Nevíte za kolik bych sehnal MISB 4551?

Založil Ondra, 03.01.2007, 18:52:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ondra

Nevíte za kolik bych sehnal MISB 4551 nejlevněji?Já se totiž rozhoduji mezi 10001 metrolinerem a 4551 a nemůžu se rozhodnout?

Colonel32

na bl je nejlevnejsi MISB za 300 USD

doporucil bych spise jetej z ebaye, aj s postovnym se vejdes do 100 euro

Ondra

Citace od: Colonel32 kdy 03.01.2007, 18:58:03
na bl je nejlevnejsi MISB za 300 USD

doporucil bych spise jetej z ebaye, aj s postovnym se vejdes do 100 euro
Já jsem se rozhodl že tento rok si koupím nějakej pořádnej 9v vlak tak do 6500 kč,mně totiž nějak ten rc vlak a koleje až zas tak moc nebere.

Honzik

Dle mého bych si koupil vše z tématiky 9V (je to hafo setů...)  a Krokodýla nechal jako třešničku na dortu...

Colonel32

s kreditem 6500? to tezko...

ja bych koupil used metroliner a used crocodile, a bylo by vereseno...

***Banana.com

Mám doma oboje, a rozhodně bych raději bral 4558 neMISB či 10001 MISB, než jen krokodýla. Krokodýl je jen mašina, Metroliner celý vlak..a myslím, že glorifikace krokodýla je trochu mimo, za ty prachy je drahý...

Ondra


otaznik

Citace od: ONDRA kdy 03.01.2007, 19:35:20
Lidi já jsem se rozhodl pro 4565

Tedy vlak ze začátku éry, kdy začaly stát za nic... Moc horších vlakových setů než tenhle není.

tazzy

#8
Citace od: ONDRA kdy 03.01.2007, 19:35:20
Lidi já jsem se rozhodl pro 4565

Tak to už radši ber 4512, je mnohem lepší..

***Banana.com

Citace od: otaznik kdy 03.01.2007, 20:07:36
Tedy vlak ze začátku éry, kdy začaly stát za nic... Moc horších vlakových setů než tenhle není.

Já bych to neviděl tak tragicky, vlak sám o sobě zas tak zlý není, spíš jeřáb, a to, že nemá trafo. A tu éru těžko určíš, podle mně 4512 která přišla dlouho po 4565, je nejhezčí nákladní 9V vlak vůbec..Jinak bych se přimlouval pro to, aby Ondra začal Metrolinerem a Club Carem, případně 4512

Colonel32

Krokodyl je nejvetsi lahudka 9v ery. Ale pro cloveka, ktery chce zacit s 4565, myslim nebude to prave orechove...

MiP

Citace od: ONDRA kdy 03.01.2007, 18:52:09
Nevíte za kolik bych sehnal MISB 4551 nejlevněji?Já se totiž rozhoduji mezi 10001 metrolinerem a 4551 a nemůžu se rozhodnout?

Začít s 4551 a ještě k tomu MISB je nesmysl. Jak už tu bylo napsáno, přijde tě tak na 6500 a budeš mít holou lokomotivu bez kolejí a trafa. Jestli je 4565 hnusná nebo ne, je otázkou názoru a vkusu, mě se třeba líbí.  Myslím, že konečné rozhodnutí bude na tobě, ale je úplně jedno, kterým vlakem začneš, protože pak si pořídíš stejně všechny  ;D ;D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

hobby

Citace od: banana.com kdy 03.01.2007, 19:32:37
...a myslím, že glorifikace krokodýla je trochu mimo, za ty prachy je drahý...
Souhlasím s tímto, přehnaná glorifikace krokodýla 4551 je zbytečná. Ano, mně se také líbí, ale například jeho jízdní vlastnosti jsou díky lehkému předku o poznání horší než u jiných lokomotiv; může vyskakovat při rychlé jízdě z výhybek; když ho chci přenést, musím použít obě ruce (jediná z lokomotiv). Ale cena je dána poptávkou a MISB (pokud se ještě vyskytuje) je skutečně drahý. Jinak žádný originální vlakový set není ohavný ani hnusný, to jsou nesmysly, které zde již mnohokráte zazněly. Může se mi líbit, nebo nelíbit, toť vše! A dizajnéři vymýšlí sety pro děti a né pro afoly! Pokud jsou, nebo byly některé vlaky opravdu ošklivé, tak výhradně některé MOCy z EBAYe. Ty bych si opravdu nekoupil, snad pouze na díly.

