Neseriózny BL zákaznik - BlackDemon

Založil matny, 26.10.2010, 19:23:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

matny

S členmi kostky.org mám prevažne priateľské a korektné vzťahy, preto som nikdy nepredpokladal, že budem mať niekedy dôvod jedného z členov fóra zaradiť na čiernu listinu. V súčasnosti je internetové pripojenie  dostupné pomaly aj v materských školách, takže sa na BL registrujú neplnoletí užívatelia  i napriek tomu, že je to v rozpore s podmienkami BL.

Kupujúci Milan Melichar, ktorý je registrovaný na BL ako aj na kostky.org pod jednotným nickom ,,BlackDemon" uzavrel dňa 19.10 objednávku v mojom BL obchode.  Po spracovaní objednávky a odoslaní faktúry svoju objednávku bezdôvodne stornoval.  Akceptoval by som storno objednávky hodinu po prijatí, avšak proces spracovania objednávky si vyžaduje určitý čas, preto som storno neakceptoval. Následne užívateľ  ,,BlackDemon"  zmenil na BL svoju pôvodnú adresu za adresu, ktorá pravdepodobne neexistuje:

Jon Harper
Good, Luxembourg, 312 22
Luxembourg

Dodatočne dokonca oznámil aj dôvod:

Jo a pokud by ste rád vědel důvod tak ten je že se nám právě rozbylo auto a oprava bdue stát nemalé peníze takže ty za které sem to chtěl objednat budu muset investovat do auta!!!
A se stornom budete muset sůhlasit protože tak či onak já ji nezaplatim!!!

Anatyt

Citace od: matny kdy 26.10.2010, 19:23:09
"A se stornom budete muset sůhlasit protože tak či onak já ji nezaplatim!!!"

Husté!  ::)

TomB

Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

linhi

Tak to není jen u tebe Matny - u mě objednal také,po tom co jsem BL připravil a nasáčkoval,to zrušil.
Já jsem to tedy nijak neřešil,prostě jsem to dal zpět do BL a bylo to.
Ale jen pro zajímavost - mě napsal jiný důvod -

,,Omlouvám se ale pdořebvoal bych ztušit objednávku, protože ani nevim o tom že sem to objednával asi to musela být nějaká chyba, mco se omlouvám doufám že vám to tolik nevadí. "


Miketuk

Tak tyhle argumenty jsou fakt ubohost...dávám do Block Listu

Bery

Co ho k tomu nutilo? Takhle blbě si zrušit internetovou identitu. :(
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

matny

Linhi je nevyhnutné riešiť takýchto zákazníkov formou NPB - možno by mu už po mojom nahlásení zrušili registráciu na BL, ak by si nebol ľahostajný voči jeho úmyselnému konaniu. 

linhi

No ano,máš asi pravdu,bral jsem to tak že je to člověk z kostek,že se třeba uklepnul,jenže teď vidím že pro příště nedůvěřovat.

otaznik

Citace od: linhi kdy 26.10.2010, 20:48:03
,,Omlouvám se ale pdořebvoal bych ztušit objednávku, protože ani nevim o tom že sem to objednával asi to musela být nějaká chyba, mco se omlouvám doufám že vám to tolik nevadí. "
Navíc krásná akrobacie s češtinou, to nemůže být nikdo jiný.  ;D

otaznik

A nezapomeňte mu dát negativy i tady na kostkách!

bartas

Asi byl pod vlivem, že nevěděl, že to objednal :)

Bery

Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Póža

Docela by mě zajímalo, jestli se tady k tomu nějak vyjádří. Což pochybuji.

tazzy


Colonel32

Citace od: BlackDemon kdy 27.10.2010, 10:57:04
Vyjádřim se k tomu asi tak že já nejsem Milan Melichar, tak se jmenuje můj otec a starší bratr.Dál je to že prodejci zároveň vadil i můj věk, ale pokud vidim tak Mikeťukovi je 16 a dokonce má BL shop, tim pádem by měl bejt taky už dÁvno nahlášen nebo snad ne.Já jenom že je to trochu trapný když někdo někoho nahlásí jenom kvůli pozdějšímu stornu a klidně přehlíží ty ostatní....To je asi tak vše co mám k tomu.

