Ochotný prodejce

Založil DarkDrago, 11.08.2013, 15:53:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

DarkDrago

Není to až takový podvod jako v mnoha dalších případech, ale taky jsem neobdržel zboží, které jsem vyhlížel. Mělo to dojít na dobírku...a nic.

Před třemi týdny jsem si z Bazos.cz, domluvil větší hromadu Bioniclů. V popisku bylo cenu nabídněte, tak jsem nahodil 500 Kč (cena by byla přes 3 000 Kč). Prodejce byl očividně nadšený, že prodá a hned mi napsal, že to je dobrá nabídka a že to bere. Ve středu jsem mu ještě psal, že bych chtěl číslo účtu ať to můžu zaplatit, abych pak přijel z dovolené a prohrabal si co jsem dostal. Psal, že to klidně pošle ve čtvrtek tak, aby to došlo už v pátek, ještě před dovolenou.
No nic nedošlo, říkal jsem si, že poště to většinou trvá. Tak jsem odjel na Lipno a každý druhý den volal domů jestli něco nedošlo. Nic.
Přijel jsem z Lipna domů a přemýšlel. Napsal jsem prodejci mail, v němž jsem se ho ptal na to, co odeslání zdrželo, nebo tak.
Další týden uběhl já pozapomněl a až dneska jsem si vzpomněl, že mi ještě nic neodeslal. Říkal jsem si, že když neodpovídá na můj mail, tak možná odpoví někomu jinému. Proto jsem mu napsal nabídku 2000 Kč i s poštou. Samozřejmě, že mi napsal, že je to dobrá nabídka...



Zde je odkaz

Jeho údaje:

Jméno: Petr (píše mi jako Petr Kos)
Telefon: 721635150
Lokalita:      602 00 Brno
Dračí páni s mocí ohně...

tomaslambo

Jestli jsi mu to platil, tak mu na bazoší dej negativ, ať se nenachytá i někdo jiný, než my tady z kostek

DarkDrago

To naštěstí ne. Jen jsem naštvaný, protože jeden kus co tam měl být sem slíbil už někomu jinému a ten ho nedostane...
Dračí páni s mocí ohně...

tomaslambo

I tak, negativ za nefér jednání by si rozhodně zasloužil.

Dingo

Počkej, ty jsi tomu prodejci chtěl zaplatit až poté, co by si měl LEGO v ruce, doma z pošty?  ???

DarkDrago

Ano, dobírka znamená, že zaplatíš pošťákovi....
Dračí páni s mocí ohně...

Dingo

Aha  :o... Tak pak nechápu, k čemu je informace o tom, že si chtěl číslo účtu...

Jinak k tématu, s takovými prodejci se setkávám bohužel pravidelně - ale nutno si uvědomit jednu věc - poměrně nefér jednají obě dvě strany - já, který přesvědčuji neznalého prodejce o vysoce podhodnocené ceně a samozřejmě i on svým jednáním...

S riskem, že si někde najde skutečnou cenu se musí počítat...

otaznik

Citace od: Dingo kdy 12.08.2013, 10:15:00
Jinak k tématu, s takovými prodejci se setkávám bohužel pravidelně - ale nutno si uvědomit jednu věc - poměrně nefér jednají obě dvě strany - já, který přesvědčuji neznalého prodejce o vysoce podhodnocené ceně a samozřejmě i on svým jednáním...
Pětikilo ti za partu bioniclů přijde málo? Já bych to nechtěl ani zadarmo.
BTW: cena té hromádky je podle mého do 1000 Kč.

Futurion

Nabízíš za zboží šestinu ceny a divíš se, že z toho sešlo? Za pokus to stálo, to asi jo, ale mít někomu za zlý, že se na tebe vykašlal? Nejprve si zameť u sebe.

DarkDrago

Šestinu ceny...tak když šli Bio tak dolu a on s tím souhlasil. Kdyby to byla podle něj špatná cena za kterou by to nebral, tak by se se mnou dál nevybavoval a napsal, že je to málo.
Jako ano, je to směšná cena, ale když někdo napíše, že to zítra odešle, tak předpokládám splnění.
Přesně nevím co bych si měl uklízet. Myslím, že každý se snaží nakoupit za co nejmíň a smlouváním de cena nahoru. Já hold začal na 500 a tam to i zůstalo...

Otazníku neboj. Já bych taky nekupoval věci co máš doma a nedávám to veřejně znát...prostě mám rád něco jinšího no.
Dračí páni s mocí ohně...

Villa Legina

#10
Darkdrago, on proste čaká, či sa nenájde niekto, kto ponúkne viac.

Ty si bol v tom, že si s ním kúpnu zmluvu uzavrel, on zrejme nepovažoval obsah Vašej komunikácie ako za uzatvorenie obchodu...Kúpna zmluva môže byť i ústna, teda chcem tým povedať, že môže mať i formu mailovej komunikácie, ale musí byť z nej jasné, že záujemca prejavil definitívnu vôľu o kúpu a predajca sa jasne vyjadrí, že to teda v tom momente predáva práve jemu. Platba je už potom ďalšia záležitosť.

Ak máš o to taký záujem, veď sa ho spýtaj na rovinu, ako to s ním je (zbytočné sa s ním hádať, že Ty si považoval za obchod uzavretý a on zrejme nie), ako dlho má v pláne ešte vyčkávať na lepšiu ponuku, že Tvoja ponuka stále platí, príp. definuj mu dokedy, tak nech sa Ti potom prípadne ozve, ja si myslím, že máš šťastie že sa Ti páčia takéto veci o ktoré nemajú ľudia až taký záujem, nakoniec to možno skončí i tak v Tvojich rukách...