*TOP* (Vlastní) Hrad s kulatou věží

Založil linhi, 15.06.2008, 22:23:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kdo má zvítězit při obléhání hradu Brloh?

pan Hynek Vlk ze Stráže
obránci Brlohu

Robbed

Ty klády naležato jsou super nápad. Ale bohužel ta střecha až moc splývá se zdí. Možná by to vyřešilo postavit ji normálně svisle, ať je to nějak opticky oddělené.

Marcel

Opravdu nádherný hrad,už se těším až tam budou figy, jen ta střecha se mi zdá divná, co jí udělat z těhlech? http://www.peeron.com/inv/parts/2431 -třeba v hnědé barvě?

linhi

Lumpové  :'( zase to překopávat,ne,jsem rád za vaše připomínky... Možná střechu udělám jen z tiles,ale mě se takhle líbí,tak ještě nevím..

maeror

Myslím, že by to šlo takhle nechat, ale v tom případě by bylo možná lepší střechu otočit tak, aby klády vedly ve směru kolmém ke zdi, a ne ve stejném... (jestli jsem to vyjádřil dobře  :)

Ryxe

Tahle technika je super. Takhle naležato by mě to nenapadlo ;) . Střechu bych opravdu udělal z tiles, podle mě by to vypadalo fakt líp, ale jinak opravdu dobré.

gearcs

Podsebití je velmi pěkné, střílny skvěle vyniknou. A jako ostatní se přimlouvám za jeho střechu z tiles.

linhi

#156
Tak,co teď? Snažil jsem se plochu trochu roztrhat,ale je to asi až moc... no mrkněte a pište...

maeror

Asi je to moc. Co takhle použít spíš tiles o různé délce? 1x8 a vedle dvě 1x4 za sebou - pokud je podložíš, budou skloněné pod různým úhlem...

Ryxe

Opravdu je to dost a podle mě to ani nepůsobí moc reálně. Jen to trošku uhladit, ale ne úplně a bude to to pravé ;)

linhi

Ano,už jsem to prodebatoval s Robbedem - asi zmenším mezery jen na půl studu,tím pádem tam nebudou takové mega zuby....

gearcs

Musím říct, že tak pěkný výsledek jsem ani nečekal. Skvěle, jsem zvědavý, jak to nakonec dopadne :)

otaznik

Chápu smysl nakupování bricků s pinem, ale při detailním pohledu pak množství těchto kostek vedle sebe (nad sebou) nevypadá dobře - jsou různě vytočené a zeď nepůsobí úplně rovně.
Také bych doporučil, když děláš roh v hradbě, aby kostky byly i tak, kam na první pohled není vidět - viz. čtvrtá fotka v tomto příspěvku.

linhi

Mě se právě to že není zeď úplně rovná líbí,to že není zeď plně zděná tam kde není vidět máš možná pravdu,ale myslím že to už je fuk.

otaznik

Citace od: linhi kdy 02.05.2009, 20:52:07
Mě se právě to že není zeď úplně rovná líbí,to že není zeď plně zděná tam kde není vidět máš možná pravdu,ale myslím že to už je fuk.
Ale právě, že ony jsou vidět ty mezery a není to vůbec hezké.

maeror

Nevím, jestli zrovna tohle vytýkat - u všech hradů (pokud nebyly v pozdějších dobách omítnuty) jsou taky vidět spáry mezi kameny, ne?

peter

To je sice pravda, ale zde Otaznik nenamítá spáry, ale díry ve zdivu ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

Citace od: otaznik kdy 02.05.2009, 21:29:28
Citace od: linhi kdy 02.05.2009, 20:52:07
Mě se právě to že není zeď úplně rovná líbí,to že není zeď plně zděná tam kde není vidět máš možná pravdu,ale myslím že to už je fuk.
Ale právě, že ony jsou vidět ty mezery a není to vůbec hezké.

Tady s Otazníkem zcela souhlasím. To chybějící zdivo tam vyloženě svítí.

Určitě je to ale moc pěkná stavba. Strašně se těším na další pokračování a doufám, že tenhle už konečně dokončíš.  >:D
Můj názor na provedení podsebití jsem ti již psal a tak snad jen na závěr musím říci, že tuhle fotku přímo miluji: link. Je to jednoduché, čisté a velmi působivé - středověk z toho jen čiší.

linhi

Jsem rád že je Aki zase na fóru,dnes večer se chystám na další práce na svém hradu.
Jinak se budu snažit udělat hrad co nejrealističtěji. Snad se bude další verze věže více podobat středověké stavbě.

linhi

Takže jak se vám to líbí nyní? Je to už čtvrtá verze střechy,ještě pár věcí ale musím poladit.

Gibur

Pane jo!To je good :D,ale IMHO ta kombinace vysokých a nízkých střech,IMHO by byl lepší jeden styl.
Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

LiBorec

provedení je opravdu pěkný, ale podle mě je dřevěná část moc nízká, zkus ji zvětšit ;)

Ryxe

Ano, ta dřevěná část je i podle mého dost nízká, myslím, že by i zvýšení o jednu řadu hodně pomohlo, jinak opravdu skvělá práce. ;)

Hardegon

Opravdu krásné techniky pro vytvoření  krásného modelu hradu. Jen a jen obdiv.

gearcs

Já myslím, že bych tu střechu při současných rozměrech tvojí věže líp nepostavil. Je pěkná. Prevét? se ti povedl obzvlášť, ten mě zaujal první. Zkus zvednout dřevěnou část o 1 až 2 řady, věži to dodá na mohutnosti. Pokud mohu soudit, stavíš čím dál tím líp.

rukay

To je pravda - je to hezčí a hezčí...ale nejsem si jistý, jestli když se věži přidá mohutnost, tak jestli nebude působit příliš jako..."bác! masivní kolos" :-\
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

maeror

Citace od: rukay kdy 13.05.2009, 19:16:19
To je pravda - je to hezčí a hezčí...ale nejsem si jistý, jestli když se věži přidá mohutnost, tak jestli nebude působit příliš jako..."bác! masivní kolos" :-\

Kolos to je, však také patří ke kolosálnímu hradu!

Připojuji se k hlasům pro zvýšení dřevěné části, jinak - co se staveb realistických hradů týká - nebudeš mít konkurenci. (Akorát by to chtělo pronajmout si aspoň jeden pokoj, ať to máš kde kompletovat  :)

linhi

Ano,přidám o jeden brick pod okna,máte pravdu a jsem rád že se vám věž líbí! Teď mě čeká palác s kaplí,to bude zase masakr.......

Aki

Taky se přidám k pochvale. Krom ochozu bych ale (a to hlavně) zvýšil střechu. Přijde mi opravdu hóóódně nízká - pokud to beru k poměrově.

linhi

Aki,já ji tak měl,ale přišlo mě to až moc,myslíš dát úplně pryč ty 45° a dělt jen z 75° ? Klidně to tak udělám a zítra předvedu.

Aki

Citace od: linhi kdy 13.05.2009, 21:53:18
Aki,já ji tak měl,ale přišlo mě to až moc,myslíš dát úplně pryč ty 45° a dělt jen z 75° ? Klidně to tak udělám a zítra předvedu.
Osobně bych jí udělal z pár řad (3-4) 45° a zbytek 75° a klidně bych tam přidal ještě i nějakou gotickou vymazlenost (nárožní věžičky, okénka se štíty v polovině střechy, nějaké vikýře nebo tak něco).