Super, takže veškeré právní závazky jsou na tvého otce, za kterého ses podvodem vydával?

Mimochodem, nadále mezi námi myslím platí, že není problém s uživateli mladšími 18ti let, pokud jsou ochotni a schopni jednat jako dospělí, tedy dostát svým závazkům.

bartas

#15
Citace od: Colonel32 kdy 27.10.2010, 11:30:41
Citace od: BlackDemon kdy 27.10.2010, 10:57:04
Vyjádřim se k tomu asi tak že já nejsem Milan Melichar, tak se jmenuje můj otec a starší bratr.Dál je to že prodejci zároveň vadil i můj věk, ale pokud vidim tak Mikeťukovi je 16 a dokonce má BL shop, tim pádem by měl bejt taky už dÁvno nahlášen nebo snad ne.Já jenom že je to trochu trapný když někdo někoho nahlásí jenom kvůli pozdějšímu stornu a klidně přehlíží ty ostatní....To je asi tak vše co mám k tomu.

Super, takže veškeré právní závazky jsou na tvého otce, za kterého ses podvodem vydával?

Mimochodem, nadále mezi námi myslím platí, že není problém s uživateli mladšími 18ti let, pokud jsou ochotni a schopni jednat jako dospělí, tedy dostát svým závazkům.
Z hlediska trestně právní odpovědnosti od 15 let není problém.

Každopádně při registraci na BL (jako nakupující) každý potvrdil, mimo jiné, prohlášení, že je mu minimálně 18 let.
"Terms Of Service Agreement:
   
I agree that:

   * I accept the Terms of Service agreement.
   * I am at least 18 years old."

Spíš něž by někdo po někom něco vymáhal je problém, že to prodejce stojí spoustu času seskupit kupovanou kombinaci kostek a ještě větší práci ji pak bez náhrady zase roztřídit nazpět.

Spíš nechápu, jak se mohlo 12 letému chlapci porouchat auto (jako důvod storna objednávky - nedostatku peněz)  :o
Jde o poruchu skutečného automobilu nebo automobilu z Lega?  :D

Mareken

Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Jindroush

Pomocí lektvaru z pavučin, muších noh a černého banánu jsem démona vypudil.  8)

(na tři měsíce)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Ondra

Nechci se nikoho zastávat, ale opravdu může být ten bricklink veden s vědomím jeho otce na otcovo jméno.To že se porouchalo auto může být také klidně pravda, protože v takových případech většinou neplatí moje, tvoje apod. a peníze jdou z kapes všech.

Mě by jenom zajímalo, zdali by byla objednávka doopravdy odeslaná i přes storno např na dobírku a nutit ho k zaplacení.To by bylo, nezlobte se na mě, ještě horší a ubožejší než ono storno.Pak bych se vůbec nedivil, kdyby se do toho vložil otec.
Berte to prostě tak, že nedošlo k žádné finanční škodě...

Colonel32

Citace od: Ondra kdy 27.10.2010, 13:06:23
Berte to prostě tak, že nedošlo k žádné finanční škodě...

Došlo. Zbytečně zmařený čas se dá na peníze převést.

Ondra

To už je zacházení do absurdit a takovým úvahám já neholduji.

Dejme tomu, že ten čas mohl být smysluplněji využit  8) .

Peetrs

Citace od: Ondra kdy 27.10.2010, 13:26:39
To už je zacházení do absurdit a takovým úvahám já neholduji.

Já v tom nic absurdního nevidím. To, že si někteří lidé svého volného času neumí vážit neznamená, že není ekonomicky ocenitelný, ale to je na dlouho diskuzi, takže to raději nebudu rozvádět.

Podle mého názoru chování kupující naprosto splňuje všechna kritéria pro zařazení na Black list!

Colonel32

Citace od: Ondra kdy 27.10.2010, 13:26:39
To už je zacházení do absurdit a takovým úvahám já neholduji.

Dejme tomu, že ten čas mohl být smysluplněji využit  8) .

