Vlaky - rada

Založil Aja, 10.11.2008, 11:13:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Aja

Prosím o radu - zakoupila jsem synovi 3x koleje, 2x výhybky a 1x výhybku-křížení a protože jsem v této oblasti úplný začátečník, potřebovala bych od vás tip, jak to dát dohromady. Předem díky.

otaznik

Citace od: Aja kdy 10.11.2008, 11:13:57
Prosím o radu - zakoupila jsem synovi 3x koleje, 2x výhybky a 1x výhybku-křížení a protože jsem v této oblasti úplný začátečník, potřebovala bych od vás tip, jak to dát dohromady. Předem díky.
A jaký k tomu má vlak?

Micho

Citace od: Aja kdy 10.11.2008, 11:13:57
Prosím o radu - zakoupila jsem synovi 3x koleje, 2x výhybky a 1x výhybku-křížení a protože jsem v této oblasti úplný začátečník, potřebovala bych od vás tip, jak to dát dohromady. Předem díky.

Najprv mi z toho nebolo jasné, či sa jedná o Duplo vlaky resp nové RC vlaky. Tá výhybka-kríženie však navádza na tie najnovšie RC vlaky.
http://guide.lugnet.com/set/?qc=lego/system/trains/remotecontrol

Pokiaľ ešte náhodou nemáte samotné vlaky, tak sú momentálne na výber 2 sety, hlavne ten nákladný je celkom pekný. Inak píšem to preto, lebo ja som začínal pred 5 rokmi najprv s koľajnicami.  ;D
http://guide.lugnet.com/set/7897
http://guide.lugnet.com/set/7898

Som presvedčený, že samotné zostavenie koľají je pekná hra, je to vec fantázie a skúšania.  8)

Inak je fajn prelúskať trainovú časť tohto fóra. Je tu kopec pekných nápadov a realizácii. Nejaké linky napr. tu:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=329.msg2211#msg2211

Aja

Vlak má zatím jen 7897, nákladní ještě plánuji dokoupit.
Díky za odkaz, všechno tady pročtu. O víkendu už jsme to zkoušeli nějak sestavit, ale asi budu muset něco nebo někoho vystěhovat  :)...málo místa.

otaznik

Citace od: Aja kdy 11.11.2008, 07:04:45
Vlak má zatím jen 7897, nákladní ještě plánuji dokoupit.
Díky za odkaz, všechno tady pročtu. O víkendu už jsme to zkoušeli nějak sestavit, ale asi budu muset něco nebo někoho vystěhovat  :)...málo místa.
Jo jo, spousta lidí má podobný prostorový problém.  :)

Micho

Citace od: otaznik kdy 11.11.2008, 10:29:30
Citace od: Aja kdy 11.11.2008, 07:04:45
Vlak má zatím jen 7897, nákladní ještě plánuji dokoupit.
Díky za odkaz, všechno tady pročtu. O víkendu už jsme to zkoušeli nějak sestavit, ale asi budu muset něco nebo někoho vystěhovat  :)...málo místa.
Jo jo, spousta lidí má podobný prostorový problém.  :)
Tak, tak, Treba postaviť rodinný dom, alebo aspoň 5-6 izbový byt a jednu izbu vyčleniť na LEGO. My máme v pekne veľkom 4 izbovom byte 3 chlapcov, jedného psa a tak s priestorom na Lego je už dosť problém.  :(

Citace od: Aja kdy 11.11.2008, 07:04:45
Vlak má zatím jen 7897, nákladní ještě plánuji dokoupit.
Díky za odkaz, všechno tady pročtu. O víkendu už jsme to zkoušeli nějak sestavit, ale asi budu muset něco nebo někoho vystěhovat  :)...málo místa.
Pre istotu ešte jedno upozornenie (možno je to jasné). Staršie 9V vlaky Vám jazdiť na tých nových čisto plastových nebudú - myslím tým mašinky. Rozchod sedí, takže staršie vagóniky z 9V vlakov sa dajú pekne kombinovať s novými RC vlakmi. Pekne to vidno napr. na link - Mirekovom kolejiště na půdě

Tu vidno, že sa dá spájať staré 9V kovové koľajivo s novým čisto plastovým koľajivom na RC vlaky. Samozrejme ani vlak vybavený 9V vlakovým motorčekom nepôjde po čisto plastových koľajniciach určených pre RC vlaky.

peki

Citace od: Aja kdy 10.11.2008, 11:13:57
Prosím o radu - zakoupila jsem synovi 3x koleje, 2x výhybky a 1x výhybku-křížení a protože jsem v této oblasti úplný začátečník, potřebovala bych od vás tip, jak to dát dohromady. Předem díky.

Pro vás coby začátečníka je výhodou i IR vlaků, skutečnost že napájení mašinky je řešeno pomocí baterií které vozí mašinka s sebou nebere se z kolejí jako u předchozích 9V vlaků. Proto si koleje můžete skládat jak pracuje fantazie, nehrozí že koleje zapojíte to tzv. zkratu.

Obecně je zapotřebí více rovných kolejí než obloukových což se vzhledem k současné distribuci rovné a obloukové společně (dříve u 9V to bylo odděleně) nedá realizovat. Výhybkou,  křížením se určitě nic nezkazí. Co se počtu kolejí týče, tak na začátek jich máte určitě dost, počkal bych jak do doma kluka/tatínka chytne  ;D   

Pomocí vysílačky můžete ovládat až (resp. jenom) tři vlaky. Pokud ještě dokoupíte druhý vlak můžete pak dva strojvedoucí, pomocí svojí vysílačky ovládat svojí vlakovou soupravu. Potom je vhodné koleje poskládat tak aby měla každá souprava svůj vlastní ovál (nebo se dala jedna souprava odstavit výhybkou na vedlejší kolej atd.).