FUNKIDS/MIKIFUN - špatné balení, arogantní chování

Založil bartas, 08.12.2010, 22:34:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

bartas

Ahoj všichni !

Ač nerad, musím do černé listiny uvést internetový obchod Funkids.

V říjnu jsem si objednal Lego na vánoce asi za 12.000Kč. Dovolil jsem si zdůraznit, že se jedná o dárky a kousky do sbírky a požádal o pečlivé zabalení.
Bylo mi sděleno, že denně balí stovky zásilek a že vše balí do typizovaných krabic. Zejména mé zásilce věnují pečlivost.

Zásilka byla zaslána prostřednictvím PPL.

Obdržel jsem větší kartonovou krabici, která už zřejmě mnohé prožila a navíc byla "zkrácena na míru", což mělo za následek nekonzistentní formu obalu se šikmými a zcela volnými čely, které byli fixovány pouze lepicí páskou. Jediné, co drželo tvar balení nebyla kartonová krabice, nýbrž obsah. Uvnitř byly krabice jednotlivě omotány stretchovou folií, která neměla žádné tlumicí účinky, jako bublinková folie.

Podle toho také dopadly krabice s Legem. Z 12 krabic bylo 6 různě pomačkaných, promáčklých či naražené rohy. Podotýkám, že zásilka byla označena jako křehké.
Okamžitě jsem poškozené krabice reklamoval u e-shopu a přes PPL zaslal nazpět.

Prvně mi bylo nabídnuto na výběr - zaslání nového zboží či vrácení peněz. Chtěl jsem zaslat nové, nepoškozené zboží, jelikož bylo skladem. Zaslal jsem doporučení, jak lépe Lego zabalit (pevná krabice, bublinková folie, případně vystlání zbylého prostoru zmačkanými novinami.
Bylo mi odpovězeno, že nemohou dodržet požadované balení a že mi vrátí peníze.
Odpověděl jsem, že to bylo jen doporučení jak balit, ale záleží jen na e-shopu a PPL, jaké mají podmínky balení a dál požadoval nové zboží.

Poté se do věci vložil majitel, že prý by ani nepovažoval zboží za poškozené.
Vysvětlil jsem mu, že když budu v obchodě, také si jako sběratel nebo dárce koupím nepoškozenou krabici. Pokud koupím poškozenou, tak leda s notnou slevou. Snažil jsem se vysvětlit, že krabice není u Lega jen obal, ale i součást výrobku a také návod a není její funkcí jen udržet kostky pohromadě, aby se nerozsypaly. Totéž mi potvrdilo i zastoupení Lego v ČR (že má zákazník právo na nepoškozené krabice se zbožím).

Výsledkem bylo strohé konstatování majitele e-shopu, že mi nové zboží nepošle, že nehodlá riskovat další poškození !
Takže jinými slovy jsem si Lego asi poškodil sám.
Dále již nekomunikoval a porušil zákon upravující reklamaci, kdy má zákazník právo na nové zboží a na písemné vyjádření k reklamaci.

Po měsíci jsem byl de-facto donucen vypovědět kupní smlouvu a požádat o vrácení peněz, pokud jsem chtěl ještě před vánocemi použít peníze na nakoupení stavebnic jinde.

Resumé:

Pokud budete objednávat od Funkids (MikiFun, s.r.o.), počítejte s tím, že:

- je pravděpodobnost tak asi 50/50 že zboží dostanete poškozené/nepoškozené (v létě jsem dostal nepoškozené),

- typizovaná krabice = zabalení do amatérsky upravné bedny ve stylu "co dům dal",

- e-shop nemá prostor pro řádné vyřízení reklamace v souladu s platnými zákony,

- pánem není zákazník, ale majitel e-shopu

- při objednání zboží v tomto obchodě se lze spolehnout na dodávku jen pokud použijete objednané
  sety k rozebrání do BL, pro sběratelské či darovací účely je objednání sázkou do loterie.

Hardegon

Citace od: bartas kdy 08.12.2010, 22:34:23
Výsledkem bylo strohé konstatování majitele e-shopu, že mi nové zboží nepošle, že nehodlá riskovat další poškození !

Tohle mi přijde asi nejšílenější. Bud si musí umět balíky zabalit tak, aby nedošlo k poškození nebo vybrat přepravní společnost, která jej doveze v pořádku. Zaráží mě, co dokáží někteří "obchodníci".

Johny650

Já jsem si třeba minulý měsíc objednával 10193 a zabalený to zas tak hrozný nebylo spíš domluva byla na bodu mrazu. Odpovídají až tak na 3email :)

bartas

Jo, já jsem v létě objednával pár menších věcí asi za 4000 Kč a bylo to vpohodě. Ale teď když toho bylo víc, tak nebyli schopni to pořádně zabalit.
Bral jsem to, stát se to může (přestože mne ubezpečovali, že ne), ale zkus si u nich něco zreklamovat.

To, že odpovídají tak po půl týdnu nejdřív a až na 3. mail, je zcela normální.