***Banana.com

Citace od: hobby kdy 04.01.2007, 08:52:46
Souhlasím s tímto, přehnaná glorifikace krokodýla 4551 je zbytečná. Ano, mně se také líbí, ale například jeho jízdní vlastnosti jsou díky lehkému předku o poznání horší než u jiných lokomotiv; může vyskakovat při rychlé jízdě z výhybek; když ho chci přenést, musím použít obě ruce (jediná z lokomotiv). Ale cena je dána poptávkou a MISB (pokud se ještě vyskytuje) je skutečně drahý. Jinak žádný originální vlakový set není ohavný ani hnusný, to jsou nesmysly, které zde již mnohokráte zazněly. Může se mi líbit, nebo nelíbit, toť vše! A dizajnéři vymýšlí sety pro děti a né pro afoly! Pokud jsou, nebo byly některé vlaky opravdu ošklivé, tak výhradně některé MOCy z EBAYe. Ty bych si opravdu nekoupil, snad pouze na díly.

Díky za doplnění, to je další postřeh, který jsem zapomněl zmínit, že 4551 má o poznání horší jízdní vlastnosti než jiné lokomotivy, podle mé zkušenosti snese v zatáčkách menší rychlost než třeba Metroliner a sebemenší nerovnost na spoji kolejí může vést k vykolejení.
Přenáší se neskutečně špatně, oba menší díly jsou napojeny pouze přeś turntable 2x2. Vzhledově je to pěkná lokomotiva, vezmu-li však v úvahu, že za cenu 4551 se dá pořídit třeba MISB 4511 nebo neMISB kterýkoliv jiný vlak, je to skutečně až ona třešnička na dortu...

TomG

Co ten novy zeleny krokodyl? Jak moc se to lisi od te 4551, co do konstrukce a tudiz i vlastnosti, kdyz predpokladame, ze by se vymenila IR jednotka za klasicky 9V motor.
Only the best can survive.

peter

Citace od: TomG kdy 04.01.2007, 09:14:25
Co ten novy zeleny krokodyl? Jak moc se to lisi od te 4551, co do konstrukce a tudiz i vlastnosti

To letošní zelené není krokodýl. Bohužel to je jen nesprávně pojmenováváno, nejspíš od vzhledu, který trochu lokomotivní krokodýli připomíná. Jízdní vlastnosti si myslím, že budou velmi podobné s většinou nákladních lokomotiv.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ondra

Dám na rady kanala a radši si koupím metrolinera(teď jsem si prohlížel fotky metrolinera,ty detaily to je něco a těch panáčků :D),sice nebudu mít club vagon MISB,ale budu tu ještě nějakej ten pátek  ;D takže všem penězům a dnům není konec.

otaznik

Citace od: ONDRA kdy 04.01.2007, 21:17:10
Dám na rady kanala a radši si koupím metrolinera(teď jsem si prohlížel fotky metrolinera,ty detaily to je něco a těch panáčků :D),sice nebudu mít club vagon MISB,ale budu tu ještě nějakej ten pátek  ;D takže všem penězům a dnům není konec.

Jo, jo, vlak s kolejema bez trafa se ti bude dost hodit. Kup si nějaký nákladní vlak (mimo 4565) - myšleno 4563, 4564, 4512 - a neuděláš chybu.

Ondra

Citace od: otaznik kdy 04.01.2007, 21:24:38
Citace od: ONDRA kdy 04.01.2007, 21:17:10
Dám na rady kanala a radši si koupím metrolinera(teď jsem si prohlížel fotky metrolinera,ty detaily to je něco a těch panáčků :D),sice nebudu mít club vagon MISB,ale budu tu ještě nějakej ten pátek  ;D takže všem penězům a dnům není konec.

Jo, jo, vlak s kolejema bez trafa se ti bude dost hodit. Kup si nějaký nákladní vlak (mimo 4565) - myšleno 4563, 4564, 4512 - a neuděláš chybu.
Samozřejmě i trafo k tomu si koupím ::)

Honzik

Já mám doma hodně  toho co zde bylo probíráno, ale volbou Metroliner jsi určitě nic nezkazil...Moje nejoblíbenější sety jsou 4564, 4512, 4565, ale časem se podívej určitě po téhle soupravě, sice tě vyjde na víc jak 150E, ale stojí taky za to - 10133 10153 10013 10014 10016 10017