To není žádná absurdita. Z právního hlediska naprosto normální.

otaznik

Citace od: Ondra kdy 27.10.2010, 13:06:23
Mě by jenom zajímalo, zdali by byla objednávka doopravdy odeslaná i přes storno např na dobírku a nutit ho k zaplacení.To by bylo, nezlobte se na mě, ještě horší a ubožejší než ono storno.Pak bych se vůbec nedivil, kdyby se do toho vložil otec.
Berte to prostě tak, že nedošlo k žádné finanční škodě...
Pokud nakupující stornuje nabídku, tak by byl prodejce blázen, aby mu i přesto něco posílal. Nikdo to tak nedělá, takže je mi záhadou, proč jsi to vůbec zmínil.

K finanční škodě samozřejmě došlo. To, že tvůj čas nestojí nic ještě neznamená, že to tak je i u ostatních. Nebo by ti snad přišlo normální, kdyby ti v zaměstnání za tvou práci nezaplatili jen z toho důvodu, že ti jí někdo např. špatně zadal? Prober se!

Ondra

#24
Já už jsem dávno vzhůru, dobré ráno  :P.

Abych to nějak vysvětlil, tenhle druh výdělku(Čti melouchu) nepovažuji za prvořadý a obětuji mu svůj volný čas, který bych stejně neproměnil v peníze.Předpokládám že to tak mají i ostatní a když někdo mluví o ztrátě peněz, tak se mohu domnívat že to je jeho hlavní způsob obživy.Pokud je to tak můžeme doopravdy mluvit o ztrátě peněz a onen čas mohl být proměněn v přípravu objednávky pro ověřeného zákazníka.

Jinak proč jsem nahodil poslání přes storno.Když bylo storno neuznané, tak bych se mohl domnívat že bude i přesto objednávka odeslána.Z toho důvodu dokážu pochopit změnu adresy na onu vymyšlenou.To že na ni Matny poukazuje chápu jako fakt, že to tam asi odeslat chtěl.


Už bych Blackdemona nechal Blackdemonem a dál to neřešil.12 let je ještě doba, kdy se nejdříve koná a pak se myslí.Potrestaný je určitě dost a takové kapky co dneska dostal si podle mě ani nezaslouží.Z toho plyne snad jediné ponaučení, že dokud nemám peníze na účtě nedělám nic a v případě dětí to platí dvakrát.

Vlada

Ondro, je ztráta času vyjadřovat se ke Tvým příspěvkům zde, ale upřímně, Tvé myšlenkové pochody z pohledu rozumně smýšlejícího člověka vůbec nechápu...  ::) :-\

otaznik

Citace od: Ondra kdy 27.10.2010, 21:17:22
Jinak proč jsem nahodil poslání přes storno.Když bylo storno neuznané, tak bych se mohl domnívat že bude i přesto objednávka odeslána.Z toho důvodu dokážu pochopit změnu adresy na onu vymyšlenou.To že na ni Matny poukazuje chápu jako fakt, že to tam asi odeslat chtěl.
To spíše poukazuje na to, že si zákazník uvědomil, že jednal proti smlouvě, kterou při registraci na BL podepsal. A stejně tak to pochopil matny, proto to zde - správně - zveřejnil.

Ondra

Citace od: Vlada kdy 27.10.2010, 21:29:38
Ondro, je ztráta času vyjadřovat se ke Tvým příspěvkům zde, ale upřímně, Tvé myšlenkové pochody z pohledu rozumně smýšlejícího člověka vůbec nechápu...  ::) :-\
To že každý uvažuje jinak nás dělá unikátními  8) .Já se také kupříkladu setkávám s pochody, které nechápu nebo jsou mi proti srsti.Avšak si to nechám pro sebe nebo napíšu antitezi.

A mimoto definici rozumného člověka si rád poslechnu  :) ...

votrelec

preco zasielku nezacnete vybavovat az po zaplateni? myslim, ze na ebayi je to samozrejmost.
horsie by bolo, keby nieco objednal, nezaplatil a potom nedal vobec vediet ze co s tym, vy by ste nevedeli co s objednavkou mate robit. aspon ze to stornoval...