Jak říkám, je to od nich 50 / 50.

Spíš mi vadila ta arogance a porušení zákona.

Prostě nemají už vatu pro reklamace a moc s nimi nepočítají.

Leguán

Potvrzuji špatné balení zásilek obchodu Funkids.

Na došlém balíku byla sice nálepka "PPL - Křehké", ale přestože byl balík původně asi hranatý, připomínal skoro kuličku. Uvnitř balíku byla poměrně tvrdá krabice s výrobkem (nebylo to Lego) a byla ošklivě poničená, v kamenném obchodě bych si ji asi do košíku nedal. Samotný výrobek to ale přežil. Horší to ale bylo s volně přiloženým bonusem zdarma, což měla být původně plastová pirátská pistole, místo ní mi ale došlo "3D puzzle" - plastové střepy rozdrcené pistole. Vzhledem k tomu, že byla zadarmo a výrobek bych si koupil i bez bonusu, neřešil jsem to.

Zdrojem problémů byla zejména nepříliš pevná, již několikrát použitá krabice a chybějící fixace a ochrana obsahu balíku např. pomocí bublinek, starých papírů apod.

Vlada

Dle mého názoru, jak se e-shop Funkids, potažmo i majitel, zachoval k bartasovi, je určitě odsouzeníhodné. Zvláště pokud si kladl podmínku, aby zásilka byla vyexpedována v pevném obalu, kde by dostatečně byla eliminována možnost případného poškození vlivem přepravních podmínek. Ostatně zabalit zásilku tak, aby odolala vnějším vlivům přepravy, by mělo být samozřejmostí. Já sobně s tímto e-shopem zkušenost nemám, nakupuji u dvou e-shopů, u kterých jsem za celá léta spokojen. Byl jsem nucen i řešit dvě reklamace na Lego, vždy se toho ujal sám majitel obchodu, načež se mi dostalo vstřícného a velmi ochotného jednání, v jednom případě jsem se musel za dotyčnou provinilou přimluvit, poněvadž by díky chybě či nedbalosti, přišla o prémie. Z mého pohledu chybovat je lidské, důležité je, aby se člověk z chyby poučil a neopakoval jí. K takovémuto obchodu člověk má úctu a rád se do něho vrátí.

Ale co chci vlastně říci. Do práce mi jezdí každý den různé spediční společnosti (GLS, PPL, DHL atd.), zvláště teď v předvánočním období jsem svědkem toho, že tyto společnosti, ač mají posílený vozový park, nestíhají pravidelné časové svozy, natož rozvozy zásilek. Nebudu záměrně jmenovat přepravní společnost, ale zrovna včera jsem byl svědkem toho, kdy ke mně přijela přepravka za účelem pravidelného svozu vyexpedovaných balíků z firmy (svoz objednán na 14. hodinu, nakládka v 17:15 hodin), a měla problém zásilky pobrat, poněvadž auto bylo z poloviny zaplněné zásilkami, určenými ještě ten den k rozvozu! Zbytek prostoru zaplnily zásilky svozové. Na depo a následně na překladiště se dostanou balíky s několikahodinovým zpožděním a nelze tedy spolehlivě zaručit doručení v následujícím pracovním dni. Položme si otázku, jak to asi na takovém překladišti v noci vypadá?! Je to fakt známý, akorát ne moc často zmiňovaný, ano, lehké zásilky tam létají vzduchem, třídění po pásu je v danou chvíli velmi neefektivní a zvláště pomalé.

Však si jen představte, ty hromady zásilek narovnaných až po strop ve voze. Lehce si dokážeme představit, jaká tlačná síla působí na zásilku, nacházející se zcela na podlaze.

Proto zde důrazně apeluji na případné provozovatelé e-shopů, ale i na ty z Vás, kteří odesílají zásilky např. prostřednictvým služby ČP, aby dle těchto faktů přizpůsobili způsob balení zásilek. Obal z měkké jednovrstvé lepenky opravdu nestačí...   ::) :-\

bartas

Citace od: Leguán kdy 09.12.2010, 21:47:59
.......Na došlém balíku byla sice nálepka "PPL - Křehké", ale přestože byl balík původně asi hranatý, připomínal skoro kuličku......

Ano, to je to správné přirovnání. V mém případě dost pochybuji, že balík byl před odesláním hranatý. Krabice byla tak upravena, že měla do pravidelných tvarů dosti daleko.

Citace od: Leguán kdy 09.12.2010, 21:47:59Uvnitř balíku Horší to ale bylo s volně přiloženým bonusem zdarma, což měla být původně plastová pirátská pistole, místo ní mi ale došlo "3D puzzle" - plastové střepy rozdrcené pistole. Vzhledem k tomu, že byla zadarmo a výrobek bych si koupil i bez bonusu, neřešil jsem to.

K nám sice bonus pistole dorazila vcelku, ale po jednom dni jsem ji dítěti raději odebral, jelikož čínský plast, ze kterého byla vyrobena, dosti zapáchal.  :P