23.10.2018, 11:39:16
Citace od: šipka kdy 23.10.2018, 11:01:14
osobně platím skrze paypal,  je to rychlé a bez poplatku (max. o něco horší kurz)  lepší než převod

Záleží kam posíláš. Do zahraničí je paypal s poplatkem. Pokud to neplatíš ty, tak protistrana.

Ano, bývá tam nepatrný poplatek v závislosti na velikosti platby a většinou je to již zahrnuto v celkové částce.  U nižších částek (+-20euro) je to ale dle mého levnější než poplatek bance za zahraniční převod. V tomto obchodě jsem ale nikdy poplatek za platbu přes paypal neměl.  Tak to bylo myšleno ;)

Jezevec

Měl bych dotaz. Má Battery box stejný výkon jako vlakové trafo zapojené do elektřiny? Tedy jestli se např. spinner bude otáčet zhruba stejně rychle bez ohledu na to, jestli použiju BB nebo trafo. Samotného mě to zajímá kvůli budoucímu využití. Nemá někdo zkušenost?
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

milanv

Na baterky to umí i rychleji, ale otázka je jak dlouho :)
Pán na Žlutém hradě

Jezevec

Citace od: milanv kdy 30.10.2018, 20:16:06
Na baterky to umí i rychleji, ale otázka je jak dlouho :)

Díky za reakci Milane, mám totiž později v plánu ukázat spinner i dětem u mě ve škole. A pro tento účel bych si pořídil nějaké vlastní pohonné jednotky, abych to nemusel složitě od někoho půjčovat. A právě jsem se tak trochu zamýšlel nad tím, do čeho raději investovat. Jestli si koupit pár battery boxů nebo raději shánět vlaková trafa. :)

A ještě mě napadá otázka, u battery boxu se nijak rychlost regulovat nedá? Podobně jako u trafa otáčením toho "žlutého kolečka" se zvyšuje nebo snižuje. Zkoumal jsem BB a vidím tam jen tři polohy, dva směry otáčení (doprava, doleva) a vypnuto.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

HD

Rychlost (napětí) můžeš regulovat přímo na BB jen u Li-Po BB, nebo nepřímo přes IR a vlakový ovladač.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Nikol-1

Dobrý den, jsou zde nějaké podmínky pro to stát se vystavovatelem? Můžu si s někým ochotným o tom pokecat? Lego zatím jen sbírám a se dcerkou stavíme. Třeba z toho nic nebude. Najde se tedy někdo, koho nebude štvát podělit se se mnou o zkušenosti?

peki

Stačí:
- se domluvit se někým kdo akci organizuje
- mít co vystavit (většinou nevystavujeme tovární sety, spíše vlastní tvorbu)
- vždy jsou potřeba pomocníci, takže se dá zapojit i když není co vystavovat

Stimpi

Citace od: HD kdy 30.10.2018, 20:51:51
Rychlost (napětí) můžeš regulovat přímo na BB jen u Li-Po BB, nebo nepřímo přes IR a vlakový ovladač.

Přesně tak, a k životnosti doplním, že v dětském koutku vydrží model jezdit na jeden AA BB celý den (třeba volvo nakladač, pásový závoďák, cokoli) takže bych se toho nebál. Předpokládám, že to otestuješ v Brně.

Engine

Citace od: Jezevec kdy 30.10.2018, 19:55:53
Měl bych dotaz. Má Battery box stejný výkon jako vlakové trafo zapojené do elektřiny? Tedy jestli se např. spinner bude otáčet zhruba stejně rychle bez ohledu na to, jestli použiju BB nebo trafo. Samotného mě to zajímá kvůli budoucímu využití. Nemá někdo zkušenost?

Nebo můžeš použít nabíjecí tužkovky. Bude to pomalejší (nižší napětí: 9 vs 7,2 V), ale vydrží déle. A pokud to budeš používat na vícedenních výstavách, tak je přes noc necháš nabíjet a druhý den zase jedeš. Mě už se za tři sezóny v LTTT několikrát vrátila jejich cena i s nabíječkama, když nemusím furt dokola kupovat alkalický.

Matthes_CS

Citace od: Engine kdy 31.10.2018, 09:21:58
Citace od: Jezevec kdy 30.10.2018, 19:55:53
Měl bych dotaz. Má Battery box stejný výkon jako vlakové trafo zapojené do elektřiny? Tedy jestli se např. spinner bude otáčet zhruba stejně rychle bez ohledu na to, jestli použiju BB nebo trafo. Samotného mě to zajímá kvůli budoucímu využití. Nemá někdo zkušenost?

Nebo můžeš použít nabíjecí tužkovky. Bude to pomalejší (nižší napětí: 9 vs 7,2 V), ale vydrží déle. A pokud to budeš používat na vícedenních výstavách, tak je přes noc necháš nabíjet a druhý den zase jedeš. Mě už se za tři sezóny v LTTT několikrát vrátila jejich cena i s nabíječkama, když nemusím furt dokola kupovat alkalický.

Můžu ti s trafama vzít i jeden BB i nabíjecíma tužkovkama a nabíječkou, jestli chceš vyzkoušet v Brně.

Jezevec

#687
Citace od: Matthes_CS kdy 31.10.2018, 10:02:33
Můžu ti s trafama vzít i jeden BB i nabíjecíma tužkovkama a nabíječkou, jestli chceš vyzkoušet v Brně.

Stačí ta trafa, spinnerů bude 5. Takže ideálně kdybys ty zapůjčil dvě trafa (každé pro pohon 2 spinnerů) a ten pátý spinner bych nechal napájet z battery boxu (mám jeden půjčený od pekiho a koupil jsem do něj baterky). Toto by byl ideální scénář a zároveň bych v praxi porovnal, jak se obě varianty liší a co je případně lepší a jak moc je to vidět. Kdyby se ti chtělo, vezmi ty nabíjecí baterky, by mě zajímalo jak velký rozdíl by byl oproti těm jednorázovým, co tam teď jsou. Díky.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

juraj

Najde sa tu niekto, kto pozna set 740? Ako maly som ho dostal, ale nezachovala sa mi vypln krabice. Nedavno sa mi ju podarilo zohnat, ale nikde som nenasiel ako to tam ma byt usporiadane.

Alebo ziadost na niekoho, kto pojde do Lego trezoru, ci by nemohol odfotit Misb 740 :).




papluh

#689